Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    Administrator Awatar Robert
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854

    Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w agencji modelek

    Oto kilka rad, które może choć trochę pomogą wam w przejściu wstępnej selekcji:
    • Rozmowa w agencji to taka sama rozmowa jak przy staraniu się o pracę! Trzeba umieć się jak najlepiej zaprezentować i zyskać sympatię pracownika agencji. A więc przemyśl jakie masz zalety, jaka jest twoja dyspozycyjność, doświadczenie.
    • Ubierz się schludnie, naturalnie w dość dopasowany strój podkreślający to co chcesz sprzedać i zaprezentować. Wyzywające lub niegustowne ubranie może cię przekreślić od razu na wstępie.
    • Makijaż i fryzura, podobnie jak ubranie powinny być estetyczne ale nie przesadzone. Cała butelka lakieru do włosów na głowie raczej nie pomoże.
    • Lakier na paznokciach nie jest konieczny ale ręce muszą być zadbane
    • Pamiętaj o zdjęciach - przynieś to co masz i z czego jesteś dumna. Jeżeli nie masz żadnych w miarę profesjonalnych zdjęć postaraj się je wykonać przed rozmową. Nie chwal się zdjęciami z imprezek u znajomych, u cioci na imieninach i ze swoim chłopakiem.
    • Przygotuj się na robienie notatek - weź notes i długopis. Notując terminy, ustalenia itp sprawiasz wrażenie osoby znacznie bardziej odpowiedzialnej.
    • Nie spóźniaj się ale też nie próbuj przychodzić dużo wcześniej. Kilka minut przed umówioną godziną jest ok. Prawdopodobnie i tak będziesz musiała czekać, często bardzo długo...
    • Podczas rozmowy staraj się być szczera, optymistycznie nastawiona i sympatyczna. Często się uśmiechaj - to jest branża ludzi uśmiechniętych! Patrz w oczy, oczywiście nie nachalnie :)
    • Bądź pewna siebie ale nie przesadzaj. Po prostu nie afiszuj się ze swoimi kompleksami i problemami, staraj się pokazać że jesteś warta zainteresowania.
    • Nie rozpoczynaj spotkania od pokazania zdjęć, poczekaj kiedy zostaniesz o to poproszona. Zdjęcia z portfolio połóż wtedy przed pracownikiem agencji w odpowiednią stronę... Idealnie, gdy masz odpowiedni album - wtedy widać, że traktujesz to poważnie.
    • Nie zmuszaj pracownika do podjęcia decyzji - jak będzie chciał to oddzwoni. Jeżeli zabierasz zdjęcia, miej przygotowany kompozyt lub przynajmniej wizytówkę aby pozostawić kontakt do siebie.
    • Nie licz na telefon - łatwiej będzie ci znieść rozczarowanie...
    Bardzo groźny admin...

  2. #2
    Administrator Awatar Robert
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854

    Trudne pytania - bądź na nie przygotowana

    • Czego oczekujesz po tym spotkaniu?
    • W ilu agencjach już wcześniej byłaś?
    • Dlaczego chcesz pracować w tej branży?
    • Ile chcesz zarabiać?
    • Czy masz coś przeciwko umawianiu się z gośćmi?
    • Skąd masz takie paskudne zdjęcia? Z nimi nic nie osiągniesz!
    • Po co marnujesz mój czas?
    Bardzo groźny admin...

  3. #3
    Administrator Awatar Robert
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854

    Pytania do zadania

    Pytania, które powinnaś zadać jeżeli wszystko wskazuje, że agencja jest tobą zainteresowana:
    • Jak chciałaby mnie pani/pan kreować?
    • Jaką kwotę pieniędzy powinnam zainwestować od razu? UWAGA - nie dotyczy to agencji wyłudzających pieniądze za wykonanie marnego portfolio!!!
    • Czy sądzi pan/pani że szybko dostanę pierwsze zlecenia? Jak ocenia pan/pani moje szanse na rynku?
    • Co powinnam szybko zmienić w swoim wyglądzie lub zachowaniu? Nad czym mam od dziś pracować aby być jeszcze lepszą?
    • Jakie warunki proponuje agencja? Jaka jest prowizja? Czy umowa jest na wyłączność?
    Bardzo groźny admin...

  4. #4
    d_29
    Guest

    Pytania

    Dziękuję za dobre rady, ale jak mam się zachować jesli nie mam profesjonalnych zdjęć ani portofolio? Nie brać żadnych? Powiedzieć to przed spotkaniem?

  5. #5
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    05.2006
    Posty
    902
    no własnie...pytania...:(

    Czego oczekujesz po tym spotkaniu?
    W ilu agencjach już wcześniej byłaś?
    Dlaczego chcesz pracować w tej branży?
    Ile chcesz zarabiać?
    Czy masz coś przeciwko umawianiu się z gośćmi?
    Skąd masz takie paskudne zdjęcia? Z nimi nic nie osiągniesz!
    Po co marnujesz mój czas?



    a jak odpowiadac mniej wiecej na podobne pytania???prosze o szablony odpowiedzi:D tak by byly one dobrze odebrane?? bo na niektóre to szczerze nie mialabym pojecia co odpowiedziec ...:confused:

  6. #6
    Wie o co chodzi Awatar fobja
    Dołączył
    09.2006
    Wiek
    33
    Posty
    49
    Skąd masz takie paskudne zdjęcia? Z nimi nic nie osiągniesz!
    Po co marnujesz mój czas?

    Po takich pytaniach stałabym się chyba niemiła :P
    Rozumiem, że to jest ich praca i muszą być surowi.
    Bo jakby brali każdą dziewczynę, która im się napatoczy
    to po pewnym czasie nie zostałoby już krzty oryginalności
    w fotografii i modelingu.

    ale modelka też człowiek.

  7. #7
    Wie o co chodzi Awatar Monaliza
    Dołączył
    06.2006
    Lokalizacja
    Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    90
    ciekawa lekturka.. dzięki

    aczkolwiek czy sie przyda to nie wiem, raczej widze siebie jako wolny strzelec niż modelka w agencji..

    co do surowego traktowania - mozesz powiedziec, ze zawsze jestes czlowiekiem, ale nawet na zwyklej rozmowie kwalifikacyjnej potrafią z człowieka zrobic debila, przezyłam dwukrotnie, i tylko zdrowy rozsadek przesadzil o tym, że wyszłam nie robiąc jakieś afery, za conajmniej chamski sposob w jaki zostalam potraktowana

  8. #8
    Administrator Awatar Robert
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854
    Cytat Zamieszczone przez Monaliza
    ciekawa lekturka.. dzięki

    aczkolwiek czy sie przyda to nie wiem, raczej widze siebie jako wolny strzelec niż modelka w agencji..

    co do surowego traktowania - mozesz powiedziec, ze zawsze jestes czlowiekiem, ale nawet na zwyklej rozmowie kwalifikacyjnej potrafią z człowieka zrobic debila, przezyłam dwukrotnie, i tylko zdrowy rozsadek przesadzil o tym, że wyszłam nie robiąc jakieś afery, za conajmniej chamski sposob w jaki zostalam potraktowana
    Nie wszystkie agencje są 'normalne' i nie wszystkie agencje zatrudniają ludzi na odpowiednim poziomie. Niestety, istenieje wiele tzw. agencji które są żałosne. W sensownej firmie najwyżej usłyszysz, że się nie nadajesz albo po prostu nie są tobą zainteresowani. I tyle... Jeśli robią z kogoś debila, to tylko świadczy o ich podejściu do tematu...
    Ten temat był przygotowany jako pomoc w zachowaniu się w sensownej agencji...
    Bardzo groźny admin...

  9. #9
    Wie o co chodzi Awatar Monaliza
    Dołączył
    06.2006
    Lokalizacja
    Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    90
    Robert --> ja rozumiem ;) napisalam "ale nawet na zwyklej rozmowie kwalifikacyjnej" chodziło mi o zwykła rozmowe o pracę, jakąkolwiek niezwiązaną z modelingiem..
    w agencjach się z tym nie spotkałam, bo nie miałam sposobności

  10. #10
    Pierwsze kroki Awatar Lirlisin
    Dołączył
    06.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    34
    Posty
    11
    bardzo przydatne,bede musiala nad tym troche posiedziec bo mam niedlugo dwie rozmowy kwalifikacyjne:)

  11. #11
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    właśnie ile taka rozmowa trwa ????????

  12. #12
    Czego oczekujesz po tym spotkaniu?
    W ilu agencjach już wcześniej byłaś?
    Dlaczego chcesz pracować w tej branży?
    Ile chcesz zarabiać?
    Czy masz coś przeciwko umawianiu się z gośćmi?
    Skąd masz takie paskudne zdjęcia? Z nimi nic nie osiągniesz!
    Po co marnujesz mój czas?

    Jak odpowiadać na takie pytania żeby zrobić dobre wrażenie i nie wyjść na pustaka albo idiotkę ?

  13. #13
    karolajna
    Guest
    aa włąsnie mnie tez sie to przyda.. po wystawieniu ocen jade do Wawy .. avant i d'vision ... spotkania... aQAaAa < strach >

  14. #14
    WIęc jeżeli ktoś się orientuje co na takie pytania odpowiedziec to razem z Karolajną
    czekamy ;)

  15. #15
    Stary wyjadacz Awatar iza92
    Dołączył
    04.2008
    Lokalizacja
    Lubin
    Wiek
    31
    Posty
    308
    Bardzo ciekawe i przydatne :)) jak bede miała okazję :D na 100% skorzystam :) najgorsze jest własnie to
    "skad masz takie paskudne zdjecia" :D
    No cóz:)

  16. #16
    Wie o co chodzi Awatar lullaby
    Dołączył
    07.2008
    Lokalizacja
    Gdynia
    Wiek
    31
    Posty
    34
    też czekam aż ktos powie, co odpowiedzieć na takiej rozmowie ; D

  17. #17
    karolajna
    Guest
    Robercie to twoj 2 mini poradnik , z ktorego skorzystałam z b.pozytywnym rezultatem! haha ;d dzieki ;d
    edit : Panie Robercie :)

  18. #18
    Stary wyjadacz Awatar Małgosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    woj.łódzkie
    Wiek
    43
    Posty
    348
    Cytat Zamieszczone przez Robert
    [*]Pamiętaj o zdjęciach - przynieś to co masz i z czego jesteś dumna. Jeżeli nie masz żadnych w miarę profesjonalnych zdjęć postaraj się je wykonać przed rozmową. Nie chwal się zdjęciami z imprezek u znajomych, u cioci na imieninach i ze swoim chłopakiem.[/LIST]
    A czy agencja ma prawo poprosic modelke o kilka wydrukowanych zdjec (na koszt modelki) bo niby musi wyslac te zdjecia wydrukowane do glownej siedziby agencji w innym miescie? Jak miec pewnosc czy te zdjecia nie zostana gdzies wykorzystane?

  19. #19
    Pierwsze kroki Awatar mlstudio
    Dołączył
    10.2008
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez Małgosia
    A czy agencja ma prawo poprosic modelke o kilka wydrukowanych zdjec (na koszt modelki) bo niby musi wyslac te zdjecia wydrukowane do glownej siedziby agencji w innym miescie? Jak miec pewnosc czy te zdjecia nie zostana gdzies wykorzystane?
    agencji do prezentacji modelki po pierwszym spotkaniu powinny starczyc polaroidy, ktore sama wykona modelce na miejscu.
    a jezeli modelka jest juz doswiadczona i posiada booka to wtedy ewentualnie, potencjalnie nowa agencja moze poprosic o foty z booka w wersji cyfrowej na maila i dopoki nie podpisze z modelka kontraktu to fot owych moze uzywac jedynie na uzytek wewnetrzny w celu prezentacji modelki.

  20. #20
    Myślę, że nie ma co się na siłę uczyć jakichś odpowiedzi, najlepiej być naturalnym. Jeśli dziewczyna pierwszy raz w życiu idzie do agencji na rozmowę, nic dziwnego, że nie wie np. o jakich stawkach rozmawiać. Lepiej chyba przyznać się, że pytanie jest dla nas 'problematyczne' niż udawać znawcę ;)

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •