Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55

Wątek: Moda Forte

  1. #21
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    02.2006
    Wiek
    33
    Posty
    138
    wysłałam do nich zgłoszenie bo wreszcie miałam fotke sylwetki - odpisali już tego samego dnia spodobałam im się .,.. zobaczymy co będzie potem

  2. #22

    :)

    ja z moda forte współpracuję na stałym kontrakcie już jakiś czas:) nie nażekam:) ale jak widzę te "nowinki" które przychodzą do agencji, przestraszone dziewczyny, czasem nawet dziewczynki to przypomina mi się jaki sama przeżywałam stres na pierwszym spotkaniu i tzw, próbnych zdjęciach "policyjnych";) trzymam za was kciuki, choć nie ukrywam, że w moim mniemaniu, rośnie mi konkurencja;p każda nowa tważ, nowa dziewczyna, to mniej pracy dla nas...cóż- życie. pozdrawiam

  3. #23
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2006
    Posty
    1

    MODA FORTE NIE polecam

    Witam
    Az sie specjalnie zalogowalam tutaj zeby odpowiedziec na zapytanie.
    Niestety nie polecam tej agencji - pomimo tego ze jest prawdopodobniej najlepsza w Lodzi.
    Proponuje wszystkim mlodym dziewczyna dobrze zapowiadajacym sie wyjazd do jakiejs warszawskiej agencji.
    Moje argumenty sa nastepujace (jesli sie myle niech mnie ktoras z dziewczyn wspolpracujacych poprawi)
    1. Umowy na bardzo dlugie okresy - kilka lat - nie dajacych mozliwosci rozwiazania z nimi konttraktu - chyba ze kara o ile sie nie myle 10 000 $
    2. Umowa nie daje praktycznie zadnych praw modelce a same obowiazki pod rygorem wysokiej kary pienieznej w $.
    3. Za kazda sesje naliczaja jakies koszty ktore niby agencja poniosla i naliczaja dlugi ktore pozniej modelka musi splacac!!!
    4. Nakazy jazdy na castingi - korzystajac z ich transportu np do Wawy doliczone do rachunku (pomimo tego ze sami jada) duzy koszt transportu w tzw DŁUGI ktore trzeba pozniej splacac.
    5. Wysylaja dziewczyny za granice np w czasie wakacji - historia dziewczyny ktora pojechala i sie na miejscu nie spodobala i wrocila (chyba z Japoni) Koszt biletu i pobytu tam musiala oddac agencji!!!
    6. Wyjazdy zagraniczne - WIELKA UWAGE TEMU POSWIECCIE I sie o wszystko dokladnie wypytajcie. np kto placi za pobyt,co jesli sie nie spodobacie,ile sesji bedziecie mialy bo wrocicie bez grosza jeszcze zadluzone.
    7. Za sesje dla najlepszych gazet placa modelce 300 zl (modelka musi dojechac np do Wawy na swoj koszt plus wyzywienie itp rowniez na swoj koszt) Jaki z tego zarobek?
    8. Sesja zagraniczna - fajnie ze jest wyjazd ale za takie cos rowniez dostaje sie gora 500 zł za tydzien pracy i zostawienia wszystkich obowiazkow w PL.
    9. CHamskie odzywki i zachowania jesli chce sie zobaczyc jakas umowe lub negocjowac cene - generalnie moim zdaniem żeruja na naiwnosci mlodych dziewczyn marzacych o karierze. Jesli nie znacie sie na umowach konsultujcie je koniecznie z rodzicami lub kims kto sie na tym zna!!
    10. Wielkie problemy z tym aby otrzymac od nich pieniadze za pokaz lub sesje- BARDZO WIELKIE! Na pieniadze czeka sie kilka miesiecy.
    Wybor nalezy do Was, pozdrawiam i powodzenia zyczy Wam ktos kto juz sie wyniosł z tej agencji i zapuszczonej Lodzi.

  4. #24
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    12.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    63

    kupa jadu Doctorku

    Takiego jadu nie czytałem od dawna.
    Odnoszę wrażenie że jesteś modelką której się nie powiodło skoro tyle głupot wypisujesz.
    Współpracuję z Agencją modelek,rozmawiam z modelkami i takich bzdur nigdy nie słyszałem.Jeśli otarłaś się o modeling zagraniczny to powinnaś wiedzieć ,że zawsze bilety lotnicze,accomodation i pocket money pokrywa Agencja zagraniczna.Oczywiscie potrąca to od wynagrodzenia na koniec kontraktu ale tak jest na całym świecie.Jeśli modelka jest odesłana wcześniej (musi to nastąpić w pierwszych dwóch tygodniach) to cały koszt jej sprowadzenia jest kosztem i problemem Agencji.Modelki nic nie oddają.
    Pominę też fakt ,że Moda Forte biuro ma też w Warszawie i nie jest Agencją tylko łódzką.
    Nie wierzę też ,że sesje i pokazy są płacone po 300 zł.Oczywiście sam nieraz pracuję dla Szkół projektowania za "free" lub czasami jest jakiś szczytny cel za małe stawki.Ale chyba wyciągasz jakieś ekstremalne sytuacje nie podając kontekstu. Za pokaz Monnari (przy którym pracowałem) stawki były po ok. 800zł.Za katalog który dla Moda Forte robiłem stawka modelki była 3000zł (wyjazd tygodniowy za granicę)
    A co do sesji w redakcjach warszawskich pism.Hm..Tam nigdy nie dostanie się więcej niż 300-500 zł ponieważ jest to reklama modelki.I nawet "gwiazdy" nie dostają wiele więcej.Ten system działa na całym świecie i Evangelista też za Voque dostawała 300 EURO.Mało tego ,to wiem tylko od znajomych stylistek że wiele "warszawskich" agencji daje do gazet modelki za darmo!!!!
    Jesli chodzi o stawki za pracę zagraniczna to sa one proporcjonalne do poziomu modeli.Znam modelkę Moda Forte (Kasia) która za tydzień wyciągała 3000 EURO.Anna Jagodzińska która była w Moda forte 3 lata temu zarabiała 16000 Euro na Fashion Week.Sa więc inne bieguny zarobków.Więc Znowu piszesz bzdury.W tym zawodzie nikt nie gwarantuje sukcesu i kasy.
    Tak więc czasami można nic nie zarobić jak się jest jedną z 10000 w Mediolanie.Taki job.
    Myslę ,że w wielu innych punktach Twego postu znalazłyby się podobne idiotyzmy ale nie chce mi się z Toba dalej tego tematu drązyć.
    Według teorii wielu psychoterapetów jestes skazana na porażkę w tej karierze bo osoby kłamliwe i złośliwe nie odnosza sukcesów pławiąc się do ko ńca zycia w swoim jadzie.Pozostanie Ci prawdopodobnie praca w pubie na zmywaku.
    Pozdrawiam i życzę opamiętania.
    Szkoda zdrowia i życia na złosliwości.
    Sukces osiągają osoby życzliwe i uśmiechnięte.Towarzyszyłem Claudii Schiffer przez kilak godzin jej pobytu w Polsce.Nikogo nie traktowała z góry i ciągle była usmiechnięta nawet wobec swoich ochroniarzy.Dla tego m.in. odnisła sukces.Czy TY uważana jestes za osobę życzliwa i usmiechniętą czy na codzień masz wiele podobnych problemów ,które proawdopodobnie sama tworzysz?
    Zalecam ten tok myślenia.
    John F.Kennedy

  5. #25
    Tak, Ola :D xD Awatar freestyleONA
    Dołączył
    11.2006
    Lokalizacja
    Ostrołęka
    Wiek
    33
    Posty
    493
    Cytat Zamieszczone przez JFK
    Takiego jadu nie czytałem od dawna.
    Odnoszę wrażenie że jesteś modelką której się nie powiodło skoro tyle głupot wypisujesz.
    Współpracuję z Agencją modelek,rozmawiam z modelkami i takich bzdur nigdy nie słyszałem.Jeśli otarłaś się o modeling zagraniczny to powinnaś wiedzieć ,że zawsze bilety lotnicze,accomodation i pocket money pokrywa Agencja zagraniczna.Oczywiscie potrąca to od wynagrodzenia na koniec kontraktu ale tak jest na całym świecie.Jeśli modelka jest odesłana wcześniej (musi to nastąpić w pierwszych dwóch tygodniach) to cały koszt jej sprowadzenia jest kosztem i problemem Agencji.Modelki nic nie oddają.
    Pominę też fakt ,że Moda Forte biuro ma też w Warszawie i nie jest Agencją tylko łódzką.
    Nie wierzę też ,że sesje i pokazy są płacone po 300 zł.Oczywiście sam nieraz pracuję dla Szkół projektowania za "free" lub czasami jest jakiś szczytny cel za małe stawki.Ale chyba wyciągasz jakieś ekstremalne sytuacje nie podając kontekstu. Za pokaz Monnari (przy którym pracowałem) stawki były po ok. 800zł.Za katalog który dla Moda Forte robiłem stawka modelki była 3000zł (wyjazd tygodniowy za granicę)
    A co do sesji w redakcjach warszawskich pism.Hm..Tam nigdy nie dostanie się więcej niż 300-500 zł ponieważ jest to reklama modelki.I nawet "gwiazdy" nie dostają wiele więcej.Ten system działa na całym świecie i Evangelista też za Voque dostawała 300 EURO.Mało tego ,to wiem tylko od znajomych stylistek że wiele "warszawskich" agencji daje do gazet modelki za darmo!!!!
    Jesli chodzi o stawki za pracę zagraniczna to sa one proporcjonalne do poziomu modeli.Znam modelkę Moda Forte (Kasia) która za tydzień wyciągała 3000 EURO.Anna Jagodzińska która była w Moda forte 3 lata temu zarabiała 16000 Euro na Fashion Week.Sa więc inne bieguny zarobków.Więc Znowu piszesz bzdury.W tym zawodzie nikt nie gwarantuje sukcesu i kasy.
    Tak więc czasami można nic nie zarobić jak się jest jedną z 10000 w Mediolanie.Taki job.
    Myslę ,że w wielu innych punktach Twego postu znalazłyby się podobne idiotyzmy ale nie chce mi się z Toba dalej tego tematu drązyć.
    Według teorii wielu psychoterapetów jestes skazana na porażkę w tej karierze bo osoby kłamliwe i złośliwe nie odnosza sukcesów pławiąc się do ko ńca zycia w swoim jadzie.Pozostanie Ci prawdopodobnie praca w pubie na zmywaku.
    Pozdrawiam i życzę opamiętania.
    Szkoda zdrowia i życia na złosliwości.
    Sukces osiągają osoby życzliwe i uśmiechnięte.Towarzyszyłem Claudii Schiffer przez kilak godzin jej pobytu w Polsce.Nikogo nie traktowała z góry i ciągle była usmiechnięta nawet wobec swoich ochroniarzy.Dla tego m.in. odnisła sukces.Czy TY uważana jestes za osobę życzliwa i usmiechniętą czy na codzień masz wiele podobnych problemów ,które proawdopodobnie sama tworzysz?
    Zalecam ten tok myślenia.
    John F.Kennedy

    Chciałam już prostować tą bezmyślną gadkę DOKTORA ale widze, ze nie jest to już konieczne... :)
    ...z rana dawka humoru napłynęła no i wielkiej głupoty niestety.. tak to jest jak ktoś słyszy od kogoś kto słyszał od niego a On od jej koleżanki bo Ona powiedziała, ze tamta ...blalala :happy:

  6. #26
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    12.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    63
    Dzieki freestyle!
    Czasami mam ochotę zabrać głos w podobnych sprawach i coś mnie powstrzymuje ale tu akurat dobrze znam sytuację i modelki z tej Agencji.Dzięki za poparcie.:)

  7. #27
    Pierwsze kroki Awatar neli
    Dołączył
    03.2007
    Posty
    4

    nagabywanie dziewczyn

    z tego co widze to to forum jest niezle sterowane, i pojawiaja sie tu ludzie z agencji, ktorzy nagabuja mlode naiwne dziewczyny,zeby miec ich kosztem dobry zarobek... ja osobiscie odradzam.. pracowalam tam i podziekuje...

  8. #28
    Banned Awatar lenkaaa
    Dołączył
    03.2007
    Posty
    94
    neli co bylo tam nie tak?

  9. #29
    Pierwsze kroki Awatar neli
    Dołączył
    03.2007
    Posty
    4

    SWIETA PRAWDA...odnosnie doktora1122

    DOktorku masz SWIETA RACJE... pracowalam u nich, tak bylo i watpie zeby do tej pory sie cokolwiek zmienilo..oni maja z tego niezly zarobek... mlode naiwne laski, podpisza taka umowe a jak zmadrzeja to sa uwiazane...wszystko jest cacy(zero stresu, super atmosfera, duzo ofert) dopoki nie podpisze sie umowy, pozniej juz tylko trzeba czekac az laskawie dadza prace, maja ze 3, 4 max. dziewczyny ktorym robia dobre zdjecia a reszte maja w tylku, dopiero jak ktos zauwazy(jakims cuden) taka dziewczyne to zaczynaja dbac o jej portfolio.
    doskonaly przyklad Edyta http://cudowna-edyta.blog.onet.pl/ byla w MODA FORTE, nie dbali o nia, nie zadbali zeby miala dobre portfolio, nie probowali jej wykreowac, dziewczyna uciekla i widac trafila w rece kogos kto docenil jej walory, a trzeba przyznac ze dziewczyna jest niesamowita modelka!piekna i do tego madra bo uddalo jej sie wyrwac ze szponow forte.:exclaim:
    kolejny przyklad..czemu znana swiatowa modelka Ania J. nie przyznaje sie ze kiedykolwiek wspolpracowala z forte? w wywiadach nie podaje ich wogole do wiadomosci.. powod: wspolpraca byla widac bardzo bardzo zla.. podziwiam Edytke i Anie, zycze powodzenia wszystkim mlodym, pieknym. Nie pozwolcie sie zmarnowac i nie podpisujcie umow na wylacznosc, a jesli juz musicie ( bo jestescie np. zachecane wyjazdami za granice...tez UWAGA!) to podpisujcie na bardzo krotkie okresy czasu, na probe z mozliwoscia przedluzania... zebyscie nie zmarnowaly tego, co kiedys w koncu uplynie...
    ps. kazda kariera jest lepsza niz praca u was! :nurse:
    wszystko co napisala doktor1122 jest rpawda, i szkoda tylko ze nie wchodza tu wszystkie dziewczyny ktore pracuja/pracowaly w tej firmie..
    bo manipulowanie tym forum poprzez wpisywanie sie osob pracujacych w agencji (podajacych sie za zadowolone modelki...) byloby bardziej utrudnione i moze trafialoby tam mniej biednych naiwnych dziewczatek..:sad:

  10. #30
    Pierwsze kroki Awatar neli
    Dołączył
    03.2007
    Posty
    4

    :/

    nie wiem czy nie jestes "manipulantem"od nich wiec nie bede wnikac w szczegoly bo moze to prowokacja..przecxytaj sobie po prostu post DOKTORKA a powinnas wiedziec..
    nie bede wymieniac co bylo nie tak, bo bylo jesczez wiele rzeczy, ale to chyba nie miejsce na tego typu atrakcje..
    tam masz prawie wszystko dokladnie opisane.. jesli taka praca kogokolwiek zadowala to prosze bardzo...
    idz kiedys do agencji i jesli CI zaproponuja umowe to zobaczysz na ile...
    a reszta potoczy sie pozniej,, i bedziesz zalowac tego dnia w ktorym zlozylas podpis:)
    pozdrawiam

  11. #31
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    12.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    63
    Neli.Jaka Agencja nie podpisuje umów z modelkami? Ja nie znam takiej....

  12. #32
    Pierwsze kroki Awatar neli
    Dołączył
    03.2007
    Posty
    4

    odp

    przekrecasz moje slowa JFK! znam agencje które podpisują NORMALNE umowy na NORMALNYCH warunkach...
    wystarczy isc do adwokata zanim podpisze sie umowe, a adwokat wychwyci wszystkie haczyki i okaze sie ze umowa może być jendostronna, z korzyściami dla agencji, a modelka ma tylko same obowiazki, wysokie kary za zlamanie umowy , i do tego zero praw...
    zreszta nie bede dyskutowac, sam wiesz lepiej jak to jest :glasses: tylko ze Ty akurat nie jestes po stronie dziewczyn,ktore taka umowe podpisuja..bo dla Ciebie to czysty zysk.
    koniec dyskusji na ten temat!

  13. #33
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    12.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    63
    Forma w jakiej piszesz świadczy o Tobie.mam dużą wyobraźnie i po drugiej stronie widzę nie modelkę tylko babe z marchwką zamiast nosa na miotle.Z Twoich maili aż strzela lodem.Czy ja Ci cos zrobiłem???Musisz być zlym człowiekiem Nelli i to jest powód Twoich frustracji.
    Normalni sie tak nie zachowują.A teraz możemy zakończyć dyskusję...nie chciałbym cię spotkać w realu.

  14. #34
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    04.2007
    Posty
    1

    poparcie dla nelli

    z większościa zarzutów sie zgadzam, na początku ekipa sprawiała wrażenie bardzo zaangazowanej ale wszystko po to zeby uzyskac podpis na swoich wymyslnych umowach... Kroją stawki modelki (napewno o wiele więcej niż standardowe 20%)a i czekasz na kase 3-4 miesiące a w dzień upragnionej wypłaty odtrącają Ci 300zł za to tamto sramto, zapewniam zawsze coś się zajdzie zwłaszcza jesli duzo pracujesz(wygrywasz castingi podając ich jako agenta)ileż można? w końcu człowieka szlak trafia ciągle się prosić o pieniądze za wykonane zlecenia i odchodzisz w siną dal do uczciwego pracodawcy ;)
    to była pierwsza agencja z którą dłużej pracowałam (błędy młodości)Dziś o reprezentowanie mojego wizerunku dba jedna z wiodących agencji Warszawskich

    Zauważyłam że ktos tu bardzo nie chce splamic moda forte i zaciekle jej broni czyzby to sam Pan właściciel???

  15. #35
    Pierwsze kroki Awatar Malinka_18
    Dołączył
    01.2008
    Wiek
    34
    Posty
    23
    Hm ja wyslalam fotki i tego samego dnia mi odp. z prosba o jakies lepsze w kostiumie itd. ale jak poczytalam co piszecie to chyba sobie daruje :)
    ModelPlus moim zdaniem to najlepsza agencja.

  16. #36
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    08.2007
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    68
    wysłałem do nich zgłoszenie ,ale milczą :D za to Mango do mnie telefonowało i było nadzwyczajnie zainteresowane :D mam nadzieje że wszystko wypali :D

  17. #37
    I'm No Angel..! Awatar clover :)
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    1,504
    Wątek stary i większość postów również nienajświeższa ale się wypowiem. Czytając te informacje o umowie Moda Forte stwierdzam,iż jest to bardzo prawdopodobne.Wpakowałam się w to samo co zostało tu napisane tylko z inną agencją. Same obowiązki, tak naprawdę zero praw i kary w tysiącach dolarach! Normalne to nie jest ale jak ktoś napisał wcześniej tzw. błędy młodości naiwnych nastolatek marzących o karierze modelki.

  18. #38
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    masz na myśli Adeli ????

    ta agencja to jakaś pomyłka ;)
    nie robią cie kariery,a umowa jest tak zrobiona by ją łamać i płacić im kase ;)
    Umowa na wyłączność w Adeli to absurd ,tak samo jest w Moda Forte ;)


    Choć w Moda Forte masz więcej praw i więcej pracy ;)

  19. #39
    I'm No Angel..! Awatar clover :)
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    1,504
    pio_gold wiem o tym doskonale ;) ale kiedy podpisywałam umowę o polskich agencjach nie wiedziałam nic a adeli wydawałe mi się w porządku. myślisz,że jeśli nie zarobiłam dzięki nim NIC to mogą mi kazać płacić kary,że łamię umowę? to byłby dopiero absurd!!

  20. #40
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    no wiem ,ze absurd :D no ale życzę kariery tam gdzie chcesz ;) i jak najszybszego wywiązania się z agencji ,gdzie teraz się znajdujesz i przeniesienia do lepszej ;) pzdr ;)

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •