Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Własna ciemnia fotograficzna.

    Z racji tego, że na tym forum jest spora grupka fotografów, czy któryś z Was mógłby mi rozjaśnić sprawę, dlaczego nie opłaca się ciemnia do wywoływania zdjęć cyfrowych i jak to się w ogóle wykonuję? Nie wiem również, czy pytania są sensowne, bo szczerze mówiąc mam zero wiedzy na ten temat, ale ciekawość strasznie zżera, a ze znajomymi chcemy zrobić taki firmowy prezent w postaci ciemni dla kolegi, droga to jest "zabawka"?

    Acha i jeszcze jedno głupie pytanie, czy tylko filmy fotograficzne się tak wywołuje?

    Pozdrawia Was Zielona w tym temacie.;)
    mam synka!;)

  2. #2
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    10.2009
    Wiek
    46
    Posty
    18
    E tam, ciemnia ;(.Dokup sobie porządną drukarkę kolorową, kup papier fotograficzny i rób w ten sposób zdjęcia.Czysto , łątwo i przyjemnie, bez smrodu chemii.

  3. #3
    Pierwsze kroki? Awatar fotocasting
    Dołączył
    11.2005
    Posty
    220
    Mistrzu fotex, chodzi o prezent dla kogoś, i nie jestem pewien, czy ten ktoś robi "cyfrowo", czy "analogowo" - bo pytanie jest o "ciemnię cyfrową".
    contrast - to coś, o co pytasz, ma być do analoga (filmy), czy do "cyfry"?
    fotografowie patrzą na modelki tak jak indianie patrzyli na bizony: dobra skóra to niedziurawa skóra
    (c) Indi

  4. #4
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    10.2009
    Wiek
    46
    Posty
    18
    Jeśli tez ktoś robi analogowo to kup mu dodatkowo skaner do filmów i slajdów.Jeśli chodzi o ciemnie fotograficzną to w przypadku wywoływania kolorowych zdjęc bardzo trudno będzie ci utrzymac reżim temperatur płynów chemicznych.DOdatkowo od tej chemi jeśli będziesz robic zdjęcia w kuwetach to możesz dostac egzemy.Wyjściem by było zakupienie procesora RA4 ale śmierdziec będzie im tak.Najoptymalniejszym rozwiązaniem jest proces bezsrebrowy.

  5. #5
    Pierwsze kroki Awatar ArtMoon
    Dołączył
    03.2009
    Lokalizacja
    Gniezno
    Wiek
    52
    Posty
    1
    Witam. O ile zrozumialem pytanie zamiarem jest wywolywanie zdjec na papier gdzie zrodlem jest plik cyfrowy? W domowych warunkach raczej ciezko i drogo, potrzebny minilab ktorego ceny wahaja sie od kilkunastu do kilkudziesieciu tys. zl. Co prawda powstala taka hybryda powiekszalnika w ktorym elementem projekcyjnym jest lcd http://www.de-vere.com/ ale pewno tez kosztuje nie malo. Do wywolywania zdjec w sposob typowo analogowy (dla zielonych z kliszy na papier) sprzet mozna kupic w zasadzie za grosze... sam ostatnio oddalem za free 2 swoje powiekszalniki do pracowni w domu kultury :)
    Pozdrawiam, mam nadzieje ze pojasnilem :)

  6. #6
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    01.2010
    Wiek
    55
    Posty
    2
    Cytat Zamieszczone przez contrast Zobacz posta
    ciekawość strasznie zżera, a ze znajomymi chcemy zrobić taki firmowy prezent w postaci ciemni dla kolegi, droga to jest "zabawka"?
    Witaj :) Sprecyzuj prosze pytanie...
    Dla mnie pojecie "ciemnia" odwoluje sie do fotografii analogowej... "ciemnia cyfrowa" to calkiem inna bajka. Przesiedzialem setki godzin w analogowej ciemni i jakos egzemy nie dostalem... ;) co do "ciemni cyfrowej" no coz... dobry komp (glownie monitor) i oprogramowanie... reszta w reku Boga ;) :)

  7. #7
    Pierwsze kroki
    Dołączył
    10.2005
    Lokalizacja
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    21

    parę słów od siebie....

    Jeżeli chodzi o "ciemnię" przy fotografii cyfrowej, to jest to jedynie przenośnia - bo to po prostu dobry(!)monitor,podpięty do wydajnego(!)komputera i oprogramowanie(niekwestionowanym liderem są programy Adobe -Lightroom,Photoshop) i ewentualnie jakaś drukarka fotograficzna: ale bardziej opłaca się oddać dobrze przygotowane pliki do przyzwoitego(!) laboratorium. Skompletowanie tego - majątek, szczególnie jeśli chce się mieć legalne oprogramowanie.

    Ciemnia tradycyjna i w ścisłym tego słowa znaczeniu, to inna sprawa, pierwsza rzecz, czy osoba obdarowana ma odpowiednie miejsce, gdzie mogłaby ją urządzić (ciemno, w miarę sucho, bez kurzu i z dostępem do wody). Cena - raczej minimalna, ale skompletowanie całego niezbędnego osprzętu w dzisiejszych czasach, to bardzo żmudne i czasochłonne zajęcie:)

 

 

Podobne wątki

  1. Agencja fotograficzna poszukuje modelek
    Przez Glamour-Studio w dziale Zlecenia oraz castingi dla modelek, modeli i hostess
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 2009.01.08, 16:54
  2. wypożyczanie ciuchów i dodatków+oferta własna:)
    Przez Kate-A w dziale Wizaż, kosmetyka, fryzjerstwo, fitness, moda i stylizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2008.04.07, 19:12
  3. [lublin] Agencja Fotograficzna BlowUp - współpraca
    Przez malem w dziale Oferty fotografów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 2008.02.11, 19:53
  4. [lublin] Agencja Fotograficzna BlowUp - współpraca
    Przez malem w dziale Praca i współpraca
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 2008.02.09, 13:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •