Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Pierwsze kroki Awatar Zoe
    Dołączył
    06.2007
    Wiek
    32
    Posty
    25

    zasady mycia włosów

    W ciągu roku kilkaset razy nanosisz szampon i spłukujesz go. Najmniejszy błąd w tym prostym zabiegu, jeśli jest powtarzany często, może osłabić włosy, sprawić, że będą słabe i matowe.

    Jak często myć włosy? Jeśli istnieje taka potrzeba, nawet codziennie. Mycie głowy raz w tygodniu nie spowolni pracy gruczołów łojowych. Natomiast tłusta skóra i włosy są idealną pożywką dla szkodliwych bakterii. Pierwsza zasada pielęgnacji włosów, to utrzymywanie ich stałe w czystości. Po szampon sięgamy, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy przetłuszczenia. Co robić, by zmniejszyć produkcję gruczołów łojowych, aby fryzura wyglądała świeżo przez kilka dni?

    Przestrzegaj 3 zasad:
    1. Używaj tylko łagodnych kosmetyków, przeznaczonych do codziennego mycia głowy. W czasie kuracji zmniejszającej przetłuszczanie się włosów zapomnij o szamponach zwiększających objętość czy nabłyszczających. Wrócisz do nich, kiedy gruczoły łojowe będą już pracowały na zwolnionych obrotach. Jeśli po miesiącu używania delikatnych preparatów nie zauważysz poprawy, skorzystaj z szamponu do włosów przetłuszczających się. Zastosuj też ziołową płukankę z kory wierzby i liści dębu. Naparem spłukuj włosy po każdym ich umyciu.
    2. Nigdy nie nakładaj szamponu bezpośrednio na włosy. Zwykle zaczynamy od czubka głowy i właśnie w tym miejscu włosy są najbardziej zniszczone, ponieważ skondensowane składniki kosmetyku uszkadzają strukturę łusek włosowych. Fryzjerzy radzą wlać szampon w zagłębienie dłoni, dolać odrobinę wody i dopiero tak rozcieńczoną mieszankę rozprowadzić po włosach. Ile szamponu użyć do jednorazowego mycia? To
    zależy od jego właściwości. Dobra rada: wlej na dłoń kleks szamponu wielkości orzecha laskowego, rozcieńcz wodą i nanieś na czubek głowy. Drugą taką samą porcję nanoś z boków głowy. Jeśli kosmetyk nie pokrył wszystkich włosów, dodaj następną porcję.
    3. Do płukania włosów nie używaj gorącej ani zimnej wody. Zbyt wysoka lub niska temperatura pobudza gruczoły łojowe do pracy. Najlepsze efekty przynosi woda letnia. Włosy płucz tak długo, aż poczujesz, że są one śliskie, bez śladu szamponu.

    Aby lśniły i były puszyste. Masz do dyspozycji całą armię kosmetyków, mających wygładzać powierzchnię włosa. Używaj ich według zasad podanych wyżej. Im mniej zużyjesz szamponu i im bardziej go rozcieńczysz, tym lepszy osiągniesz efekt Substancje czynne w szamponie powinny oddziaływać krótko. Efekt ich działania można wzmocnić balsamem, odżywką lub maseczką. Pamiętaj jednak, że każdy nadmiar szkodzi. Dlatego dermatolodzy zalecają stosowanie kosmetyków do włosów w minimalnych ilościach, a co jakiś czas robienie przerwy. Wówczas odżywki zastąp maseczką z żółtka z dodatkiem kilku kropel witaminy P.

    Uwaga! Na nic nie zdadzą się najlepsze kosmetyki i preparaty naturalne, jeśli popełnimy najczęstszy błąd - do płukania użyjemy za mało wody. Nie można oszczędzać wody, płucząc włosy po myciu. Włosy trzeba płukać minimum 3 minuty dużym strumieniem wody. Na zakończenie mycia głowy włosy polej mieszanką wody i soku z 1/2 cytryny lub dobrego, winnego octu.
    Po myciu. Używaj miękkiego, bawełnianego ręcznika. Osusz nim włosy bardzo delikatnie i natychmiast zdejmij z głowy. Efektowny turban na głowie działa jak sauna. Poci się pod nim skóra, a gruczoły - szaleją! Otwierają się również łuski włosowe. Czasami wystarczy zmienić sposób używania ręcznika, by pozbyć się problemu z przetłuszczającymi się włosami.


    informacje zasięgnięte ze strony : http://www.wdziek.info :)

  2. #2
    StarY złOśLiwY wYjadaCz:P Awatar cukiereczek58
    Dołączył
    06.2007
    Lokalizacja
    Suchedniów
    Posty
    222
    Cytat Zamieszczone przez Zoe
    W ciągu roku kilkaset razy nanosisz szampon i spłukujesz go. Najmniejszy błąd w tym prostym zabiegu, jeśli jest powtarzany często, może osłabić włosy, sprawić, że będą słabe i matowe.

    Jak często myć włosy? Jeśli istnieje taka potrzeba, nawet codziennie. Mycie głowy raz w tygodniu nie spowolni pracy gruczołów łojowych. Natomiast tłusta skóra i włosy są idealną pożywką dla szkodliwych bakterii. Pierwsza zasada pielęgnacji włosów, to utrzymywanie ich stałe w czystości. Po szampon sięgamy, gdy tylko zauważymy pierwsze objawy przetłuszczenia. Co robić, by zmniejszyć produkcję gruczołów łojowych, aby fryzura wyglądała świeżo przez kilka dni?

    Przestrzegaj 3 zasad:
    1. Używaj tylko łagodnych kosmetyków, przeznaczonych do codziennego mycia głowy. W czasie kuracji zmniejszającej przetłuszczanie się włosów zapomnij o szamponach zwiększających objętość czy nabłyszczających. Wrócisz do nich, kiedy gruczoły łojowe będą już pracowały na zwolnionych obrotach. Jeśli po miesiącu używania delikatnych preparatów nie zauważysz poprawy, skorzystaj z szamponu do włosów przetłuszczających się. Zastosuj też ziołową płukankę z kory wierzby i liści dębu. Naparem spłukuj włosy po każdym ich umyciu.
    2. Nigdy nie nakładaj szamponu bezpośrednio na włosy. Zwykle zaczynamy od czubka głowy i właśnie w tym miejscu włosy są najbardziej zniszczone, ponieważ skondensowane składniki kosmetyku uszkadzają strukturę łusek włosowych. Fryzjerzy radzą wlać szampon w zagłębienie dłoni, dolać odrobinę wody i dopiero tak rozcieńczoną mieszankę rozprowadzić po włosach. Ile szamponu użyć do jednorazowego mycia? To
    zależy od jego właściwości. Dobra rada: wlej na dłoń kleks szamponu wielkości orzecha laskowego, rozcieńcz wodą i nanieś na czubek głowy. Drugą taką samą porcję nanoś z boków głowy. Jeśli kosmetyk nie pokrył wszystkich włosów, dodaj następną porcję.
    3. Do płukania włosów nie używaj gorącej ani zimnej wody. Zbyt wysoka lub niska temperatura pobudza gruczoły łojowe do pracy. Najlepsze efekty przynosi woda letnia. Włosy płucz tak długo, aż poczujesz, że są one śliskie, bez śladu szamponu.

    Aby lśniły i były puszyste. Masz do dyspozycji całą armię kosmetyków, mających wygładzać powierzchnię włosa. Używaj ich według zasad podanych wyżej. Im mniej zużyjesz szamponu i im bardziej go rozcieńczysz, tym lepszy osiągniesz efekt Substancje czynne w szamponie powinny oddziaływać krótko. Efekt ich działania można wzmocnić balsamem, odżywką lub maseczką. Pamiętaj jednak, że każdy nadmiar szkodzi. Dlatego dermatolodzy zalecają stosowanie kosmetyków do włosów w minimalnych ilościach, a co jakiś czas robienie przerwy. Wówczas odżywki zastąp maseczką z żółtka z dodatkiem kilku kropel witaminy P.

    Uwaga! Na nic nie zdadzą się najlepsze kosmetyki i preparaty naturalne, jeśli popełnimy najczęstszy błąd - do płukania użyjemy za mało wody. Nie można oszczędzać wody, płucząc włosy po myciu. Włosy trzeba płukać minimum 3 minuty dużym strumieniem wody. Na zakończenie mycia głowy włosy polej mieszanką wody i soku z 1/2 cytryny lub dobrego, winnego octu.
    Po myciu. Używaj miękkiego, bawełnianego ręcznika. Osusz nim włosy bardzo delikatnie i natychmiast zdejmij z głowy. Efektowny turban na głowie działa jak sauna. Poci się pod nim skóra, a gruczoły - szaleją! Otwierają się również łuski włosowe. Czasami wystarczy zmienić sposób używania ręcznika, by pozbyć się problemu z przetłuszczającymi się włosami.


    informacje zasięgnięte ze strony : http://www.wdziek.info :)
    super:D zaraz ide wlansie pod prysznic to bede wiedziec jak myc glowe:D:D:*
    ...Los rozdaje karty...., ale to MY dyktujemy reguły gry...


    http://agata58cukiereczek.getphoto.pl/

  3. #3
    Wie o co chodzi Awatar lullaby
    Dołączył
    07.2008
    Lokalizacja
    Gdynia
    Wiek
    31
    Posty
    34
    jeny z tym szamponem to nie wiedziałam o_O

  4. #4
    ..PRO.. Awatar adaaa5
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    wszędzie
    Wiek
    31
    Posty
    916
    letnia woda, zgadzam sie. zimna/lodowata-włosy robia sie matowe

  5. #5
    Pierwsze kroki Awatar isabell
    Dołączył
    07.2008
    Lokalizacja
    lublin
    Posty
    20
    ja jeszcze plukam wloski piwem i nakladam jedwab sa wtedy takie mięciutkie :)

  6. #6
    ..PRO.. Awatar adaaa5
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    wszędzie
    Wiek
    31
    Posty
    916
    piwem :D? o jaaaa;d

  7. #7
    karolajna
    Guest
    mi by było szkoda piwa hahaha

  8. #8
    ..PRO.. Awatar adaaa5
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    wszędzie
    Wiek
    31
    Posty
    916
    jak dostałam na email powiadomienie i pisało, że mi by było szkoda piwa, to pierwsze co mi przyszło na myśl, to Karolina i miałam racje hahahahaa

  9. #9
    I'm No Angel..! Awatar clover :)
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    1,504
    w jaki sposób piwo odżywia włosy?;> stają się bardziej miękkie,lśniące czy jak?:>

  10. #10
    Pierwsze kroki Awatar isabell
    Dołączył
    07.2008
    Lokalizacja
    lublin
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez clover :)
    w jaki sposób piwo odżywia włosy?;> stają się bardziej miękkie,lśniące czy jak?:>
    tak jak napisalam umyj glowe a pozniej oplocz piwem i letnia woda chyba ze wolisz plukac woda mineralna tez super a jak nic ci sie z tego nie podoba to zwykla odzywka

  11. #11
    Stary wyjadacz Awatar motyl
    Dołączył
    05.2008
    Wiek
    31
    Posty
    447
    letnia woda jest najlepsza
    a szkoda piwa,szkoda

  12. #12
    I'm No Angel..! Awatar clover :)
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    1,504
    Cytat Zamieszczone przez isabell
    tak jak napisalam umyj glowe a pozniej oplocz piwem i letnia woda chyba ze wolisz plukac woda mineralna tez super a jak nic ci sie z tego nie podoba to zwykla odzywka

    ja się nie pytałam jak mam to zrobić tylko co to daje? xD włosy są bardziej miękkie,lśniące czy jak? ;>

    motyl nie przesadzaj...piwo nie kosztuje majątek ;)

  13. #13
    Pierwsze kroki Awatar isabell
    Dołączył
    07.2008
    Lokalizacja
    lublin
    Posty
    20
    po umyciu wlosow szamponem plukaj piwem pozniej letnia woda a na koniec mozna wetrzec jedwab

  14. #14
    I'm No Angel..! Awatar clover :)
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    1,504
    Cytat Zamieszczone przez isabell
    po umyciu wlosow szamponem plukaj piwem pozniej letnia woda a na koniec mozna wetrzec jedwab
    nie rozumiemy się isabell, nie czytasz ze zrozumieniem.. ale dzięki za chęci! ^^

  15. #15
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    12.2008
    Wiek
    39
    Posty
    4
    ja ostatnio miałam problem z przetłuczonymi włosami. nadal w sumie mam ale nie aż tak bardzo jak kiedyś.
    znalazłam ostatnio coś takiego, może się przyda komuś:

    Przy takim rodzaju włosów odradzam Ci stosowania ciężkich balsamów i odżywek bez spłukiwania gdyż te produkty obciąża Twoje włosy. Powinnaś zastąpić je lekkimi odżywkami, najlepiej aby to były produkty o lekkim cytrusowym zapachu.

    Jeżeli czeka Cie wieczorne wyjście i chcesz aby Twoje włosy pięknie się prezentowały możesz zastosować kilka prostych trików, które Ci w tym pomogą. Włosy umyj na samym końcu lekkim szamponem wetrzyj w nie odżywkę lub balsam ale zacznij robić to dopiero od połowy długości Twoich włosów aż po same końcówki. Po odczekaniu kilku minut spłucz obficie letnia woda. Następnie podsusz je suszarką ale zimnym strumieniem powietrza. Wetrzyj we włosy odrobinę pianki, która nada optycznie objętości. Następnie nawiń pasmo po pasmie na wałki i pozostaw do całkowitego wyschnięcia włosów. Po rozwinięciu wałków nie rozczesuj ich grzebieniem ani szczotka tylko przeczesz delikatnie palcami. Pochyl głowę i utrwal fryzurę lakierem przeznaczonym do włosów delikatnych. W tak prosty sposób sprawisz ze Twoje włosy będą odpowiednio odbite od nasady głowy co pomoże zachować im na dłużej świeży wygląd. Nie stosuj żadnych wosków i żeli do stylizacji ponieważ sprawią one wrażenie włosów posklejanych, a dodatkowo obciążą włosy, a w efekcie fryzura opadnie.

  16. #16
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    03.2009
    Posty
    10
    Woda gorąca szkodzi włosą zgodzę się, ale zimna po farbowaniu pod koniec mycia włosów na końce jest wskazana ponieważ zamyka łuskę włosa:)Polecam stosowanie jedwabi do włosów tyle ze oryginalnych Biosilk:)Pozdrawiam:)

  17. #17
    Wie o co chodzi Awatar shatz
    Dołączył
    02.2009
    Posty
    70
    jedwab swietna sprawa zaczelam uzywac jakies 2 miesiace temu a teraz nie obejdzie sie bez niego po umyciu ..:) a no i musze wyprobowac z tym piwem chociaz troche mi go szkoda :hahaha:

  18. #18
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kielce
    Wiek
    29
    Posty
    21
    Pisało aby do płukania włosów urzyć soku z cytryny. Trzeba jednak z nią uważać bo może za bardzo wysuszyć włosy, a także ma właściwości rozjaśniające. O piwie nie słyszałam ale wiem, że włosy są zdrowsze i ładniejsze od stosowania nafty kosmetycznej (najlepiej z dodatkiem olejku rycynowego) z żółtkiem.

  19. #19
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    11.2009
    Wiek
    36
    Posty
    6
    Ciekawy temat, można z niego coś wyciągnąć :)
    Wielkie dzięki dla autorki :)

  20. #20
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    12.2009
    Lokalizacja
    Radom/Kraków
    Posty
    88
    Nie wiem czy w niektóre punkty wierzyć, bo znalazłam się z innymi zasadami z innych źródeł. I teraz w koncu nie wiem kto ma rację :D

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •