Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Stary wyjadacz Awatar Kasia
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    807

    Kremowe śniadanie i kolacja dla twojej cery

    Przepis na menu dla twojej cery jest bardzo prosty. Rano wzmocnij skórę witaminami, by mogła obronić się przed słońcem, wiatrem spalinami czy kurzem. A wieczorem dostarcz jej dawkę substancji odżywczych. Dzięki nim zregeneruje się nocą.

    Po porannym umyciu i wklepaniu w twarz toniku podaruj jej krem. Jego zadaniem jest ochrona przed słońcem, przyspieszającym starzenie się skóry, a także przed suchym powietrzem, które sprawia, że brakuje w niej wilgoci. Skórze szkodzą też wolne rodniki, cząsteczki atakujące komórki, a także zanieczyszczone powietrze, które zatyka pory i sprzyja podrażnieniom. Wybierz taki preparat, dzięki któremu cera przetrwa wiele godzin w dobrej kondycji. A wieczorem sięgnij po krem odżywczy wspomagający nocną odnowę. Tylko nastolatki z cerą mieszaną oraz osoby do 25. roku życia z cerą tłustą, łojotokową mogą z niego zrezygnować. Zamiast kremu odżywczego powinny one wybrać kosmetyk leczniczy, np. żel na noc o dogłębnym działaniu Czysta Skóra A, Garnier. Nawilżona skóra relaksuje się w ciągu dnia

    Skóra nakremowana o poranku odpoczywa aż do wieczora, zachwycając promiennym blaskiem i świeżym wyglądem. Krem na dzień z filtrami SPF 15 skutecznie chroni ją przed słońcem, a witaminy C i E - przed wolnymi rodnikami. Podobnie działają roślinne flawonoidy. Krem na dzień zawiera także substancje nawilżające: kwas hialuronowy, glicerynę, mocznik, oleje roślinne, ceramidy, kwasy tłuszczowe, silikony i algi. Najnowsze kremy coraz częściej wzbogacone są składnikami rozświetlającymi skórę, m.in. odbijającymi światło mikrodrobinkami. To właśnie dzięki nim twarz wygląda promiennie. Krem należy starannie dobrać do potrzeb swojej cery. Jeśli masz tłustą, mieszaną lub trądzikową, preparat dodatkowo musi być wzbogacony np. cynkiem, kaolinem, siarką, triclosanem - substancjami matującymi i przeciwbakteryjnymi. Do skóry suchej i dojrzałej wybierz krem zawierający retinol, kwasy owocowe lub białko pszenicy, a dla wrażliwej - np. alantoinę, aloes czy zieloną herbatę.

    Apetyt na krem wzrasta nocą
    Gdy ty śpisz i wypoczywasz, twoja skóra wręcz odwrotnie - pracuje. Komórki odnawiają się bardzo intensywnie, potrzebują więc dużej porcji substancji wzmacniających. Po godz. 23 mikrokrążenie jest przyspieszone, wtedy skóra oddycha "pełną parą", a po północy zaczyna odbudowywać warstewkę ochronną naskórka i pozbywa się toksyn. Substancje odżywcze, których dostarczył jej krem wieczorem, docierają do głębszych warstw skóry i są przez nie wchłaniane. Dlatego nowoczesne kremy na noc wzbogacane są kwasem liponowym, działającym pobudzająco na oddychanie i metabolizm komórek naskórka. W składzie preparatu powinny znaleźć się bardziej skoncentrowane, silnie działające substancje, przede wszystkim witamina A, która pobudza naskórek do regeneracji. Kosmetyk może również zawierać kwasy owocowe, złuszczające martwe komórki naskórka.


    (źródło: onet.pl)

  2. #2
    d_29
    Guest

    Sporo pytań:)

    Na noc dla nastoatek żel o dogłębnym działaniu Czysta Skóra A, Garnier (to jest krem, który mogę zostawić na twarzy przez cała noc?), a na dzień jaki krem mogłabyś mi polecić, bo te składniki nie wiele mi mówią? Mam cerę mieszaną o zmianach trądzikowych. Aha i znasz może jakiś naprawdę dobry tonik? I może jeszcze jakiś preparat do punktowego stosowania na wypryski? Wiem, sporo pytań, ale nie mogę znaleźć odpowiednich kosmetyków do swojej skóry, czekam na odpowiedź. Z góry dziękuję:)

  3. #3
    Pierwsze kroki Awatar olajola
    Dołączył
    02.2007
    Wiek
    42
    Posty
    4
    O dzięki skorzystam z rad

  4. #4
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2014
    Wiek
    35
    Posty
    1
    Bardzo poboba mi sie opis pielęgnacji. wręcz romantyczny.
    ______________
    Potrzebne produkty dla osób starszych

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •