Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    Stary wyjadacz Awatar indi
    Do³±czy³
    07.2007
    Lokalizacja
    Opole
    Wiek
    47
    Posty
    359
    Napisane przez Przemek Lipski
    Nie przesadzaj... Co za ró¿nica, czy pryszcza zamalujesz przed sesj± na modelce czy potem, w czasie obróbki? Skoro mo¿na przed to i mo¿na po. A do grafiki, to jeszcze daleka droga...
    Podtrzymujê

    Jest miejsce na zdjêcia i jest na grafikê, czasami niespodziewanie jedno przechodzi w drugie. Jak k³ótnia o to, czy w akwarium z rybkami z afryki powinno sie umieszczaæ ro¶liny z azji (nikt nie dostrzega³ tego problemu?)
    Wkrêcenie filtra polaryzacyjnego to te¿ ingerencja? Przecie¿ ¶wiat tak nie wygl±da? Je¶li wiêc mogê na³o¿yæ filtr na obiektyw to mogê to zrobiæ w photoshopie? Wiemy dobrze, ¿e pewnych rzeczy, nie da siê ³atwo podrobiæ w photoshopie (np. g³êbia ostro¶ci) i odwrotnie - wiele rzeczy nie mo¿na zrobiæ bez photoshopa. Ro¿nica miêdzy filtrem a photoshopem polega wy³±cznie na tym, ¿e ten pierwszy by³ prêdzej. Zobaczycie, ¿e jak kiedy¶ pojawi± siê automaty do korekcji i obróbki zdjêæ to czym¶ presti¿owym bêdzie powiedzieæ: "mój tata jak kiedy¶ sam rêcznie obrabia³ zdjêcia w specjalistycznym programie " - i uwierzcie mi bêdzie to brzmieæ tak jakbym dzi¶ powiedzia³ o moim ojcu: "mój tata kiedy¶ sam rêcznie wywo³ywa³ w ciemni negatywy i na specjalnej maszynie robi³ odbitki"

    To taka k³ótnia jak o to czy bardziej naturaln± metod± zapobiegania ci±¿y jest elektroniczny termometr (przepisy UE zakaza³y handlu rtêciowymi - wywo³a³o to kryzys w krêgach NPR - naturalnego planowania rodziny) czy prezerwatywy.

    Nie dla ka¿dego fotografa ps jest programem do usuwania pryszczy i wyg³adzania skóry. Ju¿ robi±c zdjêcie mo¿na planowaæ sposób obróbki.
    Dla mnie PS zast±pi³ po prostu ciemniê.

  2. #22
    Wie o co chodzi
    Do³±czy³
    01.2008
    Posty
    45
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski
    Czyli, je¿eli mam siê czepiaæ s³ówek : nie wystarczy byæ, trzeba sie jeszcze lansowaæ na maxa... :)
    Nie chce tu Ciê obra¿aæ ale naci±gasz wszystko by ratowaæ w³asne teorie i koncepcje.
    Czy A. Einstein siê lansowa³? NIE
    Czy zaistnia³? TAK - i to bardzo dobitnie

    I po co ci±gniesz t± rozmowê dalej, naci±gaj±c j± pod siebie jak tylko siê da?
    Wszystko zosta³o powiedziane... a szukaj±c wyj±tków, czepiaj±c siê s³ówek pokazujesz tylko "swoj± s³abo¶æ", bo nie jeste¶ w stanie podaæ rzeczowych argumentów poza czepianiem siê czego tylko siê da, by siê ratowaæ...

  3. #23
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Do³±czy³
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Nauka i sztuka, to trochê inne dziedziny. Sztuka jest czê¶ciej bardziej subiektywnie odbierana...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscy¶my z p³ócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    ¦wiat³a ; " (Jacek Kaczmarski "¦wiat³o")

  4. #24
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Do³±czy³
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    A tak na marginesie, to nie ja odezwa³em siê nagle po tygodniu, wiêc nie mów, ¿e to ja ci±gnê rozmowê...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscy¶my z p³ócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    ¦wiat³a ; " (Jacek Kaczmarski "¦wiat³o")

  5. #25
    Wie o co chodzi
    Do³±czy³
    01.2008
    Posty
    45
    To po strzelasz takie teksty przyczepiaj±c sie do jednego s³owa z dyskusji maj±cej dziesi±tki zdañ?

    Nie trzeba byæ geniuszem by zrozumieæ cytat który przytoczy³em... Nie wiem - mo¿e chcesz ¶wiatu udowodniæ swoje m±dro¶ci, rozbieraj±c go i zmieniaj±c jego sens... na si³ê go próbujesz dorobiæ do swojej teorii marketingu.

    Nauka jak i sztuka... liczy siê to co stworzysz. I guzik prawda ¿e sztuka jest subiektywniej oceniana. A z reszt± pytanie... Da Vinci zatem by³ bardziej naukowcem czy artyst±? skoro uwa¿asz ¿e jedno a drugie to co innego i inaczej siê to ocenia.

    Teraz znowu twoim argumentem w rozmowie jest czas po jakim siê wyra¿am, a nie tre¶æ merytoryczna wypowiedzi. Dla twojej informacji: odpisujê wtedy, kiedy mam czas aby tu zagl±dn±æ. Chocia¿ co raz bardziej w±tpiê w sens czytania tutejszych postów... chyba lepiej oddaæ siê lekturze dobrej ksi±¿ki w postaci biografii fotografów lub poznawania tre¶ci ich albumów...

  6. #26
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Do³±czy³
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez Kuklik12
    Teraz znowu twoim argumentem w rozmowie jest czas po jakim siê wyra¿am, a nie tre¶æ merytoryczna wypowiedzi.
    To nie by³ argument, tylko stwierdzenie faktu.
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscy¶my z p³ócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    ¦wiat³a ; " (Jacek Kaczmarski "¦wiat³o")

  7. #27
    Wie o co chodzi Awatar QumpelkA
    Do³±czy³
    08.2007
    Lokalizacja
    Lubuskie
    Wiek
    31
    Posty
    77
    ta rozmowa cos mi przypomina ;)

    Panowie... kazdy ma swoje racje ale to nie powod zeby sie klocic <choc nie tak dawno ja i Clover:) 'prowadzilysmy podobna dyskusje'>

    ciezko wam jest dojsc do konsensusu ale jednak sprubujcie... obydwoje prowokujecie sie nawzajem a tym do niczego nie dojdziecie. Zlosc tylko wzbudza w was negatywne emocje co powoduje wy¿ywanie sie na przeciwniku.

    Wiadomo ze 'dobrym fotografem' nie bedzie osoba bez talentu i pasji ale w dzisiejszych czasach duzo robi marketing wiec Panowie! zajmijcie sie wreszcie czyms pozytecznym ;)

    <O Boze... czy ja to napisalam? ;) >
    '...marzenia sie spe³niaja ;)

    ... tylko nie zawsze...

    ... ale trzeba w nie wierzyc! :)'

  8. #28
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    02.2008
    Lokalizacja
    Okolice Wrocka
    Posty
    5
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski
    Nie wydaje mi siê, ¿eby niepowtarzalny styl by³ najwa¿niejsz± rzecz± dla fotografa.
    Niech Ci siê dalej nie wydaje :P hi hi Je¿eli nie dostrzegasz ró¿nicy to nie p³aæ za ni±. Po co ¶ci±gaæ na sesjê Eolo Perfido skoro mo¿na ¶ci±gn±æ zdjêcie z stocka ?? Podoba mi siê to co piszesz, trzymaj siê tego w ¿yciu nadal :)

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski
    Jak dla mnie taka niepowtarzalno¶æ stylu mo¿e zrobiæ siê po jakim¶ czasie nudna...
    Faktycznie masz racjê - patrz±c ca³y czas tylko na Picassa czy innego Warchola mo¿na siê z***** :D

    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski
    Nie przesadzaj... Co za ró¿nica, czy pryszcza zamalujesz przed sesj± na modelce czy potem, w czasie obróbki? Skoro mo¿na przed to i mo¿na po. A do grafiki, to jeszcze daleka droga...
    W mniejszych nak³adach pracy przy obróbce i tym ¿e makija¿ystce p³ac± za to ¿eby tych pryszczy nie by³o widaæ? No chyba, ¿e lubisz stemplowanie - to przepraszam - to niezbyt inteligentne zajêcie ale ... dla ka¿dego co¶ mi³ego ;)

    Cytat Zamieszczone przez QumpelkA
    Wiadomo ze 'dobrym fotografem' nie bedzie osoba bez talentu i pasji ale w dzisiejszych czasach duzo robi marketing wiec Panowie!
    Ale marketing nie stworzy za fotografa jego stylu - mo¿e go (fotografa) dziêki temu stylowi jako wyró¿nikowi "tylko" pomóc wypromowaæ. Ale ju¿ ustalili¶my, ¿e w³asny styl jako odcisk w³asnej indywidualno¶ci w tym co robimy to beznadziejny pomys³ :)

  9. #29
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Do³±czy³
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez Mr.Pietrek
    W mniejszych nak³adach pracy przy obróbce i tym ¿e makija¿ystce p³ac± za to ¿eby tych pryszczy nie by³o widaæ?
    Tylko trzeba mieæ makija¿ystkê i pieni±dze na ni±. Jak robisz sesjê pocz±tkuj±cej (¿eby nie powiedzieæ zaliczce) modelce w uk³adzie zdjêcia za pozowanie, to inwestowanie w makija¿ystkê (¿e o stylistce i fryzjerze nie wspomnê) rzadko jest op³acalne i wtedy, to rzekomo niezbyt inteligentne zajêcie przy retuszu jest jednak bardziej op³acalna.

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Pietrek
    Ale marketing nie stworzy za fotografa jego stylu
    Ale mo¿e niektórym wmówiæ, ¿e brak stylu lub zwyk³e brakoróbstwo, to wyj±tkowy i niepowtarzalny styl :)
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscy¶my z p³ócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    ¦wiat³a ; " (Jacek Kaczmarski "¦wiat³o")

  10. #30
    Wie o co chodzi
    Do³±czy³
    01.2008
    Lokalizacja
    Kozienice
    Posty
    41
    Od czego photoshop ?
    W photoshopie usuwamy ewentualne siñce spod oczu oraz krosty.

  11. #31
    Stary wyjadacz Awatar wyraz
    Do³±czy³
    05.2008
    Posty
    133
    Po to wymy¶lono np. PS, ¿eby go u¿ywaæ.

  12. #32
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Do³±czy³
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Wymy¶lono, ale zdecydowanie lepiej jest zapobiegaæ ni¿ leczyæ...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscy¶my z p³ócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    ¦wiat³a ; " (Jacek Kaczmarski "¦wiat³o")

  13. #33
    Stary wyjadacz Awatar wyraz
    Do³±czy³
    05.2008
    Posty
    133
    Z pewno¶ci±, ale nie ka¿dy ma warunki na to, by mog³o powstaæ dobre zdjêcie.

  14. #34
    Stary wyjadacz Awatar wyraz
    Do³±czy³
    05.2008
    Posty
    133
    Na tyle dobre, by nie trzeba by³o w ogóle go przerabiaæ ;)

    Pozdrawiam.

  15. #35
    ja mam taka pewn± kole¿anke która jest taka brzydka, a na zdjêciech wychodzi do¶c ³adnie, ale wszyscy widz± ze zdjêcia s± przerabiane w photoshopie i skóra wyg³adzana na maxa, prawdziwa solar girl's

  16. #36
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    08.2009
    Lokalizacja
    POZNAN
    Wiek
    38
    Posty
    1
    Potrzeba by idea³u....mo¿e i s± takie lecz ciê¿ko...... Najlepiej robiæ co¶ czego nie trzeba bedzie poprawiaæ, lecz to by³oby za ³atwe

  17. #37
    Stary wyjadacz Awatar RH+
    Do³±czy³
    09.2006
    Lokalizacja
    Wroc³aw
    Wiek
    38
    Posty
    119
    do wykonania hi-endowego retuszu potrzeba pro materia³u zdjêciowego i w³a¶ciwie tyle w temacie.
    Agencja fotograficzna Ironic.pl: fotografia reklamowa, studyjna, packshot, retusz zdjêæ- http://ironic.pl Wroc³aw

    e-mail: [email protected]
    skype: ironic.pl

  18. #38
    Bad Cat Awatar Nikoshi
    Do³±czy³
    06.2006
    Lokalizacja
    kraków
    Posty
    2,454
    Cytat Zamieszczone przez ooolga Zobacz posta
    ja mam taka pewn± kole¿anke która jest taka brzydka, a na zdjêciech wychodzi do¶c ³adnie, ale wszyscy widz± ze zdjêcia s± przerabiane w photoshopie i skóra wyg³adzana na maxa, prawdziwa solar girl's
    zmieñ kole¿anke !
    Fotograficzny Portal Mody

  19. #39
    Bad Cat Awatar Nikoshi
    Do³±czy³
    06.2006
    Lokalizacja
    kraków
    Posty
    2,454
    Cytat Zamieszczone przez RH+ Zobacz posta
    do wykonania hi-endowego retuszu potrzeba pro materia³u zdjêciowego i w³a¶ciwie tyle w temacie.
    to dobrze napisane !
    z knota tylko knoty co¶ dziergaj± i tyle...
    Fotograficzny Portal Mody

  20. #40
    Stary wyjadacz
    Do³±czy³
    06.2009
    Posty
    140
    Pf. Trzeba zrobiæ takie zjdecie, zeby go nie trzeba bnylo obrabiac. Szukac takich modleek, ktorych nie trzeba retuszowac. Ew. male niedoskonalosci zakrywa sie wizazem...

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •