Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    kometa___
    Guest

    ile placa przeciatnie.......??(male pytanko)

    ile placa przeciatnie fotografowie za sesje aktu artystycznego ??

  2. #2
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    02.2006
    Wiek
    33
    Posty
    138
    ciekawe pytanie......

  3. #3
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    11.2005
    Wiek
    57
    Posty
    5
    Cytat Zamieszczone przez kometa___
    ile placa przeciatnie fotografowie za sesje aktu artystycznego ??
    dokladnie tyle za ile modelka bedzie pozowac a jednoczesnie fotografa bedzie na to stac :)

    P.S chyba pojawilem sie z konta ktore nie chcialo mi sie uaktywnic przy rejestracji:question:

  4. #4
    chaos... Awatar newImage
    Dołączył
    11.2005
    Lokalizacja
    Łódź
    Wiek
    50
    Posty
    185
    akt artystyczny - mocne słowo... "artystyczny"
    jeśli pytasz o stawki "pstrykaczy" to nie wiem, ale na pewno artystycznie nie będzie...
    u dobrego fotografa niejedna modelka czeka w kolejce po takie zdjęcia w kolejce (za friko) a w wielu przypadkach to Ty zapłacisz.
    Chyba, że zdjęcia na zlecenie do reklamy itp wtedy to już inna bajka.
    pozdrawiam
    ...practically not attainable

  5. #5
    kometa___
    Guest
    Cytat Zamieszczone przez newImage
    akt artystyczny - mocne słowo... "artystyczny"
    jeśli pytasz o stawki "pstrykaczy" to nie wiem, ale na pewno artystycznie nie będzie...
    u dobrego fotografa niejedna modelka czeka w kolejce po takie zdjęcia w kolejce (za friko) a w wielu przypadkach to Ty zapłacisz.
    Chyba, że zdjęcia na zlecenie do reklamy itp wtedy to już inna bajka.
    pozdrawiam
    rozumeiem to tylko ze dostalam meila o tersci:
    " Dzień Dobry
    Chciałem zapytać jakie są Pani oczekiwania za udział w sesji typu akt artystyczny?"
    oczywiscie nic nie odpisywalam tlyko poprosilam o stronke www przed odpowiedzeniem na te pytanie i dlatego z ciekawoosci zapytalam sie tu na formum :)w ogole teraz mnie ciekawi jedna rzecz jesli mowisz ze za to sie placi albo czeka w kolejkach to co to byl za meil na mojej poczcie...:question:

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez kometa___
    to co to byl za meil na mojej poczcie...:question:
    SPAM :D (czytaj: mail od pstrykacza, który zapłaci Ci około 100-300 zł, żeby... no wiadomo co, sesja odbędzie się pewnie w pokoju hotelowym, a cały artyzm będzie polegał na "ukazaniu pięknego kobiecego ciała" ;) )

  7. #7
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    220
    Cytat Zamieszczone przez telis
    SPAM :D (czytaj: mail od pstrykacza, który zapłaci Ci około 100-300 zł, żeby... no wiadomo co, sesja odbędzie się pewnie w pokoju hotelowym, a cały artyzm będzie polegał na "ukazaniu pięknego kobiecego ciała" ;) )
    :D
    Bardzo jasne, konkretne i rzetelne tłumaczenie z języka ofertowego na ludzki :)
    Ale pamiętaj, nie da się ukryć, że jest (kilku?) amatorów, robiacych dobre zdjęcia, w dodatku chcących zapłacić modelce.
    Co do ofert typu "ukazanie pięknego kobiecego ciała w pokoju hotelowym" - niektóre modelki dość dobrze na tym zarabiają, trzeba tylko zwracać uwagę na dobre umowy (najlepiej uzgodnione z prawnikiem), określające, co fotograf może zrobić ze zdjęciami, ale zawsze pozostaje pewne ryzyko, że pojawią się jeśli nie powinny. Ambicje, marzenia o karierze - swoją drogą, ale propozycja gotówki - swoją...
    Aha - jest jeden sposób, bardzo prosty, aby jakieś zdjęcia nie zaszkodziły kiedyś w życiu. Wystarczy uważnie przyjmować oferty i nie pozować do czegoś, co potem może zaszkodzić. Proste, ale często najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do znalezienia :idea:

    Telis - czasem te 300zł to połowa miesięcznych dochodów rodziny kandydatki na modelkę, może trudno w to uwierzyć, ale tak bywa; jak myślisz, czy taka dziewczyna nie będzie się bardzo poważnie zastanawiać nad taką "sesją artystyczną"?

  8. #8
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    02.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    497
    Ile płacą? To raczej kwestia dogadania się modelki z fotografem :)

  9. #9
    Dla mojej dwuosobowej rodziny 300 zł to 1/3 dochodów... A mimo wszystko nie widzę siebie ani teraz, ani za kilka lat, nago przed facetem, który robi amatorskie zdjęcia. Niby można zobaczyć portfolio, ale był już na forum opisywany przypadek, gdzie koleś wysyłał nie swoje zdjęcia.
    Przecież takie zdjęcie w przypadku pstrykacza z tych "o których nikt nic nie słyszał", może naprawdę komuś narobić nieprzyjemności.

    Ja bym uważała na Twoim miejscu. Może umów się z nim najpierw na darmowe zdjęcia portretowe i wtedy zadecyduj o akcie.

  10. #10
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    220
    Cytat Zamieszczone przez telis
    (...)
    Przecież takie zdjęcie w przypadku pstrykacza z tych "o których nikt nic nie słyszał", może naprawdę komuś narobić nieprzyjemności.

    Ja bym uważała na Twoim miejscu. Może umów się z nim najpierw na darmowe zdjęcia portretowe i wtedy zadecyduj o akcie.
    Gratuluję zdrowego rozsądku, miło coś takiego poczytać :)

    nie widzę siebie ani teraz, ani za kilka lat, nago przed facetem, który robi amatorskie zdjęcia.
    Amatorskie w znaczeniu "słabe", mam nadzieję :D
    Jeśli amatorskie w znaczeniu "autor się z tego nie utrzymuje", to odpada ci wielu całkiem dobrych fotografów, choćby http://jerzyk.art.pl/ - nie wiem jak teraz, ale całkiem niedawno przyznawał się, że jest amatorem ;)
    To nie kpina ani szyderstwo, tylko mała prowokacja - nie zawsze ktoś z własnym studiem, żyjący z fotografii , robi dobre zdjęcia, czasem "amatorzy" są o wiele lepsi (np. http://www.egstudio.pl/ - profesjonalne studio i agencja reklamowa, dla porównania http://glinki.com/?l=oetwy7 )

  11. #11
    Cytat Zamieszczone przez fotocasting
    Amatorskie w znaczeniu "słabe", mam nadzieję :D
    Ja bym to określiła inaczej: że z całej sesji nie ma ani jednego naprawdę dobrego zdjęcia i że widać, że są "niepomyślane" w kwestii oświetlenia, kompozycji, linii itp :)

    kometa - ja tak piszę w razie jakbyś się chciała zgodzić ;)

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •