Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Pierwsze kroki Awatar e91nat
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Wiek
    32
    Posty
    21

    Dziewczyny ktore odbiegaja od idealu...czy maja sznase na fotomodeling?

    Bardzo zastanawia mnie jedna rzecz, czy dziewczyna ktora ma pewne cechy ktore odbiegaja od ogolnego idealu czyli np ( odstajace uczy,krotkie nogi, garbaty nos , krzywe zabki itp) ale ma w sobie to coś to co przyciaga...to czy jest od razu skreslana przez agencje? czy moze ma jakies szanse? czy szukaja agencje jedynie mnostwa podobnych do siebie lasek ktore maja jedynie takie a takie usta itd? przegladajac w internecie niektore gallerie takie mialam wlasnie wrazenie. a przeciez piekno to pojecie wzgledne.. :)

  2. #2
    Wie o co chodzi Awatar Ola21
    Dołączył
    05.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    90
    O tym samaym myślałam tylko bardziej chodzilo mi o wymiary, Czy te idelane naprawde sa jedynymi dopuszczalnymi?

  3. #3
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    11.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    27
    Mi tam sie wydaje, ze modelki wcale nie musza byc idealne (zreszta według mnie nie istanieje idealna osoba). Chodzi głównie o ty by przyciagała wzrok do siebie.

  4. #4
    Stary wyjadacz Awatar missy
    Dołączył
    08.2006
    Lokalizacja
    szczecin
    Wiek
    40
    Posty
    142
    Wlasciwie te wszystkie agencje maja swoje zasady i ciagle sie nimi kierują, by fotomodelka i modelka miala wyprofilowane ciało od a do z, wzrost bez znaczenia u fotomodelek. Owszem, zdarzaja sie firmy które potrzebują różnych dziewczyn do zdjęć, najczęsciej są to agencje reklamowe, jakieś czasopisma, nie wiem.. - i wtedy az takich wymagan nie mają, choc musza to byc raczej malobudzetowe agencje, bo takie z wyzszej polki stawiają na proporcje. Ja mysle, że istnieje szansa by się wybic, takiej osobie która ma w sobie talent, a która nie spełnia wszystkich warunków -> musi to pokazac poprzez zdjęcia i poprzec całą swoją osobę. Wtedy graficy trochę mogą bardziej się pobawic w zamaskowaniu niedoskonalosci (nawet najpiekniejsze i "idealne" fotomodelki/modelki maja takie komputerowe zabiegi), lub .... poprostu wykona sie korekty pod skalpelem (jak nie bedzie innego wyjscia): korekcje uszu,nosa,brody.... podciaganie powiek by wyudatnic oczy, lekkie powiekszanie ust. Takie korekty duzo kosztują, nie oszukujmy sie.... Albo wydamy kasę z własnej kieszeni, albo sfinansowalaby w polowie agencja, jezeli tak by jej zalezalo i widzialaby efekty jakie przyniesie korekta danej fotomodelki, czyli uelastycznienie jej na wiekszosc zlecen ...

  5. #5
    Wie o co chodzi Awatar magdalena_89
    Dołączył
    07.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    83

    ...

    za specami nie da się nadążyć... modelki są różne i różne robią karierę. Ostatnio widziałam jakąś TOP modelkę, która wyglądała jak żaba (nie tylko według mnie, dużo osób tak mówiło, więc to nie jest moja wredna babska zazdrość :P :) ), a i tak, jak widać, podoba się "coponiektórym" :)
    Per aspera ad astra

  6. #6
    Just ME :D Awatar eNKa
    Dołączył
    09.2006
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    596
    Cytat Zamieszczone przez e91nat
    Bardzo zastanawia mnie jedna rzecz, czy dziewczyna ktora ma pewne cechy ktore odbiegaja od ogolnego idealu czyli np ( odstajace uczy,krotkie nogi, garbaty nos , krzywe zabki itp) ale ma w sobie to coś to co przyciaga...to czy jest od razu skreslana przez agencje? czy moze ma jakies szanse? czy szukaja agencje jedynie mnostwa podobnych do siebie lasek ktore maja jedynie takie a takie usta itd? przegladajac w internecie niektore gallerie takie mialam wlasnie wrazenie. a przeciez piekno to pojecie wzgledne.. :)
    jest jeden specyficzny typ urody, ktory zawsze bedzie mial wziecie i pewnie wlansie on przyklul Twoja uwage. ale sa tez poszukiwane dziewczyny charakterystyczne. z kolei jesli chodzi o defekty typu krzywe zeby - agencje moga zafundowac dziewczynom, ktorych nie stac na taki wydatek, aparat, a potem leczenie beda sukcesywnie potracaly z pensji. tak smao jest z dojazdami i wszelkimi innymi zabiegami, na ktore sa wysylane modelki. z kolei co do krotkich nog, no niestety w kazdym formularzu zaznaczone sa wymagania stawiane wobec modelek - PROPORCJONALNA BUDOWA - a zbyt krotkie nogi niestety nie sa proporcjonalne.
    no to sie zestarzalam...

  7. #7
    Wie o co chodzi Awatar magdalena_89
    Dołączył
    07.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    83
    ona zapewne jest proporcjonalna, ale chciałabym poznać Wasze opinie na temat tej modelki:

    http://www.style.com/peopleparties/m...umb/person3610

    a tu artykuł

    http://www.style.com/beauty/icon/101306
    Per aspera ad astra

  8. #8
    FIRST CLASS Awatar melissa22
    Dołączył
    04.2006
    Lokalizacja
    Poznan now:)
    Wiek
    40
    Posty
    657
    Cytat Zamieszczone przez magdalena_89
    ona zapewne jest proporcjonalna, ale chciałabym poznać Wasze opinie na temat tej modelki:

    http://www.style.com/peopleparties/m...umb/person3610

    a tu artykuł

    http://www.style.com/beauty/icon/101306

    normalna modelka jak wiele innych.. ma zapadnięte policzki, odstające uszy( których nie widać przy rozpuszczonych włosach)

  9. #9
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    05.2006
    Posty
    902
    co do wspomnianych niedoskonałosci to rożnie bywa...czasem np jedno odstajace ucho na zdjeciach jest specjalnie eksponowane...nie wchodza tu jednak w gre takie "ubytki" jak krotkie nogi czy krzywe zeby...co agencja to inne wymagania..mysle ze jest na pewno jakies kryterium ktore "laczy" jakby sposob wybierania modelek, natomiast agencje sa rozne i poszukuja roznych dziewczat..niektore wysokich szczudel z zapadnietymi policzkami a drugie tez szczudel ale z "inna" buzia np pelne usta, duze oczka i jakies tam jeszcze cechy...a co do tego ze wygladaja podobnie to przeciez normalne, manekiny na wystawach za bardzo się też nie różnia...jest typ urody ktoremu pasuje ten czy inny stroj i na kolekcjach np wiele dziewczat sie od siebie nie rozni :razz: sa dlatego podobnie czesane, malowane...




    Napisane przez magdalena_89
    ona zapewne jest proporcjonalna, ale chciałabym poznać Wasze opinie na temat tej modelki:

    http://www.style.com/peopleparties/m...umb/person3610

    a tu artykuł

    http://www.style.com/beauty/icon/101306




    dziewczyna moim zdaniem okropna, naprawde ogladajac takie fotografie nie wiem jak Ci ktorzy wypuszczajac takie laski na wybieg rozumieja piekno i w jaki sposob ten stroj sie na nich dobrze prezentuje?! znacznie lepiej wygladalby na zdrowej dzieczynie z odrobina ciala..przeciez one chodzac ledwo utrzymuja sie na szpilkach..ale na ten teamt nie dyskutuje bo i tak to nie ulegnie zmianie.. pozdrawiam

  10. #10
    CZAROWNICA Awatar katarinack
    Dołączył
    08.2006
    Lokalizacja
    kielce
    Wiek
    35
    Posty
    628
    Moje zdanie brzmi tak modelka(fotomodelka) musi byc albo piekna albo inna albo dziwnie brzydka podkreslajac ze w ostatnim to musi byc zaleta..odstajace uszy..hmm agencje lubia takie modelki...albo nawet taka nikol kidman przeciez ona nie jest piekna..jest po prostu inna i to jej zaleta..
    Pozdrawiam
    ....

  11. #11
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    02.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    497
    Modelka powinna być przede wszystkim charakterystyczna. Odstające uszy mogą być atutem...

  12. #12
    panta rei
    Guest

    Ważna jest oryginalna uroda

    Cytat Zamieszczone przez e91nat
    Bardzo zastanawia mnie jedna rzecz, czy dziewczyna ktora ma pewne cechy ktore odbiegaja od ogolnego idealu czyli np ( odstajace uczy,krotkie nogi, garbaty nos , krzywe zabki itp) ale ma w sobie to coś to co przyciaga...to czy jest od razu skreslana przez agencje? czy moze ma jakies szanse? czy szukaja agencje jedynie mnostwa podobnych do siebie lasek ktore maja jedynie takie a takie usta itd? przegladajac w internecie niektore gallerie takie mialam wlasnie wrazenie. a przeciez piekno to pojecie wzgledne.. :)
    Agencje poszukują oryginalnych dziewcząt, które przyciągają czymś uwagę i odróżniają się od tych 'standardowych piękności'. Jeśli chodzi o odstające uszy, to mamy przykład popularnej modelki polskiej, która wykorzystała to jako swój atut. Tutaj możecie zobaczyć jej zdjęcia - Anny Nocoń: http://www.rores.pl/models/0013/

    Kwestia garbatego nosa, krótkich nóg, bądź krzywych zębów zależy od tego, czy jest 'smaczna'. Zgadzam się z Tobą, iż piękno to pojęcie względne, więc dla jednych będzie ta innośc ładna, dla drugich nie. Nie wiem, czy pisałaś ten wątek pod siebie, bo jeśli tak - to nie przejmuj się tym, że masz 'coś nie tak' np. garbaty nos, tylko sprawdź się i wyślij swoje zdjęcia do agencji.

  13. #13
    Pierwsze kroki Awatar lolkukus
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Tarnów
    Wiek
    35
    Posty
    13
    hhehe czyli wychodzi na to że nie ważne jak się wygląda tylko żeby przyciągało uwagę:) hmn to trochę pociesza..:)

  14. #14
    Pierwsze kroki Awatar Lauren
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    lublin
    Posty
    14
    Mi się wydaję, że wiele agencji nie szuka wcale najpiękniejszych dziewczyn, ale tych chudych i wysokich. Na nich podobno lepiej prezentują się ubrania. Chodzące wieszaki. Nie zawsze tak oczywiście jest.

  15. #15
    Cytat Zamieszczone przez e91nat
    Bardzo zastanawia mnie jedna rzecz, czy dziewczyna ktora ma pewne cechy ktore odbiegaja od ogolnego idealu czyli np ( odstajace uczy,krotkie nogi, garbaty nos , krzywe zabki itp) ale ma w sobie to coś to co przyciaga...to czy jest od razu skreslana przez agencje? czy moze ma jakies szanse? czy szukaja agencje jedynie mnostwa podobnych do siebie lasek ktore maja jedynie takie a takie usta itd? przegladajac w internecie niektore gallerie takie mialam wlasnie wrazenie. a przeciez piekno to pojecie wzgledne.. :)

    Dziewczyna mająca krótkie nogi jest skreślana, bo podstawą jest proporcjonalność

  16. #16
    ..PRO..
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Mielec
    Wiek
    45
    Posty
    249
    Cytat Zamieszczone przez katarinack
    ...albo nawet taka nikol kidman przeciez ona nie jest piekna..jest po prostu inna i to jej zaleta..
    Pozdrawiam

    Hmm ... zapytaj jakiegos faceta czy mu sie Nicole Kidman nie podoba i pogadamy... Ja uwazam ze jest ladna, nie tylko ciekawa.

  17. #17
    Wie o co chodzi Awatar MoniCa_
    Dołączył
    11.2006
    Lokalizacja
    Ostrołęka
    Wiek
    34
    Posty
    59
    Cytat Zamieszczone przez magdalena_89
    ona zapewne jest proporcjonalna, ale chciałabym poznać Wasze opinie na temat tej modelki:

    http://www.style.com/peopleparties/m...umb/person3610

    a tu artykuł

    http://www.style.com/beauty/icon/101306
    Moim zdaniem, ta modelka jest jak kazda inna ;| Nie widze w niej nic szczegolnego.
    A artykulu nie przeczytalam bo nie umiem angielskiego :sad:

    Co do tematu, to wydaje mi się że nie tylko patrzą na to czy modelka jest chuda, wysoka i proporcjonalna, jak to już ktoś napisaŁ, ale musi też mieć w swojej twarzy coś, co przyciąga, bo inaczej to 0 wybicia ;O
    ;]

  18. #18
    Just ME :D Awatar eNKa
    Dołączył
    09.2006
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    596
    Cytat Zamieszczone przez dejagore
    Hmm ... zapytaj jakiegos faceta czy mu sie Nicole Kidman nie podoba i pogadamy... Ja uwazam ze jest ladna, nie tylko ciekawa.
    ja znam kilku takich ;)
    no to sie zestarzalam...

  19. #19
    Banned Awatar EwaCh
    Dołączył
    02.2007
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    345
    Cytat Zamieszczone przez magdalena_89
    ona zapewne jest proporcjonalna, ale chciałabym poznać Wasze opinie na temat tej modelki:

    http://www.style.com/peopleparties/m...umb/person3610

    a tu artykuł

    http://www.style.com/beauty/icon/101306

    ta modelka jest piekna!

  20. #20
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez EwaCh
    ta modelka jest piekna!
    żartujesz ?? A widziałaś zbliżenie jej twarzy?? Ta modelka jest brzydka, nawet nie przeciętna, nie ma w niej nic ciekawego:/ Może czasem przebywa w towarzystwie pięknych koleżanek...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •