Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Aparat dla agencji

    Cześć

    Zastanawiamy się nad kupnem aparatu do agencji:
    - aparat ma robić zdjęcia poglądowe nowym modelką
    - przydać się podczas pokazów mody do relacji backstageowych

    Poza tym czasami:
    - w sytuacjach nagłej potrzeby zrobienia prowizorycznej amatorskiej sesji fotograficznej modelce
    - zdjęcia z pokazu mody do portfolio (jak klient nie będzie chciał wynająć profesjonalnego fotografa)

    Chcemy wydać nie więcej jak 2tyś

    Czy uważacie że poza aparatem i obiektywem coś jeszcze powinniśmy kupić? statyw? lampy? softboxy? blendy? (nawet nie wiem co to jest)

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    no oczywiście to podstawa.
    w każdej agencji to jest.


    Jeśli w branża masz napisane : agencja to ja nie wiem ,jak funkcjonuje pańska agencja.

  3. #3
    Zdjęcia w naszej agencji od samego początku były robione przez specjalistów (fotografom) a nie pracowników którzy nie do końca się na tym znają.

    Aczkolwiek przyznaje Ci rację Pio_gold: nasza agencja zdecydowanie za długo funkcjonuje bez tego gadgetu.

    Po prostu przyszedł taki czas że sam chce mieć taką zabawkę.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    acha.
    to przepraszam w takim razie.

  5. #5
    hmm... pio_gold ma racje.
    Jednak jeśli chodiz o pytanie to ja raczej nie pomogę, ale są na forum fotografowie, którzy z pewnością pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu :)
    wyczuć taką chwilę, w której kocha się życie.

  6. #6
    nie wiecej jak 2000 na aparat i podstawowe oswietlenie??

    nie da rady..

    podstawowa, dobra, amatorska lustrzanka to juz wydatek okolo 1800-2000

    a do tego dochodza:

    co najmniej 2 szkla - powiedzmy, ze okolo 3000-3500

    oswietlenie, jezeli ma oswietlac cala sylwetke to trzeba ze 2x200Ws + modyfikatory swiatla (softboxy, parasolki, wrota etc) - ciezko policzyc.. ale trzeba liczyc kolejne 1500-2000

    jakies lampidlo na aparat, skoro focic tez trzeba na wybiegu - 800-1000


    nasza agencja zdecydowanie za długo funkcjonuje bez tego gadgetu
    gadżetu?? podstawowe wyposazenie to gadżet?

    podzielam zdanie pio_gold

  7. #7
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    06.2008
    Posty
    53
    agencja... ale jaka? ;]

    2 tyś max na sprzęt foto (do firmy zajmującej się modelingiem) to jakiś żart?


    są agencje modelek i garaże lub szopy modelek - w tym 2 przypadku 2 tysie wystarczą... w pierwszym stawka wejściowa to d3

  8. #8
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Jakby to miałby tylko aparat do polaroidów, to te 2 tyś. by starczyły, ale skoro chcecie robic zdjęcia na pokazach mody, prowizoryczne sesje, to za mały budżet. Bzdurą jest, że stawka wejściowa to D3 (chyba przed wypuszczeniem tego modelu agencje nie robiły zdjęc :))), ale coś porządnego z dobrymi obiektywami by się przydało i do tego fotograf...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  9. #9
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Zamiast Nikona D3 lepiej Canona 5D, obecnie cenowo wychodzi około 4000 zł jakby kupowac w GB na ebayu.
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski
    Jakby to miałby tylko aparat do polaroidów, to te 2 tyś. by starczyły, ale skoro chcecie robic zdjęcia na pokazach mody, prowizoryczne sesje, to za mały budżet. Bzdurą jest, że stawka wejściowa to D3 (chyba przed wypuszczeniem tego modelu agencje nie robiły zdjęc :))), ale coś porządnego z dobrymi obiektywami by się przydało i do tego fotograf...
    Ja też sobie nie wyobrażam agencji modelek która robi wszystko bez aparatu fotograficznego.
    Nasza agencja koncetruje się na pewnych aspektach modelingu i aparat jest jej potrzebny tak jak fotografowi agencja modelek.
    Wiadomo wielu fotografów ma zeszyciś z kontaktami do modelek. Czasami mają w komputerze osobny katalog aby klientowi pokazać. A czasami nawet na stronie fotografa można obejrzeć galerię.

    Robienie profesjonanych zdjęc pozostawiamy profesjonalistą i nikt mnie nie przekona do tego aby ktoś z naszej agencji robił zdjęcia modelką.

    Chodzi o aparat do robienia polaroidów (wiecie chyba skąd ta nazwa się wzieła http://pl.wikipedia.org/wiki/Polaroid). Naprawde nic wyszukanego. Robimy to cyfrą i dajemy radę. Zdjęcia słóżą do obrotu wewnętrznego.

    Pozatym chcemy prowadzić na blogu firmowym relacje z zaplecza oraz z życia agencji. Nie mam zamiaru ciągnąć za sobą fotografa za każdym razem kiedy coś się ciekawego u nas dzieje (+koszty).

    Tym aparatem nie mam zamiaru konkurować z fotografami z którymi obecnie wspołpracujemy.

    Więc?

  11. #11
    to proponuje jakies 400D + 2 szkla + kawalek studyjnego flesza + flesz do focenia na wybiegu

    ale to i tak nie zamknie sie w 2000

  12. #12
    Pierwsze kroki Awatar Malekithan
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Tychy
    Wiek
    37
    Posty
    6
    Jeśli to ma być coś "na wszelki wypadek" to proponuję canona 400d z kitem i 50mm 1.8 do tego lampa 430ex2 całość około 3000 zł jak dobrze poszukacie.

  13. #13
    Stary wyjadacz Awatar Grazioso
    Dołączył
    11.2005
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    315
    proponuję nabyć najpierw słownik ortograficzny...
    Jeśli fotografie będą tak wyglądały jak twoje posty to... zresztą bez komentarza
    W wyborach miss, stwierdzenie "Dać za wygraną" nabiera zupełnie innego znaczenia.
    - anonimowe

  14. #14
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Cytat Zamieszczone przez Grazioso
    proponuję nabyć najpierw słownik ortograficzny...
    Jeśli fotografie będą tak wyglądały jak twoje posty to... zresztą bez komentarza
    Popieram Grazioso. W pewnej chwili myslalem, ze to literowki. Ale wyraz 'modelka(z ogonkiem)' zamiast 'modelkom' pojawia sie co najmniej dwa razy.
    A ponoc szlachectwo zobowiazuje...
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  15. #15
    jakas lipa nie agencja ... no chyba ze to inna agencja :) to wtedy wystaczy sony alfa 200 cos mi przemknelo przed oczami ostatnio ze za 777zl do kupienia byl ... ale jak ktos pisze "słóży" to ... :hahaha:
    JQ

  16. #16
    Cytat Zamieszczone przez jarqm
    jakas lipa nie agencja ... no chyba ze to inna agencja :) to wtedy wystaczy sony alfa 200 cos mi przemknelo przed oczami ostatnio ze za 777zl do kupienia byl ... ale jak ktos pisze "słóży" to ... :hahaha:
    To prawda że popełniłem błędy ortograficzne w poprzednich postach. Zanim jednak mnie ocenisz chciałbym abyś pokazał mi zdjęcia które robisz bez obróbki komputerowej.
    Program pomaga mi poprawnie pisać tak samo jak Tobie robić dobre zdjęcia. Jeśli popełnisz błędy to skorygujesz je w Photoshopie. Moje błędy poprawiam w przeglądarce. Ta funkcja nie działa w okienku szybkiej odpowiedzi. Jak się zorientowałem przestałem korzystać z tego okienka. Nie powinno być więcej błędów w moich postać.

    Zauważyłem za to kilka błędów w twoim poście,,, ale nie jest to topik na ten temat - prawda?

    --------------------------

    Wracając do tematu to przyznam że faktycznie interesowałem się alfą i interesowałem się tanim nikonem (D40?). Ostatecznie wybór padł na system Canona.
    A jak naprawdę chcesz zostać modelką to wejdź na stronę:

    www.jakzostaćmodelką.pl

  17. #17
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Chcialem to skomentowac, ale... machnalem reka. Przez zwykla sympatie dla Khaki.
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  18. #18
    Stary wyjadacz Awatar RH+
    Dołączył
    09.2006
    Lokalizacja
    Wrocław
    Wiek
    38
    Posty
    119
    2 tys to akurat na jakiś średni statyw manfrotto pod hasela :D
    Agencja fotograficzna Ironic.pl: fotografia reklamowa, studyjna, packshot, retusz zdjęć- http://ironic.pl Wrocław

    e-mail: [email protected]
    skype: ironic.pl

  19. #19
    Pierwsze kroki Awatar Carloberotti
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    13
    Cytat Zamieszczone przez RH+ Zobacz posta
    2 tys to akurat na jakiś średni statyw manfrotto pod hasela :D
    Dokładnie tak jak napisane wyżej.

    To śmiech a nie agencja, chyba jest w mieszkaniu na 7 piętrze.

 

 

Podobne wątki

  1. Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w agencji modelek
    Przez Robert w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 2014.09.11, 15:35
  2. Propozycja z nieznanej agencji
    Przez KilledAngel666 w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 2008.05.12, 23:28
  3. pierwsze spodkanie w agencji :)
    Przez pio_gold w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 2008.03.26, 19:15
  4. W agencji nie jest tak pięknie
    Przez Kasia w dziale Hyde Park
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 2007.07.28, 20:41
  5. Help!! Pure Models? Co Wiecie o Tej Agencji ?? Help!
    Przez MoniCa_ w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 2006.12.10, 13:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •