Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: A to ciekawe...

  1. #1
    Stary wyjadacz Awatar Kasia
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    807

    A to ciekawe...

    Nie bardzo wiedziałam gdzie to wrzucić :( dlatego jest tu gdzie jest :)

    Spójrz w lustro. Przyjrzyj się dokładnie kolorowi swoich oczu. Według specjalisty dietetyka Barbary Rias-Bucher, autorki książki "Dieta według koloru oczu", to właśnie barwa Twojej tęczówki wskazuje najzdrowszą dla Ciebie dietę.

    Oczy jasnoniebieskie
    Należysz do osób dynamicznych, pełnych radości życia i fantazji. Twoja przemiana materii jest taka jak Twój temperament: niezwykle szybka. Niestety, zbyt szybkie procesy spalania mogą obciążać nerki, mięśnie i stawy. Właściwie skomponowana dieta pomoże Ci uregulować przemiany energetyczne, usprawni pracę nerek.
    Co powinnaś jeść? Przede wszystkim warzywa, szczególnie te strączkowe (np. fasolę, groch), chleb, ziemniaki. Ogranicz wędliny, mięso i słodycze. Mleko kokosowe i śliwki orzeźwią i napoją spragnione komórki. Natomiast proso i jabłka uspokoją. Między posiłkami Twoje samopoczucie poprawi kanapka z ogórkiem lub kromka ciemnego pieczywa z białym serem.

    Oczy ciemnoniebieskie
    Cechuje Cię spokój, zrównoważenie i skłonność do leniuchowania. Bywa, że cierpisz na bezsenność, ogólne osłabienie, miewasz kłopoty z żołądkiem, pęcherzem, często dopada Cię katar. Odnajdujesz przyjemność w jedzeniu, smakowaniu i delektowaniu się posiłkiem. Nie zadręczaj się wyrzutami sumienia, jeśli od czasu do czasu pozwolisz sobie na łasuchowanie. Zaszkodzi Ci to mniej niż innym.
    Co powinnaś jeść? Na liście najkorzystniejszych dla Ciebie produktów znajdują się melony, jeżyny, brzoskwinie, brukselka i kalarepa. Mała dawka słodyczy doda siły i energii. Idealne są też produkty bogate w węglowodany, takie jak: ryż, makaron, ziemniaki.

    Oczy zielone
    Cechuje Cię ciekawość życia. Odczuwasz silną więź z naturą. Być może właśnie dlatego wśród zielonookich jest wielu meteopatów. Twoim największym wrogiem jest zimno. Często możesz cierpieć na "deficyt" energetyczny, możesz mieć kłopoty z pęcherzem i nerkami. Najważniejsze dla Ciebie jest poprawienie przemiany materii i unikanie wyziębienia organizmu.
    Co powinnaś jeść? Nie bój się ostrych, rozgrzewających przypraw, np. chili. W Twoim jadłospisie powinno być dużo ciepłych, a w zimie także tłustych, posiłków. Ciepły bulion, rukola (gatunek sałaty), kompot lub sok z wiśni pozwolą zapobiec infekcjom.
    Jeśli masz zielone oczy z błękitnymi refleksami, należysz do mieszanego typu. Powinnaś kierować się radami dietetycznymi przeznaczonymi zarówno dla zielonookich, jak i błękitnookich.

    Oczy szare
    Świadczą o wrażliwej duszy, którą łatwo zranić i wzruszyć. Możesz mieć skłonność do przesadnych reakcji i zachowań. Bywasz wulkanem emocji. Obciąża to, niestety, Twój organizm. Dlatego miewasz problemy z przemianą materii. Ponieważ raczej jesteś wzrokowcem i estetką, ważny jest dla Ciebie kolor i aromat dań.
    Co powinnaś jeść? Wszystko, co lekkostrawne i poprawiające nastrój. Może to być muesli, sałatka owocowa lub baton energetyzujący. Dzięki nim utrzymasz stały poziom cukru we krwi. Uważaj z "surowizną" – za bardzo obciąża Twój system trawienny. Lepiej jedz ugotowane na parze warzywa, takie jak: kalafior, brokuły czy fasolkę. Twoją przemianę materii poprawią imbir i papaja.

    Oczy brązowe
    Należysz do osób z natury radosnych i pełnych temperamentu. W sytuacjach stresowych trzymasz nerwy na wodzy i nie dajesz się ponieść emocjom. Potrafisz łatwo się wyciszyć i szybko odreagowujesz zmęczenie. Uwaga! Twoje słabe punkty to: żołądek, jelita, wątroba i woreczek żółciowy. Dlatego powinnaś uregulować przemianę materii i oczyścić wątrobę. Unikaj nadmiaru tłuszczu, zwłaszcza zwierzęcego.
    Co powinnaś jeść? Spokojny lunch w gronie przyjaciół będzie znacznie pożyteczniejszy niż jedzony w biegu i niezbyt zdrowy posiłek w fast foodzie. Korzystne dla Ciebie produkty powinny zawierać przede wszystkim dużo garbnika i naturalnej goryczy. Doskonałe będą rzodkiewki, karczochy i koper włoski, który ma właściwości odtruwające organizm. Przekąską poprawiającą nastrój są owoce. A jeśli jesteś zdenerwowana, sięgnij po sucharki albo jogurt.


    Jak ktoś wypróbuje, to proszę o podzielenie się opinią :)

  2. #2
    Stary wyjadacz Awatar Opalia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    150
    Dzięki Kasiu za ta ciekawostke :) ja mam zielone oczy i ten opis naprawde do mnie pasuje. Uwielbiam kiedy jest gorąco bo jestem strasznym zmarźlakiem :P
    ----------
    Pozdrawiam Kasia Winter - Opalia
    www.kasia-winter.com

  3. #3
    Stary wyjadacz Awatar daisy
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    okolice Warszawy
    Posty
    130
    hhehe a ja mam problem, bo jednego dnia mam oczy szare, a drugiego zielone, to zalezy od mojego nastroju - podobno ja jestem zla albo smutna to mam zielone oczy (ostatnio takie najczesciej miewam), nawet w dowodzie w rubryce kolor oczu mam wpisane: nieokreslony, ale podobno kobieta zmienna jest :)

  4. #4
    Pierwsze kroki Awatar nadsubtelna
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    36
    Posty
    8
    I ja również muszę powiedzieć, że się sprawdza, jeśli chodzi o mnie. Jestem stanowczo ciepłolubna, lubię jeść ostro.. no i najgorsze, jestem meteopatką :/

  5. #5
    Stary wyjadacz Awatar Kasia
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    807
    mnie piszą żebym ograniczyła mięso i słodycze...nie wiem czy jestem skłonna do takich wyrzeczeń :)

  6. #6
    Stary wyjadacz Awatar daisy
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    okolice Warszawy
    Posty
    130
    O nie mięso i słodycze to najlepsze smakołyki na świecie, ja bym nie potrafiła z tego zrezygnować na pewno!!!!!!!!

  7. #7
    Stary wyjadacz Awatar Gosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    38
    Posty
    109
    U mnie nie bardzo sie zgadza...

    Kolor jasnoniebieski
    "Gdybyśmy mieli magiczną umiejętność odgadywania cudzych myśli, pierwszym efektem tego byłoby zerwanie wszelkich przyjaźni."

  8. #8
    Niebieskie oczy... Powinnam jeść ciemny chleb, a nie mogę ;)

  9. #9
    Pierwsze kroki Awatar jootka
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Bytom
    Wiek
    38
    Posty
    29
    Oczy brązowe (dokładnie piwne). I owszem jestem radosna, temperamentna:devil: . I niestety często jadam w biegu i uwielbiam fast foody:bomb: . Ale również nie stronię od jogurtów :)
    Póki co (odpukać) na nic się nie skarżę..więc:) :)
    :angel:

  10. #10
    ann52
    Guest
    ja mam niebieskie oczy i raczej się zgadza

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •