Ankieta: Ile chcesz zarobić na sesji zdjęciowej?

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 81 do 93 z 93
  1. #81
    Pierwsze kroki Awatar Calina
    Dołączył
    11.2008
    Lokalizacja
    Kraków
    Wiek
    33
    Posty
    15
    Cytat Zamieszczone przez fotocasting
    Jak lubisz, to też dołożę off-topic: ważny jest efekt, który ma być uzyskany, a sprzęt ma to umożliwić, więc także jest ważny, za to nieważna jest ilość zdjęć, zaangażowanie-sprawa dyskusyjna, jeśli efekty są takie, jak powinny być :)
    Jak ktoś ma talent to byle jakim aparatem zrobi śliczne zdjęcia, chociaż z lepszym na pewno jest łatwiej. :D:D
    Jak dla mnie to ilość się liczy. Koleś który zabiera modelke na sesje i robi jej tam 20 zdjęć to żaden fotograf. Profesjonalista jak widzi dobre ujecie to robi mu 10 zdjec pod kazdym kątem w każdej możliwości żeby mieć pewność że wyjdzie dobrze, a tych ujęć też powinno być troche. :D Poza tym po co komuś fotograf który niema w sobie tyle zaangażowania by robić zdjęcia często, a więc co za tym idzie żeby było ich więcej:confused:. Dla mnie ilość się liczy, a i napewno upewnia modelki o wiarygodności fotografa bo nie jest sztuką zrobić przez całe życie 5 dobrych zdjęć., a 50 już owszem ;] :P

  2. #82
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    220
    Cytat Zamieszczone przez Calina
    Jak ktoś ma talent to byle jakim aparatem zrobi śliczne zdjęcia, chociaż z lepszym na pewno jest łatwiej. :D:D
    Na tym forum oprócz o zdjęciach dla przyjemności (wystawianych w galeriach w rozmiarze 300x400pixeli) mówimy (zbyt rzadko) o zdjęciach komercyjnych, które maja pewne wymagania techniczne, i "byle jaki aparat" (np. w telefonie) tego nie przeskoczy. Zresztą - zrób portret, samą twarz, tak, aby głębia ostrości obejmowała fragment oka - ale przy użyciu przeciętnego kompaktu lub aparatu w telefonie (min.2Mpix sie nada :D), efekt ma być uzyskany podczas robienia zdjęcia, a nie podczas jego obróbki.

    Cytat Zamieszczone przez Calina
    Jak dla mnie to ilość się liczy. Koleś który zabiera modelke na sesje i robi jej tam 20 zdjęć to żaden fotograf. Profesjonalista jak widzi dobre ujecie to robi mu 10 zdjec pod kazdym kątem w każdej możliwości żeby mieć pewność że wyjdzie dobrze, a tych ujęć też powinno być troche. :D Poza tym po co komuś fotograf który niema w sobie tyle zaangażowania by robić zdjęcia często, a więc co za tym idzie żeby było ich więcej:confused:. Dla mnie ilość się liczy, a i napewno upewnia modelki o wiarygodności fotografa bo nie jest sztuką zrobić przez całe życie 5 dobrych zdjęć., a 50 już owszem ;] :P
    :hahaha:
    Kup sobie kamerę, 50 ujęć na sekundę to będzie pełne zaangażowanie w zdjęcia. Wracając do Twojego przykładu: w sieci widzę wiele dzieł stworzonych przez maniaków ilości, na zasadzie "sie zrobi dużo, sie wybierze debesty", niestety, okazuje się, że z takiego działania wychodzi tylko wielka kupa ... (każdy uzupełnia, kupa czego :D).
    Faktycznie, styl pracy zmienia się dzięki technice cyfrowej, ale pomyśl, jak zdjęcie powinno wyglądać, zaplanuj je, sprawdź kilka razy wszystkie szczegóły, i dopiero potem naciśnij spust - okaże się, że czasem wystarczy te 20 zdjęć z sesji, nie po to, aby zrobić film, ale żeby pokazać coś interesującego.
    Co do uwiarygodnienia fotografa - ja wolę zdjęcia które coś mówią, a nie krzyczą, że człowiek ma aparat i był na spacerze z dziewczyną, nawet niejedną (przykład: pewien krakowski fotograf początkujących modelek, udzielający się na innych portalach-tu po pokazaniu przykładów swoich dzieł już nie pisze :D)

    Na koniec skrajny przykład: zdjęcie amerykańskiej bazy lotniczej, zrobione na tradycyjnym materiale, z użyciem hangaru jako aparatu - materiał światłoczuły był wielkości ściany. Według Ciebie cała ekipa nie była zaangażowana w pracę, bo zrobili tylko jedną klatkę, a nie setki? :D
    http://www.fotografuj.pl/News/Najwie...swiecie/id/597
    fotografowie patrzą na modelki tak jak indianie patrzyli na bizony: dobra skóra to niedziurawa skóra
    (c) Indi

  3. #83
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Wracając jescze do "bylejakiego aparatu", czesto się spotka można z tekstem, że i pudełkiem do butów mozna zrobić zdjęcie. Można, to prawda, ale np. ptaka w locie bym się nie spodziewał na takim zdjęciu :)))) Jednak sprzet ma czasem znaczenie i bez lepszego nie jest tylko trudniej, ale wogóle jest niemożliwe zrobienie niektórych zdjęć...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  4. #84
    Bad Cat Awatar Nikoshi
    Dołączył
    06.2006
    Lokalizacja
    kraków
    Posty
    2,454
    do ptaków w locie najlepszy jest
    AK47
    ... bo mi robia kupy na parapet :sad:
    Fotograficzny Portal Mody

  5. #85
    Stary wyjadacz Awatar ranino
    Dołączył
    10.2007
    Posty
    276
    sprzęt musi być duży najlepiej z dużą lufą i do tego kamizelka firmowa najlepiej a najważniejszy jest identyfikator - bez tego ani rusz nawet ptaka nie zastrzelisz bo zgarną a z identyfikatorem raczej nie - to tak żartem
    - jak jest ze sprzętem to raczej wszyscy wiedzą co robią zdjęcia i coś z tego mają:happy:

  6. #86
    Pierwsze kroki Awatar Calina
    Dołączył
    11.2008
    Lokalizacja
    Kraków
    Wiek
    33
    Posty
    15

    ??

    Cytat Zamieszczone przez fotocasting
    ale przy użyciu przeciętnego kompaktu lub aparatu w telefonie (min.2Mpix sie nada :D)
    Nie ponosi Cie? :hahaha: Jestes na forum fotomodelingu, to raczej nie jest miejsce na cykanie foteczek telefonem :P
    Oczym Ty piszesz? Miałam na myśli że nawet jakąś prostą cyfruweczką można robić ładne zdjęcia. I dla mnie liczy sie bardziej ktos z talentem i myślący niż amator z wyrąbanym sprzętem, co jest śmiechu warte. A przezornie zawsze ubezpieczony (kilkoma fotkami więcej) na pewno nie straci a może na tym tylko zyskać, ktos kto robi jedna idzie na żywioł i może tylko stracić. Kretyńskie myślenie że jak ktoś robi kilka zdjęc jednego ujęcia to znaczy że nie potrafi tego zrobić raz a dobrze.
    A to ostatnie zdjęcie.. matko raz o telefonie raz o hangarze :confused: powtarzam mówimy tu o fotomodelingu..

  7. #87
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    220
    Cytat Zamieszczone przez Calina
    Nie ponosi Cie? :hahaha: Jestes na forum fotomodelingu, to raczej nie jest miejsce na cykanie foteczek telefonem :P
    Nie? To zajrzyj np. do działu "Czy się nadaję" :D
    Poza tym, czego chcesz od 2Mpix telefonów, skoro niżej piszesz, że "nawet prostą cyfróweczką można robić ładne zdjęcia", zapomniałaś odnieść się do ograniczeń technicznych - a może nie bardzo wiesz, o czym pisałem ;)

    Cytat Zamieszczone przez Calina
    Oczym Ty piszesz? Miałam na myśli że nawet jakąś prostą cyfruweczką można robić ładne zdjęcia. I dla mnie liczy sie bardziej ktos z talentem i myślący niż amator z wyrąbanym sprzętem, co jest śmiechu warte.
    Chyba mimowolnie przyznajesz mi rację ;) - czymkolwiek można zrobić "ładne" zdjęcia, ale osoba z talentem, myśląca, dobierze taki sprzęt, jaki będzie potrzebny do zdjęcia, jakie zaplanuje.

    Cytat Zamieszczone przez Calina
    A przezornie zawsze ubezpieczony (kilkoma fotkami więcej) na pewno nie straci a może na tym tylko zyskać, ktos kto robi jedna idzie na żywioł i może tylko stracić. Kretyńskie myślenie że jak ktoś robi kilka zdjęc jednego ujęcia to znaczy że nie potrafi tego zrobić raz a dobrze.
    A to ostatnie zdjęcie.. matko raz o telefonie raz o hangarze :confused: powtarzam mówimy tu o fotomodelingu..
    Wiesz, jeśli ktoś wie, jakie będzie zdjęcie, bo je przemyślał, to czasem nie ma potrzeby robienia kilkuset "pstryków". Masz w profilu "fotograf" - wyobraź sobie, że na sesję z modelką możesz przeznaczyć 30-50 zdjęć, pomyśl o ujęciach, zrób je, po czwartym-piątym takim "ćwiczeniu" zazwyczaj rośnie ilość poprawnych zdjęć, w porównaniu do "sesji" typu "mam 4gb, muszę je zapełnić w ciągu 2godz" ;)
    fotografowie patrzą na modelki tak jak indianie patrzyli na bizony: dobra skóra to niedziurawa skóra
    (c) Indi

  8. #88
    to właśnie zależy od zlecenia. ;)

  9. #89
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    Szczecin
    Wiek
    36
    Posty
    60
    Hmmm...
    Raczej nie zgoze sie ze jakakolwiek cyfrowka mozna zrobic 'dobre zdjecia.Teraz kwestia co to dla Ciebie znaczy 'ladne'.
    Czy zdjecia komercyjne, zdjecia edytorialowe, etc?
    Jak myslisz czemu Meisel, Demarchelier czy inni foca Hosselbladem czy Mamyia?
    Skoro maja talent to powinno to wykazac uzywajac zwyklych cyfrowek..?

  10. #90
    Pierwsze kroki Awatar Olimpia
    Dołączył
    06.2009
    Lokalizacja
    Okolice Chrzanowa
    Wiek
    32
    Posty
    3
    Za sesję tak od 100 do 500zł moim zdaniem jest ok,jestem już trochę w tej branży i wiem,że fotografowie różnie płacą.

  11. #91
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    06.2010
    Wiek
    36
    Posty
    2
    chciałabym dopiero wejść w branzę, znajomy fotograf polecił mi ten portal na początek ale za bardzo nie wiem jak sie zabrać do tego startu, prosze o kilka instrukcji najlepiej na pryw wiadomość, pozdrawiam

  12. #92
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    11.2005
    Wiek
    57
    Posty
    3
    Czytaj, czytaj i czytaj... a przede wszystkim zrób sobie polaroidy, bo jak nikt nie wie jak wyglądasz, to na nic nie licz.

  13. #93
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    06.2012
    Lokalizacja
    Płock/mazowieckie
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez Nikoshi Zobacz posta
    do ptaków w locie najlepszy jest
    AK47
    ... bo mi robia kupy na parapet :sad:
    Po co zabijać ptaki, nie prościej usunąć parapet?

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •