Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    Wie o co chodzi Awatar improve
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    Gliwice
    Posty
    68
    no to trzeba było od razuuu *taki żart* XDDD'

    więc uwaga !! :P
    mam 166 wg ostatniego mierzenia, lecz dziwne, bo zawsze jak się mierzyłam to miałam 168, można się kurczyć w wieku 16 lat ?
    mam brązowe, średniej długości włosy i ciemno-brązowe oczy, smieszny no...

    albo dodam zdjecia, stare, bo stare, ale z ryja mam:
    http://img73.imageshack.us/img73/6720/0111447942vy7.jpg
    http://img73.imageshack.us/img73/3273/dajpysiapm1.gif

    a sylwetki nie mam, ale ważę 54 kg. :3

    i co myślisz, ze teraz ktoś napisze ? :PP
    kto nie ryzykuje, nie zwycięża

  2. #22
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    04.2007
    Lokalizacja
    Olesno
    Wiek
    38
    Posty
    22
    nie czytalem calego watku, wiec sorry, jesli powtorze cos co juz bylo. pare moich spostrzezen:

    1) zdjecia robi fotograf, a nie sprzet - powyzej pewnego poziomu nie ma juz wiekszego znaczenia klasa sprzetu (nie mowie o jakichs megaprofesjonalistach, ale o - powiedzmy - bardzo zaawansowanych amatorach albo polprofesjonalistach i takich samych modelkach) - w tym momencie ma oczywiscie znaczenie, czy bedzie to kompakt, czy lustrzanka, ale nie ma wiekszego znaczenia, czy bedzie to np. d200 czy d2x albo 20d czy 1ds.

    2) jak juz ktos wspomnial - kazdy kij ma dwa konce. poczatkujaca modelka nie bedzie w stanie (finansowym) zatrudnic profesjonalnego fotografa, ale tez poczatkujacy fotograf nie bedzie w stanie zatrudnic profesjonalnej modelki. dlatego normalne jest, ze wspolpracuja ze soba ludzie na podobnym poziomie - poczatkujace z poczatkujacymi, troche doswiadczone z troche lepszymi, profesjonalne z profesjonalnymi.

    3) droga do "slawy" i dobrej, wyrobionej marki przebiega - zarowno po stronie fotografa jak i modelki - etapami. pierwszym krokiem sa zdjecia zrobione samemu czy przez kolezanke. kolejnem krokiem robione przez amatora, majacego jako-takie pojecie. i te sa przepustka do - powiedzmy - sesji z zaawansowanym amatorem. i tak dalej, kazdy kolejny poziom to zarowno troche lepsze zdjecia, jak i troche wieksze umiejetnosci modelki. kazdy musi od czegos zaczac, zarowno fotograf jak i modelka - nikt nie staje sie profesjonalista prosto "z ulicy"

    4) ktos tam sie czepial o "fotografowanie od wielu lat" - przeciez to o niczym nie swiadczy! ja fotografuje od dziecka w zasadzie, najpierw zenitami, pozniej srednim formatem, pozniej zaawansownym cyfrowym kompaktem, teraz polprofesjonalna cyrowa lustrzanka z niezlymi szklami. zdaje sobie sprawe, ze do profesjonalizmu duzo mi brakuje, ale tez z drugiej strony mam moim zdaniem olbrzymia przewage nad ludzmi, ktorzy w zyciu nie pracowali analogiem - jakos nie przekonuje do mnie nauka fotografii zaczynana od cyfry i w dodatku od automatu. tylko w pelni manualny aparat jest w stanie nauczyc zasad fotografii. ale ad rem: mimo ladnych paru lat doswiadczenia jest kompletnie zielony w kwestii fotografowania ludzi. po prostu nie mam z tym do czynienia, zajmuje sie innymi tematami fotografii. stad, podsumowujac, moj wniosek: nie ma znaczenia, czy ktos fotografuje od wielu lat. mozna fotografowac 30 lat i nie miec na koncie ani jednej sesji z modelka (bo jest sie np. reportazysta), a mozna byc fotografem z 3-letnim stazem i miec na koncie wiele sesji, bo akurat taka dziedzine wybrac sobie na swoja specjalnosc.

    5) "ladne zdjecia" to niekoniecznie zdjecia w pelni profesjonalne. zwykle, dobre technicznie, wykonane w plenerze bez drogiego oswietlenia itp sprzetu pomocniczego, bez udzialu wizazystki, zrobione przez w miare doswiadczonego amatora fotografii przyzwoitym sprzetem moga byc w zupelnosci wystarczajace, zeby zainteresowac profesjonaliste czy agencja wspolpraca z modelka.

  3. #23
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    07.2008
    Lokalizacja
    Bytom
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez fotocasting
    Dziewczyny, zejdźcie na ziemię - na ogłoszenie o treści "chcę zdjęcia, za darmo, muszą być ładne (kropka)" najczęściej odpisują ci, którzy nie powinni nikomu pokazywać swoich "dzieł".
    Z ciekawości zarejestrowałem się na forum. Zastanawiam się jak ocenisz moje zdjęcia. Jako te, których nikomu nie powinienem pokazywać, czy też jako te za które trzeba trochę jednak zapłacić :-)

    http://hypno.interpc.pl/test.html

    Dodam, że dziewczyny na zdjęciach nie mają żadnego doświadczenia. Uważają, że są całkowicie niefotogeniczne i nigdy nie myślały o karierze fotomodelki. Większość z tych ujęć to ujęcia z pierwszej sesji.


    pozdrawiam

  4. #24
    Wie o co chodzi Awatar Araniel
    Dołączył
    04.2007
    Posty
    96
    Cytat Zamieszczone przez Sculptoris
    Z ciekawości zarejestrowałem się na forum. Zastanawiam się jak ocenisz moje zdjęcia. Jako te, których nikomu nie powinienem pokazywać, czy też jako te za które trzeba trochę jednak zapłacić :-)

    http://hypno.interpc.pl/test.html

    Dodam, że dziewczyny na zdjęciach nie mają żadnego doświadczenia. Uważają, że są całkowicie niefotogeniczne i nigdy nie myślały o karierze fotomodelki. Większość z tych ujęć to ujęcia z pierwszej sesji.


    pozdrawiam
    Bardzo fajne zdjęcia, czujesz przestrzeń, widzisz kolory i to co potrafią spowodować w obrazie. Z Mojej strony- szerokiej drogi w fotografii!

    Pozdrawiam

  5. #25
    Maracuja Awatar awa
    Dołączył
    08.2006
    Lokalizacja
    Lublin/wawa/Cork/irl
    Posty
    464
    Cytat Zamieszczone przez Sculptoris
    Z ciekawości zarejestrowałem się na forum. Zastanawiam się jak ocenisz moje zdjęcia. Jako te, których nikomu nie powinienem pokazywać, czy też jako te za które trzeba trochę jednak zapłacić :-)

    http://hypno.interpc.pl/test.html

    Dodam, że dziewczyny na zdjęciach nie mają żadnego doświadczenia. Uważają, że są całkowicie niefotogeniczne i nigdy nie myślały o karierze fotomodelki. Większość z tych ujęć to ujęcia z pierwszej sesji.


    pozdrawiam
    Po co chcesz ocen? , najwazniejsze czy dziewczynom sie podoba,

    Osobiście dla mnie błedem jest focenie portretów krótkimi obiektywami, powoduje to takie własnie przerysowania, jak to FKK gdzie indziej określil : "bliskie spotkania trzeciego stopnia"
    Lubię jak zaliczki na modeleczki komentują zaliczki na modelki :) zawsze to odrobinę sympatii ;)

  6. #26
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    07.2008
    Lokalizacja
    Bytom
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez awa
    Po co chcesz ocen?
    Bo one pozwalają określić czy obrany kierunek jest słuszny :-)
    Mam wrażenie, że o przerysowaniu mówisz akurat w przypadku zdjęcia zrobionego ogniskową bardziej niż portretową ;-)

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •