Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    03.2008
    Posty
    410

    Agencje zagraniczne

    Wczoraj weszłam z ciekawości na stronę IMG (pooglądać modelki) i przy okazji zajrzałam do podstrony 'casting' należało tam podać do której siedziby agencji ma sie najbliżej... i teraz mnie zastanawia czy polskie dziewczyny próbują w ten sposób, czy to się opłaca? Zamiast do polskiej agencji zgłaszając się od razu do zagranicznej niby powinno być lepiej... ale tak: oni objerzą np moje zdjęcia i się im spodobam, a na żywo mnie nie będą chcieli... straszne koszta lecieć z warszawy do paryża czy londynu, żeby usłyszeć 'nie'. Próbował ktoś?
    :p

  2. #2
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    07.2008
    Posty
    58
    Wydaje mi sie, ze jezeli chodzi o dobre agencje takie jak img itp. to one raczej wola przyjmowac modelki prosto z ich agencji matek tzn wiesz masz w PL tutaj agencje matke, ktora Cie promuje wysyla Twoje fotki wymiary itd, i wtedy ewentualnie agencje podejmuja wspolprace i wysylaja Cie do nich na jakis okres do pracy np na sezon wbiegowy i tyle wiadome, ze jak jestes wybitna to i oni sie Toba zainteresuja ale napewno latwiej za posrednictwem kogos. :)

  3. #3
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    09.2008
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    10
    Uważam że zgłaszanie sie do agencji zagranicznej samemu ie ma sensu. Tak raczej nie przyjmują. I wydaje mi sie ze nikt tak zaczej nie probuje. Dopiero agencja z polski (matka) może Cię gdzies wyslac i masz pewnosc ze tam Cie przyjmą. z reszta wszystko napisał/a reflexik ;) ja jechałam na podobnej zasadzie i wtedy agencja z innego kraju za wszystko placi, przelot zamieszkanie itp. wiec nic na tym nie tracisz :)

  4. #4
    I'm No Angel..! Awatar clover :)
    Dołączył
    01.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    1,504
    A ja uważam,że to wcale nie jest taki głupi pomysł...
    A jeśli chodzi o koszta to nie powiedziałabym,że tak znowu strasznie drogo...Teraz loty do Londynu kosztują nawet 100 zł, do tego należy oczywiście liczyć wyżywienie i nocleg, natomiast mnie np podróż do warszawy kosztuje ponad 200 zł...biorąc pod uwagę odległość jaka mnie dzieli do Londynu a do Warszawy między tymi kosztami nie ma jakiejś wielkiej różnicy.

    Ja gdybym miała 100% predyspozycje na bycie modelką nie wahałabym się tak zrobić...tylko z drugiej strony, pytanie "po co?" skoro (zakładając,że ma się te odpowiednie predyspozycje) można iść do czołowych polskich agencji a wtedy duża szansa,że zagraniczne agencje się zainteresują :)

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    01.2008
    Posty
    768
    ja się nie zgłaszałem ,wszystko za mnie załatwił Model Plus ,z którym już nie współpracuję.Ale jest możliwość ,ze jeśli jesteś w agencji w Polsce możesz na własną rękę szukać agencji ,ale jeśli agencja się na to zgodzi.Ewentualnie jeśli każą ci przyjechać,agencja idzie na taki układ i cię wysyła,ale koszty pokrywa już ta agencja do której się wybierasz.A jeśli nie masz agencji w Polsce to raczej to jest niemożliwe ,ze cie wezmą,bo tam chcą dziewczyn z dużym doświadczenie.A to miejsce "be a model" to zmyła po to by dać do zrozumienia ,że się ciągle rozwijają i szukają nowych twarzy.A do IMG nie trudno się dostać.Popatrzeć tylko na stronę i nie ma na niej wielu Polek.Chociażby bliźniaczek Kaczoruk,Alex Pier.Praktycznie są tylko tam 4 Polki ,które tak naprawdę zarabiają (Anna Nocoń,Kasia Wróbel,Anastazja Niementowska i Kamila Wawrzyniak).Widać po stronie ,że będąc w liczącej się agencji nie jesteś skazany na sukces.

  6. #6
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez clover :)
    Teraz loty do Londynu kosztują nawet 100 zł,
    Ale bilet najczęściej musisz odpowiednio wcześniej kupić żeby było tanio. A to już komplikuje sprawę.
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  7. #7
    Stary wyjadacz Awatar Klauuuduuusia
    Dołączył
    10.2007
    Lokalizacja
    świdnica/k Wrocławia
    Wiek
    32
    Posty
    260
    Agencja matka blizniaczek Kaczoruk jest IMG.?
    Gdzieś tak czytałam, zle teraz nie pamiętam gdzie..

  8. #8
    Stary wyjadacz Awatar motyl
    Dołączył
    05.2008
    Wiek
    31
    Posty
    447
    Cytat Zamieszczone przez Klauuuduuusia Zobacz posta
    Agencja matka blizniaczek Kaczoruk jest IMG.?
    Gdzieś tak czytałam, zle teraz nie pamiętam gdzie..
    chyba tak jest

  9. #9
    karolajna
    Guest
    tak, tak jest.

    eh, zeby Cie wzeiła agencja zagraniczna to musisz miec dobrego booka. bardzo dobrego booka. najlepiej sie zgłaszac przez agencje matke, wiadomo, pozniej wsyzstko Ci załtwią, a taki lot do Londynu czy Paryża na darmo ... ? eh.

    jak zobaczyam nagłowek tematu to myslalam, ze bedzie tu rozmowa o tym jakie agencje zagraniczne i gdzie- sa najlepsze:) ;p

 

 

Podobne wątki

  1. agencje przyjmujące nizsze dziewczyny ;)
    Przez kaaarola16 w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2008.01.28, 00:50
  2. agencje Białystok i podlasie
    Przez matusiek w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 2007.12.12, 21:28
  3. Czy znacie jakieś agencje w Koszalinie lub okolicy?
    Przez natalus1992 w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2007.08.06, 14:56
  4. Agencje najlepsze dla mężczyzn?
    Przez Phill w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 2007.07.24, 19:58
  5. Zagraniczne Agencje
    Przez casyy w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 2007.03.24, 18:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •