Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    02.2009
    Wiek
    48
    Posty
    1

    Jak zalozyc agencje modelek?

    Hej!
    Chcialabym zalozyc agencje modelek, ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac. Napiszcie mi prosze czy potrzebne sa jakies szczegolne preferencje lub zdolnosci (odpowiednie wyksztalcenie itd.) Czy wystarcza zdolnosci organizatorskie, "dobre oko" i ciezka praca?
    Z gory dziekuje za wszyskie odpowiedzi!

  2. #2
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Cytat Zamieszczone przez monicai75 Zobacz posta
    Hej!
    Chcialabym zalozyc agencje modelek, ale nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac. Napiszcie mi prosze czy potrzebne sa jakies szczegolne preferencje lub zdolnosci (odpowiednie wyksztalcenie itd.) Czy wystarcza zdolnosci organizatorskie, "dobre oko" i ciezka praca?
    Z gory dziekuje za wszyskie odpowiedzi!
    Agencja modelek - to taka sama firma jak agencja sprzataczek i agencja opiekunek dla dzieci. I w mysl prawa gospodarczego, zaklada je sie tak samo.
    Roznica miedzy agencja modelek a agencja opiekunek dla dzieci czy sprzataczek polega na tym, ze zapotrzebowanie na modelki jest o wiele mniejsze.
    Zycze Ci jak najlepiej, choc najlepiej Ci nie wroze...
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  3. #3
    po prostu księżniczka ;) Awatar lutea
    Dołączył
    05.2007
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    37
    Posty
    251
    w tej branży liczą się głównie kontakty więc jeżeli takowych nie posiadasz to raczej nic z tego nie wyjdzie
    kosztuje swiat kawałe po kawałku, daokladnie przeżuwam i wydalam..

  4. #4
    Stary wyjadacz Awatar Agata
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    Wrocław
    Posty
    541
    Cytat Zamieszczone przez lutea Zobacz posta
    w tej branży liczą się głównie kontakty więc jeżeli takowych nie posiadasz to raczej nic z tego nie wyjdzie
    ponadto trzeba znac sie na administracji itd, zanc sie na zdjeciach, makijazach i dziewczynach by moc wybierac dobre testy i zrzeszyc dobrych fotografow, trzeba sie dobrze znac na tym rynku, wiedziec jakie dziewczyny sa na czasie i kogo szukac, trzeba miec angielski w malym paluszku i byc bardzo kontaktowym by rozmawiac z zagranicznymi agencjami, trzeba umiec dbac o strone, znac sie na wydrukach ksiazek kompozytek itd, umiec zrobic dobra reklame agencji i miec kupe czasu i troche pieniedzy na start- lokal, aparat i kase na kosmetyki dla współpracowników(wizazystki i fotografa, bo takie rzeczy zreguly kupuje agencja) trzeba wszystko umiec zarejestrowac i zoorganizowac, a najwazniejsze TRZEBA CHCIEC ;)
    ale to tylko moje zdanie...

  5. #5
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    No teraz to troche dowalilas do pieca!

    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    ponadto trzeba znac sie na administracji itd
    A po co? wynajmuje sie od tego kogos, kto sie na tym zna.
    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    zanc sie na zdjeciach, makijazach
    Patrz uwaga jak wyzej. Wystarczy miec w zespole dobrego fotografa i wizazystke - oni odwala za ciebie reszte roboty.
    [QUOTE=Agata;92350]...i dziewczynach [/qoute]
    Na dziewczynach to zna sie kazdy facet.
    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    trzeba miec angielski w malym paluszku i byc bardzo kontaktowym by rozmawiac z zagranicznymi agencjami
    Angielski nie zaszkodzi - to fakt. Ale ilu jest wlascicieli agencji w Polsce, ktorzy maja angielski nawet nie w paluszku, co w kciuku? Generalnie maja ow angielski w innej czesci ciala... Zawsze mozna sie przeciez posluzyc tlumaczem.
    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    trzeba umiec dbac o strone
    Masz na mysli strone internetowa? Od tego jest webdesigner.
    Cytat Zamieszczone przez Agata Zobacz posta
    miec kupe czasu i troche pieniedzy na start lokal, aparat i kase na kosmetyki dla współpracowników
    Jesli sie wynajmuje fotografa, to on ma wlasny sprzet ktorego nie pozwoli dotknac nikomu. Kosmetyki dla wspolpracownikow? Znaczy - dla sekretarki i ksiegowej?

    Ubawil mnie twoj post. Wiesz, ze gdzies dzwonia, ale nie wiesz gdzie. Majac kase - mozesz zalozyc dowolny biznes - z agencja reklamowa wlacznie. Wynajmujesz ludzi ktorzy znaja branze, ktorzy zrobia ci zdjecia, wizaz, reklame, strone internetowa - slowem: wszystko. A ty tylko mozesz lezec w hamaku na Wyspach Kanaryjskich, dzwonic raz dziennie do firmy i opieprzac za brak wynikow ekonomicznych.
    Amen.
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  6. #6
    Blondyna;D Awatar martynika
    Dołączył
    12.2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,156
    tylko że jak znalezc tych ludzi co bedą chcieli pracować w naszej firmie?
    Na razie się wspinam ale widoki są ekstra:)

  7. #7
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Cytat Zamieszczone przez martynika Zobacz posta
    tylko że jak znalezc tych ludzi co bedą chcieli pracować w naszej firmie?
    Jakby co - to jestem chetny:
    1) angielski znam chyba niezle
    2) jakies-tam kontakty w branzy mam
    3) na zdjeciach sie (chyba?) tez znam
    4) na dziewczynach - jak wyzej
    i jeszcze pare innych atutow tez by sie znalazlo...
    Jest tylko jeden maly problem: od paru lat przyzwyczailem sie do pobierania honorarium w euro i malej, startujacej agencji chyba nie byloby stac na kilkadziesiat tysiecy...
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  8. #8
    Blondyna;D Awatar martynika
    Dołączył
    12.2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,156
    Cytat Zamieszczone przez Vito Zobacz posta
    Jakby co - to jestem chetny:
    1) angielski znam chyba niezle
    2) jakies-tam kontakty w branzy mam
    3) na zdjeciach sie (chyba?) tez znam
    4) na dziewczynach - jak wyzej
    i jeszcze pare innych atutow tez by sie znalazlo...
    Jest tylko jeden maly problem: od paru lat przyzwyczailem sie do pobierania honorarium w euro i malej, startujacej agencji chyba nie byloby stac na kilkadziesiat tysiecy...
    odpadasz heh;)
    za drogi jestes:D
    Na razie się wspinam ale widoki są ekstra:)

  9. #9
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Cytat Zamieszczone przez martynika Zobacz posta
    odpadasz heh;)
    za drogi jestes:D
    Trudno... Jakos to przezyje... :sad:
    Na szczescie mam z czego zyc...
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  10. #10
    Stary wyjadacz Awatar Agata
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    Wrocław
    Posty
    541
    nie wiem czy ktos kto pisze na forum jak założyć agencje ma takie możliwosci, by siedziec na wyspach i do wszystkiego wszystkich wynająć. Pozatym takie sa realia, ktore opisalam bardzo uogolniajac, natomiast nie kazdy facet zna sie na dziewczynach na tyle, by wybrac wystarczajaco dobre modelki (chyba ze do agencji hostess) majac na mysli strone internetową miałam na mysli to, że nie trzeba jej tworzyć, jednak jako szef należy ją obserwować i wiedziec co i jak powinno wyglądać, administraja i inne sprawy fakt- mozna ludzi do tego wynajac jednakze trzeba miec na to kasę,
    ale to tylko moje zdanie...

  11. #11
    Stary wyjadacz Awatar Agata
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    Wrocław
    Posty
    541
    i wynająć ludzi do wszystkiego to nie sztuka, trzeba mieć pojęcie o tym co się dzieje, jeżeli chce się kierować taką agencją. i o zdjeciach i o makijazach i nie kazde dobre zdjecia fotografow wrzuca sie do folio modelki, trzeba wiedziec które je korzystnie przedstawiają pod kątem modelingowym (a nie pod kątem "każdy facet się zna na dziewczynach" bo tak nie jest). No chyba, że ogólnie do kierowania firmą też się kogoś wynajmie- to rzeczywiście nie ma o czym rozmawiać.Twoja teoria to wynająć i heja. Gdyby bylo tak dobrze. Jest taka agencja, w której to tak wygląda, jednakze w większości jest inaczej, zalozyciel zna sie na tych sprawach.
    a tak jeszcze usprawiedliwiając swój rzeczywiscie uproszczony pierwszy komentarz- co do aparatu i kosmetyków to tak współpracują niektóre agencje- nie płacą za testy ktore robi modelkom fotograf natomiast kupują mu sprzęt z którego korzysta- to miałam na myśli

    a że dzwoni to wiem i tez do konca tak naprawdę nie wiem, jednak napisalam tyle co wiedzialam, poki Ty się nie odezwałeś nikt inny majacy o tym większe pokecie niz ja sie tu nie wypowiedzial , więc napisałam jak moglaby sytuacja wyglądać jeżeli dziewczyna zabiera sie do tworzenia agencji a nie wie jak się do tego zabrać i że wogóle trzeba mieć jakieś pojęcie o modelingu.
    ale to tylko moje zdanie...

  12. #12
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Widziasz Agata... Szkoda, ze nie wyczulas ironii w moim poscie... Byc moze dlatego, ze... swiat facetow jest prostszy. Facet mowi (czyta, pisze, rozumie) w sposob jednoznaczny; kobieta - poszukuje w tekscie ukrytego drugiego dna. I to caly problem. Pytanie bylo: 'jak zlozyc'. Odpowiedz: isc do urzedu skarbowego (tfu!) i wydzialu gospodarczego urzedu miasta i zarejesterowac. W swoim poscie napisalas, ze trzeba sie znac na... (i tu byla cala litania, na czym znac sie trzeba). Otoz nie trzeba, bo od tego mozna wynajac ludzi.
    W Twoim poscie bylo wiecej watkow, z ktorymi moglbym polemizowac. Jesli chcesz o tym pogadac - zapraszam Cie na gg (numer znajdziesz w moim profilu) - bo tu zrobimy niepotrzebny off-top.
    Jesli zas chodzi o agencje na wyspach... Wbrew pozorom jest to o wiele prostsze tu, niz w Polsce. Prawo gospodarcze jest bowiem zyczliwe dla przedsiebiorcy, a nie urzedu skarbowego (tfu!). Tu nie musisz miec NIPu dostawcy, zeby wystawic fakture VAT, mozesz ja napisac czerwonym mazakiem na kolanie, na kartce wyrwanej z zeszytu - i ma ona moc prawna. Jako ciekawostke podam, ze przez pol roku mozesz prowadzic dzialalnosc... bez zrozliczania sie z fiskusem. Ot tak, na probe. Uda sie - to sie rozliczasz. Nie - to zamykasz ineters. Proste, prawda?
    A ze na kazdym rogu nie ma tu 4 agencji reklamowych? Coz... Jesli popatrzy sie na urode Irlandek, to nic dziwnego...
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  13. #13
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    220
    Wybaczcie kompletny off-topic:
    A ze na kazdym rogu nie ma tu 4 agencji reklamowych? Coz... Jesli popatrzy sie na urode Irlandek, to nic dziwnego...
    (...)
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Chyba widzę pewną sprzeczność... ;)
    fotografowie patrzą na modelki tak jak indianie patrzyli na bizony: dobra skóra to niedziurawa skóra
    (c) Indi

  14. #14
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    :hahaha: :hahaha: :hahaha:
    Zlapales mnie fotocasting! Punkt dla Ciebie! Stawiam Ci guinnessa!
    Ale na mojej stronie sa rowniez zdjecia Irlandek, co tylko potwierdza zarowno te teze, jak i nastepna, ze PhotoShop jest prawdziwym przyjacielem kobiety...
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  15. #15
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez fotocasting Zobacz posta
    Wybaczcie kompletny off-topic:

    Chyba widzę pewną sprzeczność... ;)
    Nie, po prostu światło w Irlandii jest beznadziejne i nie służy jej rdzennym mieszkankom ... :)
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  16. #16
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Cytat Zamieszczone przez Przemek Lipski Zobacz posta
    Nie, po prostu światło w Irlandii jest beznadziejne i nie służy jej rdzennym mieszkankom ... :)
    Kto jak kto, ale Ty, Przemo, wiesz o tym doskonale...
    :hahaha: :hahaha: :hahaha:
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  17. #17
    Pierwsze kroki Awatar kamileo
    Dołączył
    05.2009
    Lokalizacja
    Dobrzeń k/Opola
    Wiek
    45
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez Vito Zobacz posta
    Widziasz Agata... Szkoda, ze nie wyczulas ironii w moim poscie...
    Z życia wiem, ze ironia nie jest wyznacznikiem obycia w sprawach o których ktos ironizuje.

    Agata ma rację - porządny szef zna się na swojej branży i pilnuje firmy. Szef Twojego typu - który nic nie umie i wciąż kogos wynajmuje - to zły szef, wręcz frajer.

    Wątpie też w Twoje wielkie euro-honoraria, bo widziałem Twoje poprześwietlane zdjęcia w portfolio.

    Widzisz Vito... wielcy fotografowie nie mają czasu siedziec na forach (a Ciebie tu pełno), bo mają rece pełne roboty.


    Mam nadzieję, ze moja wypowiedź otworzy oczy zaglądającym tu nastolatkom, na których tak bardzo starasz się robic wrażenie.

    Na mnie jeszcze nie zrobiłeś. Zwykły z Ciebie pozer.

  18. #18
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    09.2008
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    95
    Powiem co inni : Kontakty , a jak masz kontakty i dobre twarze, to na „migi” się porozumiesz :) Gorzej z umowami ;D
    Są różne rozwiązania, ale handel zawsze się rozwijał i rozwija, jeżeli tylko kogoś czymś zainteresujemy / przekonamy.
    Ważna też umiejętność promowania swoich ludzi i przede wszystkim najważniejsze mieć kogo promować.
    Jak nie posiadasz kontaktów w tej branży, nie wiesz jak działa ten biznes i jak dawać przeżyć interesom, to źle będzie. Czyli wydasz na ZUS , na lokum, na fotografa i zszargasz sobie wiele nerwów na „modelki” , które idąc po sławę zdzierają podeszwę razem z posadzką naszego biura. Tak powstaje nieznana aleja rozgwiazd, czyli tych co się rozkraczyli w drodze.
    Można nająć ludzi do wszystkiego , nawet do sznurowania butów, ale pewnego dnia pracownicy zwiążą dwa buty razem, by poczekać aż upadniesz na nos i przejąć to, w co zainwestowałaś. Kontakty pracowników będą tylko w twoim notesie, a dialog tylko między pracownikiem, a rybkami.

    Kiedy pytasz o te rzeczy w takim miejscu jak forum , to od razu powiem: to nie dla Ciebie.


    Kamileo- Podpisuje się pod twoimi słowami co do forumowego showmana, który dodatkowo zastanawia mnie pod względem zachowania się do modelek / kobiet, jakim w większości oferuje swe usługi. Któż odnosi się w ten sposób, do klienta : „Wielka promocja! Do platnych sesji - lewatywa gratis!”. Co to ma być?

    Może, z fotografii on nie żyje, tylko z robienia stron internetowych. Bo to ma ciekawe w portfolio, ale zdjęcia, to kicha…
    ..
    U

  19. #19
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez kamileo Zobacz posta
    Widzisz Vito... wielcy fotografowie nie mają czasu siedziec na forach (a Ciebie tu pełno), bo mają rece pełne roboty.
    Ty jak widzę masz czas :)))) A Vito nieczęsto tu zagląda i się wypowiada od jakiegoś czasu...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  20. #20
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez Rio Zobacz posta
    Kamileo- Podpisuje się pod twoimi słowami co do forumowego showmana, który dodatkowo zastanawia mnie pod względem zachowania się do modelek / kobiet, jakim w większości oferuje swe usługi. Któż odnosi się w ten sposób, do klienta : „Wielka promocja! Do platnych sesji - lewatywa gratis!”. Co to ma być?
    Po prostu brak ci poczucia humoru... Zart w stopce, to dla ciebie jakieś wielce uwłaczające zachowanie? Daj spokój...
    W tym momencie to sami się stajecie showmanami...
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

 

 

Podobne wątki

  1. agencje modelek w Rzeszowie
    Przez Basiamy w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 2012.02.15, 21:19
  2. agencje modelek w krakowie
    Przez ofca w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 2011.05.30, 19:51
  3. Agencje modelek w trójmieście?...
    Przez Motyll w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 2008.11.17, 20:14
  4. [WRocław] agencje modelek
    Przez Daorklis w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 2008.07.18, 19:38
  5. Agencje dla modelek w Krakowie.
    Przez Violonczella w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 2007.08.20, 19:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •