Ankieta: Ile chcesz zarobić na sesji zdjęciowej?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 93
  1. #21
    Stary wyjadacz Awatar Małgosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.łódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    Cytat Zamieszczone przez fkk
    Warto zapoznać się z portfolio fotografa - niekiedy sa to tylko krajobrazy, robaczki czy kwiatki, jednak - szczególnie w przypadku młodych adeptów tej sztuki - od czegoś trzeba zacząć.
    Tak, ale w którymś wątku było mówione, że niestety istnieją "fotografowie", którzy jako swój dorobek prezentują czyjąś własność...

  2. #22
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    Fkk kilka dziewczat z tego forum (w tym ja) spotkalo sie z propozycjami sesji u fotografow, ktorzy robia zdjecia Kodakiem... dlatego moja wypowiedz :) pozdrawiam :)

  3. #23
    Starszy Pan :D Awatar fkk
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Malbork
    Wiek
    62
    Posty
    858
    Cytat Zamieszczone przez Julita
    Fkk kilka dziewczat z tego forum (w tym ja) spotkalo sie z propozycjami sesji u fotografow, ktorzy robia zdjecia Kodakiem... dlatego moja wypowiedz :) pozdrawiam :)
    Rozumiem... jednak co macie do Kodaków? Np. ten:
    http://www.foto-bogutti.pl/product_i...oducts_id=1270

    Całkiem przyzwoite parametry i funkcje :D W sprawnych rekach fotograf może nim zrobić znacznie lepsze zdjęcia, niz wiekszość tych, które panie modelki mają w swoich portfoliach. Oczywiście aparaty tego typu troche ograniczaja fotografa, jednak... zdjęcia do portfolio moga wyjść całkiem udane.

    No ... ok... juz nic nie napisze na temat - jednak nie dyskwalifikujcie fotografa tylko za posiadany sprzęt - może sie on okazać zdolnym amatorem, którego dzisiaj nie stac na nic lepszego, ale jutro może to on nie zechciec robić Wam zdjęć (jak sie dorobi czegos lepszego)

  4. #24
    Fkk - nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, że jest mowa o zdjęciach w bieliźnie/aktach robionych "pstrykaczem"... Wiesz, jedną z sesji w plenerze (głównie portretowe) miałam robione zenitem, więc nie mów, że dyskwalifikujemy tych, co nie mają aparatu za 10 000. :)

  5. #25
    ann52
    Guest
    honorarium jest zależne od zlecenia, ale mi na pieniądzach jakoś strasznie nie zależy, lubię to i tyle

  6. #26
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    12.2005
    Wiek
    46
    Posty
    30
    Cytat Zamieszczone przez zyraffciaa
    tak, tak, to zalezy od zlecania, ja dopiero zaczynam reklamować swoją osobę w foto/modelingu, wię na razie wystarczy mi jak zapozuję za zdięcia, dopiero później, jak się rozkrecę chcialabym dostawać jakieś wynagrodzenie. A jesli chodzi o sesję komercyjną, to tak od 100-1000 zł, ale to też zależy jaki rodzaju jest sesja, bo oczywiście jak toples czy akt to od razu więcej, nie? :D
    jeszcze długa droga czuje. i niewiem czy doczekamy sie finału :)

  7. #27
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    01.2006
    Wiek
    41
    Posty
    1
    Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale liczę na pomoc. Chodzi mi o wynagrodzenie za pokaz bielizny. 2-3h w klubie. Bez rozbierania zwykły pokaz. Ile mozna za coś takiego zażadać. Pytam się w imieniu dziewczyny ;).

  8. #28
    Stary wyjadacz Awatar Blondive
    Dołączył
    11.2005
    Lokalizacja
    Gdynia
    Wiek
    34
    Posty
    813
    ja za bardzo nie wiem, bo pokazy to nie mój interes puki co :)

  9. #29
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    12.2005
    Lokalizacja
    Wrocław
    Wiek
    47
    Posty
    2
    Cytat Zamieszczone przez telis
    Jest świetny :) A wymiękają, jak się dorzuci do tego pytanie o parametry sprzętu i oświetlenie :p
    Jako amator nie rozumiem, przecież odpowiedzi są proste: 1. fotograficzny, a niby jaki? 2. parametry zgodne z normami serwisowymi. A oświetlenie: słoneczne, najlepiej ciepłe, popołudniowe ;-)

  10. #30
    Stary wyjadacz Awatar Grazioso
    Dołączył
    11.2005
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    315

    Miasto czy miejscowość...

    Cytat Zamieszczone przez SnejQ
    Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale liczę na pomoc. Chodzi mi o wynagrodzenie za pokaz bielizny. 2-3h w klubie. Bez rozbierania zwykły pokaz. Ile mozna za coś takiego zażadać. Pytam się w imieniu dziewczyny ;).
    Jak byś podał wielkość miasta i klubu, ilość wyjść i charakter bielizny - może rada by się znalazła...A tak pozostaje Ci być Czarkiem Mończykiem
    ILE DAJĄ, to wezmę, inne chętne aż przebierają nogami...
    W wyborach miss, stwierdzenie "Dać za wygraną" nabiera zupełnie innego znaczenia.
    - anonimowe

  11. #31
    Cytat Zamieszczone przez lu_k
    Jako amator nie rozumiem, przecież odpowiedzi są proste: 1. fotograficzny, a niby jaki? 2. parametry zgodne z normami serwisowymi. A oświetlenie: słoneczne, najlepiej ciepłe, popołudniowe ;-)
    Jako amatorka chętnie umówię się z Tobą na sesję ;)
    Pod warunkiem, że masz dyspozycyjność do aktu :p

  12. #32
    chaos... Awatar newImage
    Dołączył
    11.2005
    Lokalizacja
    Łódź
    Wiek
    50
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez telis
    Jako amatorka chętnie umówię się z Tobą na sesję ;)
    Pod warunkiem, że masz dyspozycyjność do aktu :p
    :D
    wet za wet ;) dobre
    ...practically not attainable

  13. #33
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    02.2006
    Posty
    60

    Zaleznie od fotografa i przeznaczenia zdjęć

    Wszyscy piszą o kasce, a ja pracowałam czasem za dobre zdjęcia i satysfakcję, ze komus mogłam pomóc. Inni tez mnie pomagali. Dla gazety wydawanej w Ameryce /piękne fotografie "glamour" i toplessy/ pozowałam w Pradze czeskiej , dostałam 2000 zł i zwrot kosztów podrózy

  14. #34
    Pierwsze kroki Awatar Katarzyna
    Dołączył
    05.2006
    Lokalizacja
    Bytom
    Wiek
    33
    Posty
    1
    Cytat Zamieszczone przez Robert
    Ciekaw jestem waszego zdania, za jakie wynagrodzenie jesteście w stanie pracować. Chodzi mi o typowo komercyjne zlecenie - sesja fotograficzna trwa kilka godzin, wykorzystanie wizerunku w mediach papierowych ATL i BTL (magazyny, billboardy, ulotki itp.)...
    Nie uwzględniam kosztów dojazdu, noclegu itp - to są koszty dodatkowe które z założenia muszą być pokryte.
    Chodzi mi o łączne oczekiwania finansowe za pozowanie i wykorzystanie wizerunku.
    Można wybrać kilka odpowiedzi...
    Witam!!!
    Ja dopiero zaczynam swoją drogę fotomodelki, ale bardzo cieszyłabym się, gdybym była uczciwie wynagrodzona za swoją pracę. Pozdrawiam serdecznie Kasia.

  15. #35
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    06.2006
    Posty
    3

    kasa

    ...dziewczyny nie bądźcie tak pazerne ! Są profersjonalne magazyny - gazety tam próbujcie swoich sił. Pozostały rynek reklamowy rządzi się podobnymi zasadami.
    Może zbyt ostro wchodzę ale się przeceniacie. Za zdjęcia próbne należy się co najwyżej gratyfikacja a nie prawdziwe honorarium. Osobiście za próbki nie płacę. Nie mozna tu myśleć o jakimkolowiek wykorzastaniu, dziewczyna otrzymuje materiał lub jego część za który musiała by przy zamówieniu i tak zapłacić i jest zadowolona. Z racji dokładności wyłączam topowe modelki, moje uwagi tyczą się tych wschodzących talentów. Można by jeszcze sporo dywagować na ten temat ale na dziś już kończę swój skromny głos w tej sprawie.

  16. #36
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    11.2005
    Wiek
    57
    Posty
    3
    Cytat Zamieszczone przez Katarzyna
    Ja dopiero zaczynam swoją drogę fotomodelki, ale bardzo cieszyłabym się, gdybym była uczciwie wynagrodzona za swoją pracę.
    Pozostaje pytanie, co oznacza "uczciwie" w przypadku poczatkujacej modelki lub jeszcze lepiej: poczatkujacej modelki i poczatkujacego fotografa.

    Pozdrawiam, Rafal

  17. #37
    Wie o co chodzi Awatar freezer003
    Dołączył
    07.2006
    Lokalizacja
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    30
    fajnie sam bym chętnie takie oferty składał modelkom :)

  18. #38
    d_29
    Guest

    d_29

    To zależy od zlecenia.

  19. #39
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    10.2006
    Wiek
    48
    Posty
    3
    a ja powiem tak... nie ma znaczenia czy modelka jest początkujaca czy nie...
    ważne jak wychodzi w obiektywie...
    jej doświadczenie może skraca czas pracy... ale to raptem o 10%... nie więcej...
    ja płacę 100 zł za godzinę, albo 700 zł za dzień zdjęciowy...
    i takie są średno stawki w Polsce jeżeli ktoś naprawdę pracuje zawodowo z kobiecym ciałem...
    chyba, że mówimy o fotografach "w swojej wyobraźni" albo agencjach bez kontraktów z producentami...

  20. #40
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    01.2007
    Posty
    3
    Czy stawki w różnych miastach bardzo się różnią?

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •