Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 65
  1. #21
    Starszy Pan :D Awatar fkk
    Do³±czy³
    10.2005
    Lokalizacja
    Malbork
    Wiek
    62
    Posty
    858
    Cytat Zamieszczone przez Gosia
    u¿ywa te¿ jakiej¶ Ninja co¶ tam, ale nei wiem jaki on jest.
    Noise Ninja - to zaawansowany program g³ównie do usuwania szumów ze zjêcia, ale potrafi tez wyg³adzic to i owo. To zupe³nie inna kategoria programu ni¿ Photoshop czy Paint Shop Pro

  2. #22
    Stary wyjadacz
    Do³±czy³
    05.2006
    Posty
    902
    no wlasnie..photo shop to chyba cos nie dla mnie:P w ogole nie wiem o co chodzi :p

  3. #23
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    07.2006
    Lokalizacja
    Tomaszow Lubelski
    Wiek
    31
    Posty
    6
    Cytat Zamieszczone przez fkk
    Tylko po co... skoro kto¶ Ci poleci³ PSP i nie zada³as sobie trudu zobaczyæ co to jest, to po co cokolwiek polecaæ?

    I tak patrz±c na t± dyskusje, napiszê duzymi literami: KA¯DEGO PROGRAMU TRZEBA SIÊ NAUCZYÆ - samo sie nie zrobi.
    A który wybraæ? Zalezy od preferencji i stanu portfela.

    PS. Paint Shop pro to bardzo dobry pomys³, jest jeszcze Photoshop Elements - m³odszy brat Photoshopa, Corel Photo Paint, GIMP (bezp³atny) i... itd.

    Photoshop chyba jednak najlepszy. Sk±d go zdobyæ... mo¿na ¶ci±gn±æ erjsê testow± na 30 dni, Albo skombinowaæ pirack± wersjê. Wiele bloggerem www.blog.onet.pl ma nielegalnie

  4. #24
    Stary wyjadacz Awatar missy
    Do³±czy³
    08.2006
    Lokalizacja
    szczecin
    Wiek
    40
    Posty
    142
    ja próbowa³am Adobe Photoshop i jest o wiele bardziej zagmatwany od Paint Shop Pro; nie ma tez i wcale tak wiecej funkcji (no moze napewno gdzies ma, ale trudno mi rozgryzc). PSP jest przyjemniejszy i latwiejszy w obsludze a najnowsze PSP X ma fajne nowe opcje wygladzania zdjec.

  5. #25
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    10.2006
    Wiek
    48
    Posty
    3
    ... hm...
    tylko nikt nie zapyta³ o jakim formacie zdjêc mówimy...? :-)
    je¿eli JPG to albo Paint Shop albo Adobe PS
    amatorsko chyba zdecydowanie Paint Shop... ale starsze wersje... nowa 10-tka... jako¶ nie mogê oprzeæ siê wra¿eniu, ¿e goni± photoshopa...:-) a przez to bardziej skomplikowana... polecam wiêc starsze wersje... te¿ jednak nie za stare, bo od 6-tki w dó³ jest naprawdê s³abo... :-)
    niemniej we wszystkich wersjach Paint Shop ma du¿o ³atwych do uruchomienia funkcji i co wa¿ne - bardzo dobr± kompresjê zdjêæ (byle nie przez "zapisz jako" a przez "eksportuj do - optymalizator jpeg" )..
    zawodowo natomiast... zdecydowanie Adobe... nowy Photoshop CS 2... moim zdaniem bardzo fajnie...
    i nie ma drugiego takiego programu na ¶wiecie...
    pomijaj±c fakt (wracaj±c do mojego pytania na pocz±tku) w czym robimy zdjêcia... bo je¿eli RAV (który jakie ma zalety ka¿dy, kto siê zawodowo zajmuje fotografi±, chyba wie) to nie ma innej opcji ni¿ Photoshop...

    P.S.
    kto¶ tu napisa³, ¿e Photoshop Elements to m³odszy brat Photoshopa...
    hm.. hm...
    mam wra¿enie, ¿e to raczej dodatek rozwijaj±cy funkcje Photoshopa :-)

  6. #26
    Stary wyjadacz Awatar RH+
    Do³±czy³
    09.2006
    Lokalizacja
    Wroc³aw
    Wiek
    38
    Posty
    119
    PS CS2 lub rónie dobry i darmowy Gimp
    Agencja fotograficzna Ironic.pl: fotografia reklamowa, studyjna, packshot, retusz zdjêæ- http://ironic.pl Wroc³aw

    e-mail: [email protected]
    skype: ironic.pl

  7. #27
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    01.2007
    Lokalizacja
    Wejherowo
    Wiek
    48
    Posty
    12
    My¶le ¿e Photoshop stanie sie ³atwy je¶li przejdzie sie szybki kurs retuszu portretw.Ten program jest tak rozbudowany ze nie ma sensu uczyc sie kilka lat wszystkiego.Do retuszu postacie wykorzystuje sie naprawde niewielka czesc mozliwoscie tego programu.

    Polecem np.to (przy sciaganiu wybraæ opcje free i odczekac kilkanasie sek.)
    spis tre¶ci:
    * usuwanie efektu czerwonych oczu
    * zmiana koloru oczu
    * usuwanie zaczerwienienia z oczu
    * usuwanie cieni pod oczami
    * dodawanie sztucznych rzês
    * usuwanie piegów
    * usuwanie znamion z twarzy
    * wyg³adzanie cery metoda 1
    * wyg³adzanie cery metoda 2
    * dodawanie efektu opalenizny
    * zmniejszanie widoczno¶ci zmarszczek
    * usuwanie refleksów z twarzy
    * wybielanie zêbów
    * zmiana koloru ust
    * dopasowywanie koloru w³osów
    * zmiana koloru w³osów
    * obni¿anie czo³a
    * zmiana kszta³tu nosa
    * usuwanie przebarwieñ na nogach
    * klonowanie z jednego zdjêcia na drugie
    * odchudzanie postaci

    Ca³y kurs jest w postaci filmów.

    [CODE]http://rapidshare.com/files/10728905/Psd_nr_05_-_Retusz_postaci.part1.rar

    http://rapidshare.com/files/10731982/Psd_nr_05_-_Retusz_postaci.part2.rar[/CODE]

  8. #28
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    02.2007
    Posty
    1
    Witam Wszytskich :)jak Sciagn±c Photoshopa W Wersji Polskiej :(? Pomozcie Mi Nie Bardzo Sie Znam Na Tym Boje Sie Ze Sciagne Cos Nie Tak ...

  9. #29
    ..PRO..
    Do³±czy³
    01.2007
    Lokalizacja
    Mielec
    Wiek
    45
    Posty
    249
    Zdecydowanie najlepszy Photoshop CS2, ale jest tez jego mniej rozbudowana wersja Photoshop Elements bodajze numer 5 - ten jest mniej skomplikowany.

  10. #30
    ..PRO..
    Do³±czy³
    01.2007
    Lokalizacja
    Mielec
    Wiek
    45
    Posty
    249
    Cytat Zamieszczone przez sugar
    Witam Wszytskich :)jak Sciagn±c Photoshopa W Wersji Polskiej :(? Pomozcie Mi Nie Bardzo Sie Znam Na Tym Boje Sie Ze Sciagne Cos Nie Tak ...

    Jak sciagniesz nie tak to usuniesz i sciagniesz nastepny... Niestety metoda prob i bledow ... Chyba ze trialowa wersje ktora jest niestety nie w jezyku polskim na stronie adobe`a.

  11. #31
    Pierwsze kroki
    Do³±czy³
    06.2007
    Lokalizacja
    Jaworzno
    Wiek
    35
    Posty
    1

    Corel

    A ma ktos mo¿e linka jak ¶ciagn±æ Corel'a w pe³nej wersji?? Na rapidshare najlepiej? Bo wg mnie najlepszy jest Corel.

  12. #32
    Pierwsze kroki Awatar TomaszKrajewski
    Do³±czy³
    05.2006
    Lokalizacja
    Wa³brzych
    Wiek
    45
    Posty
    20
    Powiem inaczej - PhotoShop CS albo CS2 oraz biblia dla profesjonalistow oraz jej wersja rozszezona podstawowa - naprawde sie przydaje. Fakt ze ze 150 PLN kosztuje - ale to wydatek oplacalny

  13. #33
    Wie o co chodzi Awatar Ghandi
    Do³±czy³
    04.2006
    Lokalizacja
    Pyskowice k.Gliwic
    Posty
    33
    PS CS3 przepiêkny :) wreszcie jakie¶ optymalizacje i kilka naprawdê umilaj±cych ¿ycie zmian i poprawek, ergonomia i [nie wiem w jaki sposób] zwiêkszona szybko¶æ [przydaje siê przy skanach ze ¶redniego formatu ;)]

    Obs³ugi CS2 nauczyczy³em kole¿anki od podstaw w 3-4 godziny mo¿e. Obejmowa³o to u¿ywanie narzêdzi, filtrów, filozofii warstw, automatyzacji, a g³ównie skupia³o siê na retuszu i poprawianiu fotografii, plus conieco o kanapkach ;)

  14. #34
    Pierwsze kroki Awatar TomaszKrajewski
    Do³±czy³
    05.2006
    Lokalizacja
    Wa³brzych
    Wiek
    45
    Posty
    20
    Ghandi - to moze jakies kursy bedziesz organizowac :) Sam chetnie zerkne bo wielu rzeczy nie wiem wciaz

  15. #35
    Wie o co chodzi Awatar Ghandi
    Do³±czy³
    04.2006
    Lokalizacja
    Pyskowice k.Gliwic
    Posty
    33
    raczej nie :P zrobi³em to z czystej sympatii. nie dajê rady w roli nauczyciela. Judi by³a wspania³ym uczniem, bo nie zadawa³a za du¿o pytañ [nie mo¿na pomin±æ te¿ tego, ¿e jest piêkn± kobieta ;)], a i tak mnie to wykoñczy³o ;) Polecam tutoriale na stronie http://www.cherub.pl/ choæ dawno tam nie zagl±da³em. Z tego co pamiêtam efekty które oferowa³ autor by³y dla mnie stanowczo zbyt jarmarczne, ale przechodz±c tutki jeden po drugim odkrywa³em ciekawe zastosowania znanych mi ju¿ narzedzi. Osobi¶cie siê nie bawiê w czyszczenie skóry z wszelkich niedoskona³o¶ci ³±cznie ze struktur±, ale jak kto¶ lubi, albo klient wymaga. Gdzies tu w temacie by³a te¿ ca³kiem niez³a strona z tutorialami, ale bez szczególnego t³umaczenia na czym rzecz polega tylko jazda z komendami.

  16. #36
    Pierwsze kroki Awatar montillo
    Do³±czy³
    10.2007
    Lokalizacja
    szare miasto
    Posty
    19
    photoshop.pracuje an tym , jestem zadowolona zPS-a

  17. #37
    Leczê ze z³udzeñ.... Awatar D50
    Do³±czy³
    10.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    615
    Wszystko zale¿y od zakresu edycji. Polecam darmowego Gimp-a, komercyjnego Zonera ( i jego wersjê free home edition) po w pe³ni wypasionego CS-a. Tylko co i jak zamierzasz edytowaæ? :question:

  18. #38
    Stary wyjadacz Awatar Jeanette
    Do³±czy³
    02.2007
    Posty
    146
    A ja mam takie pytanie: jako jaki plik zapisaæ obraz po obróbce w gimp'ie? Chcialam zapisac obrobione zdjêcie ale nie moge jako JPG. Wiêc jako co? Z góry dziêkuje za odpowiedz

  19. #39
    Leczê ze z³udzeñ.... Awatar D50
    Do³±czy³
    10.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    615
    Cytat Zamieszczone przez Jeanette
    A ja mam takie pytanie: jako jaki plik zapisaæ obraz po obróbce w gimp'ie? Chcialam zapisac obrobione zdjêcie ale nie moge jako JPG. Wiêc jako co? Z góry dziêkuje za odpowiedz
    W oknie zapisu obrazu ( :idea: po zapisz jako...), nad przyciskiem pomoc, jest taki ma³y bia³y kwadracik z czarnym krzy¿ykiem z opisem: wybór typu pliku... klik i sprawa jasna.:happy:
    S5PRO + kilka szkie³ + pasja. Strona www Kraków, TFP - czasami... :waldo:
    i polecam TO

  20. #40
    Wie o co chodzi Awatar sonique
    Do³±czy³
    11.2007
    Posty
    52
    Czasami wystarczy nawet Picasa. Mo¿na za darmo ¶ci±gn±æ z neta, jest do¶æ prostym programem w obs³udze.

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •