Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2008
    Posty
    18

    UWAGA na agencje www.ag-rek.pl

    agencja wysyla oferty proponujac statystowanie do filmow,na ich stronie wypelnia sie kwestionariusz poczym jesli zatwierdzisz ich regulamin lezysz.musisz wplacic 50 zl ,jesli tego niezrobisz dostajesz takie ostrzezenie:

    informujemy, iż brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje
    poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko uzytkownikowi
    stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności
    wraz
    z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty
    postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

    W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są
    następujące kroki prawne:
    - przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
    - przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
    - postępowanie sądowe,
    - komornicza egzekucja należności,
    - Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może
    m.in.
    z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą
    wiarygodności w kontaktach handlowych.

    ponadto niby agencja niema numeru NIP ,REGONu ,numeru konta firmowego
    nawet jesliby sie chcialo wplacic te 50 zl to chyba trzeba emailem hehe.
    w kontakcie jest adres w londynie.wszystko smierdzi na odleglosc

  2. #2
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2008
    Posty
    18
    podobno niewyswietla sie ich strona na innych komputerach u mnie dziala,zrobilam screena tu jest link http://img265.imageshack.us/i/agrekpl.jpg/

  3. #3
    Pieniądze są dla ludzi.

  4. #4
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2008
    Posty
    18
    ci akurat wysylaja oferty o naborze statystow do filmu:hahaha: za jedyne 50 zl.uwazajcie na nich .strona pojawia sie i znika http://www.ag-rek.pl/.
    notuja sobie nawet IP komputerow osob ktorzy wypelnia u nich formularz

  5. #5
    ci akurat wysylaja oferty o naborze statystow do filmu
    Ci "ci" to mogą być akurat ci, których ja przypomniałam, tyle że w nowej odsłonie :D

    Bezczelność i cynizm tych ludzi nie zna chyba granic... :/
    Pieniądze są dla ludzi.

  6. #6
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2008
    Posty
    18
    Jedynym rozwiązaniem jest wysłanie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do prokuratury lub policji. Przestępstwem przewidzianym w kodeksie karnym jest nie tylko wyłudzenie pieniędzy, ale również fałszerstwo dokumentów oraz stosowanie gróźb

  7. #7
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2008
    Posty
    18
    noto juz wszystko jasne,niejestem sama w tej sytuacji ,poszkodowanych jest masa ludzi ,jesli ktos jest w takiej samej stuacji prosze do mnie pisac na priw
    http://www.goldenline.pl/forum/euroc...pl/1549250/s/1

  8. #8
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2008
    Posty
    18
    szybko zostal zmieniony adres strony z pl na com ,www.ag-rek.com

  9. #9
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    04.2010
    Wiek
    35
    Posty
    1
    To jest jakaś lipa strona ag-rek.pl już nie działa mimo że rozsyłają z tego adresu maile z końcówką pl obecnie działa strona z com tak samo jak maile.
    niestety zarejestowałem się i też już mi wysyłają groźby że jak nie zapłace 50zł to będą mnie ścigać komornikiem.
    Firma jest niby z Anglii , numer konta zarejestrowany w Kędzierzynie-Koźlu
    na stronie agencji adres tylko z Anglii i nic więcej.
    jakaś lipa mimo że się zarejestrowałem nie mam zamiaru płacić , zobacze co się stanie najwyżej będziemy się sądzić.

  10. #10
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    07.2010
    Wiek
    31
    Posty
    2
    Ratunku, ci gnoje chcą odemnie pieniędzy! Przysłali mi ostrzeżenie (albo groźbe - jak kto woli) ze jezeli do 5 lipca nie zapłace skierują sprawe do Sądu... :depressed jak ja jestem na dodatek nieletni (17 lat), a wypełniłem tam formularz ponieważ intensywnie poszukuje pracy.

    Co ja mam zrobić, wiele sie naczytał że ta "agencja reklamowa" oszukuje, działa niezgodnie z prawem itp. ale te e-maile od nich wyglądają dość poważnie, a matka to mnie chyba zatłucze jak sie dowie że ma coś płacić albo jak zobaczy wezwanie do sądu...

  11. #11
    Myślę, że nie masz się co stresować. Ta cała, pożałowania godna "agencja" to kupa naciągaczy, bazujących na zastraszaniu takich, jak Ty. Wiadomo, że każdemu zrobi sie gorąco na widok maila z wiadomością w stylu "Jak nie zapłacisz, to my ci..." i taka osoba dla świętego spokoju weźmie i zapłaci.

    Działają niezgodnie z prawem. Wypełniając jakiś formularz nie można podpisać jednocześnie umowy wiążącej prawnie! To jakiś absurd - no bo czy np ośmiolatek który dorwał się komputera i z nudów/dla zabawy wypełni formularz też będzie pociągany do odpowiedzialności przed sądem?

    Umowa, która jest ważna, to umowa w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, z których każda ze stron otrzymuje po jednym, podpisanym przez każdą ze stron.
    Na Twoim miejscu olałabym ich [niestety będą Cię straszyć takimi mailami, ale nie bój się]
    nawet jeśli - w co wątpię - skierują sprawę do sądu, Ty zawsze możesz wnieść równocześnie sprawę o oszustwo. To stanowczo ostudzi ich zapał, gdy prokuratura zechce przyjrzeć się ich praktykom.

    Odwiedź jeszcze forum prawne [co pewnie już zrobiłeś, ale zawsze warto przypomnieć] :) I nie przejmuj się, choć wiem, jak banalnie może takie zdanie brzmieć dla Ciebie - to trzeba tylko przeczekać.
    Aha - w międzyczasie można zatelefonować do UOKiK-u w tej samej sprawie.
    Pieniądze są dla ludzi.

  12. #12
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    07.2010
    Wiek
    31
    Posty
    2
    Dzięki za wsparcie :)

    Ale teraz uwaga: napisałem kilka godzin temu do nich wiadomość (z ich strony, zakładka "Kontakt") o takiej treści:

    OŚWIADCZENIE
    Oświadczam, iż odstępuję od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa. Umowa zawarta została w dniu 26 maja 2010 r. poprzez stronę internetową ag-rek.com z Agencją Reklamową Ag-Rek. Przedmiotem umowy było pośredniczenie w kontaktach ze zleceniodawcami (uczestnictwo w produkcjach filmowych itp.) za rozpoczęcie którego pobierana była opłata rejestracyjna w wysokości 50 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych). Odstąpienie od umowy następuje na podstawie art. 9 ust. 3 w związku z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Odstąpienie następuje również na skutek zmiany regulaminu, który nie został przeze mnie w ogóle zaakceptowany! Na podstawie art. 32 ust. 1 pkt. 6 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych proszę również o natychmiastowe usunięcie moich danych osobowych z bazy danych Waszej spółki.
    Z poważaniem, Michał.

    Na co ze zdziwieniem zobaczyłem teraz od nich odpowiedz która przyszła na mojego e-maila:

    Dzień Dobry

    Informujemy, iż złożone przez Pana oświadczenie o odstąpieniu od
    zawartej z Agencją Reklamową Ag-Rek umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało
    złożone po terminie.

    Z poważaniem
    Ag-Rek


    co o tym sądzicie? Nawet jak pojdzie sprawa do Sądu to chyba ich (przedstawiciela Ag-Rek) ZAJ**IE na miejscu!

 

 

Podobne wątki

  1. Uwaga - facet.
    Przez Bomberro w dziale Prezentacje zdjęć modelek i fotografów
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 2007.01.28, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •