Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: kawa?

  1. #1
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191

    kawa?

    Jak to w końcu jest, do dziś jak czytałam o zdrowym odżywianiu to pisali też, że powinno się unikać kaw, alkoholu itp... A dziś przeczytałam, że dobrze jest pić kawę pół godziny przed ćwiczeniami, bo wtedy łatwiej spala się tkankę tłuszczową.. To jak to w końcu jest? :mysteriou

  2. #2
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191
    unikać picia kawy a nie unikać kaw źle napisałam..

  3. #3
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191
    znalazłam:

    Mała czarna przed…

    … ilość kofeiny zawarta w filiżance kawy espresso może zwiększyć metabolizm o 4%. Wypita przed wysiłkiem fizycznym uwalnia tłuszcz z tkanki tłuszczowej i zamienia na paliwo dla ćwiczących mięśni.*

    Kawy nie należy pić bezpośrednio przed ćwiczeniami (min. 30 min. wcześniej). Posiłek min. 2 godz. wcześniej.

  4. #4
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191

  5. #5
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191
    czy na ten temat nikt nie ma własnego zdania?:)

  6. #6
    ja myślę że jest to możliwe, przecież kofeina dodawana jest do kremów o właściwościach wyszczuplających:bohoo:

  7. #7
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191
    ale mi nie chodzi o kremy
    :happy:

  8. #8
    fashion victim Awatar Dominique_90
    Dołączył
    08.2007
    Lokalizacja
    Sopot
    Wiek
    33
    Posty
    2,165
    nie mogłaś zmieścić wszystkiego w jednym poście tylko nabijać 4 czy ile tam jest?
    kawa jest w diecie south beach na śniadanie z grzanką.Ale musi być bez mleka i cukru.
    Domi przestała się patyczkować i każdy zły wątek(bez zdjęć,wymiarów itd.) z działu czy się nadaję odrazu kasuje.

    http://www.maxmodels.pl/dominique_90.html
    http://good-for-you.blog.pl/

  9. #9
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191
    mhm gdybym to pisała w jednym momencie..:)
    :happy:

  10. #10
    A ja uwielbiam kawę i nie odmówilabym sobie jej:)

  11. #11
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191
    No tak , ale jeśli komuś zależy na tym aby schudnąć lub poprawić swój wygląd przeważnie musi sobie czegoś odmówić, często czegoś co lubi
    :happy:

  12. #12
    Stary wyjadacz Awatar Camilla1237
    Dołączył
    01.2009
    Lokalizacja
    Szczecin
    Posty
    692
    Nie sądze, żeby kawa była przeszkodą w odchudzaniu... wręcz przeciwnie... ale to już takie moje gdybania.
    :hahaha:

  13. #13
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191
    Wiesz ja po prostu w wielu dietach jakie widziałam czytałam , że kawa sprzeja rozwojowi cellulitis(a przecież to tłuszcz po części) a tu wyczytałam że kawa sprzyja spalaniu tłuszczu.. To mnie zaskoczyło i dlatego pytam co jest prawdą? Bo ja już nie wiem co mam o tym myśleć..:happy:
    :happy:

  14. #14
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    03.2009
    Wiek
    33
    Posty
    204
    "Ale czy zwykła kawa na odchudzanie ma wpływ. Z całą pewnością w odchudzaniu nie przeszkadza. Dużo bardziej szkodliwe są soki, które najczęściej są sztucznie dosładzane, a z przyzwyczajenia traktujemy jako zdrowe i dietetyczne. Kawa jest napojem właściwie neutralnym dla naszej przemiany materii. Dużo groźniejsze są nasze przyzwyczajenia związane z kawą. Jeśli jest ona porannym pobudzaczem to pół biedy, gorzej natomiast jeśli kojarzy nam się nieodłącznie ze słodyczami i uroczymi ploteczkami w kawiarni. Jeśli mamy wbudowany taki schemat, to lepiej darować sobie pójście na kawę, bo z pewnością skończymy i z kawą i z ciastkiem, a dieta zostanie złamana.

    Schudnąć dzięki kawie będzie raczej trudno, ale nie pokrzyżuje nam ona szczególnie planów. Warto jednak zwrócić uwagę jak pijemy kawę. Jeśli preferujemy tę białą, z dużą ilością cukru, to od razu powinniśmy sięgnąć raczej po herbatę lub wodę. Jeśli mała czarna przechodzi nam przez usta, to nie mamy najmniejszego problemu. Istnieją na tynku także kawa z błonnikiem. Nie jest to dokładnie kawa na odchudzanie, ale może ona zmniejszyć uczucie głodu."


    Znalazłam to na jednej ze stron

    kassiiaa - Dominique_90 ma racje, nabiłaś sobie postów tym sposobem... W ogóle zauważyłam że robisz to w większości tematów. Na przyszłość jeśli czegoś zapomnisz napisać w jednym poście, to zawsze masz czas na to, by go edytować. A te wszystkie pisałaś w jednym momencie(no, było kilka minut przerwy między nimi)...:)

    O, i jeszcze znalazłam coś takiego:
    http://www.eioba.pl/a71046/czy_kawa_..._w_odchudzaniu
    I'll spread my wings and I'll learn how to fly...

  15. #15
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191
    Dziękuję za odpowiedź:) Nie wiedziałam, że można edytować swoje posty- dzięki, będę wiedziała na przyszłość:)
    To co czytałam to było właśnie o małej czarnej, 30min przed uprawianiem sportu. A muszę poszukać takiej z błonnikiem:)
    :happy:

  16. #16
    Moderator Awatar Vito
    Dołączył
    08.2008
    Lokalizacja
    Cork, Ireland
    Posty
    980
    A ja dziennie pije przynajmniej kilka kaw. Nie jest dla mnie 'pobudzaczem', bo wypijam wieczorna kawe i... ide spac. Chyba to kwestia przyzwyczajenia organizmu...
    Nie ma brzydkich kobiet - sa tylko niewlasciwie oswietlone.
    Moja strona www - Blog

  17. #17
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191
    Cytat Zamieszczone przez Vito Zobacz posta
    A ja dziennie pije przynajmniej kilka kaw. Nie jest dla mnie 'pobudzaczem', bo wypijam wieczorna kawe i... ide spac. Chyba to kwestia przyzwyczajenia organizmu...
    Jak jestem zmęczona i wypiję kawę to.. czuję się jeszcze bardziej zmęczona:) i też idę spać:) Pewnie to zależy od organizmu, zresztą jak wiele rzeczy..:)
    :happy:

  18. #18
    Stary wyjadacz
    Dołączył
    03.2009
    Wiek
    33
    Posty
    204
    W moim przypadku jest podobnie z tym, że jest to zależne od pory dnia. Jeśli wypiję kawę po południu(po powrocie ze szkoły np) to mogę później iść spać. Ale jeśli wypiję kawę ok. godziny 18 to nie mogę zasnąć przez pół nocy. No i po kawie jestem głodna;)
    I'll spread my wings and I'll learn how to fly...

  19. #19
    Stary wyjadacz Awatar Channele
    Dołączył
    02.2009
    Wiek
    30
    Posty
    1,313
    Ja mam niskie ciśnienie to mnie kawa troche podnosi,ale nie czuje jakiegoś mega przypływu energii...:)
    Swank Heights

    coraz mniej czasu...:)no i chudnie dla m+,albo i nie...hmmm xoxo

    wyjazd

  20. #20
    Stary wyjadacz Awatar kassiiaa
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Kłodzko
    Wiek
    33
    Posty
    191
    ja też mam strasznie niskie ciśnienie:) Kawa mi pomaga jak nic mi się nie chce robić, dzięki niej doznaje mobilizacji;) Ale nie piłam jej za często, przez to co kiedyś czytałam.. Ale teraz będę sobie spokojnie piła:)A z tymi sokami to prawda, ciężko znaleźć taki prawdziwy zdrowy, najlepiej samemu sobie zrobić ze świeżych warzyw i owoców, ale kto ma na to czas..
    :happy:

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •