Ankieta: Ile chcesz zarobić na sesji zdjęciowej?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 93
  1. #41
    Stary wyjadacz Awatar tomodati
    Dołączył
    02.2006
    Lokalizacja
    Katowice
    Wiek
    47
    Posty
    179

    Boshe...;-)

    Cytat Zamieszczone przez Julita
    fkk, nie znam sie na sprzecie. Troche techniki i sie gubie :P Wiem jedynie, ze jesli fotograf proponuje mi sesje Kodakiem lub jakims jednorazowym aparatem, na pewno nie jest to profesjonalista, tylko jakis amator - erotoman...

    Pozdrawiam :cmok:
    Na Twoim miejscu nie wyglaszalbym takich opinii:) Dam Ci wskazowke na przyszlosc: nie zawsze koles z jednorazowym aparatem jest cieciem:) Powiem wiecej, jest taki jeden, co robi aparatem jednorazowym :) Co wiecej, robi dla sisleya i zbiera taka kase o ktorej nawet nie snilas:)
    Koles nazywa sie Terry Richardson ( http://jozworld.club.fr/bios/richardson-terry.html ) wyglada jak ostatni debil, zachowuje sie jak idiota, robi zdjecia aparatem, na ktory stac byle ciecia ale uwierz mi... warto mu pozowac:)

    Adas

  2. #42
    Just ME :D Awatar eNKa
    Dołączył
    09.2006
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    596
    Cytat Zamieszczone przez tomodati
    Na Twoim miejscu nie wyglaszalbym takich opinii:) Dam Ci wskazowke na przyszlosc: nie zawsze koles z jednorazowym aparatem jest cieciem:) Powiem wiecej, jest taki jeden, co robi aparatem jednorazowym :) Co wiecej, robi dla sisleya i zbiera taka kase o ktorej nawet nie snilas:)
    no wlansie... JEDEN ;)
    no to sie zestarzalam...

  3. #43
    stary wyjadacz Awatar kati
    Dołączył
    09.2006
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    731

    Za jakie honorarium jestescie w stanie pracowac ?

    To tylko i wylacznie zalezy od zlecenia
    Cene rozniez w pewnym sensie mozna negocjowac
    Standartowa sesja w pelnym wymiarze godzin nie nizej niz 500 zl
    Bywaja jednak ciekawe projekty , ktore z roznych wzgledow mozna zrobic nie rozmawiajac o pieniadzach

  4. #44
    Pierwsze kroki Awatar piekna_27
    Dołączył
    06.2007
    Wiek
    30
    Posty
    1
    Moim zdaniem wystraczy 500-1500 zł ale naprawde zależy to tylko i wyłącznie od zlecenia.Pozdrawiam ;**

  5. #45
    kurde gdzie tu jest usuniecie konta

  6. #46
    Pierwsze kroki Awatar Paula3
    Dołączył
    11.2007
    Lokalizacja
    Skarżysko-Kamienna
    Wiek
    31
    Posty
    12
    Chciałam zapytać, czy jest na tej stronie możliwość dodania gdzieś swoich zdjęć? Bo dopiero co się zalogowałam i nie znam wszystkich opcji tej strony :). I oczywiście czekam na propozycje co do sesji zdjęciowych. Niekoniecznie za wynagrodzeniem pieniężnym. Najważniejsze, żeby to nie było oszustwo ;)

  7. #47
    Pierwsze kroki Awatar Paula3
    Dołączył
    11.2007
    Lokalizacja
    Skarżysko-Kamienna
    Wiek
    31
    Posty
    12
    Z racji, iż jeszcze nie zaczęłam kariery fotomodelki...to jest dopiero druga strona, na której zamieściłam swoje ogloszenie...Mogłabym pozować za darmo. Sądze, że gdybym miała juz pewne doświadczenie w tej branży, oczekiwałabym od fotografa pewnego wynagrodzenia. Ale narazie najważniejsze jest, abym zaczęła karierę fotomodelki.

  8. #48
    Wie o co chodzi Awatar Moonisiaa
    Dołączył
    10.2007
    Lokalizacja
    Skierniewice
    Wiek
    30
    Posty
    52
    a ja mam taki `zapytajnik` odnośnie kasy za sesję... mianowicie chodzi o to ile można chcieć za sesję w bieliźnie do katalogu własnie z bielizną który bedzie publikowany w Hiszpanii? ;>
    proszę o odpowiedzi.. zależy mi na czasie... ;D

    buzzzi ;**
    :hahaha: śmiech to zdrowie.! :hahaha:
    _______________________________
    www.monisia.getphoto.net - foty swoje.. nieprofesjonalne.:glasses:

  9. #49
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    05.2007
    Lokalizacja
    Lublin
    Wiek
    53
    Posty
    4

    Apropo pytań

    Jako fotograf dorzucę tylko, że faktycznie pytanie o sprzęt może zbić z tropu jakiegoś udawacza ale z drugiej strony możecie spotkać się z opinią, że nie wiecie o co pytacie. To nie aparat robi zdjęcia. Widziałem album portretowy pewnego fotografa który powstał przy wykorzystaniu zwykłej małpki i zdjęcia zwalały z nóg. Sam jak mój aparat był w naprawie porzyczyłem 350D i ludzie nie mogli uwierzyć że zdjęcia były zrobione tym aparatem. Tak więc z pytaniem o sprzęt uważajcie. A jak ja odpowiem że w studio mam 19 lamp marki - hansel to co o tym pomyślisz ? - a jak przyjdziesz na sesję użyję jednej lampy i kawałka styropianu jako blendy - będziesz rozczarowana ? :-) Tak więc uważajcie z pytaniami o sprzęt. Ale napewno wcześniej oglądajcie zdjęcia fotografa.

  10. #50
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    12.2007
    Lokalizacja
    Malbork
    Wiek
    37
    Posty
    3
    ja uwazam ze to zalezy od zlecenia ;]

  11. #51
    Starszy Pan :D Awatar fkk
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Malbork
    Wiek
    62
    Posty
    858
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekf
    Sam jak mój aparat był w naprawie porzyczyłem 350D i ludzie nie mogli uwierzyć że zdjęcia były zrobione tym aparatem.
    A co masz do tego aparatu? Sporo fotografów tym pstryka - jak dla mnie troche nie trafiony przykład (nie, ja nie mam 350D).
    Sam aparat zdjec nie robi, ważne jaki obiektyw do niego przypiety oraz jaki operator :)

  12. #52
    Stary wyjadacz Awatar mazieg
    Dołączył
    10.2007
    Lokalizacja
    Lublin
    Wiek
    50
    Posty
    226
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekf
    J jak przyjdziesz na sesję użyję jednej lampy i kawałka styropianu jako blendy - będziesz rozczarowana ? :-) Tak więc uważajcie z pytaniami o sprzęt. Ale napewno wcześniej oglądajcie zdjęcia fotografa.
    To jest to na co nie zwracają uwagi modelki. Często fotograf chcąc uzyskać efekt na którym mu zależy stosuje sprzęt który może okazać się śmieszny: pocięte miski przyczepione do lampy błyskowej, płaty styropianu, agrowłókninę, białą tkaninę nabitą na ramę czy też oświetli twarz modelki kółkiem z żarówkami. To są nasze sztuczki. Może to dziwnie wyglądać. Ale ważny jest efekt końcowy.
    Miałem przypadek gdy w plenerze jako blendy przy portrecie użyłem zasłonki przeciwsłonecznej do szyby samochodowej (srebrnej a z drugiej strony złotej) efekt wyszedł super - a mina modelki bezcenna jak ją poprosiłem by toto mi potrzymała ;)
    Fotografa oceniajmy po zdjęciach.
    Poszukuje "nowych twarzy" z Lublina i okolic,
    do współpracy przy sesjach komercyjnych i nie tylko.

    Moja strona: http://www.fotograflublin.com/
    Mój blog - moje najnowsze zdjęcia: http://maciejziegler.blogspot.com/
    Formularz zgłoszeniowy dla chętnych do współpracy - http://www.modelka.fotograflublin.com/
    Kontakt e-mail: [email protected]

  13. #53
    Pierwsze kroki Awatar Micele
    Dołączył
    01.2008
    Lokalizacja
    Katowice
    Posty
    5
    Witam forum ...
    Czytam wypowiedzi i zastanawiam się czy oko fotografa czy sprzet ma znaczenie . Odpowiem jedno i drugie jest ważne ujęcie wykonane aparatem za 3000 zł a tym za 25 000 zł będzie na pierwszy rzut oka bedzie bardzo podobne , natomiast wgłebiajac się w techniczne parametry zdjęcia efekty nie możliwe do osiągnięcia nawet dla najlepszych fotografów ale z gorszym sprzetem .Natomiast co do umięjętności to już temat rzeka spotykałem na pokazach mody ,na wybiegach fotografów obwieszonych sprzętem za który można kupić mieszkanie a zdjęcia do bani .Zdecydowanie ważne jest to co fotograf ma w swoim dorobku artystycznym a nie to jakim aparatem robi ( nie myśle o kompaktach pomijam to ) jedynie można się spodziewać efektu końcowego nikt nie jest czarodziejem a tym bardziej fotograf .Co do honorarium pracy modelki a fotografa to już indywidualne ustalenia .Miałem okazje pracować z modelkami które za godzinę zdjęc kasuja po 700-800zł a sesja odbywała sie na zasadzie za pozowanie(powiększeniem portfolia modelki i fotografa) czy publikacje jest to tylko i wyłącznie kwestia dogadania się przed sesja . Z doświadczenia mogę powiedzięć że najwięcej do powiedzenia maja te osoby (modelki /modele) które staja przed obiektywm poraz pierwszy(rozpoczynają swoją karierę w modelingu ) a wymagania jak gwiazdy z pierwszych stron rozkładówek .Nie zawsze potrafię to zrozumieć ale każdy z nas kiedyś zaczynał czy jako fotograf czy modleka -model .
    Cena sesji jak wcześniej pisałem to indywidualana umowa modelka - fotograf i odwrotnie . Podpowiem tylko że wykonując sesje bezwzgledu czy jest to sesja komercyjna czy sesja za foto zawsze podpisuje umowe o współpracę w której jasno i przejżyście jest wszystko wyszczególnione itp(zakres zdjeć,zgoda na publikacje,sprzedaż zdjęć itp).Otrzymuje wiele zapytań od przyszłych modelek odnośnie sesji za foto i gdy pytam o wiek Panny i jest to 14-15-16 latka proszę o pisemną zgodę opiekuna na wykonanie zdjęć jak równierz o toważystwo osoby pełnoletniej spokrewnionej z modelka w trakcie trwania całej sesji to bardzo szybko rezygnują z wykonania zdjęć bo przeszkadza im osoba trzecia lub mama i tata nie wiedzą czym się zajmuje córka ,przy zdjeciach WIĘC PYTAM GDZIE PROFESJONALIZM MOJE DROGIE ??? Bo nie wiem czy modele/modelki wiecie ale zdjęcia zawsze jest własnościa fotografa !!!ale to już inny temat rozpisałem się ...
    Życzę dużo sukcesów

  14. #54
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    220
    Cytat Zamieszczone przez Micele
    Z doświadczenia mogę powiedzięć że najwięcej do powiedzenia maja te osoby (modelki /modele) które staja przed obiektywm poraz pierwszy(rozpoczynają swoją karierę w modelingu ) a wymagania jak gwiazdy z pierwszych stron rozkładówek
    Fakt, czasem trudno nie parsknąć śmiechem :hahaha:

    Podpowiem tylko że wykonując sesje bezwzgledu czy jest to sesja komercyjna czy sesja za foto zawsze podpisuje umowe o współpracę w której jasno i przejżyście jest wszystko wyszczególnione itp(zakres zdjeć,zgoda na publikacje,sprzedaż zdjęć itp).Otrzymuje wiele zapytań od przyszłych modelek odnośnie sesji za foto i gdy pytam o wiek Panny i jest to 14-15-16 latka proszę o pisemną zgodę opiekuna na wykonanie zdjęć jak równierz o toważystwo osoby pełnoletniej spokrewnionej z modelka w trakcie trwania całej sesji to bardzo szybko rezygnują z wykonania zdjęć bo przeszkadza im osoba trzecia lub mama i tata nie wiedzą czym się zajmuje córka ,przy zdjeciach WIĘC PYTAM GDZIE PROFESJONALIZM MOJE DROGIE ??? Bo nie wiem czy modele/modelki wiecie ale zdjęcia zawsze jest własnościa fotografa !!!ale to już inny temat rozpisałem się ...
    To powinna być normalna praktyka, ale amatorzy pstrykania bardzo szybko się uczą - w momencie gdy "modelka" zabroni prezentacji zdjęć, albo poprosi o kasę za opublikowane zdjęcia (albo zrobią to jej rodzice...).
    Jakby to powiedzieć - "zaliczki na zaliczki" nie rezygnują, po prostu gdy czasem jest mowa o spotkaniu z rodzicami, to okazuje się, że są ogromnie zapracowani :hahaha: i nie maja czasu, ale "zaliczka na zaliczkę" może bez problemu przynieść zgodę, nawet z dokumentem tożsamości rodzica, a opiekować się podczas sesji będzie "ciocia/wujek/kuzynka" :D - ale to już inny temat (może warty swojego wątku?).
    Pisałeś o umowie - w związku z tym mam sprostowanie: "zdjęcia" zawsze są "własnością" tej strony, która ma to zagwarantowane w umowie, fotograf ma zawsze prawa autorskie osobiste (w odróżnieniu od majątkowych, o których pisałeś upraszczając - "własność zdjęć"). Nie jest niczym niespotykanym sesja na zlecenie osoby pozującej, po której osoba pozująca przejmuje wszelkie prawa majątkowe, oczywiście na uzgodnionych warunkach.

  15. #55
    Starszy Pan :D Awatar fkk
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Malbork
    Wiek
    62
    Posty
    858
    Cytat Zamieszczone przez fotocasting
    Jakby to powiedzieć - "zaliczki na zaliczki" nie rezygnują, po prostu gdy czasem jest mowa o spotkaniu z rodzicami, to okazuje się, że są ogromnie zapracowani
    Hyhy, albo kontakt sie urywa. Bywaja jeszcze propozycje przywiezienia zgody rodziców (pewnie podpisanej prze koleżankę), ale efekt i tak jest żaden.

    Ech Panowie... sporo tu istotnych rzeczy napisano, tylko... której pannie bedzie sie chciało to przeczytac?

  16. #56
    Pierwsze kroki Awatar Slicznotka93
    Dołączył
    01.2008
    Lokalizacja
    Ziębice
    Wiek
    31
    Posty
    11
    ja biore zawsze jak najwiecej.starcza mi na ciuchy niektore

  17. #57
    karolajna
    Guest
    ja dopiero zaczynam narazie chciałabym pozowac za same zdjecia i dla przyjemnosci ... zobaczymy co bedzie. a co do takiej zgody podpisanej przez kolezanke to mi sie kojarzy z usprawiedliwieniami w szkole xD

  18. #58
    Wie o co chodzi Awatar leanne
    Dołączył
    11.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    52
    Cytat Zamieszczone przez fkk
    Ech Panowie... sporo tu istotnych rzeczy napisano, tylko... której pannie bedzie sie chciało to przeczytac?
    Czytam i czytam..

    Cytat Zamieszczone przez Micele
    Z doświadczenia mogę powiedzięć że najwięcej do powiedzenia maja te osoby (modelki /modele) które staja przed obiektywm poraz pierwszy(rozpoczynają swoją karierę w modelingu ) a wymagania jak gwiazdy z pierwszych stron rozkładówek
    Jako modelka mam nijakie doświadczenie ale jako fotograf mogę powiedzieć że nie musi to być regułą..

    Cytat Zamieszczone przez krzysiekf
    A jak ja odpowiem że w studio mam 19 lamp marki - hansel to co o tym pomyślisz ?
    ..że bedę oświetlona z każdej strony :D

    Cytat Zamieszczone przez krzysiekf
    a jak przyjdziesz na sesję użyję jednej lampy i kawałka styropianu jako blendy - będziesz rozczarowana ? :-)
    ..oj, bardzo..
    Jako wynagrodzenie zabiorę jedną z lamp. Po po cóż Ci tyle skoro i tak nie używasz? ;) :P

    Cytat Zamieszczone przez krzysiekf
    Ale napewno wcześniej oglądajcie zdjęcia fotografa.
    Bardziej doświadczone modelki tak robią. Mniej - różnie.
    Ale zgodzę się z tym że nie chodzi o sprzęt i że fotografa najlepiej ocenić ogladając jego dorobek..

    Pozdrawiam.

  19. #59
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez leanne
    ..że bedę oświetlona z każdej strony :D
    Albo oślepiona :))
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  20. #60
    Wie o co chodzi Awatar leanne
    Dołączył
    11.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    52
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski
    Albo oślepiona :))
    Pewnie też ;)))

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •