Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67

Wątek: ABB Film

  1. #1
    Stary wyjadacz Awatar kala
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    181

    ABB Film

    Czy miał ktos do czynienia z łódzkim Centrum filmowym ABB Film? A jeśli tak to jakie to doświadczenia? Wysłałam do nich swoje zgłoszenie i dostałam takiego maila:
    "Witam
    Twoje zdjęcia ogromnie nas zaciekawiły a Twój wizerunek jest bardzo medialny. Mamy bardzo dużo zleceń dla dziewczyn w Twoim wieku począwszy od zwykłego hostessowania, udziału w pokazach mody czy też zdjęć do katalogów aż po reklamy i filmy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i z ikonką castingi i zlecenia.
    W związku z tym proponuję Tobie podpisanie na korzystnych warunkach umowy o współpracę!
    Najbliższy termin na który Ciebie zapraszam to od 02.11.2005 do 05.11.2005. Proszę tylko o kontakt telefoniczny pod.nr.tel.042 636 48 58.
    PS: .w załączniku przesyłam zaproszenie i warunki współpracy!
    Pozdrawiam i mam nadzieję na owocną współpracę!"

    Treść owego zaproszenia:
    " ZAPROSZENIE
    Centrum Filmowe ABB Film® serdecznie dziękuje za zainteresowanie naszym castingiem korespondencyjnym. Zdjęcia, które od Ciebie otrzymaliśmy są na tyle interesujące, że postanowiliśmy zaproponować Ci współpracę.
    Wytypowaliśmy Ciebie spośród wielu osób do pierwszej w Polsce
    Galerii Twarzy® II EDYCJA
    Serdecznie gratulujemy !!!
    Codziennie napływają do nas setki zgłoszeń z całego kraju i zagranicy osób w różnym wieku o odmiennym typie urody, predyspozycjach i umiejętnościach. Wyżej wymienione osoby zostają wybierane wg. ostrych kryteriów przez naszych specjalistów.Teraz od Ciebie zależy czy wykorzystasz tę szansę!
    Jesteśmy twórcami naszej własnej rzeczywistości a sławni są tylko Ci, którzy tego pragną nad tym marzeniem pracują i dają sobie szansę.
    Pomożemy Ci zapracować na swój własny sukces!!!
    Osoby, które wybieramy są prezentowane wszystkim fachowcom związanym z branżą filmową, reklamową i artystyczną. Współpracujemy z największymi producentami reklam TV w kraju i za granicą, kreatorami mody i producentami filmowymi.
    Daj sobie szansę, uwierz w siebie !!!
    Decydując się na współpracę z Centrum Filmowym ABB Film® i wyrażając zgodę na prezentowanie Twojego wizerunku specjalistom z branży medialno-artystycznej niezbędne będą Twoje profesjonalne zdjęcia w formie Portfolio w systemie cyfrowym.
    PORTFOLIO – jest to wizytówka każdej modelki/modela, aktora, statysty – zawiera zbiór profesjonalnych zdjęć ukazujących zarówno twarz, jak i całą sylwetkę oraz charakter modela – na których przedstawiamy jak można Cię zmienić, jakie masz predyspozycje aktorskie i fotogeniczne. Te zdjęcia umożliwią nam poznanie Twojej osoby.
    Współpracując z naszą firmą musisz mieć świadomość, że możesz zostać wybrana/y, odnieść sukces i zaistnieć w show-biznesie, z czym wiążą się udziały w castingach na terenie całej Polski.
    INFORMACJE O FIRMIE:
    Centrum Filmowe ABB Film® powstało 5 lat temu. W związku z ogromnym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem Firm i Koncernów filmowych, reklamowych i artystycznych na rynku polskim i zagranicznym wizerunkami osób o ciekawej, charakterystycznej urodzie i predyspozycjach medialnych utworzyliśmy jedyną w Polsce Galerię Twarzy® zrzeszoną w Urzędzie Patentowym RP pod nr Z 241038 i obsługującą większość firm działających w w/w branży. Posiadamy ogromne doświadczenie i kontakty. Wystąpiliśmy już w setkach reklam m.in. Chipsy Lays, Dove, Vizir, Kucharek, Ranigast, Pyralginum, Danviva, Curly, Toyota, Warka, Tyskie, Climea meno, Bank PBH, Tic Tac, itp. Nasze modelki obsługują pokazy mody, Fetiwal Filmowy Camerimage oraz coroczną Plejade Gwiazd na Festiwalu w Międzyzdrojach.
    Prowadzimy również ekskluzywny katalog Holly Model Look® dla modelek,fotomodelek, hostess i Szkółkę Małych Artystów®.
    Proponujemy Ci współpracę z naszą firmą.
    Podpisanie umowy odbędzie się w dniach od 02.11.05r do 05.11.2005 r.
    w godz. 11.00 – 17.00 w siedzibie naszej firmy w Łodzi,
    przy ul. Piotrkowskiej 68 lok. 32.
    Zapisy i potwierdzenie przybycia prosimy zgłaszać telefonicznie do działu informacji 042 636 48 58 lub 889-503-613
    WSPÓŁPRACA
    Centrum Filmowe ABB Film® pokrywa 70 % kosztów pobytu wizerunku w katalogu Galerii Twarzy®
    Umieszczenie wizerunku w katalogu Galerii Twarzy® II EDYCJA przez okres 12 miesięcy, opieka prawna nad klientem, wyszukiwanie zleceń, umieszczenie zdjęć w internecie, koszty utrzymania serwera.
    Cena: 50 PLN z VAT
    Jeżeli nie posiadasz swojego portfolio ( profesjonalnej sesji zdjęciowej ) skontaktujemy Cię z fotografem, który w Łodzi wykona dla Ciebie profesjonalną sesję zdjęciową w cenie promocyjnej:
    1.EXPRESS SESJA
    - kompozyt 30 zdjęć w systemie cyfrowym, ukazujący wizerunek, sylwetkę oraz charakter modela, nagranie na nośnik CD
    Cena: 190 PLN z VAT
    lub
    2.FULL SESJA
    - kompozyt 50 zdjęć w systemie cyfrowym, ukazujący wizerunek, sylwetkę oraz charakter modela, nagranie na nośnik CD
    Cena: 240 PLN z VAT
    UWAGA !!!
    Na spotkanie i podpisanie umowy o współpracy prosimy zabrać ze sobą: zdjęcia portfolio profesjonalne
    ( jeżeli posiadasz)
    dwa stroje – jeden dopasowany, drugi dowolny – stonowane kolory"


    Hmm...nie wiem co o tym mysleć, trochę mnie dziwi, że nie przysłali takiej umowy mailem, żeby się dokładnie zapoznać z treścią przed ewentualnym spotkaniem. Do Łodzi mam kawałek (mieszkam w Wawie), na płacenie za portfiolio w chwili obecnej nie mam pieniędzy, zresztą czekam na moje pierwsze sesje z dwoma fotografami na zasadzie zdjęcia za pozowanie.
    Jak się odnieść do tej oferty, którą wkleiłam? Warte zachodu, czy raczej naciąganie? Mogę do nich napisać, że chcę się ubiegać o bezpłatną sesję u nich?
    Poradźcie:)

  2. #2
    Administrator Awatar Robert
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854
    Ta wyjątkowo "profesjonalna" agencja organizowała casting w tym roku w Międzyzdrojach... Zjawisko było pożałowania godne - 50zł wpisowego do ich galerii twarzy po przejściu eliminacji (nawet ja bym je przeszedł). Smutny pan z laptopem na stoliku turystycznym, wiszący w drzwiach gnieciuch i dwie chińskie lampy z parasolkami przy samej twarzy... Kserowane ulotki na drzewach obiecujące udział w filmach, reklamach itp...
    Oni chyba mają coś wspólnego ze słynnym już Holly Model Look i Spectra Models... Nie pamiętam gdzie, ale czytałem bardzo negatywne recenzje na ich temat - krótko mówiąc naciągactwo... Postaram się znaleźć to info.
    Bardzo groźny admin...

  3. #3
    Stary wyjadacz Awatar kala
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    181
    Dzięki Robert. Po Twojej opinii odpuszczę chyba sobie współpracę z tym ABB. Chciałam właśnie poradzić się kogoś doświadczonego, bo ja jestem w tych tematach jak na razie całkowicie zielona:)

  4. #4
    Stary wyjadacz Awatar Małgosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.łódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    Potwierdzam słowa Roberta.
    Widziałam kiedyś casting tej firmy i profesjonalizmem popisać się nie mogą. Fotograf trzaska fotki w zawrotnym tempie, byleby tylko zrobić je jak największej liczbie osób, bo płytki z fotkami można było kupować za chyba 25 zł (jakieś 2 lata temu). No a wiadomo, że im więcej osób będzie mieć fotki, tym większa szansa, że ktoś te zdjęcia kupi. :) No a za umieszczenie swoich chyba dwóch zdjęć w ich bazie płaci się kolejną sumkę.
    Nie polecam!

  5. #5
    Pierwsze kroki Awatar Sylvia
    Dołączył
    10.2005
    Posty
    18
    "Mamy bardzo dużo zleceń dla dziewczyn w Twoim wieku począwszy od zwykłego hostessowania, udziału w pokazach mody czy też zdjęć do katalogów aż po reklamy i filmy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową i z ikonką castingi i zlecenia.
    W związku z tym proponuję Tobie podpisanie na korzystnych warunkach umowy o współpracę!"

    Właśnie po takim tekście jak ten powżej poznaje się nieuczciwe agencje :) Jest on wręcz sztampowy :P

    Co to za agencja, która nawet bez spotkania z Toba propobuje podpisanie umowy? pff kpina ;/
    Moja rada- olej to!

  6. #6
    Stary wyjadacz Awatar kala
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    181
    Dzieki za odpowiedzi. Posłucham zatem Waszych rad i dam sobie z tym spokój. :)

  7. #7
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Łódź
    Posty
    34
    Mieszkam w Łodzi i byłam 2 razy na tym castingu po czym dwa razy się dostałam<lol>zaśpiewali mi za sesje 299 zł + 50 zł wpisowego , a co najważniejsze to ten casting każdy przechodzi... to dla mnie bardzo dziwne, moim zdaniem chodzi im tylko o to by ludzie robili u nich zdjęcia i na tym zarabiają.

  8. #8
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Łódź
    Posty
    34
    aaa co najważniejsze ... za fotki z castingu (jesli chce sie je otrzymac) trzeba za nie zapłacić, ale dostaje sie je tylko na płycie CD <lol> a jakoś zdjęc? wole się na ten temat nie wypowiadać :|

  9. #9
    Vera
    Guest
    Fajnie, ciekawa jestem czy ten kolo wog&#243;le cie widział, czy napisałaś mu, Sylvio, swoje cechy charakteru i te wszystkie... ;| Pft! Też mi coś - głupota najczystsza!

  10. #10
    Stary wyjadacz Awatar Małgosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.łódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    czy oni mają siedzibę na ul. Łąkowej? :)

  11. #11
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    34
    Fajny pomysł na zarobienie szybkiej kasy. Takich ogłoszeń agencji jest mnóstwo.

    "Jestes boska!!! Zrobisz oszałamiajaca karierę w kraju i na świecie a takze w kosmosie.Zapłac tylko 300zł za portfolio" :)

  12. #12
    Wie o co chodzi Awatar Maria
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    40
    Raz dalam sie na cos takiego naciagnac...ech mloda bylam i glupia;) Jedyny "plus dodatni"dla mnie w calej tej "akcji" to, to, ze od tego czasu zaczelam pozowac.

  13. #13
    ann52
    Guest
    Spotkałam się z nimi. Był casting. Przyjęto sporo osób. Trzeba było płacić aby zdjęcia były na stronie, a i tak nic z tego nie było.

  14. #14
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    2

    Nie macie racji!

    Witajcie moi mili:)
    Czytam wasze wypowiedzi i niestety nie mogę się z Wami zgodzić. Mam 26 lat,pracowałam z wieloma agencjami w tym z ABB Film i nie zawiedli mnie. Fakt, trzeba wykonać sesję...no ale gdzie nie trzeba? Sesja jest potrzebna by nase wizerunki mogły być prezentowane osobom zainteresowanym. Praca fotografa jak każda inna,też musi zarabiać. ABB Film tworzy największą w Polsce Galerię Twarzy i mają dużo zleceń. Osobiście koszt wykonania sesji zwrócił mi sie szybko i to parokrotnie. Jestem zadowolona ze wspolpracy.Są profesjonalistami.Nie zrazajcie się że najpierw trzeba zaplacić i poczekać na efekty.Z doświadczenia wiem, że warto chociaż sama podchodziłam sceptycznie. Na chwilę obecną musiałam zakonczyc wspolpracę ponieważ oczekuję dzidziusia, ale po odchowniu wznowię ją. Tym razem z moim babe:)
    Wiadomo, nie wszystkim zawsze się powiedzie.Trzeba chodzić na castingi, zaprzyjaźnić się z kamerami ale warto próbować i wierzyć w swoje możliwości.
    Zyczę wszystkim powodzenia! i nie zrazajcie się negatywnymi oppiniami,te osoby nigdy nie spróbują i to jest ich bląd.Więcej optymizmu i wiary!nie wszyscy muszą Was oszukać.Jeśli przejechaliście się na jednej agencji nie przekreślajcie z góry innych!
    Jedno moge powiedzieć. Centrum Filmowe ABB Film jest OK:)
    Pozdrawiam.

  15. #15
    Stary wyjadacz Awatar Małgosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.łódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    Cytat Zamieszczone przez Agugusia
    Witajcie moi mili:)
    Czytam wasze wypowiedzi i niestety nie mogę się z Wami zgodzić. Mam 26 lat,pracowałam z wieloma agencjami w tym z ABB Film i nie zawiedli mnie. Fakt, trzeba wykonać sesję...no ale gdzie nie trzeba? Sesja jest potrzebna by nase wizerunki mogły być prezentowane osobom zainteresowanym. Praca fotografa jak każda inna,też musi zarabiać. ABB Film tworzy największą w Polsce Galerię Twarzy i mają dużo zleceń. Osobiście koszt wykonania sesji zwrócił mi sie szybko i to parokrotnie. Jestem zadowolona ze wspolpracy.Są profesjonalistami.Nie zrazajcie się że najpierw trzeba zaplacić i poczekać na efekty.Z doświadczenia wiem, że warto chociaż sama podchodziłam sceptycznie. Na chwilę obecną musiałam zakonczyc wspolpracę ponieważ oczekuję dzidziusia, ale po odchowniu wznowię ją. Tym razem z moim babe:)
    Wiadomo, nie wszystkim zawsze się powiedzie.Trzeba chodzić na castingi, zaprzyjaźnić się z kamerami ale warto próbować i wierzyć w swoje możliwości.
    Zyczę wszystkim powodzenia! i nie zrazajcie się negatywnymi oppiniami,te osoby nigdy nie spróbują i to jest ich bląd.Więcej optymizmu i wiary!nie wszyscy muszą Was oszukać.Jeśli przejechaliście się na jednej agencji nie przekreślajcie z góry innych!
    Jedno moge powiedzieć. Centrum Filmowe ABB Film jest OK:)
    Pozdrawiam.

    A co możesz powiedzieć o ich castingach do reklam czy też na statystów?

  16. #16
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    2

    Fajna zabawa!

    Gdy jest zlecenie osoby , które odpowiadają kryteriom wizerunku i wieku są informowane o castingu. Co najważniejsze zawsze można odmówić przyjęcia zlecenia(różne przypadki losowe, szkoła, praca itp.) i nie ponosi się z tego tytułu żadnych przykrych konsekwencji, kar itp.
    Wejdzcie sobie na ich strone w ikonę CASTINGI-ZLECENIA wszystkie zlecenia zrealizowane i aktualne są tam umieszczone. Myślę ze warto spróbować, zdobywa się jakże cenne doświadczenie, pewność siebie i wiarę w swoje możliwości.Polecam tą firmę, mimo tych negatywnych opinii. Jednak uważam, że większość ludzi, którym się nie udało wystapić( z różnychwzględów: spalili się na castingu,nie wzięli udziału, nie odpowiadają danemu zapotrzebowaniu) zawsze będą nastawieni negatywnie, tak już na tym świecie jest. Zawsze lepiej zrzucić winę na kogoś, niż przyjąć porażkę na własne barki. Pozdrawiam Was cieplutko i nie zrażajcie się uprzednio nie przeżywszy porażki na własnej skórze. Buziaki. Miłego weekendu:*

  17. #17
    Stary wyjadacz Awatar Blondive
    Dołączył
    11.2005
    Lokalizacja
    Gdynia
    Wiek
    34
    Posty
    813
    To ja już nie wiem... co o tym ABB sądzić...

  18. #18
    Stary wyjadacz Awatar Małgosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.łódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    ABB Film chcą 50 zł opłaty w zamian za roczny pobyt w ich "bazie"... :unsure:

  19. #19
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    12.2005
    Posty
    69
    Cytat Zamieszczone przez Małgosia
    ABB Film chcą 50 zł opłaty w zamian za roczny pobyt w ich "bazie"... :unsure:
    a nie przypadkiem półroczny??

  20. #20
    Stary wyjadacz Awatar Małgosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.łódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    Cytat Zamieszczone przez maka
    a nie przypadkiem półroczny??

    A szczerze mówiąc nie pamietam dokładnie... I tak na to nie pójdę, bo gdy zaproponowałam, że te 50 zł mogliby sobie odciągnąć z moich ewentualnych zarobków u nich, nie zgodzili się.

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •