Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    04.2009
    Lokalizacja
    ok. Krakowa
    Wiek
    29
    Posty
    36

    wyjazdy zagraniczne

    Czy mógłby mi ktoś przybliżyć kwestię wyjazdów zagranicznych ?
    Jak to mniej więcej wygląda? ;D

    Z góry dziękuję ;).

  2. #2
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    04.2007
    Lokalizacja
    Stargard Szczeciński
    Wiek
    31
    Posty
    41
    też bym się chętnie dowiedziała na ile min. i max miesięcy można wyjechać (chodzi mi bardziej o to minimum, jak najkrócej). Jak to wszystko tam wygląda, czy ktoś w razie czego pomaga modelce w dogadaniu się z fotografem np. :P :)

  3. #3
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    04.2009
    Lokalizacja
    ok. Krakowa
    Wiek
    29
    Posty
    36
    no więc czekamy na kogoś doświadczonego ;).

  4. #4
    Stary wyjadacz Awatar Camilla1237
    Dołączył
    01.2009
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    692
    Była o tym mowa na wątku "życie modelki".
    Mogłabym zacytować wypowiedz Kornelii Strzeleckij, ale nie wiem czy powinnam ;P
    :hahaha:

  5. #5
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    03.2008
    Wiek
    30
    Posty
    26
    Camilla jakbyś mogła to plis przybliż.;))będę wdzięczna.;p

  6. #6
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    07.2006
    Posty
    67
    Wyjazd zagraniczny to cieżka praca, chodz może się wydawać inaczej. Jeśli nie masz pracy, to masz castingi i tak w kółko z różna częstotliwościa. Wyjazdy są różne - długość pobytu. Możesz jechać np. na 2 tyg do Grecji, bo akurat agencja stwierdz, że bedziesz "poznawać klientów" i może złapiesz przy okazji prace, ale też jadąc do Azji nie pojedziesz pierwszy raz na 2 tyg. Z czysto ekonomicznego punktu się to nie opłaca. Zresztą jak jest się dłużej w jakimś miejscu to jest większa szansa, że dostaniesz lepsze prace i agencja w Ciebie bardziej zainwestuje (promocja).
    .

  7. #7
    Ja byłam w Mediolanie, w agencji mi powiedzieli ze pojadę na 4 tyg, ale byłam 6.
    Jak wiadomo, agencja oplaca wszystko co potem zostaje odliczone z zarobków modelki. Na dzien dobry male przywitanie, opisanie co i jak, dostajesz mapkę w łapki, idziesz do mieszkanka gdzie możesz poznać swoje wspolkokatorki (ja trafilam na puste mieszkanie i mieszkałam sama przez pierwsze trzy dni:( )
    Wieczorem zazwyczaj dostajesz info o castingach albo w postaci smsa, albo w postaci faxu który odbierałam na dole w portierni w rezydencji w ktorej mieszkałam.
    Wstajesz rano i śmigasz na castingi, ja miałam średnio 4-7 ale bywa tez tak ze możesz mieć 2 albo 12, zalezy od sezonu, modelki, agencji i innych czynników.
    I śmigasz na castingi, czasami masz 2 w tym samym czasie, czasami mam pol godziny aby przejechać z jednej na druga strone miasta, czasami masz odstęp 3 godzinny miedzy castingami i zastanawiasz sie czy wracac do domu odpocząć czy szwendać sie i czekać tyle czasu ;)
    No i zdarza sie, ze dostajesz telefon od agencji, z poleceniem powrotu do agencji- gdzie dowiadujesz sie ze koniec castingow jest praca ;) choc nie jest ak łatwo
    I tak dni mijają. Ja pracowałam w showroomach- jest firma odzieżowa, przychodzą klijencji ktorzy chca kupić owe ciuchy, ale na modelce lepiej owy ciuch sie prezentuje niz na wieszaku wiec modelka go ubiera i pokazuje. Jakieś 10 godzin pracy dziennie, 6 dni w tygodniu ;) ale płaca calkiem niezła (jak na poczatek mi sie podobalo, płacą od 90 do 120 e/dzien)

    Służę pomocą w razie pytań ;)
    Życie bywa okrutne, a potem się umiera
    http://maxmodels.pl/izka.html

  8. #8
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    04.2009
    Lokalizacja
    ok. Krakowa
    Wiek
    29
    Posty
    36
    łaa ;d. ciekawe dośwwiadczenie .;D

    a z jakiej agencji ? jeśli można wiedzieć byłas w Mediolanie? (:

  9. #9
    Eastern z Polski, w Mediolanie 2morrow
    Życie bywa okrutne, a potem się umiera
    http://maxmodels.pl/izka.html

  10. #10
    Wie o co chodzi Awatar Kinia9090
    Dołączył
    02.2009
    Lokalizacja
    Ostrowki/Radzyn Podl
    Posty
    63
    Jej Coma podziwiam Cie... Modelka musi miec w sobie tyle sily i samozaparcia zeby cos osiagnac. Ja bym chyba tak nie potrafila a własnie mam podpisac umowe z Mango i chca mnie sciagnac na casting do zagranicznych agencji..
    A jesli chodzi o zarobki, to odliczajac koszty pobytu tam, ile mniej/wiecej da sie "wyciagnac"?:)

  11. #11
    Cytat Zamieszczone przez Kinia9090 Zobacz posta
    A jesli chodzi o zarobki, to odliczajac koszty pobytu tam, ile mniej/wiecej da sie "wyciagnac"?:)
    I to właśnie wszystko zależy jaka masz pracę i jak długo ją masz. Ja miałam mój showroom prawie miesiąc więc po odliczeniu wszystkiego, (bilety, dojazdy, kieszonkowe i mieszkanie 25e/dziennie) zostało mi 800e a zarobiłam prawie 3000 więc widać jakie drogie życie tam jest, i cieszę sie że cokolwiek dla mnie zostało (choć w przeliczeniu na złotówki to jak dla mnie to dużo ; )
    Ale były dziewczyny co wyszły na zero albo i nawet na minusie więc no głównie szczeście sie tu liczy :)
    Życie bywa okrutne, a potem się umiera
    http://maxmodels.pl/izka.html

  12. #12
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    To mieszkanie wychodzi 750 euro miesięcznie. Jeżeli to koszt bez wyżywienia, to bardzo drogo, zważywszy że mieszka się w kilka osób. Właściwie to złodziejska cena jeżeli na takich warunkach jak napisałem wyżej.
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  13. #13
    Takie są ceny mieszkań agencyjnych dla modelek w Mediolanie. W rezydencji w któej mieszkałam było nas po 4 w apartamencie (mieszkanie- pokój, duży pokój z połączeniem z kuchnią, przedpokój i łazienka). To było coś w stylu "hotel" przychodziły sprzątaczki i sprzątały, miałyśmy czyste ręczniki i papier toaletowy ;) Wyżywienie nie wchodziło w tą cenę, miesięcznie dostawałyśmy po 50e kieszonkowego, co w zupełności wystarczało.
    Po 22e liczyli za mieszkanie takie niehotelowe, ot jak normalne mieszkanie.
    Tak więc jak sie nie ma pracy to szybko można na minus wyjść, i głównie to mieszkanie się najbardziej odbija na długach.
    I w sumie z tego co się orientuje agencje liczą sobie takie sumy, dlatego się opłaca na własną rękę wynająć mieszkanie, no ale na to pieniądze trzeba mieć i chętnych, a na początku jest trudno.
    Życie bywa okrutne, a potem się umiera
    http://maxmodels.pl/izka.html

  14. #14
    Administrator Awatar Robert
    Dołączył
    09.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    854
    Przypinam na górze bo temat dość istotny... Zapraszam tym samym do dzielenia sie waszymi doświadczeniami z wyjazdów...
    Bardzo groźny admin...

  15. #15
    "fotograf" :) Awatar Przemek Lipski
    Dołączył
    10.2006
    Lokalizacja
    Dublin
    Wiek
    52
    Posty
    1,522
    Cytat Zamieszczone przez coma Zobacz posta
    I w sumie z tego co się orientuje agencje liczą sobie takie sumy, dlatego się opłaca na własną rękę wynająć mieszkanie, no ale na to pieniądze trzeba mieć i chętnych, a na początku jest trudno.
    Zgadzam się, najlepiej coś na własną rękę wyszukać, tylko nie jest to łatwe jak się jedzie w nieznane pierwszy raz. Agencje jak podejrzewam starają się maksymalizować zyski, to i za mieszkanie liczą słono, a modelką z tego co czytam zostają marne grosze (choć na warunki polskie, to spora sumka, to faktycznie są grosze).
    Dla porównania w Dublinie, gdzie koszty mieszkań są chyba jednymi z najdroższych w Europie, koszt mieszkania 3 pokoje + ogród (poza centrum), to jakieś 1100-1300 euro, a samego pokoju dla jednej osoby 250 -350 euro na miesiąc.
    Warto w tym wątku dać wskazówki, dla potencjalnych modelek pracujących za granicą, dotyczące cen wynajmu mieszkań lub pokoi w miastach do których jada pracować. Gdzie, jak i co można wynająć taniej od mieszkań agencyjnych.
    http://www.maxmodels.pl/przemek_lipski.html

    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  16. #16
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    11.2008
    Posty
    31
    coma, a jesli mozna spytac, to ile masz lat?

  17. #17
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    07.2006
    Posty
    67
    Trzeba tylko pamiętać, że nie każdą modelke stać na wynajęcie. Zazwyczaj młode dziewczyny -14, 15 jak nawet 16 czują się bezpieczniej w mieszkaniu agencyjnym no i nie muszą się*o nic martwić.

    Czasmi jeśli komuś nie wychodzi ( nie zarabia ) a mieszka w mieszkaniu agencyjnym to wie, że nic nie traci.

    Chodz standardy własnego pokoju a mieszkania modelek są nieporównywalne.
    .

  18. #18
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    04.2007
    Lokalizacja
    Stargard Szczeciński
    Wiek
    31
    Posty
    41
    No a mnie się ogólnie ten cały modeling podoba, tzn miałam dopiero pierwszą sesję stresującą z resztą (bo pierwsza:P), ale nie wyobrażam sobie zostawić chłopaka i rodzinę na np 2 miesiące :O Dziewczyny jak wy to robicie? Ja na góra miesiąc mogłabym wyjechać, ale dłużej? A najlepiej to tak na 2-3 tygodnie, ale to raczej niemożliwe? :( :P

  19. #19
    Wie o co chodzi Awatar Kinia9090
    Dołączył
    02.2009
    Lokalizacja
    Ostrowki/Radzyn Podl
    Posty
    63
    Ja właśnie mam ten sam problem.. Chyba nie miałabym tyle samozaparcia żeby zostawic wszystko i wszystkich i wyjechac gdzies daleko.. Czy w ogole praca jako modelka w Polsce jest mozliwa? Bez wyjazdow?

  20. #20
    Blondyna;D Awatar martynika
    Dołączył
    12.2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,156
    Cytat Zamieszczone przez chindarella Zobacz posta
    No a mnie się ogólnie ten cały modeling podoba, tzn miałam dopiero pierwszą sesję stresującą z resztą (bo pierwsza:P), ale nie wyobrażam sobie zostawić chłopaka i rodzinę na np 2 miesiące :O Dziewczyny jak wy to robicie? Ja na góra miesiąc mogłabym wyjechać, ale dłużej? A najlepiej to tak na 2-3 tygodnie, ale to raczej niemożliwe? :( :P
    też przeraża mnie kwestia mieszkania samej w wielkim mieście gdzieś za granicą...
    co do cen mieszkań nie zdawałam sobie sprawy że są aż tak gigantyczne:shocked:
    i myslałam że modelki pracujące za granicą zarabiają więcej...
    jak to jest z tą kasą?
    dobrze jak by ktoś napisał najmniejszą sumę i największa jaką zarobił za ten przysłowiowy miesiąc:o
    Na razie się wspinam ale widoki są ekstra:)

 

 

Podobne wątki

  1. Wyjazdy modelek.
    Przez TakaZwykłaJa w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 2009.05.10, 01:36
  2. zagraniczne agencje
    Przez oleczka1111 w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 2009.02.14, 23:15
  3. Agencje zagraniczne
    Przez Wilcza w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 2008.12.15, 19:30
  4. Zagraniczne Agencje
    Przez casyy w dziale Opinie o agencjach modelek
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 2007.03.24, 18:48
  5. Wyjazdy Zagraniczne
    Przez casyy w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 2007.01.30, 17:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •