Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Wie o co chodzi Awatar dzastinn7
    Dołączył
    07.2008
    Lokalizacja
    Białystok
    Wiek
    33
    Posty
    71

    Modeling a szkoła.

    Chciałabym się dowiedzieć (od osób , które już są w tej branży) jak radzicie sobie w szkole? Jak godzicie modeling ze szkołą? Czy jest to dla Was dużym utrudnieniem?

    Ja w tym roku mam maturę , ale wiem , że jeżeli teraz nie zacznę to za rok marne szanse.. przynajmniej dużo mniejsze niż w tym roku. Zastanawiam się więc czy pogodzę te obie rzeczy.

    Czekam na wypowiedzi. pozdrawiam.
    'Nauczyłam się umierać w sobie
    Nauczyłam się ukrywać cały strach'

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    jakoś tam sie godzi :)
    nie ma rewelacji jednak da się :)
    oceny zleciały o stopień do dwóch ,ale jak bez problemu zdajesz do następnej klasy to w agencji jak i rodzice nic nie powiedzą złego :)
    chyba zrozumieją ,ze masz na głowie więcej obowiązków ,a tym bardziej ,ze nie masz problemów :)
    oczywiście szkoła jest na pierwszym miejscu ,bo modeling nie trwa całe życie :)
    i po tym musisz coś mieć :)

  3. #3
    innocent greed Awatar justyna_100
    Dołączył
    09.2007
    Lokalizacja
    wawa/ostrołęka
    Posty
    749
    niektórym udaje się załatwic indywidualny tok nauczania. pogodzic szkole z modelingiem nie jest tak trudno, bo zaleglosci mozna nadrobic pozniej.

    gorzej ze studiami (oczywiscie pod warunkiem, ze poszlo sie na dobre studia, a nie na "wyzsza szkole lansu i bansu"). tam nie ma mozliwosci indywidualnego toku nauczania, nikt specjalnie dla ciebie nie przesunie kolokwium, ani egzaminu, a poziom trudnosci jest wyzszy niz w szkole wiec trzeba sie regularnie uczyc. dlatego wlasnie zrezygnowalam z modelingu- studia sa dla mnie najwazniejsze.

    oczywiscie niektore modelki studiuja i pracuja jednoczesnie w tej branzy, ale nie oszukujmy sie. nie sa to studia na najlepszym poziomie.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    przykładem jest tu np. Karolina Malinowska ,która zaczęła studiować dość niedawno.
    Kamila Szczawińska studiuje Historię Sztuki.

    A z tym ,ze studiują na złych uczelniach się nie zgodzę.
    Ja teraz się wybieram i jakoś nie przeszkodziło mi to w złym zdaniu matury,dostałem się na medycynę na UW,mam blisko do agencji itp.
    Miałem dość długi wyjazd do Grecji w II semestrze na miesiąc przed maturą :)
    Przecież nie cały czas się pracuje ,ale też jest czas wolny między castingami,pokazami,wieczory itp.

    A jeśli jesteś wziętą modelką typu Anja Rubik to na dzienne studia raczej nie pójdziesz :) tak jak każda modelka która ma agencje chociażby tylko np w Mediolanie ,po prostu masz masę obowiązków na uczelni i w pracy :)
    jak się decydujesz na modeling to musisz też wykazać się zaradnością.

  5. #5
    innocent greed Awatar justyna_100
    Dołączył
    09.2007
    Lokalizacja
    wawa/ostrołęka
    Posty
    749
    na UW (Uniwersytet Warszawski) nie ma medycyny...

    i jeśli się naprawdę dostałeś na medycynę to możesz się pożegnac z modelingiem. zwłaszcza na 1 roku. wkucie na pamięc 6 tomów Bochenka grubości encyklopedii nie jest łatwą rzeczą (+łacińskie nazwy) nawet dla osoby, która nic nie robi i ma wciąż cały czas wolny. a to tylko jeden przedmiot

    a co do historii sztuki- to studia humanistyczne. a te uważam za łatwe. mając na myśli porządne studia myślę raczej o politechnice itp.

    aa.. i matura to pikuś. u mnie jedno kolokwium to taka jakby matura. nie wspomnę o egzaminach.

    i jeszcze jedno, pio. wiesz, myśląc o swojej przyszłości (a myślę już naprawdę poważnie) nie kończę tylko na studiowaniu. robię praktyki, staże, które przygotują mnie do pracy w zawodzie i zapewnią lepszy start. i to nie jest tak, że nie mam na nic czasu, żebyśmy się nie zrozumieli. nie miałabym po prostu możliwości wyjazdu gdziekolwiek w ciągu roku nawet na tydzień. często nie mam możliwości opuszczenia chociażby jednego dnia zajęc.

    u mnie jest tak: nie ma cie 2 razy na zajęciach z innego powodu niż choroba- nie zaliczasz calego semestru bo nie mozesz juz podejsc do egzaminu. i nikogo nie obchodzi czemu cie nie bylo. nie ma cie na kolokwium- masz 0 pkt. dlatego chocbym nie wiem jak sie starala, ja swoich studiow z modelingiem nigdy bym pogodzic nie mogla

    p.s. w innym wątku pisałeś, że byłes w tokio, a nie w grecji

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    Cytat Zamieszczone przez justyna_100

    p.s. w innym wątku pisałeś, że byłes w tokio, a nie w grecji
    w Toki byłem w lipcu ,a w Grecji przed sezonem letnim :)
    chyba dla wszystkich to jest wiadome ,ze każde agencje wysyłają modelki i modeli do Grecji,bo po prostu mozna zrobić tam fajne zdjęcia w liczących się gazetach itp.

  7. #7
    I'm No Angel..! Awatar clover :)
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    1,504
    to co z tym UW,pio_gold? :> ^^

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    chodziło mi o studia medyczne typu fizjoterapia itp :)
    na taką typową to byłoby trudno się załapać i ciężko pogodzić z pracą.

  9. #9
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Gdynia
    Wiek
    31
    Posty
    9
    Cytat Zamieszczone przez justyna_100
    a co do historii sztuki- to studia humanistyczne. a te uważam za łatwe. mając na myśli porządne studia myślę raczej o politechnice itp.
    Nie wszystkie studia humanistyczne są łatwe. Za to część kierunków na politechnice świeci pustkami i przyjmują każdego kto się zgłosi... Jednak jeśli mowa o historii sztuki - jest to kierunek uważany powszechnie za jeden z najłatwiejszych ^^

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    Cytat Zamieszczone przez justyna_100

    a co do historii sztuki- to studia humanistyczne. a te uważam za łatwe. mając na myśli porządne studia myślę raczej o politechnice itp.
    Ale przecież nie każdy jest ścisłym umysłem.Nie każdy umie matematykę,chemię itp.Ja z nimi problemów nie miałem ,więc dla mnie było obojętne. A nie każde studia humanistyczne są łatwe,chociażby prawo czy psychologia.

  11. #11
    innocent greed Awatar justyna_100
    Dołączył
    09.2007
    Lokalizacja
    wawa/ostrołęka
    Posty
    749
    Cytat Zamieszczone przez Summer
    Za to część kierunków na politechnice świeci pustkami i przyjmują każdego kto się zgłosi...
    świecą pustkami, bo ludzie boją się na nie iść. sama byłam przez semestr na politechnice. na mój kierunek przyjmowali wszystkich, bo nie było chętnych. po 1 semestrze z 25 osób w grupie zostało 12, po drugim już tylko 8. uciekli, albo nie przeszli na kolejny rok. teraz również jestem na studiach raczej ścisłych (finanse i rachunkowość), ale na uniwerku. jest ciężko, ale niebo lepiej niż tam.


    a co do studiów humanistycznych, jasne, że są łatwiejsze i trudniejsze. np. takie prawo, tyle wkuwania książek, kodeksów, historii- współczuje tym ludziom. ale to jest właśnie wkuwanie na pamięć, więc można się tego nauczyć. gorzej, gdy masz przedmioty typu algebra, rachunek prawdopodobieństwa, statystyka matematyczna, analiza matematyczna (to moje przedmioty :)), czy bardziej politechnikowe elektryka, programowanie lub fizyka kwantowa. tego nie da się wykuć na pamięć, dlatego uważam te studia za trudniejsze

    Cytat Zamieszczone przez pio_gold
    chodziło mi o studia medyczne typu fizjoterapia itp
    na taką typową to byłoby trudno się załapać i ciężko pogodzić z pracą.
    :confused: :confused: :confused:
    zanim znów zaczniesz kręcić lepiej zapoznaj się z kierunkami nauczania jakie są na UW, bo fizjoterapia, tak jak medycyna nie jest kierunkiem tej uczelni. więc gdzie się dostałeś, bo widzę, że masz problemy z określeniem.

    https://irk.uw.edu.pl/kierunki.php?o...s&sm=a&search=

    proszę mam dla Ciebie link. wybierz sobie kierunek, żebyś mógł nam się pochwalić, gdzie się dostałeś.


    aha, obiecałeś, że wrzucisz swoje foty z kilku sesji i testy z M+. miałeś też na początku wakacji pojawić się na ich stronie. czemu wciąż Cię tam nie ma?

  12. #12
    innocent greed Awatar justyna_100
    Dołączył
    09.2007
    Lokalizacja
    wawa/ostrołęka
    Posty
    749
    Cytat Zamieszczone przez pio_gold
    Ale przecież nie każdy jest ścisłym umysłem.Nie każdy umie matematykę,chemię itp.Ja z nimi problemów nie miałem ,więc dla mnie było obojętne. A nie każde studia humanistyczne są łatwe,chociażby prawo czy psychologia.
    wiem, nie neguję tego. nie twierdzę, że każde są łatwe. mówię, że matematyczne są od nich trudniejsze.
    wiem też, że nie każdy jest umysłem ścisłym. ja nie jestem (nie sprawdziłam się na PW), ale wolałam skończyć coś co zapewni mi w miarę porządny byt po studiach i pomęczyć się trochę, bo łatwo jest powiedzieć: jestem humanistą, idę na politologię i się nie przemęczać na uczelni, a potem pracowac za kasą. nie, żebym coś miała do studentów politologii, ale wiem, że są problemy ze znalezieniem pracy, bo jest ich za dużo

  13. #13
    Wie o co chodzi Awatar dzastinn7
    Dołączył
    07.2008
    Lokalizacja
    Białystok
    Wiek
    33
    Posty
    71
    bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi ! :)
    'Nauczyłam się umierać w sobie
    Nauczyłam się ukrywać cały strach'

  14. #14
    Wie o co chodzi Awatar kasienkaaa
    Dołączył
    07.2008
    Posty
    31
    przepraszam, że tak odnawiam ten wątek, ale chciałabym żeby wypowiedział się ktoś, kto chodzi jeszcze do liceum i jest modelką/em. Jak sobie radzicie??

  15. #15
    Stary wyjadacz Awatar Channele
    Dołączył
    02.2009
    Wiek
    30
    Posty
    1,313
    ja na czas rozpoczęcia liceum zostawiłam agencje i miałam przerwe,ale teraz widze że dałabym i dam sobie rade,wiec wracam :)
    Swank Heights

    coraz mniej czasu...:)no i chudnie dla m+,albo i nie...hmmm xoxo

    wyjazd

 

 

Podobne wątki

  1. Modeling ?
    Przez dzidzia_v w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 2009.10.21, 14:42
  2. Moda na modeling
    Przez Margaretka w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 2007.11.16, 23:41
  3. foto? czy modeling?
    Przez gusia92girl w dziale Czy się nadaję?
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 2007.08.05, 13:22
  4. Itp modeling
    Przez Jokoo w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2007.06.01, 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •