Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Stary wyjadacz Awatar Adusia
    Dołączył
    02.2006
    Lokalizacja
    Tomaszów Maz.
    Posty
    293

    Czy to nie jest dziwne??

    Hej!

    Dostałam ostatnio maila od pewnego Pana, który widział moje zdjęcia w internecie. Napisał, że jest doświadczonym menadżerem z dobrymi kontaktami i byłby bardzo zainteresowany zainwestowaniem i wypromowaniem mojej osoby jako fotomodelki. Rozmawiałam z owym człowiekiem przez telefon. Był miły i wydawał sie być rozeznany w tej dziedzinie. Zaproponował spotkanie w celu zapoznania i omówienia szczegółów. Powiedział, że chciałby również poznać mój charakter i dlatego to spotkanie miałoby sie odbyć bez "osób trzecich". Nie wiem co mam o tym myśleć?? Wiem, że jest teraz bardzo dużo oszustów, ale czy wszystkich można mierzyć jedną miarą...:questionm
    Prosze napiszcie co powinnam zrobić?

    Pozdrawiam
    Adzia :D

  2. #2
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    02.2006
    Wiek
    33
    Posty
    138
    Też to dostałam, jeżeli jest tak dobrym menadzerem jak mówi to po co szuka dziewczyn po necie?
    Napisałam mu co o tym myśle

  3. #3
    Stary wyjadacz Awatar Adusia
    Dołączył
    02.2006
    Lokalizacja
    Tomaszów Maz.
    Posty
    293
    Mefalko ja zrobilam dokladnie to samo. ;) Jeszcze sie poradzilam na promodels i juz wiem ze to by bylo naprawde dziwne.. :D pozdrawiam
    Adzia :D

  4. #4
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    02.2006
    Wiek
    33
    Posty
    138
    no... to miło ,że mamy problem z głowy :D

  5. #5
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    34
    Modelki,które proponują swoje usługi w Necie i często chętnie decydują się na różne sesje - w tym bardzo popularne "sesje za pozowanie" sa bardzo łakomym kąskiem dla róznych wielbicieli kobiecych wdzięków. Nie zrozumcie mnie źle ale tego typu zachowanie jest rozumiane jako...przyzwolenie a juz na pewno jest pierwszym krokiem jaki dziewczyny wykonują. Kazdy moze sie wam przedstawic jako menago agencji lub fotograf. Moja propozycja jest wiec taka aby umawiac się na rozmowy tylko przez agencje,w których jestescie i abyscie decydowały sie na współprace z fotografami sprawdzonymi,kórych mozecie zobaczyc strony w Necie. Dzieki tej selekcji unikniecie wielu przykrych niespodzianek. Pozdrawiam:)

  6. #6
    Pierwsze kroki Awatar Olivvia
    Dołączył
    04.2006
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    35
    Posty
    3
    Cytat Zamieszczone przez fotograf_darek
    Moja propozycja jest wiec taka aby umawiac się na rozmowy tylko przez agencje,w których jestescie i abyscie decydowały sie na współprace z fotografami sprawdzonymi,kórych mozecie zobaczyc strony w Necie. Dzieki tej selekcji unikniecie wielu przykrych niespodzianek.
    Popieram w 100%
    Co prawda kuszace sa propozycje pseudo fotografów którzy ofiar bardzo czasto szukaja w necie dlatego TRZEBA UWAZAC NA OSZOŁOMÓW i nie dać się zwiesc :)pozdrawiam

  7. #7
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    220
    Cytat Zamieszczone przez fotograf_darek
    Modelki,które proponują swoje usługi w Necie i często chętnie decydują się na różne sesje - w tym bardzo popularne "sesje za pozowanie" sa bardzo łakomym kąskiem dla róznych wielbicieli kobiecych wdzięków.
    Masz 100% racji, praktycznie wszędzie dziewczyny mogą to przeczytać, ale i tak im się wydaje, że właśnie ten ich przypadek jest wyjątkowy i niepowtarzalny :D

    Moja propozycja jest wiec taka aby umawiac się na rozmowy tylko przez agencje,w których jestescie i abyscie decydowały sie na współprace z fotografami sprawdzonymi,kórych mozecie zobaczyc strony w Necie. Dzieki tej selekcji unikniecie wielu przykrych niespodzianek.
    A tu z kolei nie masz racji:
    1) dziewczyna, która chce sobie zrobić pierwsze w życiu zdjęcia inne niż "domowe", nie skorzysta z pośrednictwa "swojej agencji", bo dopiero chce się (gdziekolwiek) zgłosić
    2) nie każdy fotograf ma swoją stronę w sieci
    3) strona z tysiącami ofert modelek, z wieloma galeriami z własnych sesji, prowadzenie kursów dla początkujących modelek nie gwarantuje uniknięcia przykrych niespodzianek - przynajmniej jeśli chodzi o jakość zdjęć z sesji (np. w domu modelki - domyślasz się, o czym mowa? ;) )
    Dziewczyny mogą się umawiać na rozmowy w dowolny sposób, ale najlepiej z kimś zaufanym (niepełnoletnie tylko w obecności rodziców), najlepiej w miejscu publicznym albo w studio fotografa (jeśli je ma). Dopiero po rozmowie mogą zdecydować, czy chcą pozować do opisanych zdjęć na zaproponowanych warunkach.
    Cytat Zamieszczone przez olivvia
    Co prawda kuszace sa propozycje pseudo fotografów którzy ofiar bardzo czasto szukaja w necie dlatego TRZEBA UWAZAC NA OSZOŁOMÓW i nie dać się zwiesc
    Zdrowy rozsądek jest zawsze wskazany. Jak propozycja jest bardzo atrakcyjna, to (zazwyczaj-ale nie zawsze) bywa podejrzana. Np. robiłem zdjęcia "do portfolio" dla 16 letniej kandydatki (jak zwykle w takim przypadku w obecności rodziców), po jakimś czasie pyta mnie, czy znam pewnego fotografa, który zaproponował jej płatne (kwota czterocyfrowa) zdjęcia "do nagosci zakrytej", u niego (cokolwiek by to miało znaczyć-ale nie wspominał o studio), i jakoś dziwnie mu zależało, aby przyjechała bez rodziców. Zwróćcie uwagę, że dziewczyna nie wywaliła wiadomości do kosza, ale szukała informacji o człowieku i poważnie zastanawiała się nad tą propozycją.
    Aha-podobno miał swoją stronę w necie (czy tam były jego zdjęcia, to już inna sprawa)

  8. #8
    Stary wyjadacz Awatar Grazioso
    Dołączył
    11.2005
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    315

    popieram przedmowce

    Darku - fotocasting napisal juz wszystko, mozna sie pod tym podpisac. Inne sa realia Stolicy, inne Pcimia. A dziewczyna co ma "parcie na szkło czy papier" prędzej czy poźniej zmądrzeje /lub nie/. Jesli odmówie zrealizowania "sesji za pozowanie" debiutantce - trafi w łapki lokalnego oszołoma, który co prawda focić nie potrafi, ale zabawki ma fajne, na wynajecie studia go stać - zdjecia nie będą najważniejsze w tym wszystkim. Po sesji zrzuci wszystkie pliki na CD a dziewczyna szczęśliwa, bo ma "profi sesje". Tylko zęby bolą, jak sie na to patrzy... Nie podam przykładów, będę miłosierny
    W wyborach miss, stwierdzenie "Dać za wygraną" nabiera zupełnie innego znaczenia.
    - anonimowe

  9. #9
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    34
    Witam was bardzo serdecznie:)

    Przyznam,ze otrzymuję wiele zapytań od dziewczyn o możliwosc zrobienia zdjęć za pozowanie i to,co mnie najbardziej zaskakuje - bardzo często dziewczęta (młodziutkie nastolatki) załączaja swoje fotki w bieliźnie a nawet z gołym biustem. I tak się zastanawiam po co to robią? Czy fotografa ma to skusic,zeby im zrobił za darmo zdjecia? Czy nie jest to prowokowanie sytuacji dwuznacznych? A potem dziewczyny wypłakuja sie i narzekaja ,ze w tym środowisku pełno jest zboczeńców,którzy obiecuja złote góry a jedynie o sex im chodzi. Zapominaja tylko,ze często same kuszą swoim zachowaniem.

    Uwazam,ze sytuacja jest jasna wówczas kiedy dziewczyna wybiera sobie fotografa i płaci za portfolio. Wówczas ma prawo oczekiwać konkretnych zdjęć i usługi na dobrym poziomie a przede wszystkim bardzo zróżnicowanych fotek. Jeżeli decyduje sie na zrobiezdjec 'zapozowanie" musi sie zdac całkowicie na fotografa i jego wizję. Mnie też zdarza sie robić takie zdjecia ale wtedy robie to,co ja potrzebuje do swojego portfolio i często jest to tylko jedna konkretna stylizacja.

    Pozdarwiam:)

  10. #10
    Stary wyjadacz Awatar Gosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    38
    Posty
    109
    Nie wiem czy zauważyliście, ale ostatnio bardzo modne stało się bycie FOTOGRAFEM /nie ubliżając nikomu/. Teraz każdy kto ma DOBRY aparat fotograficzny czyt. cyfrówke marki krzak albo jakieś za 500 zł z hipermarketu i zrobi kilka FAJNYCH zdjęć od razu mówi, że jest fotografem i interesuje się fotografią. W co jakieś 70% nastolatek i starszych dziewczyn wierzy. Później dostają zwykłe denne zdjęcia. Musze się przyznać bez bicia, że raz na takiego trafiłam. Poleciła mi go koleżanka, której robił zdjęcia. Jak byłam u niego i wyjął cyfrówkę, której firmy nie znałam i kazał mi się "ruszać" a on mi robił zdjęcia to po 2 minutach podziękowałam i powiedziałam Do widzenia.

    I jak tu teraz wierzyć w wiarygodność dobrych fotografów? Do mnie pisał jeden Pan ze Szczecina, że zaprasza mnie na sesje i w ogóle proponuje mi dobrą prace w Niemczech:neutral: No halo?! Co tu się dzieje?
    "Gdybyśmy mieli magiczną umiejętność odgadywania cudzych myśli, pierwszym efektem tego byłoby zerwanie wszelkich przyjaźni."

  11. #11
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Posty
    34
    Gosiu - jest dokładnie tak jak piszesz. Wydaje mi sie,ze pierwsza sekekcję powinniscie,dziewczyny ,robic po obejrzeniu strony interenetowej.Dobry fotograf zainwestuje w sój warsztat pracy zrobi taka profesjonalną wizytówke swoich zjdec. Jezeli uznacie,ze jego prace wam sie podobaja,dopiero wówczas sie decydujcie na jakąkolwiek współprace: czy to będa zdjecia płatne czy tez wy bedziecie chciały sobie u kogos zamówic portfolio. Strona internetowa to podstawa w dzisiajeszych czasach.

    Pozdrawiam:)

  12. #12
    Stary wyjadacz Awatar Gosia
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    38
    Posty
    109
    No cóż, najbardziej mnie śmieszy to, że dostaje - pewnie nie tylko ja, mase maili z propozycją by zalogować się na jakimś tam portalu i już dostanę pracę. Kurde - czy oni są tak głupi czy coraz wiecej naiwnych dziewczyn jest?

    Owszem strona internetowa jest wizytówką i tego będę się trzymała. Jeśli ktoś ma na bezpłatnym serwerze stronę to wybacz ale powiem NIE.
    "Gdybyśmy mieli magiczną umiejętność odgadywania cudzych myśli, pierwszym efektem tego byłoby zerwanie wszelkich przyjaźni."

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •