Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    04.2009
    Wiek
    30
    Posty
    38

    Który nikon lepszy

    Mam do wyboru nikona d90 z 18-105 albo nikona d5000 z dwoma obiektywami jadnym z dużym zoomem a drugi z szerokim kątem ale już nie pamietam parametrów.jako że sie w tym nie specjalizuje Prosze o rady. który jest lepszy?

  2. #2
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    04.2009
    Wiek
    30
    Posty
    38
    kurcze nie w tym dziale co trzeba napisałam;|

  3. #3
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Odpowiedz jest prosta. Z obu tych amatorskich Nikonow, lepszy jest (tez amatorski) Pentax K200D. :hahaha:
    A tak na serio... Roznica miedzy nimi nie beda zauwazalne dla Ciebie, bo (jak sama zauwazylas nie znasz sie na tym). Dlatego jedynym kryterium, jakie powinnas przyjac, to... cena. Po co Ci 2 obiektywy? Bedziesz targac ze soba drugiego zooma? Watpie. Juz sam aparat wazy (z obiektywem) okolo kilograma, plus drugi obiektyw - kolejne kilkaset gram. Dopoki nie nauczysz sie fotografowac, dopoki nie poznasz wszystkich mozliwosci aparatu i obiektywow, dopoki nie bedziesz wiedziala, co chcesz i jak chcesz nim zrobic - nie rozbudowuj szklarni. Szkoda kasy.
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  4. #4
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    06.2009
    Posty
    1
    Miałem niedawno ten sam dylemat.wybrałem nikona d90 i nie załuję.Tylko obiektyw kupiłem inny 18-200.Pomimo różnych zdan na temat tego obiektywu jestem z niego zadowolony i jest b.uniwersalny.Nie trzeba żonglować szkłami.

  5. #5
    Wie o co chodzi
    Dołączył
    04.2009
    Wiek
    30
    Posty
    38
    No własnie sie zastanawiałam, bo to nie tak ze sie konkretnie na fotografi nie znam. Ale na aparatach jeśli chodzi o parametry to już problem. zwłaszcza z tymi dwoma. bawiłam sie wcześniej d80 ale to starsza wersja i już jej nie robią. Vito własnie w ptym przypadku cena d5000 jest mniejsza od d90 i dlatego mam dylemat... a pentax k200D ile kosztuje??

  6. #6
    Leczę ze złudzeń.... Awatar D50
    Dołączył
    10.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    615
    Cytat Zamieszczone przez KaBe Zobacz posta
    ...Vito własnie w ptym przypadku cena d5000 jest mniejsza od d90 i dlatego mam dylemat... a pentax k200D ile kosztuje??
    Pentaxy przepalają :p
    S5PRO + kilka szkieł + pasja. Strona www Kraków, TFP - czasami... :waldo:
    i polecam TO

  7. #7
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Cytat Zamieszczone przez D50 Zobacz posta
    D50, w takich warunkach, w jakich przyszlo mi robic, nie ma matrycy, ktora by przeniosla te rozpietosci tonalne.
    A Pentaxy i tak sa najlepsze... :)
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  8. #8
    Leczę ze złudzeń.... Awatar D50
    Dołączył
    10.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    615
    Cytat Zamieszczone przez Vito Zobacz posta
    A Pentaxy i tak sa najlepsze... :)
    :rolleyes: Naturalnie, zaraz po S5 :hahaha:
    Look: http://www.kenrockwell.com/fuji/s5/dynamic-range.htm
    S5PRO + kilka szkieł + pasja. Strona www Kraków, TFP - czasami... :waldo:
    i polecam TO

  9. #9
    Bad Cat Awatar Nikoshi
    Dołączył
    06.2006
    Lokalizacja
    kraków
    Posty
    2,454
    fo fuj...i jeszcze istnieje :)
    Fotograficzny Portal Mody

  10. #10
    Leczę ze złudzeń.... Awatar D50
    Dołączył
    10.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    615
    Cytat Zamieszczone przez Nikoshi Zobacz posta
    fo fuj...i jeszcze istnieje :)
    Istnieje.. i ma się całkiem, całkiem.. :D
    S5PRO + kilka szkieł + pasja. Strona www Kraków, TFP - czasami... :waldo:
    i polecam TO

  11. #11
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Przyslowia - jak wiadomo sa madroscia narodow. Jest takie polskie przyslowie: 'kazda pliszka swoj ogonek chawali'. I nawet jakbys fotografowal 'Smiena' - to i tak wychwalalabys ja pod niebiosa.
    Sadze wiec - mimo calej sympatii, jaka cie darze - ze te akademicka dyskusje mozemy zakonczyc.

    PS. D50, raz juz wprawdzie przytoczyles link do tej strony, ale pozwole sobie przytoczyc inny link do tego samego bloga:
    http://asia-vito.blogspot.com/2009/0...ksjaninem.html
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  12. #12
    Leczę ze złudzeń.... Awatar D50
    Dołączył
    10.2007
    Lokalizacja
    Kraków
    Posty
    615
    Cytat Zamieszczone przez Vito Zobacz posta
    ..mimo calej sympatii, jaka cie darze..
    Milo mi :) ale nie jest i nie było moim zamysłem chwalenie ogonka :o
    Polecam ci drogi Vito, Welcome to dxomark.com (beta), a free resource dedicated to RAW-based camera image quality i porównaj sobie wyniki Dynamic Range dla różnych dslr-ów w tym oczywiście dla puszek P i F. Nie chodzi tu "akademickie" traktowanie tematu i przepychanki ale o zwrócenie twojej szanownej uwagi na pewne b.mocne cechy F (słabe też są ... niestety).
    Ostatnio edytowane przez Vito ; 2009.06.24 o 17:36
    S5PRO + kilka szkieł + pasja. Strona www Kraków, TFP - czasami... :waldo:
    i polecam TO

  13. #13
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    Cytat Zamieszczone przez D50 Zobacz posta
    Milo mi :) ale nie jest i nie było moim zamysłem chwalenie ogonka :o
    Polecam ci drogi Vito, Welcome to dxomark.com (beta), a free resource dedicated to RAW-based camera image quality i porównaj sobie wyniki Dynamic Range dla różnych dslr-ów w tym oczywiście dla puszek P i F. Nie chodzi tu "akademickie" traktowanie tematu i przepychanki ale o zwrócenie twojej szanownej uwagi na pewne b.mocne cechy F (słabe też są ... niestety).
    A jednak, D50, uwazam, ze dyskusja jest czysto akademicka. Czyzbys liczyl na to, ze po przeczytaniu porownan pobiegne do sklepu kupic S5? Takie (excuse moi) 'onanizowanie sie' co jest lepsze, dobre jest dla poczatkujacych lub... szpanerow. Moja matryca ma wiecej pixeli, moj obiektyw jest jasniejszy, moj minimalny czas w puszcze jest krotszy, moj robi wiecej klatek na sekunde, itp. Ktos, kto (tak jak ja) od lat fotografuje PENTAXAMI, kto ma cale wyposazenie do puszki (szkla, lampy, pierscienie, filtry i bog wie co jeszce), nie zmieni - ot tak sobie - systemu. To moze zrobic tylko ten, kto ma puszke z jednym - dwoma obiektywami. Albo ten, ktory zaczyna zabawe z fotografia. Albo zmienia SLR analogowy na cyfrowy. Ile z tych 'wspanialych' funkcji aparatu uzywasz na codzien? Sam sobie na to odpowiedz. 'Przepalajaca' matryca? No przepala. I co z tego? Mam tego swiadomosc i jak wiem, ze mi przepali, to robie zdjecia w sposob, ktory pozwoli na wyciagniecie z matrycy wszystkiego, co sie da, zonglujac przyslona, czasem i czuloscia.
    A poza wszystkim - robimy off topic.
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

 

 

Podobne wątki

  1. nikon D40 czy p90
    Przez KaNi w dziale Fotografia i obróbka zdjęć
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 2010.05.16, 15:46
  2. Kamuflaż który zakryje tatuaż.....?????
    Przez minio1 w dziale Wizaż, kosmetyka, fryzjerstwo, fitness, moda i stylizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2009.02.09, 23:22
  3. Który fotograf ? :)
    Przez Oleczka91 w dziale Modeling i fotomodeling
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2008.07.25, 11:55
  4. Szukam fotografa , który wykona 1 zdjecia do portfolio ;)
    Przez Sandrusia_s w dziale Czy się nadaję?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 2007.11.25, 10:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •