Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    Administrator Awatar Robert
    Do³±czy³
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854

    Jak przygotowaæ siê do rozmowy kwalifikacyjnej w agencji modelek

    Oto kilka rad, które mo¿e choæ trochê pomog± wam w przej¶ciu wstêpnej selekcji:
    • Rozmowa w agencji to taka sama rozmowa jak przy staraniu siê o pracê! Trzeba umieæ siê jak najlepiej zaprezentowaæ i zyskaæ sympatiê pracownika agencji. A wiêc przemy¶l jakie masz zalety, jaka jest twoja dyspozycyjno¶æ, do¶wiadczenie.
    • Ubierz siê schludnie, naturalnie w do¶æ dopasowany strój podkre¶laj±cy to co chcesz sprzedaæ i zaprezentowaæ. Wyzywaj±ce lub niegustowne ubranie mo¿e ciê przekre¶liæ od razu na wstêpie.
    • Makija¿ i fryzura, podobnie jak ubranie powinny byæ estetyczne ale nie przesadzone. Ca³a butelka lakieru do w³osów na g³owie raczej nie pomo¿e.
    • Lakier na paznokciach nie jest konieczny ale rêce musz± byæ zadbane
    • Pamiêtaj o zdjêciach - przynie¶ to co masz i z czego jeste¶ dumna. Je¿eli nie masz ¿adnych w miarê profesjonalnych zdjêæ postaraj siê je wykonaæ przed rozmow±. Nie chwal siê zdjêciami z imprezek u znajomych, u cioci na imieninach i ze swoim ch³opakiem.
    • Przygotuj siê na robienie notatek - we¼ notes i d³ugopis. Notuj±c terminy, ustalenia itp sprawiasz wra¿enie osoby znacznie bardziej odpowiedzialnej.
    • Nie spó¼niaj siê ale te¿ nie próbuj przychodziæ du¿o wcze¶niej. Kilka minut przed umówion± godzin± jest ok. Prawdopodobnie i tak bêdziesz musia³a czekaæ, czêsto bardzo d³ugo...
    • Podczas rozmowy staraj siê byæ szczera, optymistycznie nastawiona i sympatyczna. Czêsto siê u¶miechaj - to jest bran¿a ludzi u¶miechniêtych! Patrz w oczy, oczywi¶cie nie nachalnie :)
    • B±d¼ pewna siebie ale nie przesadzaj. Po prostu nie afiszuj siê ze swoimi kompleksami i problemami, staraj siê pokazaæ ¿e jeste¶ warta zainteresowania.
    • Nie rozpoczynaj spotkania od pokazania zdjêæ, poczekaj kiedy zostaniesz o to poproszona. Zdjêcia z portfolio po³ó¿ wtedy przed pracownikiem agencji w odpowiedni± stronê... Idealnie, gdy masz odpowiedni album - wtedy widaæ, ¿e traktujesz to powa¿nie.
    • Nie zmuszaj pracownika do podjêcia decyzji - jak bêdzie chcia³ to oddzwoni. Je¿eli zabierasz zdjêcia, miej przygotowany kompozyt lub przynajmniej wizytówkê aby pozostawiæ kontakt do siebie.
    • Nie licz na telefon - ³atwiej bêdzie ci znie¶æ rozczarowanie...
    Bardzo gro¼ny admin...

  2. #2
    Administrator Awatar Robert
    Do³±czy³
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854

    Trudne pytania - b±d¼ na nie przygotowana

    • Czego oczekujesz po tym spotkaniu?
    • W ilu agencjach ju¿ wcze¶niej by³a¶?
    • Dlaczego chcesz pracowaæ w tej bran¿y?
    • Ile chcesz zarabiaæ?
    • Czy masz co¶ przeciwko umawianiu siê z go¶æmi?
    • Sk±d masz takie paskudne zdjêcia? Z nimi nic nie osi±gniesz!
    • Po co marnujesz mój czas?
    Bardzo gro¼ny admin...

  3. #3
    Administrator Awatar Robert
    Do³±czy³
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854

    Pytania do zadania

    Pytania, które powinna¶ zadaæ je¿eli wszystko wskazuje, ¿e agencja jest tob± zainteresowana:
    • Jak chcia³aby mnie pani/pan kreowaæ?
    • Jak± kwotê pieniêdzy powinnam zainwestowaæ od razu? UWAGA - nie dotyczy to agencji wy³udzaj±cych pieni±dze za wykonanie marnego portfolio!!!
    • Czy s±dzi pan/pani ¿e szybko dostanê pierwsze zlecenia? Jak ocenia pan/pani moje szanse na rynku?
    • Co powinnam szybko zmieniæ w swoim wygl±dzie lub zachowaniu? Nad czym mam od dzi¶ pracowaæ aby byæ jeszcze lepsz±?
    • Jakie warunki proponuje agencja? Jaka jest prowizja? Czy umowa jest na wy³±czno¶æ?
    Bardzo gro¼ny admin...

  4. #4
    d_29
    Guest

    Pytania

    Dziêkujê za dobre rady, ale jak mam siê zachowaæ jesli nie mam profesjonalnych zdjêæ ani portofolio? Nie braæ ¿adnych? Powiedzieæ to przed spotkaniem?

  5. #5
    Stary wyjadacz
    Do³±czy³
    05.2006
    Posty
    902
    no w³asnie...pytania...:(

    Czego oczekujesz po tym spotkaniu?
    W ilu agencjach ju¿ wcze¶niej by³a¶?
    Dlaczego chcesz pracowaæ w tej bran¿y?
    Ile chcesz zarabiaæ?
    Czy masz co¶ przeciwko umawianiu siê z go¶æmi?
    Sk±d masz takie paskudne zdjêcia? Z nimi nic nie osi±gniesz!
    Po co marnujesz mój czas?



    a jak odpowiadac mniej wiecej na podobne pytania???prosze o szablony odpowiedzi:D tak by byly one dobrze odebrane?? bo na niektóre to szczerze nie mialabym pojecia co odpowiedziec ...:confused:

  6. #6
    Wie o co chodzi Awatar fobja
    Do³±czy³
    09.2006
    Wiek
    33
    Posty
    49
    Sk±d masz takie paskudne zdjêcia? Z nimi nic nie osi±gniesz!
    Po co marnujesz mój czas?

    Po takich pytaniach sta³abym siê chyba niemi³a :P
    Rozumiem, ¿e to jest ich praca i musz± byæ surowi.
    Bo jakby brali ka¿d± dziewczynê, która im siê napatoczy
    to po pewnym czasie nie zosta³oby ju¿ krzty oryginalno¶ci
    w fotografii i modelingu.

    ale modelka te¿ cz³owiek.

  7. #7
    Wie o co chodzi Awatar Monaliza
    Do³±czy³
    06.2006
    Lokalizacja
    Poznañ
    Wiek
    38
    Posty
    90
    ciekawa lekturka.. dziêki

    aczkolwiek czy sie przyda to nie wiem, raczej widze siebie jako wolny strzelec ni¿ modelka w agencji..

    co do surowego traktowania - mozesz powiedziec, ze zawsze jestes czlowiekiem, ale nawet na zwyklej rozmowie kwalifikacyjnej potrafi± z cz³owieka zrobic debila, przezy³am dwukrotnie, i tylko zdrowy rozsadek przesadzil o tym, ¿e wysz³am nie robi±c jakie¶ afery, za conajmniej chamski sposob w jaki zostalam potraktowana

  8. #8
    Administrator Awatar Robert
    Do³±czy³
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854
    Cytat Zamieszczone przez Monaliza
    ciekawa lekturka.. dziêki

    aczkolwiek czy sie przyda to nie wiem, raczej widze siebie jako wolny strzelec ni¿ modelka w agencji..

    co do surowego traktowania - mozesz powiedziec, ze zawsze jestes czlowiekiem, ale nawet na zwyklej rozmowie kwalifikacyjnej potrafi± z cz³owieka zrobic debila, przezy³am dwukrotnie, i tylko zdrowy rozsadek przesadzil o tym, ¿e wysz³am nie robi±c jakie¶ afery, za conajmniej chamski sposob w jaki zostalam potraktowana
    Nie wszystkie agencje s± 'normalne' i nie wszystkie agencje zatrudniaj± ludzi na odpowiednim poziomie. Niestety, istenieje wiele tzw. agencji które s± ¿a³osne. W sensownej firmie najwy¿ej us³yszysz, ¿e siê nie nadajesz albo po prostu nie s± tob± zainteresowani. I tyle... Je¶li robi± z kogo¶ debila, to tylko ¶wiadczy o ich podej¶ciu do tematu...
    Ten temat by³ przygotowany jako pomoc w zachowaniu siê w sensownej agencji...
    Bardzo gro¼ny admin...

  9. #9
    Wie o co chodzi Awatar Monaliza
    Do³±czy³
    06.2006
    Lokalizacja
    Poznañ
    Wiek
    38
    Posty
    90
    Robert --> ja rozumiem ;) napisalam "ale nawet na zwyklej rozmowie kwalifikacyjnej" chodzi³o mi o zwyk³a rozmowe o pracê, jak±kolwiek niezwi±zan± z modelingiem..
    w agencjach siê z tym nie spotka³am, bo nie mia³am sposobno¶ci

  10. #10
    Pierwsze kroki Awatar Lirlisin
    Do³±czy³
    06.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    11
    bardzo przydatne,bede musiala nad tym troche posiedziec bo mam niedlugo dwie rozmowy kwalifikacyjne:)

  11. #11
    Banned
    Do³±czy³
    01.2008
    Posty
    768
    w³a¶nie ile taka rozmowa trwa ????????

  12. #12
    Czego oczekujesz po tym spotkaniu?
    W ilu agencjach ju¿ wcze¶niej by³a¶?
    Dlaczego chcesz pracowaæ w tej bran¿y?
    Ile chcesz zarabiaæ?
    Czy masz co¶ przeciwko umawianiu siê z go¶æmi?
    Sk±d masz takie paskudne zdjêcia? Z nimi nic nie osi±gniesz!
    Po co marnujesz mój czas?

    Jak odpowiadaæ na takie pytania ¿eby zrobiæ dobre wra¿enie i nie wyj¶æ na pustaka albo idiotkê ?

  13. #13
    karolajna
    Guest
    aa w³±snie mnie tez sie to przyda.. po wystawieniu ocen jade do Wawy .. avant i d'vision ... spotkania... aQAaAa < strach >

  14. #14
    WIêc je¿eli kto¶ siê orientuje co na takie pytania odpowiedziec to razem z Karolajn±
    czekamy ;)

  15. #15
    Stary wyjadacz Awatar iza92
    Do³±czy³
    04.2008
    Lokalizacja
    Lubin
    Wiek
    31
    Posty
    308
    Bardzo ciekawe i przydatne :)) jak bede mia³a okazjê :D na 100% skorzystam :) najgorsze jest w³asnie to
    "skad masz takie paskudne zdjecia" :D
    No cóz:)

  16. #16
    Wie o co chodzi Awatar lullaby
    Do³±czy³
    07.2008
    Lokalizacja
    Gdynia
    Wiek
    31
    Posty
    34
    te¿ czekam a¿ ktos powie, co odpowiedzieæ na takiej rozmowie ; D

  17. #17
    karolajna
    Guest
    Robercie to twoj 2 mini poradnik , z ktorego skorzysta³am z b.pozytywnym rezultatem! haha ;d dzieki ;d
    edit : Panie Robercie :)

  18. #18
    Stary wyjadacz Awatar Ma³gosia
    Do³±czy³
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.³ódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    Cytat Zamieszczone przez Robert
    [*]Pamiêtaj o zdjêciach - przynie¶ to co masz i z czego jeste¶ dumna. Je¿eli nie masz ¿adnych w miarê profesjonalnych zdjêæ postaraj siê je wykonaæ przed rozmow±. Nie chwal siê zdjêciami z imprezek u znajomych, u cioci na imieninach i ze swoim ch³opakiem.[/LIST]
    A czy agencja ma prawo poprosic modelke o kilka wydrukowanych zdjec (na koszt modelki) bo niby musi wyslac te zdjecia wydrukowane do glownej siedziby agencji w innym miescie? Jak miec pewnosc czy te zdjecia nie zostana gdzies wykorzystane?

  19. #19
    Pierwsze kroki Awatar mlstudio
    Do³±czy³
    10.2008
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez Ma³gosia
    A czy agencja ma prawo poprosic modelke o kilka wydrukowanych zdjec (na koszt modelki) bo niby musi wyslac te zdjecia wydrukowane do glownej siedziby agencji w innym miescie? Jak miec pewnosc czy te zdjecia nie zostana gdzies wykorzystane?
    agencji do prezentacji modelki po pierwszym spotkaniu powinny starczyc polaroidy, ktore sama wykona modelce na miejscu.
    a jezeli modelka jest juz doswiadczona i posiada booka to wtedy ewentualnie, potencjalnie nowa agencja moze poprosic o foty z booka w wersji cyfrowej na maila i dopoki nie podpisze z modelka kontraktu to fot owych moze uzywac jedynie na uzytek wewnetrzny w celu prezentacji modelki.

  20. #20
    My¶lê, ¿e nie ma co siê na si³ê uczyæ jakich¶ odpowiedzi, najlepiej byæ naturalnym. Je¶li dziewczyna pierwszy raz w ¿yciu idzie do agencji na rozmowê, nic dziwnego, ¿e nie wie np. o jakich stawkach rozmawiaæ. Lepiej chyba przyznaæ siê, ¿e pytanie jest dla nas 'problematyczne' ni¿ udawaæ znawcê ;)

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •