Poka¿ wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    03.2010
    Lokalizacja
    Siemianowice ¦l±skie
    Wiek
    43
    Posty
    4

    Poszukujê modelek -¦l±sk

    Witam serdecznie.

    Najpierw siê przedstawiê. Mam na imiê Joanna i wspó³tworzê m³odziutk± kreatywn±. Zaczêli¶my od lipca projektowaniem i drukiem wizytówek, ulotek i plakatów. Dostajemy coraz wiêcej zleceñ i bardzo czêsto w¶ród wytycznych klienta jest projekt ze zdjêciem. I tu pojawia siê problem. Mamy ma³e studio, ca³y czas rozwijamy jego wyposa¿enie, mamy dobrego, kreatywnego fotografa i wiza¿ystkê z du¿ym poczuciem estetyki wyobra¼ni±. Nie mamy tylko modelek i modeli oraz jeszcze nie zarabiamy tyle by móc p³aciæ. I tu propozycja dla dziewczyn, zw³aszcza tych, które dopiero zaczynaj±. chcia³abym zaoferowaæ wam wymianê: zdjêcia za portfolio. W momencie gdy pojawia siê klient, kontaktujemy siê z wami, przysy³amy projekt z waszym zdjêciem, akceptujecie lub odrzucacie. czasem bêdzie jakie¶ wynagrodzenie, innym razem tylko satyfakcja. Zale¿y od klienta. No i oczywi¶cie ka¿dorazowo dostaniecie materia³y, w których zosta³ wykorzystany wizerunek.

    Pytania mo¿ecie s³aæ bezpo¶rednio na maila [email protected] lub zadawaæ tutaj. Acha miejsce studia foto to Piekary ¦l±skie.

    Pozdrawiam

    Asia

  2. #2
    Stary wyjadacz Awatar Channele
    Do³±czy³
    02.2009
    Wiek
    30
    Posty
    1,313
    strona www?
    Swank Heights

    coraz mniej czasu...:)no i chudnie dla m+,albo i nie...hmmm xoxo

    wyjazd

  3. #3
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    03.2010
    Lokalizacja
    Siemianowice ¦l±skie
    Wiek
    43
    Posty
    4
    Strona agencji niestety w budowie dopiero. Podaæ mogê jedynie linka do moich aukcji allegro dla potwierdzenia prawdziwo¶ci danych http://www.allegro.pl/item947905270_...kt_gratis.html
    Pomys³ Agencji Kreatywnej jest bardzo ¶wie¿y i dopiero budujemy stronkê. Zainteresowanym póki co mogê poprzesy³aæ zdjêcia naszego fotografa na maila, tak¿e proszê o odzew w takim wypadku.
    Wiem, dziewczyny, ¿e wspó³praca ze mn± wygl±da w tym wypadku na strza³ w ciemno. jest mo¿liwo¶æ, ¿eby¶cie przed sesj± przyjecha³y do studia , pozna³y nas i dopiero wtedy podjê³y decyzjê o wspó³pracy. Jak kto¶ dopiero zaczyna ciê¿ko o wykazanie siê.

  4. #4
    http://www.maxmodels.pl - mog³aby¶ wrzuciæ przyk³adowe fotografie chocia¿by tu...
    Pieni±dze s± dla ludzi.

  5. #5
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    03.2010
    Lokalizacja
    Siemianowice ¦l±skie
    Wiek
    43
    Posty
    4

  6. #6
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Do³±czy³
    11.2005
    Posty
    220
    Wybacz, moim skromnym zdaniem tu widaæ pocz±tki pstrykania w studio i pracy z modelkami, a nie kreatywna fotografiê :/
    chcia³abym zaoferowaæ wam wymianê: zdjêcia za portfolio. W momencie gdy pojawia siê klient, kontaktujemy siê z wami, przysy³amy projekt z waszym zdjêciem, akceptujecie lub odrzucacie. czasem bêdzie jakie¶ wynagrodzenie, innym razem tylko satyfakcja. Zale¿y od klienta.
    A to ju¿ jest bardzo ciekawe :D
    Popatrzmy z pozycji klienta - wybra³em zdjêcia modelki do swojej ulotki, oczywi¶cie wszystko ma byæ gotowe "na wczoraj" (jak to zwykle bywa) i dowiadujê siê, ¿e modelka nie wyrazi³a zgody. Ok, wybieram nastêpne zdjêcie, i ju¿ po nastêpnych 3 dniach okazuje siê, ¿e kolejna te¿ nie jest zainteresowana udostêpnieniem wizerunku, na kiedy realnie moge mieæ gotowy projekt bez cyrków z akceptacj±? ;)
    Jak rozumiem, chodzi o przygotowanie sobie czego¶ w stylu w³asnego stocku, do wykorzystania we w³asnych produkcjach? Zdarza siê, ¿e modelki zgadzaj± siê na takie sesje stockowe w zamian za zdjêcia do portfolio, i podpisuj± normalne model release, bez konieczno¶ci ka¿dorazowej akceptacji projektu.
    Je¶li jednak my¶licie o sesjach dla konkretnego klienta, za które modelka mo¿e utrzymaæ "a¿" zdjêcia, to... (wola³bym nie komentowaæ - dla potencjalnych zainteresowanych: je¶li chcecie zarabiaæ na udostêpnianiu swojego wizerunku, to taka metoda ZAWSZE zapewni dop³yw nowych twarzy, które bêd± pozowa³y za darmo, wiê nawet po zdobyciu do¶wiadczenia nie bêdziecie zarabiaæ, bo bêd± chêtne "za zdjêcia").
    fotografowie patrz± na modelki tak jak indianie patrzyli na bizony: dobra skóra to niedziurawa skóra
    (c) Indi

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez fotocasting Zobacz posta
    Je¶li jednak my¶licie o sesjach dla konkretnego klienta, za które modelka mo¿e utrzymaæ "a¿" zdjêcia, to... (wola³bym nie komentowaæ


    Brawa dla tego pana. Wreszcie kto¶ to powiedzia³.
    Zauwa¿y³am pewn± niezbyt s³uszn± prawid³owo¶æ, ¿e je¶li kto¶ ma decydowaæ o tym, czy co¶ jest TFP czy nie jest TFP, w ogromnej wiêkszo¶ci jest to fotograf a nie modelka.
    Pieni±dze s± dla ludzi.

  8. #8
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    03.2010
    Lokalizacja
    Psary k. Katowic
    Wiek
    35
    Posty
    1
    Ja bym by³a chetna ;d

  9. #9
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    03.2010
    Lokalizacja
    Siemianowice ¦l±skie
    Wiek
    43
    Posty
    4
    Witam ponownie.
    Wiem, ¿e to nie jest fair. Te¿ mam takie zdanie. Tylko zobacz moj± sytuacjê. Za³o¿yli¶my firmê w lipcu. Wszystkie oszczêdno¶ci w to posz³y. Teraz jest ju¿ w miarê dobrze ale jeszcze trzy miesi±ce temu nie mieli¶my co do garnka w³o¿yæ. Patrzê w przysz³o¶æ tak jak wiêkszo¶æ ludzi. Teraz wizytówki i ulotki na allegro a za chwilê kampanie reklamowe.
    Co do fotografa, masz racjê- pocz±tkuj±cy. Ci±gle oszczêdzamy na kolejny element wyposa¿enia studia. Ale czy ja pisa³am, ¿e jeste¶my profesjonalistami z ogromn± praktyk±? Nie. Fotograf studiuje dopiero i gromadzi sprzêt. Nie robimy w tej chwili fotografii artystycznej tylko komercyjn±. Czarne i bia³e t³o, ¿eby mo¿na ³atwo "wyci±æ" postacie.
    Mniejsza z tym. Klient w tej naszej bran¿y nie wybiera modelki. Ja je wybieram jako grafik. Symetryczne, zdrowe twarze - materia³ na wizytówki kosmetyczek, wiza¿ystek itp, u¶miechniête i m³ode - szko³y jêzykowe, kafejki itd. Na tej zasadzie.
    Ostatnio jednak mia³am klienta z bran¿y zwi±zanej z kaw±. By³ gotów zap³aciæ za twarz dziewczyny. Brunetka, okr±g³a buzia, du¿e oczy sympatyczna. Gdybym w trzy dni zorganizowa³a sesjê zdjêciow± klient zamówi³by u nas ca³± kampanie drukowan±.
    W³a¶nie po tym incydencie napisa³am tutaj.
    Wybaczcie ale je¶li pocz±tkuj±ce modelki mog± tu pisaæ to dlaczego nie raczkuj±ce agencje?
    Przykro mi, ¿e firmy nadu¿ywaj± darmowych zdjêæ. mam nadziejê, ¿e ja taka nie bêdê ale nie mogê braæ odpowiedzialno¶ci za wszystkich.
    Szczegó³y oczywi¶cie na maila wysy³am. A jak komu¶ nawet maila siê nie chce napisaæ to znaczy, ¿e nie jest zainteresowany.

  10. #10
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Do³±czy³
    11.2005
    Posty
    220
    Cytat Zamieszczone przez magenta Zobacz posta
    Zauwa¿y³am pewn± niezbyt s³uszn± prawid³owo¶æ, ¿e je¶li kto¶ ma decydowaæ o tym, czy co¶ jest TFP czy nie jest TFP, w ogromnej wiêkszo¶ci jest to fotograf a nie modelka.
    Mylisz siê, ta prawid³owo¶æ jest jak najbardziej normalna i s³uszna, zwyk³e mechanizmy rynkowe: jest mnóstwo dziewczyn chc±cych mieæ zdjêcia (inne ni¿ "z wycieczki" lub "z imprezy"), i mniej osób fotografuj±cych (a dobrych fotografów jest ma³a garstka). Je¶li przeciêtnie ³adna dziewczyna chce mieæ ³adne zdjêcia, mo¿e albo zap³aciæ, albo grzecznie poprosiæ fotografa o sesjê TFP. Je¶li jednak dziewczyna ma ciekaw± urodê, nawet na domowych zdjêciach widaæ, ¿e przed obiektywem czuje siê doskonale, to fotograf mo¿e jej grzecznie zaproponowaæ sesjê TFP, i je¶li jest zaledwie przeciêtnym to najczê¶ciej dziewczyna siê nie zgadza. To jest zupe³nie normalne i w³a¶ciwe - we¼ pod uwagê, ¿e zazwyczaj pisz±c "fotograf" masz na my¶li kogo¶, kto potrafi robiæ interesuj±ce (lub ostatecznie "a¿" poprawne technicznie) zdjêcia, natomiast pisz±c "modelka" w 99% przypadków chodzi o dziewczynê, która wsta³a dzi¶ z g³êbokim przekonaniem "bêdê modelk±, bo wszyscy znajomi mówi±, ¿e jestem piêkna i siê nadajê" (bez wzglêdu na wygl±d, predyspozycje itd).
    fotografowie patrz± na modelki tak jak indianie patrzyli na bizony: dobra skóra to niedziurawa skóra
    (c) Indi

  11. #11
    Jak najbardziej z takiego punktu widzenia masz racjê.
    Mnie za¶ jedynie chodzi³o o to, ¿e modelce, która sprzedaje swój wizerunek, gimnastykuje siê podczas zdjêæ te¿ nale¿y siê honorarium :)
    Oczywi¶cie mia³am na my¶li sytuacjê, kiedy inicjatywa jest po stronie fotografa.
    Pieni±dze s± dla ludzi.

  12. #12
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Do³±czy³
    11.2005
    Posty
    220
    Cytat Zamieszczone przez Dearheart Zobacz posta
    Wiem, ¿e to nie jest fair.
    Jest (szczegó³y wys³a³em na priv)
    Tylko zobacz moj± sytuacjê. Za³o¿yli¶my firmê w lipcu. Wszystkie oszczêdno¶ci w to posz³y. Teraz jest ju¿ w miarê dobrze ale jeszcze trzy miesi±ce temu nie mieli¶my co do garnka w³o¿yæ.
    Wybacz, napiszê brutalnie - a kogo to interesuje? Je¶li firma siê rozwija, to ¶wietnie, ale je¶li nie przynosi oczekiwanych przychodów (s³owo u¿yte nieprzypadkowo), to mo¿e warto co¶ zmieniæ, lub zrezygnowaæ, aby nie wpa¶æ w bagno (kredyty, zad³u¿enia).
    Co do fotografa, masz racjê- pocz±tkuj±cy. Ci±gle oszczêdzamy na kolejny element wyposa¿enia studia. Ale czy ja pisa³am, ¿e jeste¶my profesjonalistami z ogromn± praktyk±? Nie.
    Poka¿cie co¶ wiêcej, po zapowiedzi o "kreatywnym fotografie" spodziewam siê czego¶ wiêcej.
    Fotograf studiuje dopiero i gromadzi sprzêt. Nie robimy w tej chwili fotografii artystycznej tylko komercyjn±. Czarne i bia³e t³o, ¿eby mo¿na ³atwo "wyci±æ" postacie.
    Rozumiem, ale te zdjêcia studyjne nie s± nawet poprawne, i (moim zdaniem) lepiej by³oby siê nimi nie chwaliæ.
    Ostatnio jednak mia³am klienta z bran¿y zwi±zanej z kaw±. By³ gotów zap³aciæ za twarz dziewczyny. Brunetka, okr±g³a buzia, du¿e oczy sympatyczna. Gdybym w trzy dni zorganizowa³a sesjê zdjêciow± klient zamówi³by u nas ca³± kampanie drukowan±.
    W³a¶nie po tym incydencie napisa³am tutaj.
    Gdyby to by³ powa¿ny klient, zorganizowa³aby¶ tak± sesjê - fotograf ma konto na maxmodels od oko³o 4 miesiêcy, wiêc chyba poznali¶cie mechanizmy tamtego portalu, i mogliby¶cie znale¼æ odpowiedni± osobê. Gdyby to by³ naprawdê powa¿ny klient, mogliby¶cie zaproponowaæ modelkê z agencji (co jest bezpieczniejsze - wiêksza szansa, ¿e modelka nie zrezygnuje bez powiadomienia). Obawiam siê, ¿e to by³ klient "bardzo bud¿etowy", i to by³o najwiêkszym problemem.
    Tak na marginesie-w³asne studio nie jest konieczne, mo¿na wynaj±æ (nie p³ac± mi za reklamê), np. Katowice
    http://studio4rent.pl/
    http://studioloco.pl/
    http://www.gaapstudio.pl/studio/
    tanie w Mys³owicach (jako ciekawostka folklorystyczna) http://arengo.pl/oferta.html
    jest te¿ studio do wynajêcia w Bytomiu http://studiobytom.pl/

    Wybaczcie ale je¶li pocz±tkuj±ce modelki mog± tu pisaæ to dlaczego nie raczkuj±ce agencje?
    Wszyscy mog± siê og³aszaæ, ale jednocze¶nie mog± pojawiaæ siê komentarze. Dziêkujê za wyja¶nienie (o jakich sesjach my¶lisz), na pocz±tku nie by³o to dla mnie zrozumia³e.
    Szczegó³y oczywi¶cie na maila wysy³am. A jak komu¶ nawet maila siê nie chce napisaæ to znaczy, ¿e nie jest zainteresowany.
    :D
    Witamy w¶ród "teoretycznych modelek", takich, które bezpo¶rednio pod og³oszeniem o tre¶ci np. "kontakt wy³acznie mailowy" potrafi± pisaæ "chêtna" albo "ja te¿" (i nie oczekuj± odpowiedzi-niektórym wystarczy, ¿e siê poka¿± jako "modelka" na forum)

    Magenta - kilka razy s³ysza³em o oburzonych modelkach, bo po sesji za któr± dosta³y pieni±¿ki nie dosta³y zdjêæ (oburzenie "bo to przecie¿ moje zdjêcia!"). We¼ pod uwagê, ¿e tu najczê¶ciej chodzi o sesje hobbystyczne, na których nikt nie zarabia, a modelka dostaje zdjêcia do swojego portfolio; gdyby chcia³a zamówiæ sobie sesjê, zap³aci³aby np. kilkaset z³.

  13. #13
    Pierwsze kroki Awatar wyidealizowanaa
    Do³±czy³
    04.2010
    Lokalizacja
    Tarnowskie Góry
    Posty
    4
    je¶li dalej kogo¶ poszukujesz to ja bardzo chêtnie ;) http://www.maxmodels.pl/wyidealizowanaaa.html

 

 

Podobne w±tki

  1. [¦l±sk] Sesja fetysz dla dwóch modelek? poszukujê...
    Przez dikof w dziale Zlecenia oraz castingi dla modelek, modeli i hostess
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2009.12.20, 21:44
  2. [Poznañ] Poszukujê modelek
    Przez Fotomagik w dziale Oferty fotografów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2009.02.02, 23:11
  3. [¦l±sk] poszukujê modelki do aktu
    Przez traszka w dziale Zlecenia oraz castingi dla modelek, modeli i hostess
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2009.01.30, 13:32
  4. Poszukujê modelek. po prostu.
    Przez hashim w dziale Oferty fotografów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2008.10.06, 10:30
  5. [Trójmiasto] Poszukujê modelek
    Przez AdamK w dziale Oferty fotografów
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 2008.04.20, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •