Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69
  1. #1
    ofca
    Guest

    agencje modelek w krakowie

    Energy www.enegrymodels.pl ?
    Erica www.erica.pl ?
    Yes Studio www.yess.com.pl ?
    Rores www.rores.pl ?
    Adeli www.adelimodels.pl ?
    Fashion color www.fashioncolor.sterefa.pl ?
    Marotje www.marotje.com ?
    No Pepole www.a-np.com ?

    Czy ktoś ma doświadczenie związane z którąś z tych agencji?
    Czy którąś z nich można nazwać dobrą?
    Czy są warte zachodu?
    Czy opłaca się z nimi współpracować?

    Proszę o opinie.

  2. #2
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    ofca, odpisalam ci juz na promodels, ale tutaj tez to zamieszcze, moze komus sie przyda na przyszlosc.

    ponizej zamieszczam mail, ktory dostalam od agencji Energy Models w odpowiedzi na maila o sesje...


    Jesli chodzi o naprawde profesjonalna (z klimatem) sesje zdjeciowa,to po
    prostu umozliwilaby Ci
    prace w
    branzy.Poniewaz wiekszosc dzieczat dysponuje zawodowymi portfoliami,staly
    sie one koniecznoscia.

    Nasza agencja generalnie nie zarabia na robieniu sesji kandydatkom na
    nasze modelki.
    Swoje dochody mamy od naszych kontrahentow krajowych i zagranicznych.

    Tak wiec musialabys poniesc tylko koszt wybranego przez nas fotografa (mamy

    kilku do wyboru,ale nie sa naszymi pracownikami),materialow,studia,wizazu,
    itp.
    Poniewaz wiekszosc agencji zarabia na robieniu sesji zdjeciowych
    dziewczetom,zwykle cena ksztaltuje sie miedzy 700-1500 zl w zaleznosci od
    miasta,za wykonanie profesjonalnego portfolio (nie myl z amatorskim,bez
    odpowiedniego image.. za
    400-450 zl).Sesje zwykle trwaja ok 3-4 h i wychodzi z tego 7-10
    profesjonalnych zdjec,ktore prezentuje sie kontrahentom lub wklada sie do
    ksiazki ze swoimi zdjeciami,na kastingach w kraju i zagranica,jako Twoj
    dorobek.Im jest wiekszy,bardziej roznorodny,tym wieksze szanse na
    pojedyncze,dobrze platne zlecenia.

    Jesli chodzi o organizowane przez nas sesje,zwykle trwaja one ok. 6-8
    h.Sa robione w Krakowie.Fotografowie robia ok 400 zdjec,z ktorych wychodzi
    ok 17-25
    profesjonalnych zdjec,ktore mozna smialo zaprezentowac kontrahentom,
    umiescic na stronie internetowej itp.Przede wszystkim otwieraja one
    mozliwosc otrzymania zlecen i sa po prostu koniecznoscia w branzy powaznego

    modelingu.

    Koszt wszystkiego powinien zmiescic sie w granicach niskiej kwoty ok.
    450 zl.Jest to jednorazowa inwestycja,ktora sie szybko zwraca.Juz
    po pierwszym niewielkim zleceniu lub powazniejszym pokazie.
    Najwazniejsza rzecza przy robieniu portfolia jest dobranie ujec tak,aby
    pasowaly
    do danej modelki.

    Jesli sie zdecydujesz na wykonanie sesji przez naszych specjalistow,
    powiadom nas
    o przypuszczalnym terminie.Bowiem bedziemy musieli sprawdzic najpierw
    dostepnosc studia
    oraz zespolu ludzi,zanim potwierdzimy Ci jej wykonanie.

    Pozdrawiamy:

    Energy Models
    www.energymodels.pl



    ZDECYDOWANIE TA AGENCJA NIE JEST PROFESJONALNĄ ŻĄDAJĄC PIENIEDZY ZA SESJĘ! -A ZA TAKA SIE UWAZA... COZ... :mad: :devil: :mad:

  3. #3
    Stary wyjadacz Awatar Małgosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.łódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    Cytat Zamieszczone przez Julita
    ZDECYDOWANIE TA AGENCJA NIE JEST PROFESJONALNĄ ŻĄDAJĄC PIENIEDZY ZA SESJĘ! -A ZA TAKA SIE UWAZA... COZ... :mad: :devil: :mad:
    Ciekawe, co by odpowiedzili, gdyby zapytać ich, czy te 450 zł za sesję mogą potrącić potem z zarobków modelki ze zleceń?

  4. #4
    Stary wyjadacz Awatar Opalia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    150
    Ja wspolpracuje z energy models i chociaz zadnego zlecenia do nich nie mialam to placic mi za nic tez nie kazali - po prostu wrzucajac moje zdjecia na swoja strone skorzystali z tych ktore juz mam w swoim portfolio :)
    ----------
    Pozdrawiam Kasia Winter - Opalia
    www.kasia-winter.com

  5. #5
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    Kasiu, a mialas jakies zlecenia od Vectora?

  6. #6
    Stary wyjadacz Awatar Opalia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    150
    To moze nie jest wlasciwy topic na to pytanie ale tak mialam :)
    ----------
    Pozdrawiam Kasia Winter - Opalia
    www.kasia-winter.com

  7. #7
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    eee tam :P akurat mi sie to narzuciolo. Kasiu, wydawalo mi sie, ze Vector to nie jest zbyt dobra agencja. Prezentuje poziom podobny do Energy Models - typowy sredniak, jak nie nizszy sredniak. A co Ty o nich sadzisz? w porownianiu z innymi agencjami jaki prezentuja poziom?

  8. #8
    Stary wyjadacz Awatar Opalia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    150
    Powiem tak , ja nigdy nie mialam zadnych problemow z Vectorem - nie placilam za zdjecia u nich, zdarzaly sie jakies zlecenia i naprawde lubie ich fotografa macka - bardzo fajny facet :) . Z drugiej jednak strony na pewno nie jest to agencja na super wysokim poziomie i faktem jest ze zarabiaja na robieniu platnych zdjec do portolio (Maciek potrafi zrobic naprawde fajne fotki ale nie wiem czy warte 250 czy 300 zl).
    Decyzje o wspolpracy kazdy powinien podjac sam. Wiem ze istnieje opcja zdjec za "odpracowanie" czyli za zdjecia u nich sie nie placi ale za pierwwsza prace tez nie dostaje sie pieniazkow - a to moim zdaniem to korzystniejsze wyjscie.
    ----------
    Pozdrawiam Kasia Winter - Opalia
    www.kasia-winter.com

  9. #9
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    Niom ja mialam propozycje pracy w Vectorze, ale doszlam do wniosku, ze nie oplaca mi sie to... Za jednorazowe zlecenie dostalabym ok. 100- 150 zl , z czego 100zl musze wydac na pociag w jedna strone. Makabra z masakra. Zrezygnowalam. Za jakis czas moze powysylam fotki do agencji we Wroclawiu, ewentualnie Poznaniu. Znasz jakies dobre, sprawdzone agencje tam? pozdrawiam i dzieki za odp :)

  10. #10
    ofca
    Guest
    no a te inne agencje? jak?

  11. #11
    Stary wyjadacz Awatar Małgosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.łódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    Dobrze, Ofco, że założyłaś wątek tu, bo na forum.promodels został zamknięty. ;)

  12. #12
    ofca
    Guest
    zauwazylam ;/ tam wszystko zaczeli zamykac ;/ a szukalam w tej wyszukiwarce i znalazlam tylko o 3 agencjach ;/

    no ale nic :) czekam na opinie:D

  13. #13
    Stary wyjadacz Awatar Opalia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    150
    Na promodels panuje cenzura i dyktator Baldi :D wiec dobrze ze jest jakies inne forum na ktorym mozna normalnie porozmawiac na kazdy temat
    ----------
    Pozdrawiam Kasia Winter - Opalia
    www.kasia-winter.com

  14. #14
    Stary wyjadacz Awatar mara
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Posty
    135
    w poznaniu rarapi, gaga, perfectmodel. showbiz sobie odpusc, wiecej roboty jako hostessa jest. z wroclawia agencji nie znam bo to dla mnie za daleko.
    rarapi i gaga zapewniaja duzo pracy ale maja wysokie wymagania- mnie wgadze nie chciali bo mam masywne biodra (85cm) i monstrualne uda (widac to na fotkach od witka szczegolnie ;)). w pasie mialam wtedy 58cm i tez chyba za duzo... teraz nawet do nich nie pisze bo przybylo mi po 1 cm mimo, ze nalegali, ze jak zrzuce balast to koniecznie mam sie odezwac bo urodowo bardzo ich interesuje...
    perfectmodel zapewnia wiecej hostessowania i fotek, szczegolnie glamour.

  15. #15
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    wielkie dzieki Mara :)

  16. #16
    Stary wyjadacz Awatar mara
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Posty
    135
    nie ma sprawy :D

  17. #17
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    10.2005
    Wiek
    37
    Posty
    178
    Dziewczyny, dzisiaj dostalam propozycje wspolpracy od fotografa z Energy Models. Napisalam mu, ze nie jestem zainteresowana, poniewaz nie bede placic za zdjecia i interesuja mnie jedynie sesje na zasadzie 'pozowanie za zdjecia'. Oto co mi odpisal...

    No cóż

    Zapewne nie spodoba Ci się to co napiszę, ale prawda jest taka, że to co wartościowe kosztuje. Żeby zbierać owoce, trzeba wpierw zasiać. To jest normalna kolej rzeczy. Ja także zanim zacząłem zarabiać tym co kocham robić, robiłem i robiłem i robiłem "za darmo". Piszę w cudzysłowiu, bo to nie było za darmo. Przecież teraz zbieram owoce tego co siałem. We wszystkim trzeba wpierw zainwestować. Także w modelingu. Oczywiście, że można zrobić sesję gratis. Czasem się zdarzą nawet fajne zdjęcia. Jednak tylko czasem fajne. Ja sam jeszcze niedawno robiłem dziewczyną sesję gratis. I zdjęcia są piękne. Ale fakt że robiłem nie za pieniądze nie znaczy że za darmo. To była moja inwestycja i dzisiaj owocuje, zleceniami i pieniędzmi w kieszeni. Proponuję Ci więc szukać i szukać początkującego mistrza albo... oddać się przed obiektyw mistrzowi sprawdzonemu, czyli mi. Gwarantuję, że zwrócę Ci pieniądze jeśli nie będziesz zachwycona jak dotychczasowe moje modelki. Serdecznie pozdrawiam.
    XXX

    Podpisalam XXX, bo nie wiem, czy moge tu zamiescic nazwisko...

    W kazdym badz razie, odpisalam tak:

    Dziekuje za tak wyczerpujaca wypowiedz, ale ja mam nieco inny punkt widzenia. Mam za soba juz kilka sesji zdjeciowych z profesjonalnymi fotografami z calej Polski i jestem zadowolona z efektow naszej wspolnej pracy. Co wiecej, za zdjecia nie zaplacilam ani grosza, a niektorzy fotografowie i agencje reklamowe jeszcze mi za nie zaplacili. Wiec przykro mi, ale nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze aby miec DOBRE zdjecia, trzeba najpierw zainwestowac. Ja mam dobre zdjecia i jedyne co w nie inwestowalam, to wlasna prace i czas... Pozdrawiam i zycze milego dnia :) - Julita

    Zbulwersowalam sie :angry: :mad: :angry: :devil: :angry:

  18. #18
    Stary wyjadacz Awatar Małgosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.łódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    Cytat Zamieszczone przez Julita
    Dziewczyny, dzisiaj dostalam propozycje wspolpracy od fotografa z Energy Models. Napisalam mu, ze nie jestem zainteresowana, poniewaz nie bede placic za zdjecia i interesuja mnie jedynie sesje na zasadzie 'pozowanie za zdjecia'. Oto co mi odpisal...




    Podpisalam XXX, bo nie wiem, czy moge tu zamiescic nazwisko...

    W kazdym badz razie, odpisalam tak:




    Zbulwersowalam sie :angry: :mad: :angry: :devil: :angry:

    Julito, ja odpisałabym mu temu panu tak samo jak Ty.
    W pierwszej kolejności należy, wg mnie, szukać sesji "portfolio za pozowanie".
    Ty akurat jesteś ładna i fotogieniczna, więc niejeden fotograf zgodzi się zrobić Ci fotki za darmo, o czym zresztą sama już się przekonałaś. :)
    Dopiero jeśli będą problemy z fajnymi fotkami za darmo, można szukać płatnych sesji...

  19. #19
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    6
    a co myślicie o reklamex-entry????i wogóle czy ktos wie która agencja godna uwagi i daje najlepsze szanse na rozwój???:question:

  20. #20
    Pierwsze kroki Awatar Anjouka
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    24
    Co do Energymodels. Na razie powiem tyle.
    Wspolpracuje z nimi, Pan z agencji jest bardzo mily, pomogl mi doradzic w wielu sprawach, np ostatnio przy zrywaniu umowy z No1 agency.
    Jesli pisze do nich maila- zawsze odpowiadaja, to tez uwazam za profesjonalizm, bo nie olewaja dziewczyn. Co do tego czy jest to agencja z 'gornej polki' to nie jest, mam nadzieje, ze moze kiedys bedzie. "Twarze" maja interesujace. Kilka dziewczyn ostanio z agencji wyjechalo do Tajwanu i Mediolanu (z jedna rozmawialam telefonicznie) Mysle, ze maja szanse w tej agencji dziewczyny, ktore sa wysokie i moga wyjechac z a granice, bowiem agencja rozsyla duzo ofert do agencji zagranicznych. Ja niestety nie mam sznas na wybiegi wiec..;/ moze jakies zlecenie sie trafi od nich, moze...
    Mysle rowniez o No People, ale na razie nie zglaszalam sie.

    Aha co do fotografa z EN (moze mowimy o tym samym, moze nie), mysle,ze w tym miesiacu bede miala u niego zdjecia, robi naprawde swietne zdjecia!
    Nie bede mu placic, mysle,ze bede miala wiele nowych swietnych zdjec w portfolio. Poza tym to bardzo smieszny i mily czowiek- wnioskuje z mailowania. W kazdym razie czekam na sesje.

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •