Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41
    d_29
    Guest

    :)

    Jestem poczatkującą i dzieki za rady, myślę, iż się przydadzą:)

  2. #42
    terrorystka. Awatar LunQaaa
    Dołączył
    03.2007
    Lokalizacja
    Kato.
    Wiek
    33
    Posty
    184
    Ciekawe spostrzeżenia ;) A z tymi pozami masz racje! Są zbyt "przereklamowane" każda dziewczyna udająca pozującą modelkę:D :D ustawia sie właśnie tak do zdjęć. Moim zdaniem jeśli jakaś dziewczyna jest dobrą modelką to potrafi ustawić sie naturalnie a jednocześnie z bardzo ciekawym efektem! ;D

    ... "Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym

  3. #43
    CZAROWNICA Awatar katarinack
    Dołączył
    08.2006
    Lokalizacja
    kielce
    Wiek
    35
    Posty
    628
    wow.Nie mam dzisiaj weny by sie szerzej wypowiadac...czesciowo sie zgadzam ale tylko czesciowo..moze rozwine to innym razem...najberdziej mnie zaskoczylo ..nie wiem kurcze masz identyczny styl pisania do pewnego fotografa, ale to naprawde identyczny, trudno mi uwierzyc ze to nie on...nie wiem czemu to pisze, to przeciez nie istotne.
    Pozdrawiam
    ....

  4. #44
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    03.2007
    Posty
    3
    Mam pytanie, czy 450 zl za portfolio w studiu dla dziecka to duzo czy malo?

  5. #45
    CZAROWNICA Awatar katarinack
    Dołączył
    08.2006
    Lokalizacja
    kielce
    Wiek
    35
    Posty
    628
    Cytat Zamieszczone przez Ajka
    Mam pytanie, czy 450 zl za portfolio w studiu dla dziecka to duzo czy malo?
    Ja napisze tylko tyle ze z jednej sesji portfolia nie stworzysz, acha jak dla mnie za (jezeli robili to profesjonalisci) to nie duzo.Ale nie wiem czy sie nie myle....
    ....

  6. #46
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    03.2007
    Posty
    3
    No bo zastanawiam sie czy agencja nie chce mnie tylko naciagnac i do widzenia.

    Juz pislam, ze dla zabawy poszlam z dzieckiem na casting a teraz dzwonia, ze potrzebuja portfolio ze studia i proponuja mi to za 450zl. Mowie o agencji andymax z Warszawy.

  7. #47
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Na 99,9% chcą Ciebie naciagnac na 450zł...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  8. #48
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    02.2006
    Posty
    60
    Robią Cie na maxa, ten casting to była zachęta. Dziecko zobaczyło i bedzie Cie meczyć - "mamo - ja chce być modelką! Ja chce na sesje!" Odmówisz dziecku? Nie odmówisz. Wydasz 450 za "sesje", która po roku bedzie już nieaktualna, dzieciak rosnie.
    Obiecanej sławy czy kasy z reklam soczków, pampersów czy czego tam jeszcze nie będzie. Telefon nie zadzwoni, ściemniać Ci będa ze "robimy co możemy ale nikt pani dziecka nie chce do reklamy, filmu, statystowania na planie serialu".
    O takich agencjach fotograficy mawiają "sesyjne" albo "katalogowe". Klony ATV ATT Film, banki twarzy itp. Nie chodzi o znalezienie pracy dla Twojej córki, tylko o kase dla fotografa. Są też agencje modelek, co to prace obiecują dużym już dziewczynkom, naprawde zależy tylko na zarobku dla "zaprzyjaźnionego" fotografa czy fotografów. Rzekomo wysokie koszty sesji czy kursu odbiera sie z zarobków modelek albo pobiera kase "z góry". Laski płaca i pozuja, bo chca sie pokazać. Tak jak dziecko Twoje i innych matek.

    Agencje nie zlecają wypasionych sesji, tylko robią testy. Chwalą sie dopiero efektami pracy swych modelek u klientów.

  9. #49
    Pierwsze kroki Awatar Phoe
    Dołączył
    01.2008
    Lokalizacja
    Szczecin
    Wiek
    37
    Posty
    14
    Uważam, że ten temat to był świetny pomysł. Daje moim zdaniem dużo do myślenia. Ja ostatnio na przykład zastanawiałam się ile mogłaby taka sesja profesjonalna kosztować i teraz wiem przynajmniej jakie są realia - z ciekawości czy dla przyszłego pożytku, nie ważne, dobrze i tak wiedzieć. A nuż ktoś zapyta.

    Co do tych wyświechtanych póz, jako osoba-maniak psychiki ludzkiej myślę, iż takie pozy są naturalną reakcją kiedy dziewczyna chce wyglądać sexy, tak po prostu kobiety robią - eksponują klatkę piersiową, tudzież biust (i wtedy rączki do góry czy na biodrach :)) - bo to jest zakodowane w naszej główce: to przyciąga płeć męską. Nic dziwnego, że tego tak wiele na zdjęciach.

    Ja ostatnio oglądałam dużo zdjęć dziewczyn, niekoniecznie modelek i mimo iż nie jestem żadnym agentem to wydaje mi się, że mniej więcej widzę jaka dziewczyna przyciągnie uwagę. Dlatego zachęcam wszystkie panie by porozglądały się to tu to tam i oglądały setki buź i sylwetek - gdy już się widzi po raz enty ładną ale zwykłą twarz to każda ciekawa buzia od razu przykuwa uwagę. Ale czy w ten sposób da się ocenić swoje możliwości? W sumie trudna sprawa być obiektywnym...

    Ach... ta naturalność na zdjęciach. Nie ma nic cenniejszego jak naturalność. Tylko jak być naturalnym? "Oto jest pytanie" :D

    Ktoś tu wspomniał i o tym będzie ten akapit. Ja to nigdy nie wiedziałam jak człowiek może nauczyć się kontroli swojego ciała. To chyba da się zrobić tylko po bezpośrednim doświadczeniu z profesją. Na mój gust stanie przed lustrem nie pomoże bo się siebie widzi i zawsze zrobi się tak by wyszło ładnie. Także źle jak się siebie człowiek nie widzi. No i co tu zrobić? Na ile się uśmiechnąć by wyszło tak jak chcemy? Jestem po specjalności teatralnej i dalej nie wiem jak siebie kontrolować (kurcze, raczej odwrotnie, wiem jak pokazywać emocje :D). Tym bardziej, że jeśli o mnie chodzi to mam dość żywą mimikę (momentami przerażające wiecie?). Więc myślę, że dziewczyny, które chcą zostać fotomodelkami, mogłyby pobawić się w domu w pozowanie. Niech brat/koleżanka lub ktokolwiek porobi parę fot. Wtedy można porównać i zobaczyć się w pełnej krasie.

    Zaznaczam, że piszę z postawy osoby interesującej się, a nie profesjonalistki w sprawach fotomodelingu ;)

  10. #50
    Pierwsze kroki Awatar Aldona Górka
    Dołączył
    02.2008
    Lokalizacja
    Rybnik
    Wiek
    31
    Posty
    6
    ale ja bym chciala byc foto modelka pomoze mi ktos to osiagnoc??:)

  11. #51
    www.gudejko.pl Awatar MonikaG89
    Dołączył
    05.2008
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    192
    dobre rady:)

  12. #52
    Pierwsze kroki Awatar bono
    Dołączył
    10.2008
    Lokalizacja
    Olkusz
    Wiek
    48
    Posty
    15
    zgadzam się z almagra(ą)_ cieżko oceniać koszty sesji ,, najprosciej ocenić efekty , jednak spotykam się z sesjami których efekty są wspaniałe, i są to często sesje typu foto za sesje, przecież warto wspomieć że początkujacy fotograficy chcący się pokaząć - posiadający talent, oraz posiadający w miarę dobry sprzet zaoferować mogą fotografie dobrej jakosci, plus ciekawe wykonanie i kadry,

    ja osobiście polecam początkujacym modelkom - foto z sesje
    a chcącym naprawdę w siebie zainwestować porzadną sesję za średnią cenę sprawdzajac wcześńiej mozłiwosci danego fotografa czy studia lub agencji

  13. #53
    wszystko fajnie tylko po co wykopywac cos po 3 latach ... ehhh
    JQ

  14. #54

    cześć ;)

    Mam na imię Agnieszka, mam 15 lat. Moim marzeniem jest zostać modelką.Wiem ze to nie jest łatwe mimo to baardzo bym chciała!! mam w biodrach 94, biust 83,talia 70, wzrost 160... wiem że nie jestem za wysoka ale niektóre modelki też nie są za wysokie. mam jakieś szanse??? Prosze napiszcie prawde, ;)

  15. #55
    Stary wyjadacz Awatar Channele
    Dołączył
    02.2009
    Wiek
    30
    Posty
    1,313
    prosze załóż swój watęk ze zdjęciami
    modelki nie mogą być niskie,wiec jeśli już to fotomodelki :)
    Swank Heights

    coraz mniej czasu...:)no i chudnie dla m+,albo i nie...hmmm xoxo

    wyjazd

  16. #56
    fashion victim Awatar Dominique_90
    Dołączył
    08.2007
    Lokalizacja
    Sopot
    Wiek
    33
    Posty
    2,165
    Cytat Zamieszczone przez Agaaa111222 Zobacz posta
    Mam na imię Agnieszka, mam 15 lat. Moim marzeniem jest zostać modelką.Wiem ze to nie jest łatwe mimo to baardzo bym chciała!! mam w biodrach 94, biust 83,talia 70, wzrost 160... wiem że nie jestem za wysoka ale niektóre modelki też nie są za wysokie. mam jakieś szanse??? Prosze napiszcie prawde, ;)
    jezuu ja nie powinnam na takie tematy wchodzić,bo mi ciśnienie odrazu skacze...
    gdzie zdjęcia ????
    Domi przestała się patyczkować i każdy zły wątek(bez zdjęć,wymiarów itd.) z działu czy się nadaję odrazu kasuje.

    http://www.maxmodels.pl/dominique_90.html
    http://good-for-you.blog.pl/

  17. #57
    Cytat Zamieszczone przez Agaaa111222 Zobacz posta
    Mam na imię Agnieszka, mam 15 lat. Moim marzeniem jest zostać modelką.Wiem ze to nie jest łatwe mimo to baardzo bym chciała!! mam w biodrach 94, biust 83,talia 70, wzrost 160... wiem że nie jestem za wysoka ale niektóre modelki też nie są za wysokie. mam jakieś szanse??? Prosze napiszcie prawde, ;)
    ?? ???

    Podaj chociaż jeden, logiczny powód, dlaczego chcesz, aby dziewczyny oceniały Twój wygląd w wątku zatytułowanym " Wujek Dobra Rada radzi modelkom ;-)" :dead:
    Pieniądze są dla ludzi.

  18. #58
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2012
    Lokalizacja
    Katowice
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez Dexone Zobacz posta
    Po siodme - nie robcie zdjec w studio. Dosc sporo dziewczyn ma zdjecia robione w studio. Nie dajcie sobie robic zdjec w studio. W sposob obrzydliwie szczery wyjdzie Wasz brak kreatywonsci. Jezeli bedzie to plener, przykladowo jakas lawka w parku, to duzo latwiej wpasc na jakis pomysl, ustawic sie jakos ciekawie. Studio to najczesciej tlo i nic wiecej. Tutaj potrzeba umiejetnosci!
    Moja pierwsza sesja (TFP) była w studio. Miałam to szczęście, że zgodził się na nią doświadczony fotograf. Prowadził mnie przez całą sesję- mówił, jak mam ustawić nogi, gdzie położyć dłoń, w którym kierunku spojrzeć.... Wybrał również coś ze swojego zestawu ubrań, więc i stylizację mi zapewnił. Po kilku (?) dniach dostałam od niego 3 zdjęcia (+ polaroidy).

    Druga sesja była w plenerze z fotografem amatorem. Fakt, człowiek znający się na robieniu zdjęć (architekt, grafik), ale nie mający doświadczenia w fotomodelingu. Było zupełnie inaczej- oboje improwizowaliśmy, kombinowaliśmy, eksperymentowaliśmy... Zdecydowanie w studio mielibyśmy mniejsze pole do popisu. Ułatwiło nam nie tylko miejsce zdjęć, ale również fakt, że pojechaliśmy z pomysłem, wizją. Zdjęć jeszcze nie mam (sesja była wczoraj)- do tygodnia czasu mam dostać ok 30zdjęć, z których wspólnie wybierzemy te najlepsze (kolejna różnica).

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •