Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41
    karolajna
    Guest
    skora po jogurcie gładka bedzie :)
    co do pozowania : to ja przed sesja przegladałam chyba wszystkie TWOJE STYLE jakie mam w domu ;D mozna podpatrzec kilka ciekawych poz i poprobowac rpzed lustrem

  2. #42
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    o jakich tu środkach mowa ??
    ktoś kto pozuje do zdjęć zawsze musi wyglądasz super.
    Stąd modelki zdrowo sie odżywiają.

  3. #43
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    [QUOTE=Małgosia]A ja mam dodatkową radę dla modelek:
    nie umawiajcie się na sesję, która wypada podczas tzw. trudnych dni. :rolleyes:
    Po co utrudniać sobie życie? :) QUOTE]

    A pewnie malo ktora dziewczyna wie, ze najefektowniej na zdjeciach wychodzi wtedy, gdy jest w polowie cyklu... Trudno ustawiac sobie sesje w takich akurat dniach, ale warto o tym wiedziec, bo czasem mozliwe jest przesuniecie zdjec o kilka dni... :)
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  4. #44
    Pierwsze kroki Awatar mlstudio
    Dołączył
    10.2008
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez fkk
    Oj Gandzia, niech Ci siostra zrobi szybki kurs obsługi kosmetyków.
    Po 2 godzinach, jeszcze przy tej pogodzie bedziesz sie świcic jak latarnia.
    Proponuje zabrać ze soba kremik nawilżający, podkład transparenty (absolutnie bez rozświetlaczy i innych błyszczacych elementów), do tego sypki puder matujacy, kredke, tusz i jakies cienie w odcieniach bezowych.
    Na miejscu zmywasz jakims tonikiem, nakaldasz podkald, rozprowadzajac go palami w kierunku na zewnatrz, potem puder. Oczki lekko kredka i cnieami, aby cos tam było. Puder może sie przyadac w trakcie. weź tez chusteczki higieniczne, aby co jakis czas zebac nadmiar sebum z twarzy.
    I jakos to bedzie

    przede wszystkim modelka nie musi umiec sie malowac a po drugie makijaz codzienny a makijaz sesyjny to czesto dwie rozne bajki:) podobnie fryzura i ubrania. dlatego profesjonalny fotograf jak mu choc troche zalezy na dobrym efekcie to sam zaopatrzy sie w stylistke i makijazystke:)

  5. #45
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    11.2008
    Lokalizacja
    Gorlice/ Kraków
    Wiek
    31
    Posty
    5
    I całe szczęście bo początkujące modelki nie wyobrażają sobie jeszcze chyba sesji z makijażystką, stylistą i fryzjerem... :D sama ostatnio odbyłam pierwszą sesję z makijażystką - na szczęście była sympatyczna i znała się na robocie.
    No fakt - to już głowa fotografa w tym, żeby stworzyć "ekipę" do zdjęć. A głowa modelki w tym by dobrze działać na sesji ;)

  6. #46
    Pierwsze kroki Awatar INVIDIA
    Dołączył
    01.2009
    Lokalizacja
    Piaseczno
    Wiek
    39
    Posty
    5
    Przede wszystkim porządnie się wyspać, nie nadużywać alkoholu przed sesją i słuchać rad i sugestii fotografa - jeśli jest to osoba, która do swojej pracy podchodzi rzetelnie, na pewno pokieruje was i powie co trzeba, czego nie wolno, co zabrać, itp.(oczywiście wy w miarę wzbogacania portfolio o tym już będziecie wiedziały same).

    I taka uwaga:
    Nastawcie się psychicznie przed sesją, że jesteście jednym z elementów dobrego zdjęcia, które ma powstać - materiałem w ręku fotografa... Na sesji to fotograf decyduje jakie przybrać pozy, w jaki sposób patrzeć, jak mimika ma być ukazana na zdjęciu...etc. Nie chciałbym, żeby ktoś mnie opacznie zrozumiał ale jest wiele nazwijmy to "modeleczek", którym się wydaje, że są super i wszystkie rozumy pozjadały bo miały jakąś sesję(niekoniecznie profesjonalną). Przychodzą na sesję i strzelają jakieś "dziubki", słodkie oczka a jak się skończy repertuar pytają: "i co dalej, co mam teraz robić...??" ;)
    Z reguły fotograf ma pomysł na sesję i wie jaki chce osiągnąć efekt więc kreatywność modelki jest jak najbardziej wskazana ale w granicach zamierzeń fotografa... I tu się pojawia kolejna rada - porozmawiajcie przed sesją i ustalcie jak najdokładniej, jaką wizję ma fotograf a będzie wam łatwiej przygotować się do odegrania własnej "roli".

    Ćwiczcie miny przed lustrem ukazujące różne nastroje bo choć wam się wydaje, że zrobić jakąś minę nie problem, to z doświadczenia wiem, że zrobić taką minę na zawołanie przed obiektywem jest problem... - mowa tu o osobach mniej doświadczonych.

    Jak już ktoś wspomniał żadnych depilacji przed sesją - bezpieczny termin to 2 dni przed.

  7. #47
    Pierwsze kroki Awatar madziasdz
    Dołączył
    09.2009
    Wiek
    31
    Posty
    3
    chciałabym bardzo pozować do zdjęć, ale mam skłonną do trądziku twarz, szczególnie do wągrów, czy ma ktoś pomysł co z tym zrobić? ;) mam propoowaną sesje ale martwie się że będzie to widoczne na zdjęciach...

  8. #48
    Stary wyjadacz Awatar Channele
    Dołączył
    02.2009
    Wiek
    30
    Posty
    1,313
    na szczęście istnieje photo shop i dermatolog :)
    Swank Heights

    coraz mniej czasu...:)no i chudnie dla m+,albo i nie...hmmm xoxo

    wyjazd

  9. #49
    Pierwsze kroki Awatar madziasdz
    Dołączył
    09.2009
    Wiek
    31
    Posty
    3
    hehe... tak wiem dzięki ;p

  10. #50
    ..PRO.. Awatar adaaa5
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    wszędzie
    Wiek
    31
    Posty
    916
    ja wiadomo: myje włosy, robie peeling, maseczke i tyle :)

  11. #51
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2010
    Lokalizacja
    Wroclaw
    Wiek
    43
    Posty
    3
    Dlaczego tak mało piszecie o nastawieniu psychicznym. Kiedyś robiliśmy sesję w starym zamku. wyobraźcie sobie posępne mury, zapach stęchlizny i Marta, jedna z modelek, która zawsze profesjonalnie podchodząca do swoich obowiązków zaczyna dostawiać drgawek. Nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Potem dopiero wyjawiła mi swój osobisty sekret, który nie pozwolił jej podejść profesjonalnie do tego zadania. Wszystko rozbiło się o psychikę.

  12. #52
    ..PRO.. Awatar adaaa5
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    wszędzie
    Wiek
    31
    Posty
    916
    I jeszcze wytarzać się w błocie pod domem!

    Bez przesady dziewczyny. Wystarczy się umyć, umyć włosy. I być sobą!

  13. #53
    Pierwsze kroki Awatar introart
    Dołączył
    08.2011
    Lokalizacja
    Rzeszów
    Wiek
    20
    Posty
    5
    preferowane są sztuczne rzęsy

  14. #54
    Pierwsze kroki Awatar matejto
    Dołączył
    06.2011
    Lokalizacja
    Rzeszów, Kolbuszowa
    Wiek
    43
    Posty
    23
    Tak w telegraficznym skrócie. Trzeba zadbać o swój wygląd, wypocząć, nastawić się pozytywnie, wyluzować się.

  15. #55
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    04.2014
    Wiek
    36
    Posty
    7
    dzieki przydatne info

  16. #56
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2012
    Lokalizacja
    Katowice
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez madziasdz Zobacz posta
    chciałabym bardzo pozować do zdjęć, ale mam skłonną do trądziku twarz, szczególnie do wągrów, czy ma ktoś pomysł co z tym zrobić? ;) mam propoowaną sesje ale martwie się że będzie to widoczne na zdjęciach...
    Moja cera też jest problematyczna i fotografowie, z którymi miałam sesję uspokajali mnie, ze na zdjęciach tego nie będzie widać, a w razie czego program graficzny sobie poradzi.

    Cytat Zamieszczone przez mlstudio Zobacz posta
    przede wszystkim modelka nie musi umiec sie malowac (...) fotograf jak mu choc troche zalezy na dobrym efekcie to sam zaopatrzy sie w stylistke i makijazystke:)
    1. Uf... co za ulga! Bo ja nie umiem :)
    2. Ale jeśli chcę mieć dobre zdjęcia do swojego portfolio, to chyba w moim interesie leży, żeby zapewnić dobry wizaż i stylizację....?

    Ktoś tam wcześniej wspominał o opalaniu i malowaniu skóry... Dziewczyny, pomyślcie, że bladą skórę można pomalować, a z opalenizną co zrobicie? Polejecie się wybielaczem? Nie przesadzajcie z solarium.....

  17. #57
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2012
    Lokalizacja
    Katowice
    Posty
    7
    http://www.aktorki.pl/artykuly/jakic...el_aid_12.html
    Mam wrażenie, że ktoś tu trochę przesadził..... francuski manicure i pedicure? I torba podróżna z ubraniami? Fachowcy, jak to jest?

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •