Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    chaos... Awatar newImage
    Dołączył
    11.2005
    Lokalizacja
    Łódź
    Wiek
    50
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez kamila_sat
    zaraz zaraz bo w koncu nie wiem o czym rozmawiacie mówimy o konkretnych zleceniach czy o bankach fotografi takich jak np Bew??
    ...o wolnym rynku na którym to kupujący określa cenę ;)
    Jak czytam, że ktoś zaniża cenę albo ktoś ma swój cennik to ręce mi opadają, Panowie "marketingowo" popyt wpływa na cenę a "realnie" układy wpływają na nią i to w 95%. Bynajmniej nie opieram się tu na domniemaniu, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, reszta to czysta teoria.
    Pozdrawiam
    ...practically not attainable

  2. #22
    Pierwsze kroki Awatar fotoPiotr
    Dołączył
    11.2005
    Lokalizacja
    Wrocław
    Wiek
    67
    Posty
    6
    Znałem FOTOGRAFÓW, którzy zarabiali bardzo dobrze.
    Później media przeszły w obce ręce. Gazety kupują fotografie w agencjach, często zagranicznych. Tam cena fotki jest niższa niż u fotografa. Nic to, że w Niemczech ze zdjęcia spogląda na nas Haidi z Berlina, a w Polsce Kasia z Warszawy. Liczy się koszt.
    Wrócę do Fotografów. Zwolniono ich z pracy z dnia na dzień (pozostał jeden, najmłodszy, najmniej zarabiający, nic to, że knoty produkuje - można mu mało płacić i to się liczy).
    Nasz Fotograf został bez środków do życia... i musi iść na ustępstwa. Zaczyna focić za byle jakie pieniądze, podrzuca fotki to tu to tam... byle opublikowali, byle kupili... Musi wszak za coś żyć.
    Taka jest rzeczywistość, którą znam z Poznania i z Wrocławia. Przypuszczam, że podobnie jest w innych miastach.
    Z FOTOGRAFÓW stali się fotopstrykaczami (przeszli przez fazę Fotografów, poźniej fotografów), dziś tylko niekiedy przypominają się jakimś dobrym zdjęciem pokazywanym w gronie przyjaciół.
    Pozdrawiam Wszystkich...
    A... ja nie jestem w takiej sytuacji mimo, że malkontenctwo bije tu po oczach...

  3. #23
    Wie o co chodzi Awatar bartus
    Dołączył
    12.2005
    Lokalizacja
    3miasto
    Wiek
    46
    Posty
    69
    Cytat Zamieszczone przez fotoPiotr
    Znałem FOTOGRAFÓW, którzy zarabiali bardzo dobrze.
    Później media przeszły w obce ręce. Gazety kupują fotografie w agencjach, często zagranicznych. Tam cena fotki jest niższa niż u fotografa. Nic to, że w Niemczech ze zdjęcia spogląda na nas Haidi z Berlina, a w Polsce Kasia z Warszawy. Liczy się koszt.
    Wrócę do Fotografów. Zwolniono ich z pracy z dnia na dzień (pozostał jeden, najmłodszy, najmniej zarabiający, nic to, że knoty produkuje - można mu mało płacić i to się liczy).
    Nasz Fotograf został bez środków do życia... i musi iść na ustępstwa. Zaczyna focić za byle jakie pieniądze, podrzuca fotki to tu to tam... byle opublikowali, byle kupili... Musi wszak za coś żyć.
    Taka jest rzeczywistość, którą znam z Poznania i z Wrocławia. Przypuszczam, że podobnie jest w innych miastach.
    Z FOTOGRAFÓW stali się fotopstrykaczami (przeszli przez fazę Fotografów, poźniej fotografów), dziś tylko niekiedy przypominają się jakimś dobrym zdjęciem pokazywanym w gronie przyjaciół.
    Pozdrawiam Wszystkich...
    A... ja nie jestem w takiej sytuacji mimo, że malkontenctwo bije tu po oczach...
    To jest racja
    Powiem tak ze znam tutaj paru w 3miescie
    Jest to identyczna sprawa
    ale ...
    Są niestety sami sobie winni zaniżając stawki
    gazeta na nich wymusza niską cenę ale ludzie nie maja poczucia własnej godności niestety i sie na to godzą broniąc sie przed utrata "pracy"
    (kiedyś robiłem zdjęcia na regatach, nie robię fot reportażowych ale to z pasji. Reporterowi gazety wpadł aparat do wody - popłakał się. Od tego momentu nie pracował bo sprzęt był jego, nowego niemał, pieniędzy na nowy tez nie miał.Spotkałem go kiedyś zadowolonego. miał nową pracę - rozwoził wodę)
    Naszczęście są to gazety codzienne a to zupełnie inna ekipa „fotografów” od jakiej się odcinam.

  4. #24
    Wie o co chodzi Awatar kamila_sat
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    warszawa
    Wiek
    38
    Posty
    36
    Tak jest nie tylko w przypadku fotografów stawki dla modelek leca w dół z dnia na dzien. Pamietam jak za pokaz mozna było zgarniecia nawet 1500zł a teraz stawki zaczynają sie od 400 zł. I w tym przypadku dziewczyny sa tez sme sobie winne.schodzą ze stawek byle by miec cokolwiek.
    Z drugiej strony jak jestes dobry w tym co robisz to praca jest. Ja przyjełam taktyke ze nie biore byle pracy no i był mament ze nie było co do gara włozyc ale wkoncu sie ruszyło i i zaczynaja doceniac Cie po jakims czasie.
    Tylko szkoda ze mało ludzi ceni swoj umiejetnosci:neutral:

  5. #25
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    19
    W pełni popieram podejście Kamili. Trzeba się cenić! Ludzie, którzy zanizają stawki sami sobie szkodzą. Miałem kiedyś ciekawy przypadek. Klient zamówił u mnie 10 fotografii, szczegółowy opis - co mają przdstawiać, wszystko było dograne i umówione. Umówiliśmy się na okreslone wynagrodzenie za całość. Chciałem jak najszybciej spisać umowę. Tak zakręcił że w efekcie zacząłem zdjęcia bez umowy (duży błąd :)) Goniły go terminy więc nalegał a ja się zgodziłem. W momencie kiedy przyszło do odbioru zdjęć stwierdził że jego oczekiwaniom odpowiadają tylko 3 zdjęcia (i ze w sumie to 3 mu wystarczą) z 10, które zamówił i że umówioną kaskę dzieli proprcjonalnie na zdjęcia, tak że miałem dostać 3/10 kwoty. Miałem asa w rękawie bo wiedziałem że musi miec zdjęcia na już a organizacja sesji wymagała nakładu czasu i zaangażowania przez niego innych osób z jego firmy. Powiedziałem że umawialiśmy się na 10 zdjęć, że zdjęcia są wykonane zgodnie z zamówieniem i że beda jego w momencie wypłacenia mi całej kaski na jaką się umawialiśmy i że 3 szt. mu nie dam:) po godzinie zadzwonił do mnie mówiąc że bierze wszystkie. Nie opłacało mu się inaczej. Od tamtego czasu nie zaczynam zdjęć bez umowy.

  6. #26
    Wie o co chodzi Awatar kamila_sat
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    warszawa
    Wiek
    38
    Posty
    36
    umowa to podstawa chociaz mi czsem zdarza sie pracowac bez ale to raczej dla osób które znam i którym ufam. Ale bez umowy jest ciezko tymbardziej ze ludzie prawie na kazdym kroku chca cie oszukac:neutral: snutne ale prawdziwe

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •