Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    pozowanie do akt :)

    niedługo zaczynam taką dodatkową prace... ale mam opory i kilka pytań, jak to wygląda? siedze na stołku i tyle? pozowanie do rysunku dla studentów, kolejne pytanie to takie że wzięli mnie bez nawet popatrzenia jak wyglądam, może się okazać że jak przyjde to powiedzą dziękujemy? wyglądam całkiem przeciętnie w dodatku ;p no ale wsumie student musi uczyć się rysunku ni tylko tych ładnych ludzi;p
    nie miałem pojęcia gdzie zapytać więc sylądowałem tu
    niektóre foty macie powalające!
    pozdro dla forum ;)

  2. #2
    D/\\/ID Awatar hortoomagiko
    Dołączył
    08.2007
    Lokalizacja
    CK
    Wiek
    37
    Posty
    562
    do jakich akt? chodzi Ci o pozowanie do Aktu?

  3. #3
    tak ;) kasa słaba, ale zawsze coś ;p

  4. #4
    D/\\/ID Awatar hortoomagiko
    Dołączył
    08.2007
    Lokalizacja
    CK
    Wiek
    37
    Posty
    562
    To według mnie owszem będziesz tylko siedziała na krześle tyle że rozebrana.

  5. #5
    facet jestem :D

  6. #6
    D/\\/ID Awatar hortoomagiko
    Dołączył
    08.2007
    Lokalizacja
    CK
    Wiek
    37
    Posty
    562
    męski akt wygląda chyba podobnie ale głowy nie daje bo się nie orientuję do końca, może jakiś fotograf się wypowie to Cię uświadomi.
    Pzdr Dawid

  7. #7
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    03.2008
    Posty
    410
    Ale ci, co będą cie rysować, podejrzewam, będą mieli świetną zabawę. Nie wiem czy wiesz jak się czuje jedna osoba, która jest goła/lub w bieliźnie w miejscu, gdzie wszyscy są ubrani normalnie ;p
    no chyba, ze ktos to lubi.
    :p

  8. #8
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Zabawę? Tam raczej nikt nie będzie tracił czasu na zabawę. Jest zadanie na ćwiczeniach trzeba je zrobic, żeby zaliczyć...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  9. #9
    Poza jest wybierana zwykle przez prowadzącego. Wiadomo, że można się w pierwszych chwilach czuć nieswojo, ale potem zauważysz skupienie na wszystkich twarzach traktujących Cię jako obiekt do odrysowania.
    Nie musisz mieć idealnego ciała.

  10. #10
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    03.2008
    Posty
    410
    my kiedyś na zajęciach rysowaliśmy dziewczyne, na szczęscie była ubrana xD
    :p

  11. #11
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    01.2009
    Lokalizacja
    Kielce
    Posty
    22
    W takim rysunku nie wiele ma do rzeczy wygląd 'modela', bo pewnie pozujesz w jakiejś szkole plastycznej. Nie ma znaczenia czy to 20 letni mężczyzna czy 70 letnia kobieta, chodzi jedynie o uchwycenie proporcji, a stawka zapewne jest naprawdę marna - u nas w szkole wynosi 5 zł za godzinę więc śmiem podejrzewać że tu sprawa wygląda podobnie. Każą Ci stać/siedzieć w jednej pozycji przez dłuższy czas i tyle. Póz tam nie będzie.

  12. #12
    na szczęscie nie 5 a 10 zl;p
    poszli byscie na coś takiego?;p

  13. #13
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    01.2009
    Lokalizacja
    Kielce
    Posty
    22
    Jest to nieopłacalne i męczące. Zazwyczaj gdy 'artyści' są znudzeni, chodzą między sztalugami i porównują proporcje z pracy do rzeczywistego stanu i wtedy padają często dość niemiłe komentarze które dla drugiej strony są śmieszne :) Ja osobiście bym na to się nie zgodziła, tym bardziej że jest to akt, cała sala osób które się znają, Ty sam na środku bez ubrania, no i co to za stawka - 10 zł :) Chyba że lubisz sprawdzać się w takich niezręcznych sytuacjach? różnie bywa.

  14. #14
    Poza to również siedzenie czy stanie. Płaca faktycznie marna, ale tacy "modele" również są potrzebni;). Powodzenia jeśli się zdecydujesz.

  15. #15
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    11.2009
    Wiek
    33
    Posty
    15
    co do pozowania to, raczej ruszac sie nie ebdziesz bo jak maja uchwycic w rysunku twoje ciło jeslibedziesz sie cały zcas ruszał :P

  16. #16
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    12.2009
    Posty
    1
    Praca bardzo ciężka ale fajna, wszystko zależy od grupy która cię rysuje, w 99,99% jest bardzo sympatycznie. Ja bynajmniej nie czuję tego że widzi mnie kilka osób nago. bez modela/ki nie będzie AKTu a bez AKTu sztuki.

  17. #17
    ciekawe doświadczenie...

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •