Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    07.2009
    Posty
    8

    Co sądzicie o diecie kopenhaskiej?

    Czy któraś z was ją już stosowała?
    Jakie są jej efekty?
    No i czy to prawda, że jest po niej gigantyczny efekt jo-jo? (bo coś trudno mi w to uwierzyć ;D)

    Z góry dziękuje!

  2. #2
    Wie o co chodzi Awatar MaggdaLena
    Dołączył
    04.2009
    Lokalizacja
    wln
    Wiek
    32
    Posty
    77
    Osobiście nie stosowałam, ale czytałam o niej dużo, bo sama się do niej przymierzałam i właśnie dużo osób pisało o tym efekcie jojo i to znacznym. Zwykła dieta 1000kcal to już ekstrim dla organizmu, co dopiero taka. Te od 7 do 20 kg w 13 dni to moim zdaniem przesada. Nie powinno się chudnąc więcej niż 1kg na tydzień. Uważam, że to żadna skuteczna metoda na pozbycie się wagi a tylko na rozregulowanie organizmu.

  3. #3
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    07.2009
    Posty
    8
    W takim razie jaką diete polecasz?
    Taką, żeby efekty były widoczne fołym okiem jak najszybciej?
    Mi np. Zależy na pozbyciu się 'boczków'.
    Ograniczyłam słodycze i inne słodnie przekąski, pije duzo wody..
    Czekam na efekty, ale coś ich nie widze.

  4. #4
    Wie o co chodzi Awatar MaggdaLena
    Dołączył
    04.2009
    Lokalizacja
    wln
    Wiek
    32
    Posty
    77
    Jeśli chodzi o szybki efekt to 1000kcal, ale nie powiem, że ją polecam, bo tak jak pisałam po takiej diecie organizm jest osłabiony, nie dostarcza odpowiedniej ilości witamin, można się wpędzic w anemie, ale w sumie jeszcze zależy ile sie chce zrzucic. Krótkotrwałe stosowanie tej diety nie ma takich strasznych skutków. Jeśli już dieta to ja bym Ci poleciła diete przynajmniej 1500kcal plus wysiłek fizyczny, czyli rower, jogging, basen czy siłownia i jakieś cwiczenia na poszczególne partie ciała. Ruch przede wszytskim, bo bez tego nawet jeśli schudniesz nie utrzymasz efektu. :)

  5. #5
    Stary wyjadacz Awatar Channele
    Dołączył
    02.2009
    Wiek
    30
    Posty
    1,313
    najlepiej zmniejszenie porcji,regularne jedzenie i wykreślenie niektórych rzeczy i ruch! inaczej po jakiejkolwiek diecie bedzie efekt jojo,albo problemy z utrzymaniem wagi..bo kiedy dieta sie kończy wracamy do normalnego trybu życia.
    Swank Heights

    coraz mniej czasu...:)no i chudnie dla m+,albo i nie...hmmm xoxo

    wyjazd

  6. #6
    Pierwsze kroki Awatar Dreamy
    Dołączył
    09.2009
    Lokalizacja
    Łódź
    Posty
    3
    Ja przestrzegałam bardzo zbliżonego jadłospisu do diety kopenhaskiej jakiś czas temu... dokładnie nie pamiętam... Aczkolwiek wiem, że przez pierwsze 3 dni czułam się świetnie i schudłam 3 kg. Potem długo nic... łącznie zrzuciłam 8kg. 63 do 55 kg. Po jakiś 3 tyg. kiedy przeszłam już na dietę bardziej kaloryczną przez jakiś miesiąc przytyłam 2kg, ale nie było tragedii.
    Reasumując dietę kopenhaską polecam, ale jest bardzo trudna do przestrzegania... Trzymam kciuki!;)

  7. #7
    Pierwsze kroki Awatar Pata
    Dołączył
    10.2008
    Lokalizacja
    Toruń
    Posty
    11
    Cytat Zamieszczone przez Butterfly1 Zobacz posta
    Czy któraś z was ją już stosowała?
    Jakie są jej efekty?
    No i czy to prawda, że jest po niej gigantyczny efekt jo-jo? (bo coś trudno mi w to uwierzyć ;D)

    Z góry dziękuje!
    przeżyłam ją całą od a do zet. teraz wspominam to z usmiechem na ustach, ale jak sobie przypomne, że miałam problem z wejsciem na pierwsze piętro w szkole, albo zupełnie siadła mi przemiana materii na 5 dni. Koszmar. w sumie sprobuj, jedz te same produkty co są tam napisane, ale w spodob rozłożony przez cay dzien, np jako, za godzine pomidor, za godzine szpinak.

    ja zleciałam tylko5 kg, ale trzeba przyznać, że nie ćwiczyłam, tylko chodziłam do szkoły. (nie miałam sily cwiczyc) : p
    pozdrawiam ; d

  8. #8
    ..PRO.. Awatar adaaa5
    Dołączył
    03.2008
    Lokalizacja
    wszędzie
    Wiek
    31
    Posty
    916
    Zależy od dziewczyny, od tego jak sumiennie ją stosuje, niektóre dziewczyny po niej tyły, trudno powiedzieć, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na poszczególne rzeczy.

  9. #9
    Jesli ucinasz tak kalorie to nie ma mowy o wysiłku fizycznym, organizm jest za słaby, przeciez już w ciągu dnia pochłania duża ilość energii na najzwyklejsze czynności. A poza tym jak już chcecie dziewczyny mało kalorii spożywać to pamiętajcie chociaż o różnicowaniu posiłków i najlepiej o jakiejś suplementacji, mam na myśli witaminki itd, bo w przeciwnym przypadku doprowadzicie do strasznych niedoborów.

    Diety kopenhaskiej gorąco odradzam. Z doświadczenia własnego i najbliższych znajomych wiem, że nie jest to najrozsądniejsze wyjście.

    Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie to kilka podstawowych zasad:

    *pić dużo wody niegazowanej, najlepiej niskosodowej (nie można 'przedawkować' a zalety można wyliczać i wyliczać:)
    *podstawa diety to pełnowartościowe produkty :)
    *uważajcie na owoce, oczywiście są bardzo zdrowe, ale pamiętajcie, że mają dużo cukrów, więc w rozsądnych ilościach
    *lepiej jeść warzywa :))
    *tradycyjny chleb, ryż, ziemniaczki lepiej zastąpić mniej kaloryczną alternatywą
    * nie polecam tych słynnych muesli, choć na każdym jest napisane FIT dziewczyny, tam jest więcej cukru, niż w niektórych słodyczach
    *mięsa, ryby, jaja, owoce morza, sery to źródło cennego białka :)
    *czytajcie etykiety produktów w sklepach, często nie zwraca się uwagi ile w produktach jest cukru i innych konserwantów, a to nic dobrego dla naszego organizmu
    *unikajcie smażenia, lepiej ugotować lub upiec
    *wszystkie napoje gazowane, większość soków owocowych itd to naszprycowane sztucznymi produktami płyny i źródło zbędnych kalorii, zwracajcie na to uwagę
    *nie słodźcie napojów
    *no i co bardzo ważne- dużo, dużo ruchu ;)) [oczywiście bez przesady, adekwatnie do możliwości i siły, pamiętajcie, żeby nie wymagac od swojego organizmu zbyt wiele]

    I zamiast katować się męczącymi dietami, lepiej przejść na 'wieczną dietę' która zapewni nam wspaniałe samopoczucie, sprawi, że będziemy odżywiać się zdrowo i żyć zdrowo :) I co najważniejsze będziemy kochać nasze ciało :)
    wyczuć taką chwilę, w której kocha się życie.

 

 

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •