Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: olejek rycynowy

  1. #1
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    04.2008
    Lokalizacja
    Grudziądz
    Wiek
    31
    Posty
    20

    olejek rycynowy

    to chyba najlepsza naturalna odzywka. dzieki niej mozna wzmocnic rzęsy, brwi, włosy.

    Włosy:
    2 razy w miesiącu na całą długość mokrych włosów nałóż maske:
    - 2 łyżki stołowe olejku
    - żóltko
    - sok z połowy cytryny
    na głowe nałóż czepek lub jakąs folie {w moim przypadku to reklamówka - worek do śmieci:D/ aby wzmocnic efekt dodatkowo owiń włosy ręcznikiem.
    po 30 min zmyj miksture szamponem.

    Rzęsy i brwi:
    olejek rycynowy nałoz na brwi i rzęsy /opuszkami palców lub umytą szczoteczką po tuszu do rzęs/, by je wzmocnić. mogą się także nieco przyciemnić.

    cena olejku rycynowego jest także zachęcająca - 2zł. wiec warto spróbować.:D

    Porady te otrzymałam od zaprzyjaźnionego fryzjera :)
    więcej można przeczytać na różnych forum.

  2. #2
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    05.2008
    Wiek
    33
    Posty
    7
    fajne i tanie. warto spróbować ;)

  3. #3
    Stary wyjadacz Awatar palinka
    Dołączył
    04.2008
    Lokalizacja
    Rzeszów :)
    Wiek
    33
    Posty
    174
    Cytat Zamieszczone przez cfaniara
    Włosy:
    2 razy w miesiącu na całą długość mokrych włosów nałóż maske:
    - 2 łyżki stołowe olejku
    - żóltko
    - sok z połowy cytryny
    na głowe nałóż czepek lub jakąs folie {w moim przypadku to reklamówka - worek do śmieci:D/ aby wzmocnic efekt dodatkowo owiń włosy ręcznikiem.
    po 30 min zmyj miksture szamponem.
    Hmm :D Używam go do wzmocnienia rzęs :) A z włosami co robi? Też je wzmacnia? Czy cos jeszcze? :D Bo widze, ze w tej "miksturze" znajduje sie takze sok z cytryny i zoltko a z tego co wiem to sok z cytryny troszke rozjaśnia włosy :D

  4. #4
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    04.2008
    Lokalizacja
    Grudziądz
    Wiek
    31
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez palinka
    Hmm :D Używam go do wzmocnienia rzęs :) A z włosami co robi? Też je wzmacnia? Czy cos jeszcze? :D Bo widze, ze w tej "miksturze" znajduje sie takze sok z cytryny i zoltko a z tego co wiem to sok z cytryny troszke rozjaśnia włosy :D
    olejek rycynowy podobno przyciemnia , dlatego cytryna. zeby nie bylo tego efektu przyciemnienia:P no a stosuje się go na włosy, by je wzmocnic, by były gęstrze i szybciej rosły. odzywia tez końcówki. ;)

  5. #5
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    04.2008
    Lokalizacja
    Grudziądz
    Wiek
    31
    Posty
    20
    EDIT :

    Paznokcie:
    zapomniałam dopisać, że olejek jest używany także do wzmocnienia paznokci. stają się mocniejsze, nie rozdwajają się. natomiast skórki wokół nich stają się gładsze, znikają tzw. "zadziorki" :D
    wystarczy wmasować w paznokcie i skórki ;)

    Włosy:
    olejku można używać nie tylko jako maseczkę. przy myciu włosów,do szamponu, dodajemy kilka kropel olejku. efekt jest ten sam ;)

    dla wzmocnienia efektu, olejek mozna trochę podgrzać.
    osobiście jeszcze ani razu nie stosowałam go "na ciepło".

    ;) :D

  6. #6
    fashion victim Awatar Dominique_90
    Dołączył
    08.2007
    Lokalizacja
    Sopot
    Wiek
    33
    Posty
    2,165
    a ja słyszałam,że właśnie rozjaśnia,a nie przyciemnia;)
    ja używałam na rzęsy i efekt był naprawde bardzo dobry:)swoją drogą musze znaleźć mój olejek,bo dawno go nie używałam,hehe;)
    a z maseczką na włosy jakoś boje sie próbować,bo nie chce,żeby mi włosy zjaśniały:P
    Domi przestała się patyczkować i każdy zły wątek(bez zdjęć,wymiarów itd.) z działu czy się nadaję odrazu kasuje.

    http://www.maxmodels.pl/dominique_90.html
    http://good-for-you.blog.pl/

  7. #7
    ..PRO.. Awatar yasmina
    Dołączył
    05.2008
    Wiek
    32
    Posty
    133
    tak ten olejek jest boski...na drugi dzien po tej cudownej maseczce musiałam symulowac chorobę żeby nie iśc do szkoły bo moje włosy były w opłakanym stanie ( wyglądały jakbym je myła w litrze oleju, a spłukałam dokładnie ), więc chyba nie na moje włosy taka maseczka :) ale polecam kosmetyki do włosów seboradin, świetnie działają na włosy
    Trzeba działać, aby rzeczy się stawały, a nie czekać aż się staną... :exclaim:

  8. #8
    fashion victim Awatar Dominique_90
    Dołączył
    08.2007
    Lokalizacja
    Sopot
    Wiek
    33
    Posty
    2,165
    a jaki masz typ włosów?przetłuszczające sie?hm wydaje mi sie,że do takich raczej na pewno sie nie używa tego olejku,bo ja mam np.przetłuszczające sie i myje codziennie,bo wyglądam jakbym nie myła nie wiem ile i więcej oleju na głowe bym sobie nie dała;Pale pewnie na jakieś suche i zniszczone jest dobry:)
    Domi przestała się patyczkować i każdy zły wątek(bez zdjęć,wymiarów itd.) z działu czy się nadaję odrazu kasuje.

    http://www.maxmodels.pl/dominique_90.html
    http://good-for-you.blog.pl/

  9. #9
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    04.2008
    Lokalizacja
    Grudziądz
    Wiek
    31
    Posty
    20
    też codziennie myje włosy /no może czasem co dwa dni/ i nie zauważyłam by po olejku bardziej się przetłuszczały. sa miekkie w dotyku, lepiej sie ukladaja :). możliwe że na niektórych działa inaczej, wiec znalazłam coś dla włosów przetłuszczających się :

    olejek rycynowy plus nafta kosmetyczna plus parafina ciekła.

    Ewelka69
    Zgadzam sie. wlosy nie do poznania. Nafty daje dosyc duzo, wcieram we wlosy, poźniej wcieram troche olejku i na koniec parafina. Trzymam dosyc dlugo (nawet 2 godziny) nie podraznia i ogolnie fajne wlosy sa, miekkie i blyszczace, podatne na ukladanie.

    Fakt trzeba dokladnie zmyc 2 razy, ale warto

    olejek przyciemnia ale to po dlugim okresie stosowania, a olejku naprawde niewiele - kilka kropli.

    http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3145226 -ŹRÓDŁO

    /nie próbowałam , więc nie wiem jakie są tego efekty :P

  10. #10
    Pierwsze kroki Awatar Bananowa
    Dołączył
    05.2008
    Posty
    17
    Taki olejek przyciemnia stosowałam kilka razy i przyciemniłam sobie wlosy jakies 2 tony :)

  11. #11
    ..PRO.. Awatar yasmina
    Dołączył
    05.2008
    Wiek
    32
    Posty
    133
    właśnie nie mam przetłuszczających się jakoś szczególnie włosów i też myję je codziennie, nie wiem czemu taki efekt był po tym olejku, spróbuje ponownie na weekendzie może tym razem będzie lepiej :)
    Trzeba działać, aby rzeczy się stawały, a nie czekać aż się staną... :exclaim:

  12. #12
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    04.2008
    Lokalizacja
    Grudziądz
    Wiek
    31
    Posty
    20
    Cytat Zamieszczone przez yasmina
    właśnie nie mam przetłuszczających się jakoś szczególnie włosów i też myję je codziennie, nie wiem czemu taki efekt był po tym olejku, spróbuje ponownie na weekendzie może tym razem będzie lepiej :)
    więc powodzenia ;) mam nadzieje, że będzie lepiej :D

  13. #13
    fashion victim Awatar Dominique_90
    Dołączył
    08.2007
    Lokalizacja
    Sopot
    Wiek
    33
    Posty
    2,165
    yasmina czekam z niecierpliwością na efekty;)
    Domi przestała się patyczkować i każdy zły wątek(bez zdjęć,wymiarów itd.) z działu czy się nadaję odrazu kasuje.

    http://www.maxmodels.pl/dominique_90.html
    http://good-for-you.blog.pl/

  14. #14
    ..PRO.. Awatar yasmina
    Dołączył
    05.2008
    Wiek
    32
    Posty
    133
    haha ;D na weekendzie zrobię tą "cudowną maseczkę" :)
    Trzeba działać, aby rzeczy się stawały, a nie czekać aż się staną... :exclaim:

  15. #15
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    05.2008
    Wiek
    33
    Posty
    9
    tez mialam zamiar wyprobowac dzisiaj tego olejku, lecz pani w aptece polecila mi nafte kosmetyczna, ktora podobno dziala na tej samej zasadzie:)
    wiecie moze czy warto ja wyprobowac?

  16. #16
    ..PRO.. Awatar yasmina
    Dołączył
    05.2008
    Wiek
    32
    Posty
    133
    nafta wydaje mi się lepsza, ja znów zrobiłam tą miksture i znów jestem załamana stanem moich włosów ! :D ja chyba z kosmosu jestem że tylko mi ten olekej na niekorzyść działa..
    Trzeba działać, aby rzeczy się stawały, a nie czekać aż się staną... :exclaim:

  17. #17
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    05.2008
    Wiek
    33
    Posty
    9
    Cytat Zamieszczone przez yasmina
    nafta wydaje mi się lepsza, ja znów zrobiłam tą miksture i znów jestem załamana stanem moich włosów ! :D ja chyba z kosmosu jestem że tylko mi ten olekej na niekorzyść działa..
    ale widze ze masz sliczne wlosy i datego moze taka maseczka nie jest im potrzebna

  18. #18
    ..PRO.. Awatar yasmina
    Dołączył
    05.2008
    Wiek
    32
    Posty
    133
    a gdzie ty widzisz moje włosy ?:D chyba nie na miniaturce :D
    Trzeba działać, aby rzeczy się stawały, a nie czekać aż się staną... :exclaim:

  19. #19
    Pierwsze kroki Awatar Aldonaaa
    Dołączył
    09.2008
    Wiek
    31
    Posty
    20
    Ja sobie go dzisiaj kupiłam i kosztuje 2.50 !! a nie dwa zeta xD Mały efekt jest tuż po zastosowaniu. Ja używałam go na ciepło, bo pani w aptece mi doradziła, że efekt będą szybsze itp ;P Jeżeli chciałybyście dziewczyny zrobić tak jak ja, czyli na ciepło, to dosłownie musi być do w temp pokojowej. Więc najlepiej wziąć jakis mały garczek, wlać całą zawartość. Włączyć gaz i trzymać 40 sekund ;P - przynajmniej w moim przypadku. Potem przelałam go do miski, i co jakiś czas będę powtarzać zabieg :D

  20. #20
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    10.2008
    Lokalizacja
    lubelskie
    Posty
    13

    hejj!!

    A ja od pewnego czasu stosuję raz w tygodniu taką miksturkę:

    -olej rycynowy
    -żółtko
    -nafta
    -sok z cytryny (na jasne włosy)
    -radical w płynie

    efekt OK !

    A co trzy dni wcieram we włosy wodę pokrzywową (przyciemnia, więc zamierzam zmienić na wodę brzozową jak ta się skończy). Niesamowicie mi urosły.
    Polecam.

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •