Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    Wie o co chodzi Awatar HowToBeMe
    Do³±czy³
    11.2007
    Posty
    55
    G³odówka, lub ma³o kalorii i du¿o ruchu, a schudniesz... Wystarczy trochê chêci i silnej woli;) No i dzia³a.

  2. #22
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    04.2008
    Wiek
    44
    Posty
    18
    czy aby na pewno jest to dobre???

  3. #23
    Wie o co chodzi
    Do³±czy³
    11.2006
    Lokalizacja
    Plymouth, Anglia
    Posty
    57

    Ja proponujê:

    Piæ do jedzenia i przed nim du¿e ilo¶ci p³ynów. Mam ten nawyk od urodzenia, i zawsze by³am i jestem szczup³a, mimo ¿e sporo jem:) Po prostu p³yny wyp³ukuj± soki trawienne, przez co kalorie siê w mniejszym stopniu wch³aniaj±. Pozdrawiam:)

  4. #24
    Pierwsze kroki Awatar loverence
    Do³±czy³
    03.2009
    Wiek
    32
    Posty
    2
    ja ograniczam siê od hmm ponad roku chyba i sz³o ca³kiem ca³kiem ale teraz waga przesta³a spadaæ a czasem nawet s± skoki do góry, chyba muszê wprowadziæ wiêksze ograniczenia i wiêcej æwiczeñ.

  5. #25
    Stary wyjadacz Awatar Camilla1237
    Do³±czy³
    01.2009
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    692
    Ja mia³m przej¶c na dietê montignaca,ale ja nie mam czasu, zeby przyz±dzac sobie sama jedzenie takie jak w gazecie ;P
    Mam obiad w szkole, tylko kolacje i ¶niadanie mogê jesæ wed³ug zaleceñ... A ja nie lubie jak mi kto¶ dktujê co mam je¶æ...
    duzo mozna na niej schudn±æ.??
    :hahaha:

  6. #26
    Wie o co chodzi
    Do³±czy³
    04.2009
    Lokalizacja
    Rzeszów
    Posty
    41
    uwa¿am ¿e nie da sie je¶æ ile chcesz a potem wymagaæ od siebie 5kg mniej to jest niemo¿liwe ¿eby byc chudym trzeba rezygnowaæ zprzyjemno¶ci prosta zasada pisana trudna do wykonania

  7. #27
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    02.2008
    Wiek
    32
    Posty
    2

    prze¿ylam rozumiem pomogê

    Prze¿ywa³am te same problemy. Bardzo chcia³am zrzuciæ 15 kg bo moim marzeniem by³o wi±zaæ swoj± przysz³± pracê z modelingiem. Musia³am zadbaæ o siebie ale nie by³o ³atwo... to wszystko zajê³o mi rok na zmianê chud³am na okropnych dietach i pó¼niej mia³am efekt jojo a kg tylko przybywa³o pomimo strasznych mêczarni. stan skóry siê pogorszy³ skóra robi³a siê brzydka. Przechodzi³am przez okresy bulimii i anoreksji na zmianê z wilczym g³odem i ukrywaniem siê na zmianê z jedzeniem a nie jedzeniem. Zm±drza³am po pó³tora roku naszczê¶cie i zaczê³am siê interesowaæ dietami i prawid³owymi sposobami od¿ywiania próbuj±c to jako¶ po³±czyæ. Okaza³o siê ¿e d±¿enie do idea³u nie musi byæ w cale takie trudne a wrêcz mnie to zafascynowa³o ! Dzieki pozbieraniu wszystkich cennych informacji i przetestowaniu miliona na sobie uda³o mi siê w koñcu! w miesi±c schud³am 10 kg a w nastêpny 5 i aktualnie jestem posiadaczk± idealnych wymiarów(jak dla mnie)87-60-85 :) dobrej cery (wcze¶niej mia³am problemy z tr±dzikiem i sucho¶ci±) i piêknego cia³a. Ten sukces podsun±³ mi pewn± my¶l. Dalczego nie mia³abym siê tym podzieliæ z innymi cierpi±cymi w ten sam sposób co ja wcze¶niej? Chcê pomagaæ i mam gotowe zapiski i plany jad³ospisów na ca³e dni oraz ³atwe triki i sposoby na idealne cia³o i skórê. Ka¿dej zainteresowanej podpowiem co kiedy robiæ, zapewniê odpowied¼ na ka¿dego maila z pytaniem co robiæ i jak radziæ sobie w sytuacji np. wyj¶cia ze znajomymi do knajpy. Jestem studentk± i w ten sposób dorabiam na spe³nianie marzeñ. 2 dni sprawdzaj±ce gwarantujê gratis a reszta zale¿y tylko i wy³acznie od was samych to wy proponujecie ceny w zale¿no¶ci od zadowolenia i mo¿liwo¶ci :) Chcecie pomocy piszcie na [email protected] gwarantujê odpowiedzi na ka¿dego maila:crunk:

  8. #28
    Wie o co chodzi
    Do³±czy³
    12.2009
    Lokalizacja
    Radom/Kraków
    Posty
    88
    ja u siebie przyuwa¿y³am, ¿e nim wiêcej jem tym jestem chudsza. i bardzo mo¿liwe, bo przecie¿ jak siê niewiele je to metabolizm siê spowalnia, a jak siê wsuwa to wszystko zaczyna dzia³aæ szybciej :)

  9. #29
    Cytat Zamieszczone przez vodoo Zobacz posta
    ja u siebie przyuwa¿y³am, ¿e nim wiêcej jem tym jestem chudsza. i bardzo mo¿liwe, bo przecie¿ jak siê niewiele je to metabolizm siê spowalnia, a jak siê wsuwa to wszystko zaczyna dzia³aæ szybciej :)
    Wiesz - czêsto zale¿y jeszcze od tego, co jesz.

    Praktycznie ka¿da czynno¶æ organizmu wymaga od niego wytworzenia pewnej ilo¶ci energii - tak tak, równie¿ trawienie zjedzonego pokarmu. Wiêc s± takie pokarmy, które wymagaj± od niego wzmo¿onego wysi³ku w tym zakresie: takie, w których aby dostaæ niezbêdne sk³adniki od¿ywcze, musi pokonaæ np barierê twardo¶ci (kapusta kiszona - numer 1 :), ogólnie [zw³aszcza surowe] warzywa)

    Idea³em s± te, które s± twarde, przy jednoczesnej niewielkiej zawarto¶ci kalorii - oczywi¶cie kapusta kiszona na ten przyk³ad :)

    W porze miêdzy posi³kami - zw³aszcza tu¿ przed - podjadam to, co jest bogate w b³onnik (np otrêby granulowane Sante, które uwielbiam, zjadam ca³± paczkê naraz :D lub zamiennie, ca³kiem spor± porcjê kapusty kiszonej) Po pewnym czasie tworzy to w ¿o³±dku (w po³±czeniu z p³ynem) tak± jakby "siatkê" wy³apuj±c± przy trawieniu z jedzenia to, czego nie chcemy (zw³aszcza t³uszcz).


    Efekt jest taki, ¿e jem to co lubiê (t³usto, s³odko i nie zawsze zdrowo) nie liczê kalorii, a mimo tego nie mam problemów ze zbêdnym t³uszczykiem na ciele :) Warunek jest jeden: do tego co jemy trzeba w³±czyæ du¿o warzyw i ogólnie produktów bogatych w b³onnik.




    PS Zjedzenie kapusty kiszonej daje tylko jeden minus. Mo¿e powodowaæ przykre doznania wêchowe, zarówno dla jedz±cego jak i otoczenia :hahaha:
    Nie wnikaj±c w krêpuj±ce szczegó³y, odradzam jedzenie kapusty przed planowan± wizyt± - no - ewentualnie w toalecie :D
    Pieni±dze s± dla ludzi.

  10. #30
    Wie o co chodzi
    Do³±czy³
    12.2009
    Lokalizacja
    Radom/Kraków
    Posty
    88
    no, ja s³ysza³am, ¿e zimne lody wodne wspomagaj± odchudzanie, bo same w sobie maj± niewiele kalorii, praktycznie w ogóle, a organizm wykorzystuje du¿o energii by je spaliæ, no i wychodzi na minus. (na plus dla tych, co chc± schudn±æ, oczywi¶cie). :)

  11. #31
    Wie o co chodzi
    Do³±czy³
    12.2009
    Posty
    44
    Jedzcie bez ograniczeñ , grunt ,¿e zdrowo .

    Chipy , pepsi i inne chemie - nasz wróg !

  12. #32
    ..PRO.. Awatar adaaa5
    Do³±czy³
    03.2008
    Lokalizacja
    wszêdzie
    Wiek
    31
    Posty
    916
    Ale jaki ten wróg jest przyjemny :P
    Jem wszytsko, ³±cznie z "wrogiem" i chudnê, wszystko zale¿y od spalania materii.

  13. #33
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    12.2009
    Wiek
    35
    Posty
    4

    INDEKS GLIKEMICZNY; to nieprawdy i B£ÊDY !!

    MM.4.
    TEMAT: Pseudo metoda, oparta na masie pomy³ek oraz biologicznym K£AMSTWIE !!

    Polacy chc± byæ szczupli i zdrowi dlatego mówi±: DO¦Æ szerzenia nieprawd i K£AMSTW ze strony piewców Tzw. INDEKSU GLIKEMICZNEGO.

    Dwa niezale¿ne o¶rodki diabetologiczne oraz UOKiK przeprowadz± badania maj±ce na celu pe³n± identyfikacjê tabel oraz teorii o tzw. INDEKSIE GLKEMICZNYM, którego wska¼niki cyfrowe maj±ce pokazywaæ odpowiedni wzrost poziomu cukru po spo¿yciu zawieraj± ogromnie du¿o b³êdów merytorycznych przyczyniaj±c siê od 20 lat do wzrastania fali oty³o¶ci i cukrzycy typu 2, u POLAKÓW.

    Po tych badaniach identyfikuj±cych prawdziwe OZNACZENIE pokazuj±ce wzrost poziomu cukru po spo¿yciu produktów, sprawa zostanie przekazana na powrót do PROKURATURY, a nastêpnie skierowana do S¡DU.
    Po drobiazgowej i pe³nej ocenie S¡DU nast±pi odpowiednia FALA wniosków odszkodowawczych ze strony POLAKÓW oty³ych i chorych na cukrzycê typu 2, a powodem takiego Ich stanu zdrowia by³o i jest nadal dostosowanie jad³ospisu do zaleceñ tzw. INDEKSU GLIKEMICZNEGO, pe³nego b³êdów merytorycznych
    i NIEPRAWD biologicznych.


    Wg tego IG to po czekoladzie 70% siê CHUDNIE, a t³uszcz z ¿ó³tego sera i szynki wieprzowej organizm cz³owieka WYDALA; wg tej bzdurnej i nieprawdziwej teorii. Ludzie którzy opracowali tabele IG nie mieli
    w rêku glukometru i nie czytali ksi±¿ek biologicznych ze szko³y podstawowej (biologia z 4 klasy).
    Np. maltoza (piwo) wg IG to IG =110, a naprawdê wzrost poziomu cukru po spo¿yciu 100 gram piwa nie przekroczy 8% wzrostu tj. wzrost jest b. niski. RY¯ bia³y, wg IG to IG =70, a poziom wzrostu po spo¿yciu ry¿u gotowanego nie przekroczy 20%, czyli te¿ jest niski.
    Chleb ry¿owy, czekolada 70% cacao, ciemny chleb, ¶liwki suszone, arbuz, p³atki zbo¿owe, kukurydza, ZIEMNIAKI, kasze, buraki, frytki, marchewka gotowana, bób gotowany i wiele innych wska¼ników IG, do wymienionych tu produktów to zwyczajna: BIOLOGICZNA N I E P R A W D A.

    Np. FRYTKI; zawieraj± t³uszcz, ale wêglowodany wy³±cznie z ziemniaka, których to wêglowodanów
    w ziemniaku jest ok. 18%, i s± to wêglowodany (skrobia) które podnosz± poziom cukru po spo¿yciu nie wy¿ej ni¿ 20% wzrostu. Sk±d wiêc wysoki IG pokazuj±cy JAKOBY wysoki wzrost poziomu cukru po spo¿yciu.

    Odpowied¼ jest oczywista: MARKETING i TOTALNA BZDURA. Takich przyk³adów jest B. DU¯O.

    Ka¿dy kto zechce, mo¿e sobie te wzrosty sprawdziæ w³asnym glukometrem i NIE jest to TRUDNE !! :smoking:

    Tzw. Indeks glikemiczny, którym to Polacy s± ok³amywani, przez ten IG tyj± i zaczynaj± mieæ cukrzycê;
    ca³a prawda o tym fa³szywym i b³êdnym przekazie zosta³a zdemaskowana w ksi±¿ce,
    pt. _______: PORADNIK ¯YWIENIOWY cz³owieka w XXI wieku.
    Rozdzia³ nr R46: 5 stron merytorycznego tekstu, oraz du¿o przyk³adów.

    Dlatego te¿ piewcy tzw. IG czuj±c siê zdemaskowanymi propagatorami K£AMSTW swoje frustracje próbuj±
    niwelowaæ oszczerstwami w kierunku naukowców z IRL KRAKÓW, pogarszaj±c swoj± sytuacjê procesow±.
    Jest Ich zaskakuj±co ma³o, co potwierdza POLICJA sprawdzaj±c stale IP komputerów.

    Notariusz kompletuje te¿ materia³y pokazuj±ce próby dyskredytacji i oskar¿ania w³a¶cicielki instytutu
    i pracowników naukowych o wszelkie zupe³nie nieistotne sprawy, regularne i negatywne wpisy
    w internecie, które maj± na celu os³abiæ przekaz ze strony IRL KRAKÓW, równie¿ zniechêciæ do zakupu ksi±¿ki, pogorszyæ wizerunek naukowy, a jest ju¿ w sprzeda¿y uzupe³nione 2-gie DRUGIE wydanie.
    (IP komputerów i dane Tych niegodziwych spamerów, oszczerców s± znane i potwierdzaj± to co ju¿ od dawna ustali³a POLICJA, a jest jasne i przygotowywane dla S¡DU).

    Zasady, teorie dziesi±tki sprzecznych ze sob± tabel dotycz±cych tzw. INDEKSU GLIKEMICZNEGO, nijak siê maj± do rzeczywisto¶ci wykreowanej przez przyrodê na naszej planecie, procesem o nazwie: ¿ycie organizmów ¿ywych na ZIEMI.

    Nale¿y PIÊTNOWAÆ nieuczciwo¶æ, celowe i sta³e podawanie NIEPRWD czyli prostackie OSZUSTWO !!
    Winno siê te¿ przedstawiæ Ich publicznie i imiennie; co nast±pi ju¿ niebawem przy aprobacie S¡DU.
    Musimy mieæ ¶wiadomo¶æ Kto do nas pisze; to ANONIMOWI oszczercy kryj±cy siê za swoj± POD£O¦CI¡. :hahaha:

    Przecie¿ do Nich nie mo¿esz zadzwoniæ, bo nie ma gdzie. Nie masz kogo zapytaæ, o te wpisy w Internecie, dziesi±tki sprzecznych ze sob± tabel, dlaczego ? To proste uciekaj± przed prawd± bo mówi± k³amstwa, oszczerstwa i Ich nigdzie nie ma. Do krakowskiego IRL KRAKÓW, zawsze mo¿esz zadzwoniæ bo s± to ¿ywi, realni naukowcy nie poddani ¿adnym NAUKOWYM RE¯IMOM czyli lekko, ³atwo mówi± PRAWDY BIOLOGICZNE, które zbadali. Warto !!

    Ka¿dy zatem, tak jak nasza wspania³a artystka Pani Urszula DUDZIAK w telewizji tvn poinformowa³a, powinien siê zaznajomiæ z tabelami tzw. INDEKSU ¯YWIENIOWEGO, tj. I¯ produktu; oraz upiec sobie CHLEB typu KR-IRL, o którym Ona mówi³a: OBYWATEL ¦WIATA, co oczywiste przecie¿.

    Zobacz te¿, prawdy biologiczne;

    __Ksi±¿ka; _pt._______: PORADNIK ¯YWIENIOWY cz³owieka w XXI wieku. :cool:
    Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupe³nione.
    __Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL

    Pozdrawiam Ciebie i WSZYSTKICH
    Za³±czone miniatury Za³±czone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskaæ wiêksz± wersjê

Nazwa:	572.a. CUKRZYCA !!.JPG
Wy¶wietleñ:	245
Rozmiar:	23.4 KB
ID:	10302   Kliknij obrazek, aby uzyskaæ wiêksz± wersjê

Nazwa:	572.e. CUKRZYCA, tzw. Stopa cukrzycowa !!.JPG
Wy¶wietleñ:	560
Rozmiar:	18.0 KB
ID:	10303   Kliknij obrazek, aby uzyskaæ wiêksz± wersjê

Nazwa:	572.b. CUKRZYCA !!.JPG
Wy¶wietleñ:	244
Rozmiar:	12.1 KB
ID:	10304  

  14. #34
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    06.2010
    Wiek
    27
    Posty
    15
    bardzo fajna ta dieta ...w pierwszym tutaj wpisie..:)
    chyba zaczne j± stosowaæ:)

  15. #35
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    12.2009
    Wiek
    35
    Posty
    4

    Indeks Glikemiczny. B³êdy i NIEPRAWDY to standard w IG.

    AKTUALIZACJA 2011.

    MM.4.
    Temat: PSEUDO metoda, oparta na masie pomy³ek oraz biologicznym K£AMSTWIE !! :sad:

    POLACY CHC¡ BYÆ SZCZUPLI I ZDROWI DLATEGO MÓWI¡; DO¦Æ SZERZENIA NIEPRAWD I K£AMSTW:
    Ze strony piewców i propagatorów Tzw. Indeksu Glikemicznego.

    DWA NIEZALE¯NE O¦RODKI DIABETOLOGICZNE:
    Oraz UOKiK przeprowadz± badania maj±ce na celu pe³n± identyfikacjê tabel oraz teorii o tzw. Indeksie Glikemicznym, którego wska¼niki cyfrowe maj±ce pokazywaæ odpowiedni wzrost poziomu cukru we krwi po spo¿yciu produktu, zawieraj± ogromnie du¿o b³êdów merytorycznych przyczyniaj±c siê od 15 lat do wzrastania fali oty³o¶ci i cukrzycy typu 2, u Polaków.

    PO TYCH BADANIACH IDENTYFIKUJ¡CYCH PRAWDZIWE OZNACZENIE:
    Pokazuj±ce wzrost poziomu cukru po spo¿yciu produktów, sprawa zostanie przekazana na powrót do PROKURATURY, a nastêpnie skierowana do S¡DU. Po drobiazgowej i pe³nej ocenie s±du nast±pi odpowiednia fala wniosków odszkodowawczych ze strony Polaków oty³ych i chorych na cukrzycê typu 2, a powodem takiego Ich stanu zdrowia by³o i jest nadal dostosowanie jad³ospisu do zaleceñ tzw. Indeksu Glikemicznego, pe³nego b³êdów merytorycznych i nieprawd biologicznych.

    WG TEGO IG, TO PO CZEKOLADZIE 70% CACAO:
    Siê chudnie, a t³uszcz z ¿ó³tego sera i szynki wieprzowej organizm cz³owieka wydala zgodnie z t± bzdurn± i nieprawdziw± teori±. Produkty o niskim IG (w tabelach masa b³êdów) z t³uszczem mo¿na spo¿ywaæ bez ograniczeñ. Pytanie zasadnicze: b³azenada czy celowe i ¶wiadome OSZUSTWO ?! Ludzie którzy opracowali tabele IG nie mieli w rêku glukometru i nie czytali ksi±¿ek biologicznych ze szko³y podstawowej (biologia z 4 klasy). Widaæ to wyra¼nie.

    MOTTO: Indeks Glikemiczny. To b³êdy merytoryczne i NIEPRAWDY biologiczne. :ouch:

    PRZYK£AD 1:
    Maltoza (piwo) wg IG to IG =110, a naprawdê wzrost poziomu cukru po spo¿yciu 100 gram piwa nie przekroczy 8% wzrostu tj. wzrost jest b. niski. Ry¿ bia³y, wg IG to IG =70, a poziom wzrostu po spo¿yciu ry¿u gotowanego nie przekroczy 20%, czyli te¿ jest niski. Chleb ry¿owy, czekolada 70% cacao, ciemny chleb, ¶liwki suszone, arbuz, p³atki zbo¿owe, kukurydza, ziemniaki, kasze, buraki, frytki, marchewka gotowana, bób gotowany i wiele innych wska¼ników IG, do wymienionych tu produktów to zwyczajna: biologiczna NIEPRAWDA.

    PRZYK£AD 2:
    FRYTKI; zawieraj± t³uszcz, ale wêglowodany wy³±cznie z ziemniaka, których to wêglowodanów w ziemniaku jest ok. 18%, i s± to wêglowodany (skrobia) podnosz±ce poziom cukru po spo¿yciu nie wy¿ej ni¿ 20% wzrostu. Sk±d wiêc wysoki IG pokazuj±cy jakoby wysoki wzrost poziomu cukru po spo¿yciu.

    ODPOWIED¬ JEST OCZYWISTA, MARKETING I TOTALNA BZDURA:
    Takich przyk³adów jest w IG: bardzo du¿o. Ka¿dy kto zechce, mo¿e sobie te wzrosty sprawdziæ w³asnym glukometrem i nie jest to trudne !! Go³ym okiem widaæ, ¿e Ci specjali¶ci od IG, cynicznie i bezczelnie potwierdzaj± nieprawdy biologiczne, które sami g³osz± O¦MIESZAJ¡C siê przy tym skutecznie.

    TZW. INDEKS GLIKEMICZNY, KTÓRYM TO POLACY S¡ OK£AMYWANI:
    Przez ten IG tyj± i zaczynaj± mieæ cukrzycê; ca³a prawda o tym fa³szywym i b³êdnym przekazie zosta³a przedstawiona w ksi±¿ce, pt. _______: PORADNIK ¯YWIENIOWY cz³owieka w XXI wieku. Rozdzia³ nr R46: 5 stron merytorycznego tekstu, oraz du¿o przyk³adów.

    DLATEGO TE¯ PIEWCY TZW. IG CZUJ¡C SIÊ ZDEMASKOWANYMI PROPAGATORAMI K£AMSTW:
    Swoje frustracje próbuj± niwelowaæ oszczerstwami w kierunku naukowców z IRL KRAKÓW, pogarszaj±c swoj± sytuacjê procesow±. Jest Ich zaskakuj±co ma³o, co potwierdza POLICJA sprawdzaj±c stale IP komputerów.

    NOTARIUSZ KOMPLETUJE TE¯ MATERIA£Y, POKAZUJ¡CE PRÓBY DYSKREDYTACJI:
    I oskar¿ania w³a¶cicielki instytutu i pracowników naukowych o wszelkie zupe³nie nieistotne sprawy, regularne i negatywne wpisy w Internecie, które maj± na celu os³abiæ przekaz ze strony IRL KRAKÓW, równie¿ zniechêciæ do zakupu ksi±¿ki, tak¿e pogorszyæ wizerunek naukowy, a jest ju¿ w sprzeda¿y uzupe³nione 2-gie DRUGIE wydanie publikacji. (IP komputerów i dane Tych niegodziwych spamerów, oszczerców s± znane i potwierdzaj± to co ju¿ od dawna ustali³a POLICJA, a jest jasne i przygotowywane dla S¡DU).

    ZASADY, TEORIE I DZIESI¡TKI SPRZECZNYCH ZE SOB¡ TABEL:
    Dotycz±cych tzw. Indeksu Glikemicznego, nijak siê maj± do rzeczywisto¶ci wykreowanej przez przyrodê na naszej planecie, procesem o nazwie: ¿ycie organizmów ¿ywych na ZIEMI. Nale¿y piêtnowaæ nieuczciwo¶æ, celowe i sta³e podawanie NIEPRAWD czyli prostackie OSZUSTWO !! Winno siê te¿ przedstawiæ Ich publicznie i imiennie; co nast±pi ju¿ niebawem przy aprobacie S¡DU. Musimy mieæ ¶wiadomo¶æ Kto do nas o tym IG pisze; to ANONIMOWI oszczercy kryj±cy siê za swoj± POD£O¦CI¡.

    PRZECIE¯ DO NICH NIE MO¯ESZ ZADZWONIÆ, BO NIE MA GDZIE:
    Nie masz kogo zapytaæ, o te wpisy w Internecie, dziesi±tki sprzecznych ze sob± tabel, dlaczego !? To proste uciekaj± przed prawd± bo mówi± k³amstwa, oszczerstwa i Ich nigdzie nie ma. Do krakowskiego IRL KRAKÓW, zawsze mo¿esz zadzwoniæ bo s± to ¿ywi, realni naukowcy nie poddani ¿adnym naukowym re¿imom czyli lekko, ³atwo mówi± prawdy biologiczne, które zbadali. Warto !!

    KA¯DY ZATEM, TAK JAK NASZA WYBITNA ARTYSTKA PANI URSZULA DUDZIAK:
    W telewizji TVN poinformowa³a, powinien siê zaznajomiæ z tabelami tzw. Indeksu ¯ywieniowego, tj. I¯ produktu; oraz upiec sobie CHLEB typu KR-IRL, o którym Ona mówi³a: OBYWATEL ¦WIATA, co oczywiste przecie¿.

    R E F L E K S J A:
    INDEKS ¯YWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa ró¿ne spojrzenia na realia przyrodnicze.
    I¯; to identyfikacja ewolucyjnych dokonañ przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne pogl±dy, dezinformacja, ob³uda i biznes.

    ZOBACZ TE¯; Prawdy biologiczne wg: IRL KRAKÓW.
    Ksi±¿ka, pt._______: PORADNIK ¯YWIENIOWY cz³owieka w XXI wieku. :cool:
    Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupe³nione. ***
    Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL
    ADRES_______: http://www.instytutirl.com.pl/

    MM.4.
    ENGLISH VERSION: http://www.instytutirl.com.pl/index9.php

  16. #36
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    07.2011
    Posty
    1

    ile kalorii dziennie

    Czasami ¿eby schudn±æ nie trzeba ograniczaæ jedzenia, wystarczy zwiêkszyæ aktywno¶æ i zacz±æ intensywnie æwiczyæ: ¿eby siê o tym przekonaæ polecam sprawdzony kalkulator zapotrzebowania na kalorie uwzglêdniaj±cy wiek, wzrost i aktywno¶æ:

  17. #37
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    12.2009
    Wiek
    35
    Posty
    4

    ODCHUDZANIE, wy³±cznie jako: ¯YWIENIE RACJONALNE !!

    ZOBACZ te¿ to: ♥♥♥ ♫♪♫♫♪♫ ♥♥♥ :glasses:

    60.TEMAT.
    http://sandrarecho.pinger.pl/m/4499953

    ENGLISH VERSION_______: http://www.instytutirl.com.pl/index9.php

    Biologia, medycyna.

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •