Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    Pierwsze kroki Awatar lawenda
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    14

    Kosmetyka Naturalna

    Od dawna interesuję się kosmetyką naturalną i znam mnóstwo przepisów na różne preparaty. Osobiście bardzo je polecam, ponieważ są tanie i zdrowe, można je najlepiej dopasować do indywidualnych potrzeb skóry, włosów, bowiem znane są wszystkie ich składniki, a przy ich robieniu można się dobrze bawić. Dzieki owocom, warzywom i ziołom skóra jest gładka, włosy lśniące, a Ty wypoczeta i świeża, nawet jeśli przetańczyłaś całą noc...:)
    Dlatego jesli macie jakieś pytania, ale proźby o przepis - piszcie.
    Ja moge Wam zaproponować:
    - szampony (tylko podajcie swój problem, czy są przesuszone, zniszczone, przetłuszczające się itp.)
    - odżywki ( to samo)
    - płukanki do włosów (rozjaśniajace, przyciemniające, na suche włosy itp.)
    - olejki do włosów (wzmacniające, pobudzajace porost włosów itp.)
    - utrwalacze do włosów (nadające połysk, do przetłuszczających się itp.)
    - parówki i kompresy do twarzy (rodzaj cery)
    - peelingi do twarzy i ciała, stóp
    - toniki
    - maseczki
    - balsamy
    - płyny i olejki do kapieli
    - różne preparaty na problemy z oczkami
    - maseczki, pomadki i inne spcjały do ust
    - sposoby na swieży oddech w kilka sekund
    - kremy, maseczki do dłoni
    - kilka sposobów na pielęgancje paznokci, żeby były mocne i zdrowe
    - preparaty do stóp na różne problemy
    - mleczka
    - kremy (kryjące!)
    - szybki sposób na pryszcza

    No cóż to są przykładowe kategorie, które mi przychodzą do głowy, czekam na pytania:) Pozdrawiam

  2. #2
    Pierwsze kroki Awatar lawenda
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    14
    Widzę, że małe zainteresowanie tematem, ale ja sie poddam, bo dziewczyny naprawdę warto poświęcić troszkę czasu i miec świetny i tani kosmetyk bez ''konserwantów''!:) Dlatego postanowiłam umieścić tutaj kilka ze swoich najdziwniejszych przepisów:

    1.Szybki sposób na pryszcza:
    Rozpuść 2 łyżeczki soli w szklance wody, w słonym roztworze namocz bawełniany wacik i przyciskaj go do krostki przez co najmniej 3 minuty, tak by ją rozmiękczyć. W żadnym razie nie wyciskaj pryscza na siłę! Raczej nałoż na podrażnione miejsce kropelkę miodu i zostaw na 10 minut. Po tym czasie spłucz ciepłą woda i pamietaj - trzymaj rece z dala od twarzy:)

    2.Wybielajaca pasta do zębów z truskawek:
    Składniki:
    3-6 dojrzałych truskawek,
    2 łyżeczki sody oczyszczonej,
    łyżeczka kwaśnego winianu potasu (kamień winny) - oba składniki mozna kupić w aptece,
    szklanka wody.
    Jak przyrządzać:
    Truskawki zmiksować, przełozyć na talerzyk.
    Jak stosować:
    Za pomocą szczoteczki rozprowadzić na zębach mus truskawkowy, zostawić na 5 minut. Do szklanki z wodą dodać winian potasu i łyżeczkę sody, gotową mieszanką przepłukać usta. Następonie wyszorowac zęby przy użyciu drugiej łyżeczki sody i starannie wypłukać czysta wodą - efekt widoczny juz po trzech umyciach zębów!

    Dobra, bo zaraz się znowu tak rozpiszę, że nikt tego nie przeczyta:p Mam nadzieję, że te udziwnione specjały Wam się spodobają, a jak macie z czymś problem: zniszczone włsoy, paznokcie, gruby naskórek na stopach, trądzik, piszcie a napewno pomogę i rozpiszę całą kurację (w przypadku trądziku i paznokci również wewnętrzną!)
    Pozdrawiam:)

  3. #3
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    05.2006
    Posty
    902
    TO JA SIE ZAINTERESUJE! ;) wcześniej nie widzialam Twojego posta:( mam pytanie co do tego musu, czy to nie niszczy szkliwa? próbowalas? :D

    Ja bym poprosila o przepis na jakas odzywke do wlosow dziwnych :p tj niby są zdrowe, miekkie, dbam o nie jak trzeba a końcówki tak czy siak sie rozdwajają :( nic nie pomaga, choc co miesiąc je podcinam troszke...

    Wspomnialas tez o plukankach rozjasniających..nigdy nie probowalam ich rozjaśniać choć mnie kusiło :p są takie preparaty ktore nie wysuszają włósów? chodzi o wlosy blond ;)

    Myslę ze wiele dziewczyn by sie ucieszylo (ja tez!) gdybys zamieścila przepisy na takie podstawowe tematy jak np:
    - maseczki, pomadki i inne specjały do ust
    - sposoby na swieży oddech w kilka sekund
    - kilka sposobów na pielęgancje paznokci, żeby były mocne i zdrowe
    -sposób na gruby naskórek, mysle ze ten problem dotyczy wielu z nas latem :D

  4. #4
    Pierwsze kroki Awatar lawenda
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez Antalii
    TO JA SIE ZAINTERESUJE! ;) wcześniej nie widzialam Twojego posta:( mam pytanie co do tego musu, czy to nie niszczy szkliwa? próbowalas? :D
    Absolutnie nie niszczy szkliwa!:) A jeśli ktoś ma alergię na truskawki może je zastąpić malinami.

    Cytat Zamieszczone przez Antalii
    Ja bym poprosila o przepis na jakas odzywke do wlosow dziwnych :p tj niby są zdrowe, miekkie, dbam o nie jak trzeba a końcówki tak czy siak sie rozdwajają :( nic nie pomaga, choc co miesiąc je podcinam troszke...
    Jeśli Twoje włosy są zdrowe i lśniące, a problem są tylko końcówki to nakładaj te odżywki tylko na nie, albo od czasu do czasu na całe włosy:):

    1. Miodowa(bardzo prosty przepis):
    Składniki:
    0,5 szklanki mleka
    Jak stosować:
    Włosy umyć, lekko osuszyć, starannie natrzec miodem od korzonków po końcówki (albo same koncówki). Miód lepiej dziła w cieple, warto więc nałożyć na włosy plastikowy czepek i dodatkowo owinąć go ogrznym recznikiem. Po 20 minutach miód spłukać. Nie obawiaj się, że włosy będą lepkie, ciepła woda w zupełności wystarczy, aby usunąć resztki miodu. Ta odżywka ma również działanie rozjaśniające, ale jest ono widoczne dopiero po kilku miesiącach stosowania (płukanki działają szybciej:))

    Aby włosy lepiej się regenerowały na końcach możesz dodać do odżywki żóttko, wymieszać składniki i wykonać zabieg tak samo (można go stosować raz w tygodniu).

    2. Majonezowa:
    Składniki:
    żółtko
    3 łyżki oleju z kiełków pszenicznych
    Jak przyrządzać:
    Żółtko wbić do miseczki. Ciągle mieszając, dodawać po kropli oleju, aż powstanie gładki majonez.
    Jak stosować:
    Gotową masę starannie wetrzeć we włosy, przede wszytkim w końcówki. Nałożyć plastikowy czepek i obwiązać głowę ręcznikiem. Majonez nalezy zostawić na włosach conajmniej godzinę, a lepiej na całą noc. Po przepudzeniu dokładnie umyć głowę.
    Dla niecierpliwych:
    Można kupić gotowy majonez i 1 szklankę nałozyć na włosy (jesli sa długie) okryć czepkiem i ręcznikiem na 0,5h i potem starannie spłukać. Taki zabieg działa zdecydowanie słabiej, ale zabiera mniej czasu:)

    Znam też odżywke z mleczkiem kokosowym (wspaniale nadaje się na przesuszone i rozdwajające końcówki, ale nie wiem czy masz możliwość zakupu kokosu o tej porze roku, jeśli tak daj znać z przyjemnością podzielę się z Tobą przepisem:))

    Wypróbuj te odżywki i wybierz, która Ci odpowiada najbardziej, a tutaj dam Ci jeszcze kilka przepisów na olejki odżywiające i wzmacniające końcówki (jesli chcesz mam też olejek zwiększajacy puszystośc włosów, ale nie wiem czy tego potrzebujesz):

    1.Oliwka:
    Składniki:
    0,5 szklanki oliwy,
    po 5 kropli z drzewka kadzidłowego i olejku rumiankowego
    Jak przyrządzać:
    Do mieseczki z pokrywką wlac oliwę, dodać olejki eteryczne. Nałożyć pokrywkę, całość wymieszać energicznie potrząsając naczyniem. Odstawić na 24h w ciemne i chłodne miejsce. Przed użyciem ponownie wstrząsnąć.
    Jak stosować:
    Na lekko zwilżone końcówki (można tez na całą głowę) nakładać porcje oliwki, delikatanie wcierając. Owinąc je przezroczystą folią i otulic podgrzanym ręcznikiem, zostawić na 0,5h następnie umyc włsoy szamponem:)

    2.Oliwka:
    Składniki:
    1/4 szklanki oliwy z oliwek,
    1/4 szklanki wody destylowanej
    Jak przyrządzać:
    Wodę zagotowac. Mikser ustawić na wysokie obroty, wrzątek miksować z oliwą tak długo, az tłuszcz rozbije sie na drobniutkie kropelki.
    Jak stosować:
    Oliwkę dokładnie wetrzec w końcówki (lub w całą głowę). Zawinąć we folię i otulić ręcznikeim zostawiajac tak na 20 minut. Następnie umyć włsoy i wysuszyc (powtarzac zabieg co tydzień).

    Cytat Zamieszczone przez Antalii
    Wspomnialas tez o plukankach rozjasniających..nigdy nie probowalam ich rozjaśniać choć mnie kusiło :p są takie preparaty ktore nie wysuszają włósów? chodzi o wlosy blond ;)
    Oczywiście, że są i w zyciu nie wysuszają włosów! A wrecz przeciwnie nadaja im połysk:) Po pierwsze odzywka miodowa albo miodow- żółtkowa, o której Ci już pisąłam, tylko na efekt trzeb atrochę poczekać oraz płukanka rabarbarowa (przyznaję się, że na samej sobie jej nie wypróbowywyałam z racji tego, że mam ciemne włosy:)) Ona je rozjaśnia i nadaje złoty połysk, czsaem wychodzi troszkę jak balejaż, zalezy od włosów.

    Rabarbarowa płukanka do włosów:
    Składniki:
    3 świeże łodygi rabarbaru
    2 szklanki wody lub białego wina
    Jak przyrządzac:
    Rabarbar pokroić na niewnielkie kawałki, przełożyć do garnka. Zalać woda z winem, gotować ok. 1/2h. Zdjąć z ognia, odstawić na kolejne 1/2h, aż trochę przestygnie. Przecedzić przez gęste sitko lub czystą chusteczkę.
    Jak stosowac:
    Płyn nałożyć na umyte i lekko wysuszone włosy ręcznikiem, zostawić na mniej wiecej 20 minut. Spłukać, wysuszyć włsoy. Jesli zalezy Ci na silniejszym rozjaśnieniu, możesz przy nastepnym użyciu odczekać dłużej (nie wiecej niż godzinę) przed spłukaniem włosów.

    Cytat Zamieszczone przez Antalii
    Myslę ze wiele dziewczyn by sie ucieszylo (ja tez!) gdybys zamieścila przepisy na takie podstawowe tematy jak np:
    - maseczki, pomadki i inne specjały do ust
    - sposoby na swieży oddech w kilka sekund
    - kilka sposobów na pielęgancje paznokci, żeby były mocne i zdrowe
    -sposób na gruby naskórek, mysle ze ten problem dotyczy wielu z nas latem :D
    Ok nie ma sprawy, ale to przy nasteony poście, postram sie jak najszybciej, pozdrawiam:)

  5. #5
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    05.2006
    Posty
    902
    wielkie dzieki ;) jak tylko wypróbuję to dam znac jakie efekty ! ;) pozdrawiam

  6. #6
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    05.2006
    Posty
    902
    z żółtkiem to juz nie raz probowalam tj łączylam żółtko, sok z polowy cytryny (nie wiem czy to nie za duzo), dwie lyzeczki oleju rycynowego i nakladalam na wilgotne wlosy na okolo godzinke po czym mylam czuprynke szamponem ;)

    ciekawa jestem jak to bedzie z miodem, w najblizszym czasie wyprobuje ;) w pierwszym przepisie jest o,5 szklanki miodu tak? bo jest mleka, ale rozumiem ze pomylka ;)
    jesli chodzi o ten olejek zwiekszajacy puszystosc wlosow to tez chetnie go wyprobuje :) przyznam szczerze ze sama interesuję sie ostatnio kasmetyka naturalna maseczki z bananow itp mysle ze to znacznie zdrowsze i tansze od kupnych kosmetykow :)

    Dodam tez cos od siebie, znalezione w necie, moze komus sie przyda:)

    Kuracja wzmacniająca paznokcie
    Zetrzyj na tarce ogórek, dodaj 1/2 pokrojonej drobno cytryny oraz 2 łyżki startego jabłka. Składniki wymieszaj, a następnie włóż na 20 minut palce do miseczki. Zabieg powtarzaj codziennie przez 20 dni. Paznokcie po takiej kuracji staną się gładkie, jasne i nabiorą połysku.


    Kuracja wybielająca dłonie
    Codziennie nacieraj skórę dłoni sokiem z cytryny. Złuszcza on zrogowaciałe, martwe komórki naskórka, wygładzając go i wybielając. Cytryna wspaniale rozjaśnia przebarwienia.


    ...cos dla ciała...

    Kąpiel odprężająca i przyciemniająca skórę
    Do 3 litrów wody wsypać 10 łyżek kory dębu, 3 łyżki liści orzecha włoskiego i 3 łyżki rumianku. Gotować przez 30 minut na małym ogniu. Odcedzić i wlać do wanny z wodą.


    ...i twarzy ;)

    Tonik wybielający plamy na twarzy
    Umyty ogórek wraz z łupiną pokroić na plasterki i włożyć do maślanki na 2-3 godziny. Przecedzić, przecierać nim twarz.


    Maseczka do skóry z plamkami i przebarwieniami
    2 łyżki drobno startego selera wymieszać z łyżką serka homogenizowanego na gęstą masę. Nałożyć na twarz.



    źródło: http://www.naturalne-kosmetyki.net/

  7. #7
    Pierwsze kroki Awatar lawenda
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez Antalii
    z żółtkiem to juz nie raz probowalam tj łączylam żółtko, sok z polowy cytryny (nie wiem czy to nie za duzo), dwie lyzeczki oleju rycynowego i nakladalam na wilgotne wlosy na okolo godzinke po czym mylam czuprynke szamponem ;)

    ciekawa jestem jak to bedzie z miodem, w najblizszym czasie wyprobuje ;) w pierwszym przepisie jest o,5 szklanki miodu tak? bo jest mleka, ale rozumiem ze pomylka ;)
    [/SIZE]
    Tak tam jest pomyłka, przepraszam - chodziło o miód:)

  8. #8
    Pierwsze kroki Awatar lawenda
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez Antalii
    jesli chodzi o ten olejek zwiekszajacy puszystosc wlosow to tez chetnie go wyprobuje :)
    [/SIZE]
    Oto przepis:):
    Może Was trochę ten olejek, albo bardziej płukanka zadziwć, ponieważ jej składnikami są szampan i piwo, ale jest ona bardzo skuteczna i oprócz tego, iż doodaje puszystości włosom róznież je wzmacnia, a nazywana jest Angielskim koktajlem:
    Składniki:
    0,5 szkalnki szampana (wina musującego)
    0,5 szklanki mocnego piwa
    Jak przyrządzać:
    Składniki płukanki dokładnie wymieszać.
    Jak stosować:
    Włosy umyć szamponem, spłukac. Mokre włosy poczęstować koktajlem, tzn. polać głowę przyrządzonym płynem. Na koniec ułożyć wedle upodobania i wysuszyć.

    Ciekawostka:D: taki właśnie koktajl podawany jest w każdym angielskim barze pod nazwą Black Velvet. Jako drink lekko otumania, jako płukanka do włsów odwrotnie - odświeża i dodaje energii i puszystości włsom, które zarówno wzmacnia. Świetny przed wielkim wyjściem, ale pamietaj - do użytku zewnętrznego...hehe:)

  9. #9
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    02.2007
    Wiek
    32
    Posty
    1

    Hej, chyba masz w głowie całą encyklopedię kosmetyczną ;] gratuluję!

    Co poleciłabyś na cerę suchą i wrażliwą...?

  10. #10
    Bad Cat Awatar Nikoshi
    Dołączył
    06.2006
    Lokalizacja
    kraków
    Posty
    2,454
    a na wszystko najlepsze jest... PIWO o !

  11. #11
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    07.2007
    Posty
    1
    ja bym prosiła o pare przepisów,
    a dokładnie opisze moje problemy z którymi nie wiem jak walczyc:(
    po pierwsze chodz mimo młodego wieku moje stopy wygladaja na o wiele strsze (chodze tylko na wysokim obcasie). Moje stopy są szorstkie i mam pozostałości po odciskach.
    Drugi problem to włosy, słabe, bez blasku, wypadające(moim zdaniem za duzo ich trace), powiem iz posiadam włosy blond, pewnie do takiego stanu doszło przez liczne rozjasniania.
    Bardzo bym prosiła o jakieś przepisy:)
    zgóry dziekuje;)

  12. #12
    la petit stylish Awatar sparkle wish
    Dołączył
    12.2006
    Lokalizacja
    KatoCity
    Posty
    176
    o loool ... a teraz się okaze ze autor tego postu jest jakimś seryjnym mordercom i to wszystko to trucizna ;D nie no sorry ;D a tak w ogole bardzo fajny temat ;) ja lubie robic tego typu mikstury a potem byc z siebie dumna ze jednak dobrze odmierzylam skladniki ;D a masz cos moze na ukrycie oznak zmeczenia albo sen w pigułce ;D tego bym potrzebowala ;)
    Easy for good girl to gone bad. So u`ve better learn how to treat us right `cause when we go we`ve gone forever.
    U don`t have to like me but u will respect me `cause I`m bossy.

  13. #13
    la petit stylish Awatar sparkle wish
    Dołączył
    12.2006
    Lokalizacja
    KatoCity
    Posty
    176
    Cytat Zamieszczone przez skywhite
    a na wszystko najlepsze jest... PIWO o !
    O ! konkretnie i tak jak lubie ;D to moze sie umowimy co ? ;P chociaz ja i tak pewnie wezme Bacardie Breezera albo Martini Bianco albo sth like that ;D jakos piwa nie lubie :PP
    Easy for good girl to gone bad. So u`ve better learn how to treat us right `cause when we go we`ve gone forever.
    U don`t have to like me but u will respect me `cause I`m bossy.

  14. #14
    FIRST CLASS Awatar melissa22
    Dołączył
    04.2006
    Lokalizacja
    Poznan now:)
    Wiek
    40
    Posty
    657
    bardzo fajny temat..chyba dzisiaj zrobie sobie jakis domowy peeling tylko z czego:)

    Ja też piwa NIE LUBIĘ a fuj.. drineczki i likiery z najwyzszej półki owszem;)

  15. #15
    StarY złOśLiwY wYjadaCz:P Awatar cukiereczek58
    Dołączył
    06.2007
    Lokalizacja
    Suchedniów
    Posty
    222
    Cytat Zamieszczone przez lawenda

    No cóż to są przykładowe kategorie, które mi przychodzą do głowy, czekam na pytania:) Pozdrawiam
    coś na zniszczone włosy jakaś szybka regeneracja?? rozdwajające sie końcówki;/ znajdzie sie cios na to?
    ...Los rozdaje karty...., ale to MY dyktujemy reguły gry...


    http://agata58cukiereczek.getphoto.pl/

  16. #16
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    06.2007
    Posty
    50
    o Tak świetny pomysł , swietny post ! naturalne kosmetyki najlepsze ! Gratuluje pomyslowosci .


    AAA i jeszcze jedno . Ja bym prosiła o :glasses: :

    - parówki i kompresy do twarzy
    - peelingi do twarzy i ciała, stóp
    - maseczki
    - różne preparaty na problemy z oczkami
    - maseczki, pomadki i inne spcjały do ust

  17. #17
    la petit stylish Awatar sparkle wish
    Dołączył
    12.2006
    Lokalizacja
    KatoCity
    Posty
    176
    Cytat Zamieszczone przez melissa22
    bardzo fajny temat..chyba dzisiaj zrobie sobie jakis domowy peeling tylko z czego:)

    Ja też piwa NIE LUBIĘ a fuj.. drineczki i likiery z najwyzszej półki owszem;)
    noo to widzę ze bysmy sie dogadały ;D
    Easy for good girl to gone bad. So u`ve better learn how to treat us right `cause when we go we`ve gone forever.
    U don`t have to like me but u will respect me `cause I`m bossy.

  18. #18
    Wie o co chodzi Awatar Ola21
    Dołączył
    05.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    90
    A ja mam pytanie odnośnie płukanki rabarbarowej, ile mniej więcej razy należy go stosować, aby był widoczny chociaż minimalny efekt?

  19. #19
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    06.2007
    Posty
    7
    Bardzo prosze napisz mi przepis na odzywki do wlosow czy szampony po ktorych wlosy szybciej rosna???

  20. #20
    Stary wyjadacz Awatar HoneyBunny
    Dołączył
    07.2007
    Lokalizacja
    Niemcy/Brzeg
    Wiek
    38
    Posty
    141
    Ja na zniszczone paznokcie stosowalam miod (podgrzany) i do tego kilka kropel soku z cytryny,moczylam paznokcie kilka minut-efekt super.A peleeng na dlonie cukier wymieszany z oliwka dla niemowlat super-polecam.A peleeng na twarz -fusy z kawy wymieszany z kremem :)Mozna rowniez stosowac na cialo:)Daje super oczekiwany efekt.Jak sobie cos przypomne jeszcze to napisze;)Pozdrawiam



    Na przyspieszenie porostu wlosow w sumie niema takich czarow ale ja mimo to stosuje olejek eteryczny 10kropli do 200ml szamponu a tak po za tym lykam witaminki Merz Special Dragess...skora-wlosy-paznokcie.:);)

    ******************
    www.monika.r.getphoto.net

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •