Zobacz wyniki ankiety: Nadaję się na fotomodelkę?

Głosujących
21. Ankieta zamknięta
  • Tak

    5 23.81%
  • Nie

    16 76.19%
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Zawiercie
    Wiek
    32
    Posty
    2

    Czy mam szanse jako fotomodelka??

    Zawsze mnie to kręciło i jak widać do tej pory nie przestaje ;) Zastanawiam się tylko, czy się nadaję na fotomodelke i chciałabym abyście napisali cos na ten temat od siebie. Piszcie czy mam jakies szanse, a jezeli nie, to dlaczego.

    http://ChangedGirl.fotka.pl kilka zdjęć i coś o mnie na początek ;)

    Za wszystkie opinie z góry dzięki :)

    POZDRAWIAM ;*

  2. #2
    Stary wyjadacz Awatar sarenka:*
    Dołączył
    12.2006
    Posty
    125
    dla mnie nie, ale jak checsz to sie sprawdz...
    Anja-Lourdes

  3. #3
    Nie, zbyt pyzata buzia, jestes za niska, aczkolwiek jestes ładna, jednak nie mając ponad 174cm wzrostu musisz sie naprawde wyrozniac zeby zaistniec....

  4. #4
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Hamburg
    Wiek
    48
    Posty
    17
    na jakej podstawie mamy to stwierdzic... skoro pokazujesz tylko "fragment" twarzy i to z dziwnych porspektyw...

  5. #5
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    01.2007
    Posty
    292
    Cytat Zamieszczone przez pedro
    na jakej podstawie mamy to stwierdzic... skoro pokazujesz tylko "fragment" twarzy i to z dziwnych porspektyw...
    Widzisz gdybyś spojrzał lepiej na zdjęcia byś zrozumiał.
    Dziewczyna chciała się jak najszybciej zaprezentowac wzięła aparat do ręki zrobiła sobie parę zdjęć i się pyta.
    Więc zdjęcia są zrobione "z dziwnych perspektyw" przerysowane .
    Napewno wstydzi się poprosić koleżankę żeby jej zrobiła parę zdjęć "bo koleżanka się wysmieje jak dowie się do czego dziewczyna chce zdjęcia"
    Moim zdaniem ładne ciekawe oczy dosyć klarowna i fotogeniczna twarz
    można coś z Ciebie "wyciągnąć"
    OPOZDRAWIAM CZYTAJĄCYCH

  6. #6
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez Abercrombie1
    Nie, zbyt pyzata buzia, jestes za niska, aczkolwiek jestes ładna, jednak nie mając ponad 174cm wzrostu musisz sie naprawde wyrozniac zeby zaistniec....
    A po co jej ponad 174 cm i nie pyzata buzia?? Agusska pyta, czy nadaje się na fotomodelkę, czyli czy może pozowac do zdjęc. Odpowiedz jest jedna: jeżeli pasuje fotografowi, to się nadaje. Nie musi nigdzie zaistniec by byc fotomodelką, musi odpowiadac fotografowi do jego ewentualnego projektu. Może byc z metra cięta i miec nawet 120kg, jeżeli odpowiada to fotografowi i ją weźmie do zdjęc, to się nadaje. I w 4 literach można miec opinie i wymogi stawiane przez kretyńskie agencje... :)
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski
    A po co jej ponad 174 cm i nie pyzata buzia?? Agusska pyta, czy nadaje się na fotomodelkę, czyli czy może pozowac do zdjęc. Odpowiedz jest jedna: jeżeli pasuje fotografowi, to się nadaje. Nie musi nigdzie zaistniec by byc fotomodelką, musi odpowiadac fotografowi do jego ewentualnego projektu. Może byc z metra cięta i miec nawet 120kg, jeżeli odpowiada to fotografowi i ją weźmie do zdjęc, to się nadaje. I w 4 literach można miec opinie i wymogi stawiane przez kretyńskie agencje... :)
    No zgadzam się z tobą, więc kazdej która tu pisze czy sie nadaje na fotomodelke mamy mówić ze tak?? Oczywiście kazda może pozować do zdjęc, tylko zeby pozować do naprawde fajnych zdjęć , które robi dobry fotograf, musza miec do tego predyspozycje.... troche Ciebie nie rozumiem, dziewczyna załużmy 145cm po jednej sesji zdjeciowej z byle jakim fotografem może nazwać siebie "fotomodelka"? Gdyby dziewczyny zadawaly pytanie na wątku "czy moge pozować do róznych zdjęc" kazdy by powiedział ze tak...jesli natomiast zadają pytanie czy mam szanse zostać fotomodelką?? Jeśli nie mają predyspozycji mówimy ze nie....proste?

    Fotograf moze wziasc dziewczyne ktora wazy 120kg, np. do reklamy NIE JEDZ W MC DONALDZIE. To czy ta dziewczyna w tym momencie rozpoczyna kariere fotomodelki????

    Kazdy moze pojsc do fotografa i porobic fajne fotki.... ale dziewczyny na forum zadają pytanie czy sie na dają tzn czy mogą gdzies zaistniec...

  8. #8
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez Abercrombie1
    No zgadzam się z tobą, więc kazdej która tu pisze czy sie nadaje na fotomodelke mamy mówić ze tak?? Oczywiście kazda może pozować do zdjęc, tylko zeby pozować do naprawde fajnych zdjęć , które robi dobry fotograf, musza miec do tego predyspozycje...
    Musza zainteresowac danego fotografa.

    Cytat Zamieszczone przez Abercrombie1
    troche Ciebie nie rozumiem, dziewczyna załużmy 145cm po jednej sesji zdjeciowej z byle jakim fotografem może nazwać siebie "fotomodelka"?
    Ta dziewczyna jest fotomodelką w czasie tej jednej sesji (jakośc fotografa nie jest tu zbyt istotna). Jeżeli sesje się powtarzają, to może się nazywac fotomodelką bardziej długofalowo:)

    Cytat Zamieszczone przez Abercrombie1
    Gdyby dziewczyny zadawaly pytanie na wątku "czy moge pozować do róznych zdjęc" kazdy by powiedział ze tak...jesli natomiast zadają pytanie czy mam szanse zostać fotomodelką?? Jeśli nie mają predyspozycji mówimy ze nie....proste?
    Jeżeli pyta, czy ma szanse zostac fotomodelką, czyli pozowac do zdjęc, to teoretycznie każda ma szansę, o ile zainsteresuje fotografa, a nie koleżanki po fachu. Jeżeli by pytała czy ma szanse zrobic kariere w zawodzie, to juz inna sprawa, bo mało która ma szansę i wtedy mówimy że nie...


    Cytat Zamieszczone przez Abercrombie1
    Fotograf moze wziasc dziewczyne ktora wazy 120kg, np. do reklamy NIE JEDZ W MC DONALDZIE. To czy ta dziewczyna w tym momencie rozpoczyna kariere fotomodelki????
    Czy fotograf musi zajmowac się tylko reklamami?? Przecież może realizowac swoje projekty i pomysły, nie związane z moda i reklamą. A co do wspomnianej reklamy (a raczej antyreklamy), to kto wie może właśnie rozpoczyna karierę :)))

    Cytat Zamieszczone przez Abercrombie1
    Kazdy moze pojsc do fotografa i porobic fajne fotki.... ale dziewczyny na forum zadają pytanie czy sie na dają tzn czy mogą gdzies zaistniec...
    Pytanie "czy się nadaję?" nie jest dla mnie tożsame z pytaniem, "czy mogę zaistniec?". Wogóle pytanie "czy moge zaistniec, albo zrobic karierę?" jest trochę dziecinne IMHO...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  9. #9
    Pytanie "czy się nadaję?" nie jest dla mnie tożsame z pytaniem, "czy mogę zaistniec?". Wogóle pytanie "czy moge zaistniec, albo zrobic karierę?" jest trochę dziecinne IMHO...[/QUOTE]

    To zgłoś do moderatora, żeby usunął dział CZY SIE NADAJE, bo przecież kazda dziewczyna moze zostac fotomodelką...w tym momencie ty wydajesz sie troche dziecinny....

  10. #10
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez Abercrombie1
    To zgłoś do moderatora, żeby usunął dział CZY SIE NADAJE, bo przecież kazda dziewczyna moze zostac fotomodelką...w tym momencie ty wydajesz sie troche dziecinny....
    Po co zgłaszac?? Mi ten dział nie przeszkadza. A fotomodelką może zostac faktycznie każda, która mi pasuje do zdjęc, albo pasuje innym fotografom.
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  11. #11
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez Abercrombie1
    To zgłoś do moderatora, żeby usunął dział CZY SIE NADAJE, bo przecież kazda dziewczyna moze zostac fotomodelką...w tym momencie ty wydajesz sie troche dziecinny....
    Druga sprawa to taka, że poddział "czy się nadaję?" jest w dziale modeling i fotomodeling. W przypadku modelingu odpowiedź na pytanie "czy się nadaję?" jest prostsza, gdyz mamy konkretne wytyczne: wzrost, waga wymiary, którymi można się kierowac w ocenie. W przypadku fotografii sprawa jest dużo bardziej subiektywna.
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  12. #12
    Just ME :D Awatar eNKa
    Dołączył
    09.2006
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    596
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski
    A po co jej ponad 174 cm i nie pyzata buzia?? Agusska pyta, czy nadaje się na fotomodelkę, czyli czy może pozowac do zdjęc. Odpowiedz jest jedna: jeżeli pasuje fotografowi, to się nadaje. Nie musi nigdzie zaistniec by byc fotomodelką, musi odpowiadac fotografowi do jego ewentualnego projektu. Może byc z metra cięta i miec nawet 120kg, jeżeli odpowiada to fotografowi i ją weźmie do zdjęc, to się nadaje. I w 4 literach można miec opinie i wymogi stawiane przez kretyńskie agencje... :)
    robic pstryki u fotografa moze kazdy, ale fotomodelka (chociaz czegos takiego nie ma) to osoba, ktora za uzyczanie swojego wizerunku czerpie profity(tj. oprocz zdjec dostaje kase). natomiast bez agencji nie wyjedzie na fajny kontrakt i nie zwiedzi swiata i nie zarobi porzadnej kasy.
    no to sie zestarzalam...

  13. #13
    ..PRO..
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Mielec
    Wiek
    45
    Posty
    249
    Cytat Zamieszczone przez eNKa
    robic pstryki u fotografa moze kazdy, ale fotomodelka (chociaz czegos takiego nie ma) to osoba, ktora za uzyczanie swojego wizerunku czerpie profity(tj. oprocz zdjec dostaje kase). natomiast bez agencji nie wyjedzie na fajny kontrakt i nie zwiedzi swiata i nie zarobi porzadnej kasy.

    A co innego robi sie na sesji zdjeciowej jak nie pstryki, popieram opinie Pana Lipskiego. Jednak agencja jak najbardziej przydaje sie w karierze i to bardzo. Zeby wspolpracowac z agencja to tez nie trzeba od razu miec idealnej figury i idealnych wymiarow. Czesto agencje potrzebuja na przyklad wlasnie puszystych dziewczyn ktore maja charakterystyczna urode i nie musza byc piekna tylko rozpoznawalne. Niestety zarowno pstryki fotografa amatora jak i pstryki fotografa agencji spowodowane sa odrobina szczescia i tym ze fotograf zobaczy ja jako kogos z kim chce zrobic sesje i tak naprawde tylko to decyduje. Bardzo pomaga dobre portfolio. Czesto zdjecia pokazywane na tym forum sa robione przez same dziewczyny a wiekszosc profesjonalnych fotografow niezbyt chetnie wspolpracuje z amatorkami a brak dobrego portfolio swiadczy o braku profesjonalizmu i doswiadczenia. Dlatego nikt od razu nie pokazuje sie w Vogue tylko najpierw zaczyna od foto-amatorow chociazby po to zeby miec co pokazac profesjonalistom. Sam jestem fotografem i nie raz przegladajac oferty modelek z jakas kolezanka slysze ze ta jest brzydka a ta ma cos tam nie tak i tym podobne. Czesto jednak zdarza sie ze akurat trafia to na modelki ktore w jakis sposob przyciagnely moja uwage. Ktore nie sa od razu miss swiata ale maja w sobie cos takiego ze chcialbym je zobaczyc przed obiektywem w studio. Pozdrawiam

  14. #14
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez eNKa
    robic pstryki u fotografa moze kazdy, ale fotomodelka (chociaz czegos takiego nie ma) to osoba, ktora za uzyczanie swojego wizerunku czerpie profity(tj. oprocz zdjec dostaje kase).
    Tak, teoretycznie w pewnym sensie masz rację. Osoba pozująca fotografom, malarzom i rzeźbiarzom to modelka. Za pozowania czerpie profity, choc to nie jest konieczne jeżeli nie robi tego zawodowo, może pozowac dla przyjemności. Ale z drugiej strony kim jest w takim razie osoba prezentująca ciuchy na pokazach?? Modelką nie jest, bo to słowo zarezerwowane dla kogoś innego :) Jednakże jeżeli i jedna i druga jest modelką (traktując to słowo bardziej pojemnie) to nie można osobom pytającym, czy maja szanse jako modelki wciskac, że nie bo sa za niskie... Więc może jednak określenie fotomodelka jest potrzebne by uniknąc nieporozumień?? A skoro jest potrzebne i jest używane, to może coś takiego jest ??

    Cytat Zamieszczone przez eNKa
    natomiast bez agencji nie wyjedzie na fajny kontrakt i nie zwiedzi swiata i nie zarobi porzadnej kasy.
    No to nie zwiedzi, nie zarobi i nie będzie miałą jakiegoś fajnego kontraktu. I co z tego ?? Uważasz że to jest najważniejsze?? Ja myślę, że jest dużo więcej ważniejszych rzeczy niż te bzdety. Nie zarobi tej gównianej kasy w jakiejś żałosnej agencji, nie zrobi światowej nic nie wartej kariery i nie będzie na okładkach pism o których się zapomina w chwilę po przeczytaniu, ale może zdobędzie przyjaciół - prawdziwych i bezinteresownych, może nauczy się czegoś pożytecznego, co przyda się w życiu?? Jak mam wybierac, to wybieram to drugie.
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  15. #15
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez dejagore
    A co innego robi sie na sesji zdjeciowej jak nie pstryki, popieram opinie Pana Lipskiego.
    Ale nie pana, wystarczy Przemka. Na pan to maja obowiązek się zwracac jedynie politycy, urzędnicy i różne organy władzy:)))
    A wracając do pstryków, czytałem wczoraj wywiad z Wacławem Wantuchem (wspominanym już na forum). Mówił że w czasie sesji robi 800-1000 zdjęc i z tego wybiera 10-15, wartych pokazania... Ładnie... :)))


    Cytat Zamieszczone przez dejagore
    Jednak agencja jak najbardziej przydaje sie w karierze i to bardzo. Zeby wspolpracowac z agencja to tez nie trzeba od razu miec idealnej figury i idealnych wymiarow.

    ciach

    Sam jestem fotografem i nie raz przegladajac oferty modelek z jakas kolezanka slysze ze ta jest brzydka a ta ma cos tam nie tak i tym podobne. Czesto jednak zdarza sie ze akurat trafia to na modelki ktore w jakis sposob przyciagnely moja uwage. Ktore nie sa od razu miss swiata ale maja w sobie cos takiego ze chcialbym je zobaczyc przed obiektywem w studio. Pozdrawiam
    Jasne że agencje mogą pomóc modelką i czasem fotografom.
    Ale ja jako fotograf (może i prosty amator, ale zawsze coś tam pstryknę) sam chcę decydowac, kogo fotografuję i na szczęście nie muszę trzymac się kanonów piękna lansowanych przez agencje :))
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  16. #16
    Just ME :D Awatar eNKa
    Dołączył
    09.2006
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    596
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski
    Tak, teoretycznie w pewnym sensie masz rację. Osoba pozująca fotografom, malarzom i rzeźbiarzom to modelka. Za pozowania czerpie profity, choc to nie jest konieczne jeżeli nie robi tego zawodowo, może pozowac dla przyjemności. Ale z drugiej strony kim jest w takim razie osoba prezentująca ciuchy na pokazach?? Modelką nie jest, bo to słowo zarezerwowane dla kogoś innego :) Jednakże jeżeli i jedna i druga jest modelką (traktując to słowo bardziej pojemnie) to nie można osobom pytającym, czy maja szanse jako modelki wciskac, że nie bo sa za niskie... Więc może jednak określenie fotomodelka jest potrzebne by uniknąc nieporozumień?? A skoro jest potrzebne i jest używane, to może coś takiego jest ??

    No to nie zwiedzi, nie zarobi i nie będzie miałą jakiegoś fajnego kontraktu. I co z tego ?? Uważasz że to jest najważniejsze?? Ja myślę, że jest dużo więcej ważniejszych rzeczy niż te bzdety. Nie zarobi tej gównianej kasy w jakiejś żałosnej agencji, nie zrobi światowej nic nie wartej kariery i nie będzie na okładkach pism o których się zapomina w chwilę po przeczytaniu, ale może zdobędzie przyjaciół - prawdziwych i bezinteresownych, może nauczy się czegoś pożytecznego, co przyda się w życiu?? Jak mam wybierac, to wybieram to drugie.
    widzisz roznimy sie tym, ze ty patrzysz na modelke od strony sztuki (tak jak wspomniale: pozuje rzezbiarzom, malarzom itp.) a ja od strony mody, tj. brania udzialu w sesjach, pokazy, edytoriale itp. sprawy :) wiec i roznice sa we wzroscie i wymiarach - dla sztuki nie sa one istotne, dla mody owszem. to sie klocic bedzie zawsze, bo sa to zupelnie dwa rozne spojrzenia na czlowieka, ale jednoczesnie kazde ma racje.
    przechodzac nizej zacznijmy od tego, ze prawdziwe szczescie daje rzeczywiscie milosc i przyjazn (banal aczkolwiek prawdziwy). jednak jest to forum (foto)modelingowe i jak zauwazyles wiekszosc dziewczyn chce zaistniec, pokazac sie, wyjechac gdzies, byc na okladach pism, prezentowac kolekcje najslawniejszych swiatowych projektantow - a co za tym idzie, rowniez na tym zarobic. to jest cos, co je pociaga i fascynuje, momentami jedyna mozliwosc zeby pomoc finansowo rodzinie badz sie usamodzielnic. nauczyc tez sie naucza, pokory, opanownia, samodzielnosci. niestety to wszystko jest kosztem falszywych przyjazni, zawisci i krotkotrwalych znajomosci, chociaz zdazaja sie tzw. dlugoterminowe ;)
    no to sie zestarzalam...

  17. #17
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Tak patrzymy z różnych punktów widzenia, a prawda leży bardziej po środku. Modelka to szerokie pojęcie i wiązące się ze sztuką, pozowaniem artystom (i nie tylko artystom), ale też wiążące się z prezentacją mody, pokazami, powiewem wielkiego świata. Słusznym jest otwieranie oczu młodym kandydatkom na modelki (te topowe z okładek) i pisanie im wprost, że to szansa dla jednej na 10000 (a może i więcej) i nie każda ma warunki i predyspozycje ku temu, po co mają się później rozczarowac, ale nie można im odbierac całkiem szansy na zwyczajne pozowanie lub malutką przygodę z modelingiem :) Może im to wystarczy, czasem musi wystarczyc...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  18. #18
    ..PRO..
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Mielec
    Wiek
    45
    Posty
    249
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski
    Ale ja jako fotograf (może i prosty amator, ale zawsze coś tam pstryknę) sam chcę decydowac, kogo fotografuję i na szczęście nie muszę trzymac się kanonów piękna lansowanych przez agencje :))
    Ja tez sie ciesze takim stanem:)))) fotografia to dla mnie przyjemnosc a nie tylko praca zarobkowa:)

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •