Ankieta: Ile chcesz zarobić na sesji zdjęciowej?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 93
  1. #1
    Administrator Awatar Robert
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854

    Za jakie honorarium jesteś w stanie pracować?

    Ciekaw jestem waszego zdania, za jakie wynagrodzenie jesteście w stanie pracować. Chodzi mi o typowo komercyjne zlecenie - sesja fotograficzna trwa kilka godzin, wykorzystanie wizerunku w mediach papierowych ATL i BTL (magazyny, billboardy, ulotki itp.)...
    Nie uwzględniam kosztów dojazdu, noclegu itp - to są koszty dodatkowe które z założenia muszą być pokryte.
    Chodzi mi o łączne oczekiwania finansowe za pozowanie i wykorzystanie wizerunku.
    Można wybrać kilka odpowiedzi...
    Bardzo groźny admin...

  2. #2
    Pierwsze kroki Awatar Sylvia
    Dołączył
    10.2005
    Posty
    18
    Moim zdaniem zależy to od zlecenia. Wszystko kosztuje. Sądzę, że mieściłabym się w przedziale 500- 1500 zł :)

    Pozdrawiam Robert, mam nadzieję, ze wkrotce się spotkamy :)

  3. #3
    Stary wyjadacz Awatar zyraffciaa
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    299
    tak, tak, to zalezy od zlecania, ja dopiero zaczynam reklamować swoją osobę w foto/modelingu, wię na razie wystarczy mi jak zapozuję za zdięcia, dopiero później, jak się rozkrecę chcialabym dostawać jakieś wynagrodzenie. A jesli chodzi o sesję komercyjną, to tak od 100-1000 zł, ale to też zależy jaki rodzaju jest sesja, bo oczywiście jak toples czy akt to od razu więcej, nie? :D
    :cool: :love: :p http://heyfoto.com/sesje/ola/index.php :cool: :love: :p

  4. #4
    Stary wyjadacz Awatar Kasia
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    807
    Cytat Zamieszczone przez zyrafciaa
    ...ale to też zależy jaki rodzaju jest sesja, bo oczywiście jak toples czy akt to od razu więcej, nie? :D
    widzę, że ścieżkę kariery już sobie układasz...jednak myślę, ze ta droga jest zła i zgubna :(
    Ostatnio edytowane przez Robert ; 2005.10.19 o 22:49

  5. #5
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    Dziewczyny, uwazacie ze wynagrodzenie 100 zl za 3 godz. zdjec na uzytek wlasny do portfolia fotografa to duzo czy malo?? Mam propozycje takiej sesji i troszke sie zastanawiam... Aha, sesja obejmuje zdjecia w eleganckim stroju (zakiet, spodnie, kiecka, itd) oraz bielizna. Fotograf przyjezdza do mojego miasta wiec nie ponosze zadnych kosztow. Co o tym sadzicie?

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez Julita
    Dziewczyny, uwazacie ze wynagrodzenie 100 zl za 3 godz. zdjec na uzytek wlasny do portfolia fotografa to duzo czy malo?? Mam propozycje takiej sesji i troszke sie zastanawiam... Aha, sesja obejmuje zdjecia w eleganckim stroju (zakiet, spodnie, kiecka, itd) oraz bielizna. Fotograf przyjezdza do mojego miasta wiec nie ponosze zadnych kosztow. Co o tym sadzicie?

    A widziałaś jego portfolio?
    I wiesz, jakim aparatem robi zdjęcia?
    Żeby nie było, tak jak kiedyś u mnie, że gościu (propozycja: moda, bielizna) na te dwa pytania nie był w stanie mi odpowiedzieć ;)

  7. #7
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    Telis, a skad tamten gosciu byl? skad mial namiary do Ciebie? Bo moze to ten sam... :P

  8. #8
    Stary wyjadacz Awatar zyraffciaa
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez Kasia
    ...widzę, że ścieżkę kariery już sobie układasz...jednak myślę, ze ta droga jest zła i zgubna :(
    Ale czemu tak myślisz? (jakby co, to ja nie zamierzam pozować do zdiec toples i aktu itp.!) Narazie dla mnie nie ważne ile bym miala dostać kaski za sesję, bo narazie traktuję to jako zabawę, jako mile spedzanie czasu itd:):) :)
    :cool: :love: :p http://heyfoto.com/sesje/ola/index.php :cool: :love: :p

  9. #9
    Stary wyjadacz Awatar Kasia
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    807
    Cytat Zamieszczone przez zyraffciaa
    Ale czemu tak myślisz? (jakby co, to ja nie zamierzam pozować do zdiec toples i aktu itp.!) Narazie dla mnie nie ważne ile bym miala dostać kaski za sesję, bo narazie traktuję to jako zabawę, jako mile spedzanie czasu itd:):) :)
    ufff, ulżyło :)

  10. #10
    Administrator Awatar Robert
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854
    Cytat Zamieszczone przez zyraffciaa
    Narazie dla mnie nie ważne ile bym miala dostać kaski za sesję, bo narazie traktuję to jako zabawę, jako mile spedzanie czasu itd:):) :)
    I to jest dobre podejście :) Na zdjęciach które robiliśmy szło ci nadspodziewanie dobrze, ale jeszcze duuuuuuużo nauki przed tobą :)
    Bardzo groźny admin...

  11. #11
    Cytat Zamieszczone przez Julita
    Telis, a skad tamten gosciu byl? skad mial namiary do Ciebie? Bo moze to ten sam... :P
    Hahaha... A wiesz, jeden był podobno z Gdańska, a drugi, co na początku starał się "profesjonalnie" rozmawiać, z Warszawy.
    Namiary - pewnie z jakiejś strony o fotomodelingu albo z grona.

  12. #12
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    telis, wiec to raczej nie ten sam.... chociaz kto go tam wie. Zapytam, jaki ma aparat - to dobry chwyt na fotografow-amatorow :D

  13. #13
    Jest świetny :) A wymiękają, jak się dorzuci do tego pytanie o parametry sprzętu i oświetlenie :p

  14. #14
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    hehe niop ;D Ostatnio jakis "fotograf" napisal, ze chcialby zrobic ze mna sesje... UWAGA! - u siebie w domu, a zapytany, jakie ma oswietlenie i aparat - odpowiedzial "mam aparat KODAK, a swiatlo zarowkowe. Co ty myslisz, jesli jestes profesjonalna modelka to nawet w takich warunkach zapozujesz i nie powinno ci to przeszkadzac. Mozesz te zdjecia sobie dolaczyc do portfolio. Zrobimy kilka aktow. Mam ciemnogranatowy koc - prawie czarny, ale na zdjeciach nie widac. Inne dziewczyny byly zadowolone.... " Oniemialam, po czym wybuchnelam smiechem :D

  15. #15
    Stary wyjadacz Awatar zyraffciaa
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    299
    hehe, jak ja bym usłyszala coś takiego od fotografa to też byl sikała ze śmiechu ;)
    by ROBERT: Na zdjęciach które robiliśmy szło ci nadspodziewanie dobrze, ale jeszcze duuuuuuużo nauki przed tobą ... :D wiem, wiem... muszę się jeszcze duzo nauczyć... może wrócimy do tematu warsztatów? :D hihi
    pozdrowka
    :cool: :love: :p http://heyfoto.com/sesje/ola/index.php :cool: :love: :p

  16. #16
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    Robert, co do spotkania, to kiedy planujecie cos takiego zorganizowac? Ja bede w Wawie od 5 listopada 2-3 dni gora. Moze cos zorganizujemy??? A tak przy okazji... GDZIE SIE PODZIALA KASIA?? :(

  17. #17
    A ja będę od 2. Trzy dni.

  18. #18
    Starszy Pan :D Awatar fkk
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Malbork
    Wiek
    62
    Posty
    858
    Cytat Zamieszczone przez Julita
    telis, wiec to raczej nie ten sam.... chociaz kto go tam wie. Zapytam, jaki ma aparat - to dobry chwyt na fotografow-amatorow :D
    Jestem amatorem ... zapytaj mnie o sprzet :D

    Albo inaczej ... zapraszam na http://www.fotosesja.pl/ - zgadnij jakim sprzętem robiłem :D

  19. #19
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    fkk, nie znam sie na sprzecie. Troche techniki i sie gubie :P Wiem jedynie, ze jesli fotograf proponuje mi sesje Kodakiem lub jakims jednorazowym aparatem, na pewno nie jest to profesjonalista, tylko jakis amator - erotoman...

    Pozdrawiam :cmok:

  20. #20
    Starszy Pan :D Awatar fkk
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Malbork
    Wiek
    62
    Posty
    858
    Cytat Zamieszczone przez Julita
    Wiem jedynie, ze jesli fotograf proponuje mi sesje Kodakiem lub jakims jednorazowym aparatem, na pewno nie jest to profesjonalista, tylko jakis amator - erotoman...
    OK.. a jak powie, że fotografuje Canonem, ma dwie lampy żarowe o mocy 500W, tło w postaci czarnej i bialej agrowłókniny... to co mu odpowiesz? Jest erotomanem, czy nie jest? :D

    Tak się droczę, ale chce zwrócić uwagę, że ocena na podstawie posiadanego sprzętu to nie jest dobre rozwiązanie. Nie kazdy amator może wywalic 10 000 na profesjonalny sprzet foto i wyposażenie studia.
    Warto zapoznać się z portfolio fotografa - niekiedy sa to tylko krajobrazy, robaczki czy kwiatki, jednak - szczególnie w przypadku młodych adeptów tej sztuki - od czegoś trzeba zacząć.

    Oczywiście, jezeli fotograf nie może pochwalić się zdjęciami osób (modeli/modelek) a proponuje akty, to faktycznie lepiej sobie odpuscić. Jednak gdy proponuje mode, plener lub tp. to może warto przemyslec temat niezależnie od tego, czym fotografuje.

    Na koniec tego wywodu zyczę Wam dziewczyny samych profesjonalistów na swojej drodze :D

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •